Џорџ ван Хутс, заводниците, не крие ништо од банката или плацебо за критичарите?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јануари 2019 10 Коментари

извор: georgevanhouts.nl

Која е главната претстава која Џорџ ван Хаутс и неговата театарска група ги имаат изведувано од завојувачите. Постои дури и истражувачки совет поставен како одговор на претставата "Ништо да се скрие"! На 17 во јануари, извештајот "Парите и долгот: јавната улога на банките" беше презентиран во Хаг од страна на WRR (Научен совет за владина политика), истрага која би била иницирана како одговор на овој документ. Тоа е врвна изведба. Џорџ ван Хаутс со свои зборови вели дека демократијата сѐ уште функционира и дека како граѓани навистина може да постигне нешто во Хаг, ова е навистина можно. "Ние сме само граѓани"Леополд Вите додава малку деликатес. Не: вие сте актери.

Што е постигнато? Па, дека ништо навистина не се променило, само дека "свеста" во општеството предизвикала дека може да има нешто погрешно, но особено илузијата дека политиката го слуша граѓанинот. И, се разбира, тоа е притисок за промените што се веќе планирани, дека на глобалната финансиска ресетирање, Владата ја поврати контролата на пари преку, на пример нов монетарен систем врз основа на принципот на крипто валута-како. И, се разбира, тоа е се регулира во супер демократијата наречена ЕУ.

Погледнете ги креаторите на разговор подолу, гостин со мазен разговор и добро платена перцепција менаџер Matthijs ван Nieuwkerk. Гледаме живи докази дека лесната за користење овци се забавуваат со претходно џвакање забава која создава илузија дека промената навистина ќе се користи. Актерите во театарот кои ги читаа актерите во поголемиот театар на политиката Хаг и Брисел. Театарскиот клуб А ќе те засади со театарска претстава за театарски клуб Б. Дали мислиш дека оцет? Потоа прочитајте под видео и дозволете да се занесете во наредното театарско дело за најновиот предмет со кој треба да се постигне и некоја пара од котел на заедницата.

Џорџ ван Хаутс, исто така, направи театар за заговори како 911, што јасно покажува како субјектите кои ги покренале неопходните прашања во општеството, ќе бидат опфатени: во форма на театар. Дали знаете што ние такво нешто го нарекуваме? Контролирана опозиција. Намерата на контролирана опозиција е тоа што субјектите кои субкутано живеат меѓу луѓето се зголемени, разгорувани и служени во сос од лажна надеж на плочата на заборавот. "Не, навистина не! Тогаш не внимателно слушавте! Џорџ дури сака да направи понатамошна претстава за тоа парче од банката". Ах, среќен, па нешто навистина ќе се промени! Сето тоа ќе биде добро! Веќе сте купиле билет за театарска претстава и ќе го направите повторно, бидејќи се чини дека работи! Има дури и истражувачки совет монтиран (знаете таков одбор со скапи платени говорници кои потоа ставаат убави зборови во писмена форма за да извлечат прекрасни зборови во театарот на Хаг)!

Дали навистина верувате дека вистинската опозиција добива гласноговорник во оваа земја? Тогаш вие сте оптимист и дека Vrijland е само песимист. Што би направиле ако сакавте да го зачувате изгледот на демократијата? Тогаш мерка и така знаете. И тука е следната претстава на заговорниците "заводниците". Тие мора да те искушаат да се одвиваат на новиот брод во риболовната флота. Рибата во ова море се развива заедно со неговата околина, предизвикувајќи мутации и видови риби кои покажуваат ново однесување. Затоа сопственикот на флотата гради нов брод, со нова заштитна мрежа која мора да ја подигне мутантната риба (која риби со нови идеи и сознанија) на бродот. Тој нов брод дава впечаток дека е на раката на новата риба и ги доведува до побезбедна и помирна вода. Еднаш на одборот, сеуште завршуваат во filerij, но капетанот на тој нов брод што ќе го провери никогаш нема да ви каже. Мора да биде во можност да го задржи возењето со својот скап автомобил.

Следната игра на овие контролирани опозициски актуелни актери, мора да бидете свесни за системите за контрола во нашата земја; шпионските системи на тајните служби комбинирани со големи податоци. И може да се налутиш за тоа и секако дека скицираната слика ќе биде "преземена" верзија на вистината, но имаш плацебо црвена пилула од филмската трилогија на Матрикс повторно може да се проголта за драгоцената забава на мазните младенчиња што ги кревате на новиот брод. Добредојдовте во странство!

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  van Houts cum suis, перачи на пари на доктрината на вообичаените осомничени. Се плаќа за вообичаените осомничени
  да се работи. Тоа е јасно.

 2. SalmonInClick напиша:

  Дозволете ми да кажам дека ние не сме само преземени од страна на банката 😀 Се разбира, тоа е дискутабилно ...

 3. SalmonInClick напиша:

  Во овие актери тие повторно пронашле ресичка за да го закачаат критичкиот мислител, па така очекувано овој Троллон кучкуч

  https:// twitter.com/KajsaOllongren/status/1090168102069985280/photo/1

  https://panorama.nl/entertainment/ollongren-in-de-clinch-met-theatergroep
  https://panorama.nl/nieuws/politiek/ollongren-ergert-zich-aan-theatergroep
  https://panorama.nl/entertainment/films-en-tv/dwdd-onder-vuur-vanwege-nepnieuws

  многу шлаг багер така 😀

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Се е лошо ... тоа воопшто не е можно. Театарот започна! Купи билет или одиме до гласачката кутија и гласајте за чесни актери во Хаг:

  https://www.telegraaf.nl/video/3083397/grote-stomme-fouten-in-dwdd

 5. Камера 2 напиша:

  Да Да Да И Велика Британија се уште може да се придружи

  Апокалиптичната порака: Системот нè проби хакирање и нашиот мозок е хакиран. Постои голема критика, исто така и од министерот Олонгенен.

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/de-curieuze-dwdd-uitzending-over-privacy-in-zeven-fragmenten~b8a8d6e9/

  Портпаролот на медиумите од telekrant го нарекува dwdd: инфозабава

  Сите медиуми играат под 1 шапка, но како ќе им го објаснуваме тоа на вашите соседи и на вашите колеги од Холандија, перењето на мозокот продолжува вечерва и цела Холандија ќе почне повторно.

  Ханс Teeuwen само ќе треба да се даде еден подлец ѕиркаат во veradertje Математика scheinhijlKerk на мраз (моето име е зајак) (минута 7, 33 Appeltjes Беатрикс од портокал), со својот театар.

  Театарот е театар или не понекогаш?

 6. SalmonInClick напиша:

  За среќа, вечерва постои вообичаен леб и игра во форма на возење, фрлање стрели и други бесмислени активности каде што можеме да го вклучиме нашето време ... така и повторно
  https://www.nu.nl/media/5712741/verleider-de-ket-geeft-toe-dat-uitspraken-in-dwdd-ongenuanceerd-waren.html

 7. Камера 2 напиша:

  Телевизорот не може да биде доволно голем (последен пат бев со некој кој имал екран поголем од масата за јадење, мама и тато со три деца.
  И бидејќи Mathijsje е во дневната соба секој ден, станува ваш идеален зет, исто како и другите програми за перење на мозокот, Jinek, Pauw, и така натаму. ти го именуваш. Телевизијата, исто така, ја испраќа масата до вас, видете под врската.

 8. ClairVoyance напиша:

  и наградата machiavelli оди на ....
  Јас само видов дека претходната награда на machiavelli отиде кај загрозениот градоначалник.
  Не ја знам приказната, ниту пак ја прочитав, но знаеме доволно.

  • SalmonInClick напиша:

   Ви благодариме за ажурирањето! доволно вели дека државата и агентите во служба на истата држава со помош на измама, лаги и измами заглавуваат во седлото за сметка и трошок на платениот роб, како добар граѓанин ..

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина