Ве молиме запомнете: Документарецот Ковид-19 Janенет Осебеард (Ninefornews) е лажна стапица за вести

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 23 март 2020 9 Коментари

извор: целосно поврзан.nl

Ovенет Осебеард на Ковид-19 (кругови на култури, Ninefornews) документарен филм за коронавирус (види подолу) е стапица. Мора да бидете свесни дека IBM е Deep Blue суперкомпјутер ал во 1996 на светскиот шампион Касперов со шах и „Квант компјутер“ на Google Alphabet во 2016 година светски шампион на најсложената игра Оди успеа да победи. Покрај тоа, треба да бидете свесни дека медиумите се способни сами да лансираат сè, вклучително и сè (вклучувајќи теории на заговор).

Тие можат да направат сè заедно како филм и да ве натераат да мислите дека се работи за вести, така што проверувачите на лажни вести како NuCheck.nl можат да горат во подоцнежна фаза. Со големото собирање на податоци денес, светските лидери знаат како да ги играат масите до нивото на микро таргетирање.

Умната работа за сето ова е дека има многу вистина во фактот дека само-креираните лажни вести се пуштени во употреба, но затоа што луѓето подоцна дошле до „докази“ дека има лажни вести, тие можат да го фрлат детето со водата во бањата.

Јас би сакал да го истакнам ова за вас и ве советувам навистина да ја прочитате и дистрибуирате мојата книга. Нема никој што ќе ви ги покаже стратегиите на контролирано спротивставување. Не Ninefornews, Not WantToKnow, не Јенсен, не Нибуру, не Информации. Тоа е затоа што тие се последната линија. Не градинајте во тоа! Во овој напис и во мојата книга детално ја објаснувам оваа контролирана опозициска стратегија.

Слушајте тука за пример на методот на последната линија: воодушевен

Во овој пост од metro.co.uk погледнете како тоа видео од Janенет Осебеард наскоро ќе се означи како лажни вести.

Извинување, не сакам да бидам буден и интелигентен, но ја напуштив мојата работа пред повеќе од седум години затоа што ме изнервираа лагите во медиумите. Во тоа време, на пример, сè уште верував во Информациите на Алекс onesонс и завршив во алтернативните кола на медиуми. Така, можев да откриам одвнатре дека сите не биле многу задоволни од оваа чудна патка во залак (види објаснување).

Бидете остри и не спаѓајте во безбедносните мрежи и контролираните опозициски воини на виножитото (види мојата книга за понатамошно објаснување, сепак гласовно ова продолжение).

Во последниве денови, многу видеа ми беа испратени да ме заробуваат и да ме мотивираат да објавувам такви пораки што можат да бидат етикетирани како лажни вести; веројатно во обид да ја црнам мојата страница. Значи, навистина мора да бидете на стража и да останете критични. Во мојата книга опишувам како да се оди на единствениот точен извор на информации (вашиот оригинал) и како можеме да се справиме со овој вирусен систем.

„Најдобар начин да се контролира опозицијата е да го водите сами“, Владимир Ленин

Листа на изворни линкови: децентор.nl, ninefornews.nl, wikipedia.org bbc.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  На пример, дали навистина верувате дека Роберт Јенсен е вистинска опозиција? Тој прави добри видеа! Кое студио мислите дека тој ангажира да го направи своето шоу? Тоа на (генерална холандска агенција за печат) Johnон де Мол можеби?
  Навистина разбудете се… мрежи за безбедност: последна линија

  Тие на крајот се елиминираат со скандал со цел да се залепат пополнетата безбедносна мрежа - со следбеници и со сите - во огнената печка.

  РЕАЛНАТА промена не доаѓа од мажи и жени зад камера! Тоа ве држи во илузија дека тие ќе го организираат за вас. РЕАЛНАТА промена започнува со активирање на самите себе!

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Како им се обраќате на луѓето како да ги гледаат телетебиите. Улица на сусам!… Пфф престана со мешањето на вистината со глупостите! „Кабалот“, „Трамп Спасителот“, „П“ („е добро за вас“), и повеќе од тој вид теории за безбедносни мрежи.

  Мадам тајно ја промовира комунистичката идеја!

  Трамп не е спасител! И финансиското ресетирање именувано од овој ’култен круг’ Мадам е правилно планирано и се воведува преку она што сега се појавува под твоите очи, со Трамп во хаубата. Патоказот кон технократската комунистичка (тоталитарна) „држава на спасување“ .. промовирана од „земјоделскиот круг“ annенет Осебеард. Технократски средства: контролирани од технологија ... па АИ ... големи податоци: Кинески модел на технократски комунизам! Тоталитарно комунистичко големо братско општество! Тоа е она што оваа госпоѓа го промовира!

  Објаснување:
  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/de-bill-gates-quantum-dots-de-draadloze-id-kaart-die-bijhoudt-of-u-corronavirus-heeft-en-of-u-gevaccineerd-bent/

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/coronavirus-een-maatschappij-die-verhard-of-wint-de-menselijkheid/

  • Мартин Vrijland напиша:

   Еј deон де Мол: Дивертеje Блок ќе беше подобар избор за оваа стратегија за безбедност на мрежата….

   https://media.libelle.nl/m/gsa8rpniti1a_home_landscape_top_article_630x325.jpg
   (извор: Либела)

  • Мартин Vrijland напиша:

   Цитат (9:30 мин.): "Ако има тотално блокирање на социјалните медиуми, не плашете се затоа што Операцијата Дефанзивец 2020 година е распоредена за апсење на корумпираните влади".

   Нема „кружен тек“ ... ќе се користи за да се спречат луѓето да комуницираат едни со други, за да не се буни против неговото последно затворање.

   Срање! Шил!

  • Мартин Vrijland напиша:

   Шил Миха Кат ја промовира истата приказна за безбедноста на Q Анон

   https://www.facebook.com/dewaarheidsvinder/videos/688260735046449/

  • Замрзнува Хари напиша:

   Тотално лудило. И, прочитајте ги коментарите подолу, исто така, клоцаат во кука, линија и мијалник. Секако дека би сакале да веруваат во позитивна порака.

   Големиот брат ќе нè спаси од злите елити, Loveубов голем брат, верувајте на голем брат, верувајте му на Трамп, верувајте на армијата. Emerе се појави нов светски поредок на мирот и harmonyубовта и хармонијата

   Willе се разбудат на ужасен начин кога е предоцна.

   И во САД, сега имате ваков вид лудо лице кое дава ваков вид порака. Саскетот ќе нè спаси, вонземјаните ќе нè спасат, Трамп ќе нè спаси, армијата ќе нè спаси.

  • Замрзнува Хари напиша:

   Многу лирски реакции под ова видео (ковид19 дел 3). Погледнете неколку сметки зад коментарите. Повеќето имаат околу истите видеа на YouTube и 1 или 2 претплатници. Чудните сметки на YouTube изгледаат како лажни сметки или создадени од неколку исти луѓе

   • Мартин Vrijland напиша:

    Таа е полна со лажни сметки, длабоки лажни сметки и АИ-ботови кои одговараат на социјалните медиуми. Повеќе не можете сериозно да одговорите на главните канали за социјални медиуми, па дури и да ги игнорирате.

  • JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

   Одмазда на децата!
   https://youtu.be/RM0uvgHKZe8

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина