Неодамнешни статии

Како заговорниците како Џим Фетцер, Оле Даммагард, Зен Гарднер и други секогаш се извлекуваат со своите злоупотреби

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 ноември 2018 7 Коментари
Како заговорниците како Џим Фетцер, Оле Даммагард, Зен Гарднер и други секогаш се извлекуваат со своите злоупотреби

Време е да се стави сè во право и да се стави светот на заговор мислители под светлината на денот. Кога за прв пат ќе влезете во големи настани како 911 или убиството на JFK, наскоро ќе откриете дека нешто не е во ред. Вашиот [...]

Продолжи со читање »

Зошто Оле Dammegard е голема предност за алтернативните медиуми

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 ноември 2018 6 Коментари
Зошто Оле Dammegard е голема предност за алтернативните медиуми

Оле Даммагар се одвива во алтернативните медиуми. Поради тоа, неговите интервјуа се затоплуваат од срцето и разнишаноста на лажните знамиња се ништо неверојатно. Понекогаш дури ги предвидува и однапред. Во интервју за Ирма Шифферс тој доаѓа како исклучително нежен и љубовен човек. Тој исто така може да се согласи со [...]

Продолжи со читање »

Дојде моментот на вистината

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 ноември 2018 1 коментар
Дојде моментот на вистината

Сите се сеќаваат на сцената од познатиот филм од 1999 каде што Нео ги добива двете апчиња. Добро ако се сетите што пилулата повторно беше. Морфеј му кажува на Нео дека синото време води кон матрицата. Ако ја земе црвената пилула, тој му покажува колку е длабоко [...]

Продолжи со читање »

Лажен критичар Арнолд Карскенс и неговите лажни "Zwartboek NOS вести": каква фарса!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 ноември 2018 6 Коментари
Лажен критичар Арнолд Карскенс и неговите лажни "Zwartboek NOS вести": каква фарса!

Претходно истакнав дека Арнолд Карскенс излезе со лажна критика во врска со воените злосторства, решавајќи некои мали грешки и да не ги спомнува главните воени злосторства на НАТО и Холандија. Со својот нов "Zwartboek NOS journal" станува многу јасно дека тој бил користен за закачување на контролираниот кловн. Зум повраќаат [...]

Продолжи со читање »

Блокирани фризијци, анти-пиечки активисти и политичка игра

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 10 ноември 2018 2 Коментари
Блокирани фризијци, анти-пиечки активисти и политичка игра

Во минатото, вие ги имавте Фризиите како Велики Пјер и Докумерс, кои го направија Бонифација помал кога дошол да се покае. Тие повторно беа херои! Сега имаме блокирање на помфрит и анти-пиет активисти. Тогаш отпорот беше сé уште автентичен, но сега тоа не е ништо повеќе од контролирана игра од АИВД; нашата тајна служба што години [...]

Продолжи со читање »

Полицијата 33 ненадејно го наоѓа стариот досие Jos Brech назад година по година!

поднесена во ТРАНСФЕР НИКИ, ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 ноември 2018 0 Коментари
Полицијата 33 ненадејно го наоѓа стариот досие Jos Brech назад година по година!

Тоа беше брзо пребарување, се разбира, и беше невозможна работа, но одеднаш имаше стара досие на Џош Брех, во која тој би извршил сексуална злоупотреба со малолетни момчиња. Тој случај беше условено условно, но тоа не е важно. Питер Р. де Врис беше со сите негови контакти [...]

Продолжи со читање »

Google ги брише резултатите од пребарувањето Jos Brech - Ники Верстапен поврзан со Мартин Vrijland

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 ноември 2018 1 коментар
Google ги брише резултатите од пребарувањето Jos Brech - Ники Верстапен поврзан со Мартин Vrijland

Додека, пред повеќе од половина година, на мојата веб-страница ќе видам огромни сообраќајни шила ако главните медиуми треба да објават порака за Ники Верстапен или други големи проблеми, буквално ништо нема да дојде воопшто. Каде што бев на врвот на резултатите од пребарувањето на страницата 1, јас сум [...]

Продолжи со читање »

Шериф Џеф Дин не може да го спречи смеата по масовно пукање во границата на границата Вентура

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 ноември 2018 18 Коментари
Шериф Џеф Дин не може да го спречи смеата по масовно пукање во границата на границата Вентура

Се разбира, невозможно е да се зборува за измама за време на безбројното снимање во САД. Нема измами и нема лажни знамиња. Мораме да се решиме за тоа сега. Медиумите се 100% веродостојни и невозможно е да се стават толку многу луѓе пред количка и да им дозволат да лежат. [...]

Продолжи со читање »

Дали зет на Трамп Џаред Кушнер е пророчки антихрист?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 ноември 2018 5 Коментари
Дали зет на Трамп Џаред Кушнер е пророчки антихрист?

Џаред Кушнер, зет на Доналд Трамп (човек на Иванка Трамп) ги има сите карактеристики на пророчкиот антихрист. Не само што е ортодоксен Евреин, туку и го купи имотот како милијардер на недвижен имот на 666 Петтата авенија во Њујорк. Во таа зграда, шестиот кат беше изнајмен од компанијата Lucent [...]

Продолжи со читање »

Исходот од американските избори и лажната надеж за исчезнување на "длабоката држава"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 ноември 2018 2 Коментари
Исходот од американските избори и лажната надеж за исчезнување на "длабоката држава"

Кон крајот на американскиот комичар Џорџ Карлин изрази убаво кога рекол: "Политичарите се таму за да ви даде на илузијата на избор, имаш нема избор, имаш сопственици." Речиси падна во текот на алтернативни медиуми приказна QAnon ( или П) и концептот во кој Доналд Трамп бил претставен како спасител; спасител [...]

Продолжи со читање »

Дозвола AVG

Со 25 May 2018 ние мора да ве информираме за новите регулативи на ЕУ кои се однесуваат на општата регулатива за заштита на податоци (AVG). Прочитајте ја изјавата за приватност и внесете ги или прилагодете ги поставките за дозвола.

Изјава за приватност | Затвори
Подесувања

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина