Зачудувачки увид во паника на Коронавирус од Др. Волфганг Водарг?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 март 2020 6 Коментари

извор: wodarg.com

Волфганг Водарг е германски доктор и политичар за СПД. Како претседател на парламентарното собрание на Комитетот за здравство на Советот на Европа, Водарг потпиша предлог-резолуција на 18 декември 2009 година, за која накратко беше дискутирано во итна расправа во јануари 2010 година. Тој, исто така, повика на истрага за наводното незаконско влијание на фармацевтските компании врз глобалната кампања за грип на Х1Н1 на Светската здравствена организација.

Друг звук на коронавирус

Д-р Водарг наведува дека се зборува за ефектот на бајката “Царот нема облека натамуВо кои никој не се осмели да каже дека царот не носи облека. Никој не се осмели да признае дека го видел ова; освен мало момче. Секој се чинеше дека подлегнува на притисокот од врсниците.

Оваа порака веројатно ќе биде отфрлена како лажна вест од страна на мејнстрим медиумите или дури и целосно цензурирана од Фејсбук. Или Фејсбук ќе ја пушти оваа порака? Youе ви покажам од причината што ја објаснувам на дното на статијата.

технократски комунизам

Под идна технократска комунистичка влада, веројатно ќе слушнете само една приказна. Тогаш мора да ја преслушате наметнатата вистина на политското биро. Дека ваквиот технократски комунистички режим сега се шири брзо, под изговор на коронавирусот, детално објаснувам овој напис.

Според мој вкус, сведоци сме на интеракција на сите светски лидери во кои појавата на коронавирус е PsyOp (психолошка хирургија) што се користи за да се сруши економијата и да се постигнат целите што ги поставив тој член опишете Дали тоа значи дека коронавирусот не постои? Не, тој коронавирус веројатно постои. Сепак, тоа не исклучува дека тоа би можело да биде свесно креирано биоеапон. Исто така е можно дека нејзината штетност е несразмерно зголемена.

Сведоци сме на расплетувањето на „мастер-сценариото“ што го опишувам во мојата книга. Сега кога сте виделе дека сум направил неколку точни предвидувања, време е да ја отфрлиме стигмата на размислување за заговор и навистина да се запознаеме со тоа „мастер скрипта“, за да можете да видите што се случува и отсега ќе можете да заземете еластична позиција. Во мојата книга веќе предвидов дека ќе има друга пандемија како оваа. Ве молиме, прочитајте ја книгата и потоа прочитајте подолу овој линк дополнувањата на книгата.

Сад со мед, контролирано спротивставување

Може да биде дека д-р. Wodarg е распореден за да испорача темелно критичен звук (види видео подолу); критички звук кој скоро целосно ја допира вистината, но намерно покажува погрешни бројки, за да може подоцна да се отфрли како лажни вести. На пример, може да се спроведе цензура на социјалните мрежи и веб-страница како martinvrijland.nl може да биде принудена да се затвори (ако јас бев во тоа градина). Играта се игра на толку софистициран начин.

Цел на таа стратегија? Обидете се да ги убедите сите дека нешто што не е мејнстрим новости е лажна вест.

Овој метод се нарекува стратегија „тенџере со мед“; стратегија во која услугите поставуваат стапица со мешање на 95% вистина со неточни информации и нивно започнување (само) преку пион (контролирана опозиција). Затоа, не можам да кажам со 100% сигурност дали приказната за Др. Волфганг Водарг е нумерички точен. Можам само да ги поддржам моите сознанија. Овие увид можете да ги најдете тука на веб-страницата и во мојата книга.

Како и да е, поучно е да се земат предвид и ваквите контролирани опозициски методи „сад за мед“. Hearе ја слушнете скоро целата вистина, но ќе биде отруена со малку лажна, така што на крајот детето мора да биде исфрлено со водата во бањата.

твојата книга

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Замрзнува Хари напиша:

  Зачудувачки е да се види дека политичарите (ако гледате во Холандија) се на иста страница. Од лево кон десно, сите учествуваат во возбуда. Разликата е само во пристапот, каде партиите од десната и од левата страна сакаат целосна затварање, а малку умерените партии сакаат умерено заклучување. Но, во принцип сите се во заговор и сите учествуваат. истото важи и за медиумите, нема кој да се сомнева дали вирусот корона е толку лош и дали мерките не се малку претерани (на пример 1000x).

  Сепак, се уште има луѓе во НЛ (можеби повеќе отколку што мислиме) кои имаат сериозни или помалку сериозни сомнежи за тоа што се случува, а Јенсен е мобилизирана за тоа. Јенсен може да ги привлече дивинерите и луѓето кои не веруваат во тоа, тој може да ја исполни функцијата „мечта“ во Холандија за луѓето кои не веруваат во тоа.

  Зошто луѓето го прават ова? Јенсен раскажува многу вистина во својот подкаст, но секако студениот туш доаѓа кога тој укажува зошто светската елита го исфрла овој коронавирус: Тој вели дека тоа е затоа што Трамп мора да биде поразен, и затоа што „Право“ (толку антиглобализам) победуваше и тоа мора да биде поразено еднаш засекогаш со важноста на диктатурата да се бори против короната.

  Така ги фаќа дигачите и луѓето кои не веруваат во тоа и ги испраќа во шума.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Јенсен е последната линија и мора да ги фати читателите подалеку од Врајланд. Тој само продолжува да го продава Трамп како херој. Не, го пишував со години: сите политичари од лево кон десно се различни маски на исто лице. Јенсен никогаш не ми се обраќаше. Никој не се осмелува и може да се однесува на мене и мојата книга. Тоа е најголемата закана за нив.

   • Замрзнува Хари напиша:

    За жал, многу луѓе клоцаат во контролираниот „трапедо пајак“.

    • Замрзнува Хари напиша:

     Можеби коментаторите можат да објават коментар овде на објава на YouTube на Јенсен со линк до оваа страница. Можеби сите тие коментари ќе бидат внимателно отстранети веднаш, но ако не, секогаш е можно некои да завршат тука.

 2. Риба главата напиша:

  Мартин станува сè повеќе во право

 3. Збогум Бабилон напиша:

  Зборувајќи за контролирано спротивставување, Јенсен не е ниту еден од нив

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина