Дали гледате телевизија, серија или филм секој ден? Тогаш вие сте полно работно време под хипноза и не сте сериозни

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 31 јануари 2019 7 Коментари

извор: studybreaks.com

Беше опишано толку често овде на страницата и беа направени бесконечни обиди да се објасни, но денес ние се отвораме уште еднаш со јасна изјава: Дали гледате телевизија, серија или филм секој ден? Тогаш вие сте полно работно време под хипноза и не сте сериозни. Дали се чувствувате нападнати сега? Или веднаш кликнете на крстот на вашиот интернет пребарувач за брзо да го избришете овој напис? Ве молиме погледнете го видеото подолу. Причината поради која не сакате да верувате е веројатно да се најде во фактот дека ја сакате вашата серија и не можете да видите зло во нив. Исто така, верувате дека сте совршено способни да ги гледате вестите на НОС во доверба дека го филтрирате серењето. Тоа не е за што се работи. Дури и ако знаете дека телевизорот е наменет да ви донесе хипноза, можеби ќе верувате дека ова влијае само на чувствителните луѓе. Вие верувате во вашата свест и нема контрола врз вас. Тоа го прави!

Само гледањето на вестите на НОС се базира на техники на длабока хипноза. Зошто читателот на вести седеше зад маса, но дали сега го гледаме читателот на вести од десно кон лево и назад? Зошто гледате ротирачки кругови во позадина? Сите тие се техники за да ве доведат под хипноза од почеток до крај. "Одиме до нашиот новинар во Хаг", нова тема "Ние се враќаме кај нашиот новинар во Хаг". Само сончев познат глас, ротирачки (хипнотички) кругови во позадина, одење напред и назад од читателот, одење напред и назад од временската жена, зумирање и излегување од камерата: сета хипноза. И тогаш не сме разговарале за фреквенциите на сликата кои можат да бидат поставени за да го направат вашиот мозок уште подложно на овој ефект на хипноза.

"Па и? Сакам да бидам под хипноза. Хипнозата е прилично забавна. Не гледам опасност таму ". Не, тоа е затоа што вашата потсвест е програмирана да не гледа опасност. Вашиот мозок е условен на несвесно ниво да не прифаќа критики и да ја прифати пораката програмирана во вашиот ум под хипноза како вистина.

Дали гледате многу серии на Netflix? Тогаш сте под хипноза и вашиот потсвест ум е програмиран. Дури и ако гледате серија како Црно огледало; серија во која многу се откриваат работи што ќе се случат во блиска иднина. Дури и ако гледате документарец кој "ве известува" за, на пример, климатските промени, може да мислите дека можеби ќе станете "свесни" на свесно ниво, но сеуште сте на несвесно ниво за уредот за хипноза. На повисоко ниво, вашиот ум е програмиран со сосема различни пораки. И тогаш сè уште имаме YouTube и паметни уреди со нивните екрани, од кои не знаеме дали провајдерите можат да вметнат такви техники. Сепак, телевизијата останува масовен хипнотизер број 1. Тоа е причината зошто мора да продолжите да барате и да бидете зависници од серија со највозбудливи приказни. Мора да продолжите доброволно да ја ставате хиподермичната игла во вашата артерија на несвесното (високи) високи нивоа.

Таа започнува на млада возраст, каде што мајките ги ставаат своите деца пред цевката или на iPad за да гледаат филмови, па за момент молчат. Значи од многу рана возраст сме навикнати на тој хипнотички транс и затоа тоа е зависност. Станавме зависник од нашиот програмер и така мислевме дека имаме или сме практики што ги имаме е програмирано. Прашањето што би сакал да ве прашам е: "Ти земи еден хероин ѓубре сериозно ако ги сретнете на улица? "Одговорот веројатно е" не ", бидејќи знаете дека лицето е дробено. Потоа го поставувам прашањето: "Може ли да те земам сериозно ако твојот ум е дрога со полно работно време преку хипноза и едночасовно дневно подвижно програмирање?" Мојот одговор е "не". За жал, трговијата и одење на луѓе кои гледаат серија на часови или телевизија деновиве се програмирани на несвесно ниво. Со овие луѓе е потребен шок ефект за повторно да се извлечат, но шансите се дека ќе утре повторно ќе ползат за таа цевка. Депрограмирањето трае неколку месеци, ако не и години. Единствениот лек што треба да излезе од длабоко вкоренетата хипноза е: Престанете да гледате телевизија! Не за еден ден. Засекогаш! Престани!

Дали исто така знаете некој кој дневно гледа телевизија? Испратете ја оваа порака лично преку е-пошта до тоа лице.

Тагови: , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  МЛАДИТЕ Е ИДНИНА, млада, научена стара

  Подолу во врската родителите ги наоѓаат децата премногу млади, но сепак сметаат дека тоа е највообичаено во светот што е задолжително за постарите деца

  https://www.ouders.nl/artikelen/jeugdjournaal-op-de-basisschool

  На (државните) младински вести се наоѓаат во речиси секое основно училиште.

  https://schooltv.nl/programma/nos-jeugdjournaal-ochtenduitzending/

  а потоа почнуваат да зборуваат за демонстрации и што точно е Пегида,

  Сè оди како слатка торта, а наставниците само веслаат и веруваат сè, бидејќи НПО вели дека е вистина.

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/pegida-demonstratie-den-haag-10-april-2016-bewezen-volledig-nep-fotos-en-videos/

 2. guppy напиша:

  Не е важно каков начин ќе го користите, ако е вештачки дека се сведува на истото. Одвраќање!

  Ние ја разгледавме серијата Outlander на Lightbox, па може да ме однесете сериозно 😉 Прекрасна серија, но ако сте искрени тогаш тие покажуваат токму она што го сакаме. Можно е да се живее во повеќе временски рокови, вообичаено е да се одгледуваат деца на другите. Многу секс, вакцинации се потребни, во спротивно тоа ќе се случи со вас и ќе ги добиете морбилите. Тие јасно покажуваат дека тогаш данокот бил платен и мора да се борите против тоа.

  Ништо не се смени во сите тие години, трката против машината.

  Машината која нè одвлекува од нас.

 3. Сонце напиша:

  Утро.
  Разберете дека не сте го добиле мојот коментар од вчера. Испратен е 2.

 4. Danny напиша:

  Ако сум искрен, би рекол дури и дека филмот што го ставивте под вашата статија е за цели за контрола на умот, така што барателите на вистината, конечно, мозокот ќе исчезнат.

  Таа постојана монотонска мелодија со тој монотон глас, сета контрола на умот.

 5. Сонце напиша:

  "Наставниците" во училиште се, всушност, душачи
  нашите мали работи на децата. На децата не им е дозволено самостојно да размислуваат и не поставуваат тешки прашања на "наставниците". Исто така, децата се учат да се однесуваат според "тим", мислат групата, се ставаат рано, така што и тие во блиска иднина повторно ќе бидат совршени робови како нивните родители. Совршени робови од кокошката.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина