Белгискиот министер, Џоке Шовљуег, по признанието поднесе оставка за поставување на протести од страна на тајната служба

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 5 февруари 2019 12 Коментари

извор: persgroep.net

Белгискиот министер за животна средина, Џоке Шовлиге, мораше да поднесе оставка денес, бидејќи беше премногу отворена за белгиската варијанта на Холандскиот АИВД (тајната служба). На доцниот Новогодишен прием на Синдикатот на генералните фармери таа ги даде следните изјави (видете видео), во која всушност тврди дека климатските протести ги организира тајната служба. Се чини дека влеговме во фаза 2.0 во борбата против демаскирањето на ваквите практики.

Овде на веб-страницата често е докажано дека протестите се ригорозно и неспорно изведени за окото на камерата под раководство на, на пример, Покажано. Кога таквите приказни почнуваат да навлезат во населението, можете да направите само едно нешто: проверете ги експонатите за да ја кренат прикаската. Тоа се чини дека е улогата на најновата сапунска опера со нашите јужни соседи. На шега Шовлиге му беше дозволено да изложува, да ја положи бомбата и да ја активира приказната.

Можеме да направиме многу зборови за тоа, но министер не само што дојде на својата позиција. Министрите се актери кои мораат да продолжат со изгледот на демократијата и секој говор или изјава, во секогаш јавните настапи (обично под присуство на камери), е многу добро разгледан. Министрите само ја расчистуваат теренот како пренасочување или да потонат проблем; по што добиваат здрав џеб пари за чекање, проследено со убава работа во, на пример, банка или друга добро платена работа.

Тука можете да ја освежите вашата меморија дел 1, дел 2 en дел 3 видете ги снимките направени за време на "Заансе" (Поленбургсе), во 2016, со што актерот Исмаил Илгун беше ставен на мапата. Таа немири беше главно лажирана со цел да се забрани снимањето на државните службеници во канцеларијата. На 11 април 2016 Јас прикажав како демонстрациите на Пегида против Антифа, вклучувајќи ги и сите немири и апсења, се покажаа целосно во сцена. Значи, имаме цврсти докази дека ваквите практики се одвиваат и сметаме дека ова не е многу различно кај јужните соседи.

Со тоа отпуштање и очигледна емоционални и неодобрени извинувања од Џоке Шовлиге (сетете се: политичарите се актери) две птици се фатени со еден удар. Била во контакт со белгискиот алтернативен медиум Питер Вереекке; човек што некогаш го сретнав за време на состанокот на личноста што стоеше на лулката на алтернативни медиуми во Холандија; Марсел Месинг. Ми требаше малку време дознав дека алтернативните медиуми е навистина контролиран клуб. Оттогаш ја нареков контролираната опозиција. Функцијата на контролирана опозиција (како во овој напис уште еднаш опишани) е онаа на безбедносната мрежа. Откако "критичните мислители" ќе бидат поставени на бродот, ќе бидете сигурни дека бомбата ќе замине што е вградено во дното на бродот. На овој начин постепено градите негативна стигма за луѓето кои треба да бидат критични доколку е потребно и сакате да закачате "заговори".

Ние можеме безбедно да претпоставиме дека секоја форма на протест навистина е насочена од тајните служби, користејќи голема мрежа на Inoffizieller Mitarbeiter. Не е намера тоа да излезе и така министерот Џок Шовлиге дозволи бомбата во двојното дно да се активира.

Листа на изворни линкови: hln.be

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (12)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Како што напишав пред сè во Холандија е насочено. Ова се прави во сите Европски земји, како и во Белгија. Оние што се грижат за ова се навистина тајните служби. Тие се оние кои се утврди кој работи, член на парламентот може да биде тоа дали треба да се формира нова партија, што глупости мора да биде кажано на обичните луѓе итн луѓето од тајните служби, возачите на врвот на одредени судии, индустријалци, врвен менаџмент и др. Тајно ја вршат работата на тајната служба. Втори пратеници итн. Не го знаат ова, тие не треба да знаат ова. Треба да се знае основа секогаш се применува. И да, вообичаените осомничени работат во тајните служби. Вообичаениот режим на осомничени лица под кој мора да се чуваме во притвор, измама, егоизам итн.

 2. Камера 2 напиша:

  Но, да, како ќе го направиме тоа лесно разбирливо за Младината (иднината).

  Младите се охрабруваат од страна на медиумите да играат претерано за нешто што сè уште постои
  не е !!!
  не е докажано, бидејќи тоа е иднината!
  и, не може да се објасни !!!
  Медиумите планираа да можат да го користат CO2 коледерот и младите се шокирани со
  планирани анксиозни напади. (Doe Maar, Popgroepje: Fearmen со неговата бомба ќе падне, bah)

  Воздухот 78% азот, 21% кислород = 99%
  1% над, од кои само 0,0016% можеби !!! co2 гас на peopl ослободен поради 96% е докажано од страна на самата природа формирана младите препорачувам добро да се оди ролери или уметничко лизгање и, секако, да се игра избега 🙂

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/spijbelen-voor-een-beter-klimaat-is-ook-onderwijs~ba8dc873/

 3. Riffian напиша:

  Всушност, се чини дека тие веќе се најде решение за она што доаѓа, тоа не е ништо ново државниот терор во форма на бандата Нивелс или повторно Жолта елеци сето тоа е психолошка војна против цивилното население.

  https://www.voltairenet.org/article204624.html
  https://www.nu.nl/buitenland/5716287/tweede-ex-agent-gearresteerd-in-zaak-rond-belgische-bende-van-nijvel.htm

  • Riffian напиша:

   Неодамнешен пример бомбашки напад во Париз

   Елисеј и «Гладио Б»
   https://www.voltairenet.org/article202201.html
   https://isgp-studies.com/le-cercle-pinay

   • SalmonInClick напиша:

    @riffian, одлични извори Бузер Јункер одговорен за Гладио операции во Луксембург криминал плаќа очигледно, докажува дека сите терористички лелекаат на последните неколку години беше насочена овци движи во одреден начин кој "доброволно" да се откажат од слободите кои се толку исто така се случува.

    • SalmonInClick напиша:

     Значи ова е клучен чекор напред.

     "Истражувачите на бандата Нијвел истражуваат дали постои поврзаност меѓу смртта на поранешниот линеспот Роџер Ромеларт (78) и неодамнешното апсење на двајца поранешни колеги. Вчера, куќата беше направена со починатиот истражувач. Децата Ромеларт, исто така, беа испрашувани од страна на актуелните Бендесвери. Неговото тело е префрлено во Шарлерои за аутопсија ".
     https://www.nu.nl/buitenland/5744967/lichaam-oud-rechercheur-bende-van-nijvel-onderzocht.html
     https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20190214_04176894
     https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20171023_03149268

     • Riffian напиша:

      Да, тоа е случај, дека целата манифестација околу тој белгиски министер е трик на фокусот. Ова е она што навистина се случува и кое природно треба да исчезне во позадина ...

      Франсоа А. (70), еден од двата поранешни истражувачи кои беа уапсени во истрагата за бандата Нијвел, ги објавува истражниот судија под одредени услови. Тоа извештаи VRT NWS. Другиот поранешен детектив, Филип В, ​​беше ослободен во четвртокот. Двајцата мажи се осомничени за манипулирање со истражувањето на пронајдоците во каналот на Ronquières во ноември 1986.
      И А и В беа уапсени во јануари. Тие би биле вклучени во можната манипулација со откривањето на каналот на Ronquières во ноември 1986. Имаше оружје од грабежот на Делхајз ван Аалст, исто како и кутијата за пари и чековите. Сепак, новиот истражен тим под раководство на истражниот судија Мартин Мишел верува дека ова откритие било ставено во сцената.

      А и В. ќе знаат повеќе за ова и ќе ги укинат клучните информации. Сојузниот обвинител се сомнева дека и двајцата господа имале еден типстер кој кажал каде лежи оружјето
      https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20190215_04178339

 4. SalmonInClick напиша:

  Што во Белгија (т.е. Брисел) се случи за протестите е природно централно контролиран од страна на елитата глобалистите во костим на договорот за климата (врз основа на лаги) брзо слободите на граѓаните на ЕУ од Париз да се соблечам, мора да дури и пред плаќање, 😀 затоа што е надвор од вашата должина на CO2, со оглед на тоа дека таа е суштински градежен материјал во природата. Се користи следната формула:

  CO2 = PxSxExC
  Оваа равенка има четири фактори, малку размножување. Значи имаш нешто од лево, CO2, тоа е она што треба да го направите, а тоа ќе биде врз основа на бројот на луѓе. сервис, и CO2 се изгасне по единица енергија. Па, ајде да погледнеме на секој од нив, и да видиме како можеме да го сведеме ова на нула. Веројатно еден од овие броеви ќе има прилично блиску до нула.
  https://www.ted.com/talks/bill_gates/transcript

  Ако вие, како жител, дозволете ова да се случи, исто така заслужувате да бидете управувани од ваков тип на психопатија 😀

  Гладијао-Луксембург: Јункер принуден да поднесе оставка

  "Во меѓувреме, премиерот не може да го признае продолжувањето на тајниот систем на Атлантската алијанса, но тој мораше да се залага да го задржи предметот на минимум поради неговите одговорности во рамките на Еврогрупата".
  https://www.voltairenet.org/article179406.html

  • Мартин Vrijland напиша:

   И без оглед на тоа што ние продолжуваме да ги исекуваме дрвјата, како што се фактот дека тие стојат на патот на мачдите 5G ...
   Дрвјата го претвораат CO2 во кислород. Засади дрво ..

   • SalmonInClick напиша:

    Па дека целосната дуплексна комуникација треба да се гарантира во иднина 😀 ништо не треба да се остави на случајност во САД, што е веќе многу далеку со тестирање ...

    "Технотронската ера вклучува постепено појавување на повеќе контролирано општество. Во такво општество ќе биде доминирана елита, која не е воодушевена од традиционалните вредности. Наскоро ќе биде можно да се наметне речиси континуиран надзор над секој граѓанин и да се ажурираат целосни датотеки што содржат нај лични информации за граѓанинот. Овие датотеки ќе бидат предмет на моментално пронаоѓање од страна на властите. "
    "Во техничкото општество, трендот ќе биде поддршка на развојот на најновите комуникациски техники за манипулирање со емоциите и контролните причини".

 5. Сонце напиша:

  Сè во Холандија е насочено: прочитав илјадници климаџии на Маливелд.

  Штета е што не гледам жолти картони. Промена на режимот
  Со нетрпение го очекувам тоа. Обичните луѓе конечно ја одредуваат својата иднина наместо вообичаените осомничени.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина