Италијанскиот градоначалник се заканува дека ќе испрати flamethrowers за борба против коронавирусот

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 26 март 2020 14 Коментари

Кое е вистинското лице на режимот што се шири низ политиката и медиумите во врска со контролирана опозиција? Забележете го симболот на виножитото. Дали виножитото е тајно симболот на новиот светски поредок? Дали светот е преплавен со плимарен бран како и во времето на Ное? Што повторно се појави по поплавата? Виножитото?

„Ги испраќаме пламениците!“, Вика овој италијански градоначалник.

Сега сè уште мислиме дека не треба да го сфаќаме тоа буквално, но што ако ова се случи буквално? Погледнете го заканувачкиот јазик што доаѓа од устата на овој градоначалник. Дали министерот Граперфус, исто така, ќе започне да се справува со коронавирусот како „неконтролиран“ и „излегува од рака“ преку медиумите? „Затоа што не слушаш и не остануваш внатре!“

Се сеќаваш ли ова предупредување од ноември 2019 година?

Во мојата книга и во многу статии (може да се чита бесплатно) овде на страницата објаснив дека виножитото е симбол на Бог на новиот светски поредок: Луцифер. Новиот светски поредок се стреми кон еден свет по сличност на Луцифер. Симболот за Луцифер е Бафомет: хермафродит (андрогинозен или „родово неутрален“) химера-закоп (читај тука некој химеризам е).

Винченцо Де Лука, градоначалник на италијанскиот град Кампанија

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (14)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Времето во кое сме сега? Минута 3:17 во видеото

 2. Замрзнува Хари напиша:

  Играјте некои видео игри, вели еден од службениците за спроведување на законот.

  некои Научници, вклучително и СЗО, сега велат дека се појавува гигантски „бум во виртуелната реалност“ каде сите „игри“ се развиваат и значително се подобруваат, со луѓе во нивната дневна соба кои се во присилна или т.н. „доброволно“ изолација до виртуелниот световите можат да се движат што се разликуваат од вистинската работа. Дури и наставни програми може да им се понудат на децата преку виртуелни светови, така што во иднина тие веќе не мора да одат на училиште туку во „виртуелна училница“ каде можат да добијат лекции со други деца од виртуелен наставник кој всушност предава, а што не е реално се разликува.

  Се вели дека се очекува дека во блиска иднина луѓето треба да бидат трајно во изолација затоа што вирусите продолжуваат да се појавуваат, но со вирусна реалност ова воопшто не е проблем и луѓето нема ни да сакаат да излезат надвор затоа што виртуелните светови каде тие можат воопшто да се исполнат што се разликуваат од вистинската работа.

  Значи, трансхуманизмот исто така е многу промовиран преку овие т.н. заклучувања и самоизолирање и наскоро ќе стане многу понормален и многу понапреден.

 3. Willem S напиша:

  Негувателскиот персонал и лицата со витална работа кои имаат студ можат едноставно да работат.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Повеќето пензионерски домови во Холандија имаат заклучување на пин-код од надворешната страна на некои врати. Во тој случај, постарата личност не може да ја отвори вратата одвнатре. Тоа е модерна технологија. Ако коронавирусот е осомничен, вратата може да се заклучи. Обично има крематориум во близина на таков старечки дом. На крајот на краиштата, тоа е обично последната станица. Децата веќе не можат да ги посетуваат. Заклучување За среќа, тие можат да се потпрат на добра грижа. Медицински сестри се придржува уредно на протоколот и евентуално ги задржува заразените стари лица во нивната соба .. во спротивно ризикувате од инфекција (и мора да бидете во карантин) или други стари лица да се заразуваат ... тоа не го сакате. Обликот што се враќа од лабораторијата понекогаш вели „коронавирус позитивен“. Изненадувачки е тоа што заклучува толку постара личност, но да .. “Мора да биде, не е забавно, но кој може да му противречи на резултатот од лабораторијата? Се придржувате до протоколот… ”

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1934188160/bewoners-verpleeghuizen-gescheiden-van-familie-voelt-als-stilte-voor-de-storm

 5. Сонце напиша:

  Па, Винченцо де Лука. Дали има и еден. Тие се исто така на клучните позиции во Италија. Сè е меѓународно координирано и режирано од Хен. Тие гледаат сè, Тие одредуваат сè, Тие се норма, тие се експерти, тие се печатот, тие се силна рака и др. Ние едноставно сме во диктатура управувана од нив. Како ние, обичните луѓе, се ослободивме од нив?

 6. Да се ​​биде човек напиша:

  Здраво Мартин,

  Најпрво би сакал да ви се заблагодарам за многуте научни статии низ годините. За да ја поддржувам вашата работа, но и за содржината на книгата, ја наредив. Се надевам дека секој човек на земјата може да погледне во огледалото во тоа што го прави и длабоко да се прашувам што е суштината на животот.

  Им посакувам на сите многу сила, мудрост и цело здравје во ова бурно време.

  • Сонце напиша:

   Само важен дел преку врската преку jhonny во прилог.

   Наменска употреба
   Дијагностички панел на CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR е RT-PCR тест во реално време наменет за квалитативно откривање на нуклеинска киселина од 2019-nCoV во горните и долните респираторни примероци (како на пр. назофарингеални или орофарингеални брисеви, спутум, аспирати на долниот респираторен тракт, бронхоалвеоларна лаважа и назофарингеално миење / аспират или назален аспират) собрани од лица кои ги исполнуваат клиничките и / или епидемиолошките критериуми за 2019-nCoV (на пример, клинички знаци и симптоми поврзани со 2019- nCoV инфекција, контакт со веројатен или потврден случај 2019-nCoV, историја на патување до географски локации каде биле откриени случаи на 2019-nCoV, или други епидемиолошки врски за кои може да се наведе тестирање 2019-nCoV како дел од истрага за јавно здравје). Тестирањето во Соединетите држави е ограничено на лаборатории заверени според клиничките лабораториски амандмани за подобрување на 1988 година (CLIA), 42 USC § 263a, за да извршат тестови со висока сложеност.
   Резултатите се за идентификација на РН 2019-nCoV. РН РНК од 2019 година генерално може да се забележи кај примероци на горните и долните респираторни заболувања. Позитивните резултати се индикативни за активна инфекција со 2019-nCoV, но не ја исклучуваат бактериска инфекција или ко-инфекција со други вируси. Откриениот агент може да не е дефинитивна причина за заболување. Лабораториите во Соединетите држави и нејзините територии треба да ги пријават сите позитивни резултати до соодветните јавни здравствени власти.
   Негативните резултати не ја исклучуваат инфекцијата 2019-nCoV и не треба да се користат како единствена основа за третман или други решенија за управување со пациенти. Негативните резултати мора да се комбинираат со клинички набудувања, историја на пациенти и епидемиолошки информации.

   Немаме полза од тестот за вируси. Како е утврден планот за третман и кои лекови се користат? Протокол? Тоа е како да експериментирате со пациенти од страна на лекарите и да видите дали третманот е вистинскиот. Прашањето е дека пациентите не се разболуваат заради ова. Разберете дека лекарите и медицинските сестри не секогаш носат маска и затоа можат дури и да ја пренесат болеста / болеста на потенцијални пациенти со корона. И понекогаш продолжуваат да работат додека тие самите имаат потенцијална корона. Дали пациентите на крајот ќе умрат од корона или нешто друго? Куи боно? Точно, социјалните инженери кои се подобруваат во светот.

 7. елиса напиша:

  @ martin Покрај (рамката на) симболиката во пораката, обрнете внимание и на говорот на телото / изразот на лицето на овие лидери или страдалници
  Во отсуство на чувство и совест, вистинската намера се изразува на лицето
  Исто така популарно со што се полни срцето ...
  Луциферско срце се покажува себеси во изразот очи / лице и јазик на телото.
  Поради постоењето на „слепото место“ во нашиот начин на размислување, претпоставуваме (паѓаме на предлози) дека пријателскиот авторитет е пријателска личност / срце. Вистинското значење на вредноста на лицето.
  Стигнавме во време кога личностите (персона = маска) го покажуваат своето вистинско лице.
  Оваа врска нуди подлабоки наоди и примери. Препознавање на лицето од свеста.

  http://www.stuartwilde.com/2013/01/understanding-global-demonic-possession-through-face-recognition/
  На страда: АИ е исклучително рудиментарна идеја или поточно копија на човечки способности. Компјутерот не е неопходен за да (h) го препознае вистинското. Но, сè додека секоја индивидуа не го поврати својот вистински идентитет (начин на размислување), тој ќе продолжи да моли за надворешен орган.

 8. SalmonInClick напиша:

  Гордон Браун повикува глобалната влада да се справи со коронавирусот
  Екс-премиерот во центарот на банките за спасување во 2008 година укажува на работната сила на лидерите и експертите за здравство
  https://www.theguardian.com/politics/2020/mar/26/gordon-brown-calls-for-global-government-to-tackle-coronavirus

  https://www.zerohedge.com/technology/how-governments-are-tracking-social-media-enforce-covid-19-quarantines
  https://www.nu.nl/coronavirus/6040707/overheid-kijkt-of-smartphonedata-kunnen-helpen-in-strijd-tegen-coronavirus.html

  Да, агендата на вообичаените осомничени сè повеќе доаѓа до израз

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина