Доналд Туск "Се прашувам што изгледа како посебно место во пеколот за оние кои го промовираа Брексит"

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 февруари 2019 5 Коментари

извор: ndtvimg.com

Во следните говор, вели Доналд Туск: "Се прашувам како посебно место во пеколот изгледа за оние кои ја промовираа референдум за членство во Велика Британија и Гибралтар Европската унија, дури и без да е во бегство оваа скица план" (3: 32 мин.). Фермен јазикот и во целиот говор е всушност јасно дека сценариото, во кое веќе сум овој напис опишани, продолжува понатаму.

Туск, всушност, го фрла оваа врата говор кој се случува блиску за Тереза ​​мај, со голема тешкотија е од областа на Долниот дом за да се справи со алтернатива за проблемот со заслон границата на Северна Ирска во Брисел. Во однос на содржината, сè уште не знаеме што ќе биде оваа идеја, но Туск веќе посочува дека всушност има малку да се преговара. Во 2: 18 минус, Туск уште еднаш вели дека нема простор за шпекулации, бидејќи ЕУ е "мировен проект" кој не сака да се меша со Велики петок договор од 1998 во врска со мирот во Северна Ирска. Во :. 1 27 мин вели дека дури јасно дека 27 земји во ЕУ ќе донесе нов предлог.

Оние мир на ЕУ можеме да видиме, се разбира, докажани прокси војни во Југославија, Украина и сите други "мировна мисија" во земјите каде што страшно тирани мораше да се направи патот за Западен привидот на демократијата и монтажа на пешак на цевките на САД и нејзиното скудно куче на ЕУ танцува. Не се споменува спокојството на Доналд Туск, бидејќи тој, исто така, се чини дека има малку лош блазон. На 10 април 2010 претседател дојде до мистериозна воздушна катастрофа Лех Качињски, неговата сопруга и неколку други достоинственици за живот. Истрагата за воздушната катастрофа падна под одговорност на Доналд Туск и беше направена на разни начини наспроти.

На отворањето на својот говор, Туск повторно го повторува своето мислење, имено, дека тој смета дека повеќето Британци воопшто не чекаат Брексит. Неговиот арогантен став изгледа дека тој всушност веќе не чека преговори, но дека Тереза ​​сака да продолжи со Брешит. Всушност, тој воздишки под маската на "Добро, тие слогани сакаат да се случат, па ќе треба да имаме друга маса". Отпуштањето зрачи од него. Но, внимавајте: сите се дејствува, бидејќи Брексит никогаш не требаше да успее. Дека референдумот членство Велика Британија и Гибралтар Европската унија се обезбеди само израмнување на економиите и усогласување на евро-фунта на девизниот курс, со крајна цел дека ќе видите некој во Европа дека "националистите", "заговори" и "Сплит тек" само да предизвика голема штета. Дека свеста е направена за толку скапо прашање, обичниот граѓанин нема да го види. На крајот на краиштата, имало "силно преговарање".

Dat de grootste promotor van de Brexit, Nigel Farage, inderdaad de keutel ingetrokken heeft toen hij de kans had om het Verenigd Koninkrijk (nou ja verenigd) ook daadwerkelijk uit Europa te leiden, was al een teken aan de wand dat de Brexit nooit bedoeld was te slagen. De knullige karakterloze Theresa May mocht de taak op zich nemen. Op 4 Јули 2016 Јас предвиде al dat de Brexit zou gaan mislukken. Dat er vervolgens allerlei gerommel in haar kabinet ontstond, waaronder het opstappen van Boris Johnson, hoorde allemaal bij het opwekken van het gevoel van mislukking onder de bevolking. U wordt grootschalig bespeeld met zuiver acteerwerk om het spel ‘Ordo ab Chao’ te spelen: schep chaos, lok de reactie uit en vervolgens kun je meer macht naar je toetrekken. Проблем, реакција, решение, повторно и повторно.

Bзаписи за врска со врски: wikipedia.org, wikipedia.org

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  О да и во Велика Британија тие се разбира вежбаат на Туск ... но тоа е дел од актерската работа

  https://www.zerohedge.com/news/2019-02-06/uk-furious-after-eus-tusk-says-there-special-place-hell-those-who-backed-brexit

 2. SalmonInClick напиша:

  Дури и Луцифер сега е додаден на тоа не треба да биде лудо 😀

 3. mb. напиша:

  Интересна страница е според мене http://freenations.net/

  Секогаш ја читав книгата за тоа како потпишувањето на Мастришкиот договор од страна на Англија беше предавство на уставот (Предавство во Мастрихт). Би сакал да знам дали тоа исто така важи и за Холандија.
  Во минатото ја бранеше вашата земја, а сега го отфрлате преку неколку потписи.

 4. mb. напиша:

  ... или го фрлате во продажба (пазарни сили).

Оставете Одговор

Дозвола AVG

Со 25 May 2018 ние мора да ве информираме за новите регулативи на ЕУ кои се однесуваат на општата регулатива за заштита на податоци (AVG). Прочитајте ја изјавата за приватност и внесете ги или прилагодете ги поставките за дозвола.

Изјава за приватност | Затвори
Подесувања

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина