Мартин Vrijland

RSS feed

Последни пораки на Мартин Вриланд

Главните вести беа лажни вести со децении, но ние сме толку навикнати на тоа дека не го препознаваме

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 јануари 2019 1 коментар
Главните вести беа лажни вести со децении, но ние сме толку навикнати на тоа дека не го препознаваме

Овде на страницата редовно е прикажано како медиумите ракуваат лажни вести. Примери остануваат, на пример, од изведени демонстрации, каде што левичарските и десните групи работат со ангажираните публики и немирите буквално се поставени пред камерата. Заансе vloggersrel беше ништо повеќе од жив [...]

Продолжи со читање »

Детски е едноставно да се предвиди иднината ако гледате низ сценариото: да станете Нострадамус

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 јануари 2019 6 Коментари
Детски е едноставно да се предвиди иднината ако гледате низ сценариото: да станете Нострадамус

Иако предвидувањето на иднината се чини дека е нешто за луѓето како Нострадамус со многу познавање на астрологијата, речиси секој може да ја предвиди иднината откако ќе видите како функционира играта. За почеток, сега е доста тешко да се филтрира вистината на срање, бидејќи тоа е [...]

Продолжи со читање »

Предвидениот крај на Брексит на повидок откако британската Долниот дом не го одобри

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 јануари 2019 19 Коментари
Предвидениот крај на Брексит на повидок откако британската Долниот дом не го одобри

Како што беше предвидено од самиот почеток, Брексит веројатно нема да оди до сега, кога британската Долниот дом го отфрли договорот од Тереза ​​мај. Веќе беше јасно дека Брексит се сврте кон крајот да ја поврзе групата критичари во општеството со анти-ЕУ и анти-глобализацијата, како што е ова во [...]

Продолжи со читање »

Фрисландия ќе се отцепи од ЕУ: meitsje Fryslân wr grut!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 јануари 2019 7 Коментари
Фрисландия ќе се отцепи од ЕУ: meitsje Fryslân wr grut!

Тоа беше природно да се дојде. Фризиите не се вистински холандски. Тоа е посебен народ со своја култура и јазик. Тие, всушност, имаат свои корени на друго место и само затоа што нивната оригинална домашна база потона како Атлантис, тие мораа да се населат во мочуриштето во Северна Холандија. Нивните линии за снабдување [...]

Продолжи со читање »

Граничниот ѕид на Трамп, ѕид против бегаат Американци по колапс економија?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 јануари 2019 30 Коментари
Граничниот ѕид на Трамп, ѕид против бегаат Американци по колапс економија?

Се чини дека планираниот пад на американската економија под Трамп мора да биде доведен до кулминација со претстојната состојба на воениот закон. Денес илјадници државни службеници не се исплатени платите, која за четири од петте ќе биде катастрофа, бидејќи тие живеат за исплата на плаќања на [...] околу

Продолжи со читање »

Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јануари 2019 6 Коментари
Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

Добро насочени распоред во насока на "Ordo ab Чао" во Европа, првата хаос е предвидено да потоа им овозможи на турската интервенција, се чини дека секогаш повеќе видливи за оние кои знаат да се погледне преку екраните на чад. Се разбира дека е храбар предвидување, кои имаат тенденција да се направи за неколку години, но [...]

Продолжи со читање »

Хомоманистичкиот и потписниот водач на ПМП, Ван дер Staaij под изјава Нешвил: маскирана пропаганда на виножитото

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 јануари 2019 6 Коментари
Хомоманистичкиот и потписниот водач на ПМП, Ван дер Staaij под изјава Нешвил: маскирана пропаганда на виножитото

Подеднакво неповрзани со прашањето дали лидерот на ПМП Kees van der Staaij всушност не е тајно на љубовта на мажите, е, се разбира, целата немири околу изјавата од Нешвил маскирана пропаганда на виножитото. Ова е како да го направите тоа: сами креирате проблем, во медиумите му посветувате многу внимание со тоа што обожавате самоуништувачки немири, преку актерите на [...]

Продолжи со читање »

Ким Dotcom "демаскирајќи на длабока држава", "Темниот доминант" и повеќе противење

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 јануари 2019 9 Коментари
Ким Dotcom "демаскирајќи на длабока држава", "Темниот доминант" и повеќе противење

Продолжува да ме зачудува колку едноставни луѓе се измамени од раскази за хакове. Се разбира, имаме наши мејнстрим медиуми, каде што хипнотичкиот глас на весникот, во комбинација со добро обучени покер-плакари на моќта на приказни, но исто така и алтернативните медиуми се користат за масовно затворање на очите на луѓето. [...]

Продолжи со читање »

Како можеме да го запреме процесот на пророштва на последното време?

поднесена во СИМУЛАЦИЈАТА by на 5 јануари 2019 9 Коментари
Како можеме да го запреме процесот на пророштва на последното време?

Прашањето од насловот ќе биде малку бизарно за многу луѓе во секој случај. Може да бидете мизерни и така ќе го најдете терминот време на крај по дефиниција глупост. Зарем не сметаш дека е зачудувачки колку многу ариентирани луѓе се уште имаат еден вид на систем на верување? На пример, верувањето во теоријата на еволуција. Да, тоа е и систем на верување, бидејќи [...]

Продолжи со читање »

Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јануари 2019 3 Коментари
Ќе почнеме! Среќен и здрав 2019 на сите читатели!

Поздрав Нова Година поздрав до сите читатели за 2019! Тоа беше уште една бурна година и знаците за не толку просперитетна перспектива што ја напишав во мојот последен напис од минатата година. Затоа врескањето на Џероен Паув "Почнуваме!" Се чинеше добра идеја да започне со. Се чини дека [...]

Продолжи со читање »

Дозвола AVG

Со 25 May 2018 ние мора да ве информираме за новите регулативи на ЕУ кои се однесуваат на општата регулатива за заштита на податоци (AVG). Прочитајте ја изјавата за приватност и внесете ги или прилагодете ги поставките за дозвола.

Изјава за приватност | Затвори
Подесувања

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина