Давина Мишел, следниот трансродок на Евровизискиот натпревар? Данкан Лоренс ја гледа кандидатурата!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 мај 2019 9 Коментари

извор: rtlboulevard.nl

Според Данкан Лоренс, новата ѕвезда Давина Мишел мора да учествува на Евровизискиот натпревар следната година во име на Холандија. Давина завршува со а. "Да и така?"И така таа може да биде трансродови. Објаснив во неколку статии (пример овде) кои имиња завршуваат со a често се применува на трансродовите лица.

Веќе бевме сведоци на ЛГБТИ пропаганда на Евровизискиот натпревар во последниве години. На овогодишниот натпревар за песна на Евровизија, всушност, се чини дека не се повеќе директни учесници.

Што не е во ред со тоа? Ништо, освен што се чини дека хетеросексуалците почнуваат да влезат во проклетиот агол и дека се чини дека еманципацијата пробива во пропаганда на сметка на хетеросексуалниот човек. Се чини дека старата биолошка дистрибуција на машко-женски лица е поткопана.

Значи трансродост учесник следната година? Еден без брада овој пат и со женски глас премногу. Можно е сите од нив. Ништо не е во ред со тоа, ако го прашате просечниот Холанѓанец. Јас само сакам да ви укажам на луциферската агенда што лежи зад неа. Луцифер се залага за виножитото (нова земја / нов свет), промената на половите (бисексуално / родово неутрално). Трансгендеризмот и трансформацијата од старата сексуална норма на ЛГБТИ стандардот се чини дека е тремот за следната трансформација: трансформацијата кон нечовечко. Човекот како дигитален андроид со мозок en ДНК во мрежата на 5G (интернет на нештата, во која ќе бидете една од работите).

Сега можете да се смеете на мене и многумина ќе го отфрлат како конзервативен старомоден или дури и дискриминаторски пристап. Дозволете ми да бидам јасен: немам ништо против Давина или против некој со какви било сексуални желби. Секој поединец е душа и сите ние сме еднакви. Па јас не сум дискриминирачки и тоа не е пристап. Само сакам да разговарам за агендата што мислам дека можам да ја воспоставам. Агендата на упориштето на Луцифер (аристократијата и Ватикан, кои ги повлекуваат жиците зад сите оние лажни демократии).

Преку своите пропагандни машини, ова тврдина повеќе ја прокламира пораката дека сите ние сме еднакви. Тоа е местото каде што треба да се испрати. Сите родови неутрални трансхумани робови во голем дигитален (5G) систем за контрола. Сепак, зборот "еднаков" значи нешто друго освен еквивалентно. Машко е едноставно различно од женско. Тоа е биологија. Еквивалентно не е еднакво. Меѓутоа, овие два збора се направени синоними во едни со други во орвелските вести.

Се разбира дека не можам да докажам дека Давина е трансродови и ако е така, тоа не би било добро или лошо, повеќе или помалку. Ако не беше, се надевам дека не се чувствува навредувана. Не сакам да навредувам, но само укажувам на тренд за кој верувам дека ќе се почитува.

Загрижен сум за фактот дека има голема пропаганда за ЛГБТИ и (особено во последниве години) транссексуалната агенда. Значи, моето сомневање е дека Давина се користи за ова и дека токму затоа таа е "откриена" од пејачот Пинк, која е вклучена од Марко Борсато и Армин ван Бурен, а сега е исто така изнесена од страна на Данкан Лоренс како кандидат за следната Евровизија песна фестивал. Миг освен сите телевизиски програми во кои Давина веќе беше прикажана.

Така, повторно можеме да сведочиме за потсвесно програмирање, во кое младите се подготвуваат за новиот стандард.

Само парче стихови од песната "Скајвидс" (текст), во која очигледно е скриената вистина се крие:

Јадете, спијте и ве молам
Независно на колена
Има повеќе за неа

Слободен како пчела
"До кралицата нема да се согласат
Има повеќе за неа

Чувствувам дека е вистинска
Иако лажни ќе го запечатат договорот
Направете простор за неа

Или таа ќе го остави секој оброк
"Додека таа е слаба како игла
Коренот за неа

Што не е во ред со таа транссексуална агенда или пропаганда? Вие не мора да најдете нешто во ред со тоа. Сепак, моето мислење е дека масите се подготвуваат за процесот на трансформација преку трансродовите кон нечовечките. За ова е важно човечкото тело и мозокот да висат во облакот, така што не само што мозокот е поврзан во контролниот систем, туку и ДНК може да се прилагоди онлајн.

Па мислам дека сме подготвени за систем за дигитално ропство, додека мислиме дека сме само либерални за нови сексуални интереси на младите. Дали мислите дека мостот е предалеку? Кога ќе дојде време, тоа е неповратно и повеќе не можеш да сториш ништо за тоа. Јас само ви го давам моето мислење, без намера да наштетам на поединци или групи.

Извор: sciencetimes.com, azlyrics.com

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Дик Клајн Оонк напиша:

  Повторно добра јасна статија. Така веднаш дели на ФБ и Твитер. Но, дали се будиме овците? Па, продолжете Мартин.

 2. guppy напиша:

  https://youtu.be/x8CBF4aWwps

  Ако имате денес датум, најдобро е да прашате дали донесуваат извод од матичната книга на родените 😉

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Светската здравствена организација им даде приоритет на поставувањето норми за спречување на тековната болест, додавајќи изгореници и игри зависност од својата Меѓународна класификација на болести и отстранување на транссексуализмот во политички коректен потег.

  ..и за момент

  Од друга страна, "родовата инконгруеност" беше целосно укината од категоријата за ментално здравје, станувајќи "состојба поврзана со сексуалното здравје". Дефиницијата на СЗО останува поконзервативна од некои земји "-" само поведението на родовите варијанти и параметрите не се основа за доделување на дијагнозата ", се вели во ICD-11, што значи дека не може да се примени кај адолесцентите пред адолесценцијата и интерсексуалните лица, кои се наоѓаат во оружје за јазикот усвоен на друго место во документот, што се однесува на интерсексуални варијации како" нарушувања на сексот развој ".

  https://www.rt.com/news/460417-who-burnout-gaming-transgender-disease/

 4. Ибери напиша:

  Исто така, служи за агендата за депопулација. Скриената рака, на пример, ја направи општеството зрело за сè што ќе им одговараат! Навистина се што е во системот дизајниран од тие семејства е деструктивно за биолошкиот човек! Луѓето што се свесни за агендата постепено ќе треба да се запрашаат како сакаат да умрат! Со чест и добра совест, или како економски роб и како киборг и matchstick! Семејствата кои се залагаат за превласт не го оставаат преостанатото човештво (или што сè уште треба да го сторат тоа) избор! Во нивниот период на транзиција ќе уриваат сè и ќе го уништат она што ќе остане на патот!

 5. Мартин Vrijland напиша:

  За секој кој вели: "Да, но јас не гледам Адамско јаболко"

  https://www.2passclinic.com/ffs/adamsapple-reductie/?lang=nl

  https://www.2passclinic.com/wp-content/uploads/2010/08/trachea_shave_admas_apple_reduction_thyroid_cartilage_reduction.jpg

 6. Зајак напиша:

  Она што е исто така погрешно со ова е дека реновирањето и целото советување и хормоните во голема мерка се надоместуваат од здравствено осигурување, но не, на пример, стоматологот или физиотерапијата. И, ако вие како жена тешко имате какво било формирање на дојка и сакате зголемување на градите - без оглед на тоа дали е здраво - не добивате ништо со надоместок, но мажите кои сакаат да бидат преобратени прават. На една страница, наидов дека градите се уште се раздвојуваат за време на операцијата на дојка кај мажите кои се преобразуваат. Не можам да го откријам толку добро. Можеби кога таа е во спогодбата.
  Како и да е, не разбирам дека сакате да ги проголтате хормоните, да ве намалат додека сте здрави и дека се наоѓа толку нормално. Па, тоа е здраво во наводници. Во меѓувреме, тие вештачки хормони го поткопуваат целото здравје. Мислете дека ќе живеат помалку долго, со поголем ризик од карцином.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина