Титаник е стар заговор за измама за осигурување

поднесена во ИСТОРИЈА by на 22 февруари 2016 12 Коментари

титански тонеПостојат гласини дека Титаник никогаш не потонал, но бил дел од измама за осигурување. Ние веќе го знаеме дејството на Лари Силверстајн за тоа терористичко осигурување на кулите близнаци непосредно пред внатрешната работа во зградите на светскиот трговски центар во Њујорк. Кој малку сериозно истражување на нападите на 9 / 11 речиси и не може да се заклучи дека ова е внатрешна работа. Причината може да биде едноставно се скриени во следните лансиран од страна на војната Џорџ Буш против тероризмот ", што го означи почетокот на голем број на империјалистичките војни водеше стави напред претходно од страна на САД во различни земји, со последниот во редот Либија, а сега Сирија. Имаше ли повеќе од тонењето на Титаник во април 1912 од тебе и јас се веруваше цело време?

JP Morgan (во соработка со White Star Line) финансираше изградба на неколку импресивни луксузни бродови во 1908. Овие бродови успеаја да транспортираат голем број луѓе низ Атлантикот, патување кое дотогаш беше главно резервирано за богатите. Околу 1909 започна изградбата на бродовите 3 во Белфаст (Ирска). Овие бродови 3 биле олимписки, титански и британски.

Првиот брод, олимпискиот, беше нарачан од 1911 во септември. Неколку недели по првиот лет, Олимпијадата се вмеша во судир со ХМС Хоке, брод на Британската Кралска морнарица. Олимпискиот беше преплавен пред да се врати во Белфаст, каде што ќе се одржи вистинската поправка. По темелно истражување беше откриено дека Олимпијадата не беше во судир со HMS Hawke, па затоа беше прогласен за виновен за овој судир. Како резултат на скапи работи за поправка и изгубени приходи, премијата за осигурување се зголеми на 800.000 британски фунти. Сепак, бидејќи олимпискиот беше прогласен за виновен за судирот, осигурувањето не било исплатено. Ова не беше единствениот голем удар за ЈП Морген и неговата линија на "Бела ѕвезда". По истрагата, исто така, се појави дека келот на бродот бил изврчен, така што повеќе не можел да се санира. Целата поправка би можела да биде финансиски успех за линијата "Белата ѕвезда".

Во книгата "Титаник, Бродот што никогаш не потонал?", Од Робин Гардинер е сега сугерираат дека Олимписките и Титаник ќе се interchanged, со цел да биде во можност да даска во плаќањето осигурување. Во неговата книга Гардинер се прикажани документи, визуелен материјал од објаснувања, факти и докази за да ја поддржи неговата приказна. Книгата сугерира дека планот е осмислена за да се постави судир со санта мраз или друга катастрофална несреќа сцена. Гардинер вели дека речиси два месеца по судирот меѓу HMS Hawke и олимписки, Титаник конвертира (како што конвертира така што тоа изгледаше како нејзината сестра брод олимписки) Белфаст лево за да се упатат кон Саутемптон. Од Титаник како што се Олимписките започна успешна 25-годишна кариера под името на Олимписките игри. Единствената разлика во надворешноста на бродот, peepholes на палубата C. беа погодени во оригиналната олимписки не се замени оштетените делови на килограми, но се ставени наместо долго baffles за стабилност. Кога остатоците на потонатиот Титаник во 1987 беше испитуван предводена од Роберт Балард се пронајдени долго baffles на местото на јазик. Овој детал не бил пронајден никаде на оригиналните цртежи на Титаник. Ниту, пак, имаше задоволително објаснување за оваа разлика со оригиналните цртежи на Титаник. Затоа Гардинер претпоставува дека Титаник е пронајден всушност бил оштетен и скоро олимписки морското дно (кои baffles беа ставени во Јазик) и на Олимписките кои всушност првично ќе има долг канал беше 25 година Титаник; претворена во реплика на Олимпијадата.

Капетанот на Титаник, Едвард Смит, бил искусен капетан со над 25 години искуство во Атлантикот. Беше добро информиран за локациите со ледени плочи. Според Гардинер, Едвард Смит би го испратил Титаник во ледено поле со целосна сила во име на ЈП Морган. Мис беше без преседан за човек од тој калибар на капетанот Едвард Смит. Смит се придржувал на стара традиција и поминал со бродот. Но, Смит ќе го следат овие редови, ако знаеше што живееле вистинскиот план или Смит во претпоставката дека тој ќе биде спасен по (свесно) судир со санта мраз?

Речиси секој знае дека на Титаник немало доволно чамци за спасување на сите патници и членовите на екипажот. Некои чамци за спасување го напуштиле бродот, додека биле само половина полн. Капетанот наредил отпуштање на бели ракети. Сепак, вообичаено е да се запалат црвени ракети во итни ситуации. Тоа е меѓународен договор. Ова изгледаше како да бродови во близина на Титаник е дека имаше една партија со огномет случува и никој имаа впечаток дека имало повик за помош од Титаник. Ова е исто така извонредна акција од искусен капетан.

Робин Гардинер забележува: "Колку подлабоко отидов во приказната, толку повеќе чудни работи наидов. Чудното нешто што самите по себе не изгледаа посебно. Меѓутоа, ако беа ставени во големата слика, сликата на херојската легенда исчезна. Службениците, подоцна дочекани како херои, се покажаа како херои. На пример, во еден конкретен случај, мало дете беше задржано на пиштол и било повикано да го напушти чамецот за спасување. Неговото место тогаш беше окупирано од самиот службеник. Описите на судирот со ледениот брег и штетата што ја претрпел Титаник се контрадикторни едни со други. Судирот и оштетувањето на бродот едвај забележале повеќето луѓе на бродот. Ова е извонредно со оглед на структурните оштетувања на 1,6 метри однадвор и влијанието кое треба да се вклучи. Тогаш доказите излегоа на виделина дека бродот не бил на повидок на 480 метри мраз, но на 17 километри. Потоа почнав да се прашувам дали тонењето на Титаник било воопшто несреќно."

Најважното прашање е дали Титаник или не дојде во судир со ледениот брег. Има само четири изјави на сведоци кои ја поддржуваат оваа приказна. Петтиот сведок би бил офицер Мардок, но тој не ја преживеал катастрофата. Покрај тоа, Титаник веројатно не бил единствениот брод околу таа локација на морето. На пример, се познати фотографии на кои може да се видат чамците за спасување од друг брод.

И Соединетите Американски Држави и Велика Британија покренаа истраги кои наликуваа на обид да го извалкаат случајот. Голем број докази беа игнорирани, а сведочењата на очевидци беа искривени за да одговараат на официјалната изјава. Британската истрага ги повика сведоците на 102. Само 2 беа всушност патници; остатокот од членовите на екипажот. На сведоците не му беше дозволено да ја раскажат својата приказна, но им беше дозволено да одговорат со "да" или "не" за "затворени прашања". Приказната ги има сите карактеристики на прикриеното истражување.

Проучувањето на катастрофата со "Титаник" и можната измама за осигурување оди уште подалеку кога ќе почнете да гледате како е можно 7 познати лица во последен момент одлучи да го откаже патувањето со Титаник. Други познати имиња би биле убиени во катастрофата, вклучувајќи ги и стопанствениците Џон Јакоб Астор IV и Бенџамин Гугенхајм. Презентацијата подолу дава увид во влезот и исфрлањето на оваа голема заговор. Ова, исто така, ги објаснува политичките интереси на приказната. Интересно е да се учат на оваа приказна и го стави во светлина на последните настани, како што се оние на 9 / 11 или MH17 катастрофа и губење на летот MH370.

Листа на изворни линкови: henrymakow.com, smithsonianmag.com

Тагови: , , , , ,

За авторот ()

Коментари (12)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  исто така, погледнете го овој документ:

 2. Трева напиша:

  Чувајте ги вашите опции отворени Мартин, пред неколку години, исто така се прочита дека капетанот е лицемер со некој нека команда за да се врати дома, бидејќи на патниците кои беа беа многу влијателни и потенцијално се случи со прогласувањето на федерални резерви и кон можно планирање патот. Не многу подолго по тонењето околу 1 години подоцна, ФРБ беше прогласена за време на подем на полна месечина. http://blogs.britannica.com/2012/04/titanic-ben-bernanke-joe-stalin-connect-dots/

  • Анализира напиша:

   @ Трето, вие сте на вистинскиот пат. Таа започна со Актот Олдрих-Брејланд во 1907 поради таканаречената критика Knickerbocker. Контролирана криза од итар банкари, како ЈП Морган:
   "Паниката би можела да се продлабочи, ако не и за интервенцијата или за финансиерот Ј.П. Морган, кој е банкар на големи пари и ги убеди другите банкари во Њујорк да ги зајакнат банкарскиот систем. Во тоа време, САД немаа централна банка за враќање на ликвидноста на пазарот ".

   Овој закон од Олдрих-Релинг го отвори патот за "Законот за федерални резерви". Но, не пред банкарите и политичарите (Језуитите) тајно да се соберат за да разговараат за плановите за "монопол" на Островот ЈЕКИЛЛ! Тие знаеја кои моќни играчи беа против овој план. Тоа главно беа семејствата Астор, Гугенхајм и Штраус.
   http://www.jekyllislandhistory.com/federalreserve.shtml.

   Затоа беше важно да се елиминираат нивните противници / конкуренти, пожелно истовремено и на "чист" начин. Исто како што 9-11 знаеше повеќе агенди како што е катастрофалниот адмирал. на Канцеларијата за поморски разузнавање (на исчезнатите трилиони долари). Исчезнувањето на доказите против манипулација на берзански пазар и инсајдерско тргување. Сосема независно од фактот да постави преседан кај електоратот да се започне со лажни војна, контрола на регионот и за доделување на тендери (за реконструкција) на компании како Халибартон (Чејни) и Карлајл груп (Бин Ладен и Буш fam. ) Победничка ситуација во оптима форма.
   https://www.cs.cornell.edu/gries/howbushoperates/haliburton.html

   Враќање на несреќата Титаник, без оглед на средствата за осигурување, го направи овој (окултно) катастрофа сигурни дека ФЕД акт во 1913 можат да се извлечат без отпор. И еден од најзначајните фактори е навистина Капетан Едвард Смит доби образование лицемер, но најбизарниот е дека најновите слики на Титаник и патниците беа земени од никој друг освен една ирска нарече лицемер Rev. Френсис Марија Хегарти Браун.
   "За време на неговото патување на" Титаник ", Браун се спријателуваше со двојка од американски милионер кои седеа на неговата маса во салонот за прва класа за лаичење. Тие понудија да платат за Њујорк и назад за возврат за Браун што го поминува патувањето во Њујорк во нивната компанија. Браун ја телеграфираше неговата супериорна барателска дозвола, но одговорот беше недвосмислен "ДА ГО ОТВОРА ОВОЈ БРОЈ - ПРОВИНЦИОНЕН"
   https://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Browne

   Што е заговор? Вистината е таму!

 3. Трева напиша:

  Напред во оваа реакција поврзана YouTube видео е дел од серијата која ја спомнав претходно дека многу интересни информации јавува и кој комуницира со горенаведените реакција е Имено. Официјалното признавање / извршат американската Банка на федерални резерви од Roosvelt да 20 Октомври 1937 во Америка (црна магија) во ноќта на полна месечина. Зошто токму таа ноќ, со што се објаснува дека видео понатаму, целата серија е високо препорачливо за оние кои истражувам понатаму во окултизмот потреби.
  Темниот витез не подига заговор Само правдукација

 4. Камера напиша:

  @Treowd

  Право, тоа е веродостојно приказната дека приказната Титаник исто така многу свесни преку медиумите билборди Холивуд и да се именува тоа се турка

  • Трева напиша:

   Навистина Камера, можно е да се распрснат информациите на сите начини сега дури и за да се покријат работите. Ако се погледне целата работа во врска со Федералните резерви тогаш интересите исто така беа многу поголеми за да дојдат до таков чин. Ми се чини дека не сум случајно што капетанот беше ескит. http://www.pacinst.com/terrorists/chapter5/titanic.html

 5. Трева напиша:

  Титаник беше намерно да создаде федерални резерви

  Тонењето на Титаник отсекогаш било настан опкружен со голема мистерија. Причината за "неповратен" брод е 100 години. Многумина заклучија дека трагедијата на Титаник била предизвикана од злобни настани и дека тонењето на познатиот брод е добро планирано, добро извршено и оркестрирано.

  "Приватизацијата" на Федералните резерви на САД беше воведена во група Илминати "банкарџии" со план за создавање на нов светски поредок. Работејќи со американската влада, "приватизираните" федерални резерви го контролираат централниот банкарски систем на американската влада.
  http://www.metatech.org/wp/conspiracy/sinking-the-titanic-create-federal-reserve-bank/

 6. Анализира напиша:

  Кабалата, исто така, има јасна предност за одреден актер да ја потсвири програма на публиката, имено Леонардо ди Каприо:

  2013 Волкот или Вол Стрит (Режија: Мартин Скорсезе)

  2013 Големиот Гетсби (Режија: Baz Luhrmann) Волстрит пред несреќата '29

  2006 Blood Diamond (Режија: Едвард Цвик)

  2002 Фати ме ако можеш (кашлица) (Насока: Билдерберг Спилберг)

  2002 Бандите на Њујорк (значајни наслов), тој игра во Амстердам (пронаоѓачи модерна фракционо резерва банкарство) Vallon и неговиот противник Даниел Деј-Луис (Ќе има крв = Едвин Laurentine Дрејк / Рокфелер) Режија: Скорсезе

  1997 Титаник (Режија: Камерон)

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина