Кои се сигналите од кои може да се заклучи дека Џулијан Асанж Викиликс е PsyOp?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 април 2019 22 Коментари

извор: nieuwsblad.be

Кои се сигналите од кои можете да заклучите дека Џулијан Асанж Викиликс е PsyOp (психолошка операција)? Вие всушност може да го направите од речиси сè. За почеток, Викиликс го добил целото медиумско внимание. Фактот што медиумите го промовираа на овој начин ги стави Викиликс на мапата. Ти и јас едноставно никогаш не би имале идеја да ги разгледаме тие документи што протекоа ако медиумите и контролираните алтернативни медиуми (Infowars и слично) не го промовирале, туку едноставно молчеа.

Потоа, тука се сите електронски пораки кои придонесоа за имиџот на таканаречената "длабока држава". Овој термин беше воведен да даде впечаток дека има скриена моќ зад Клинтон. Исто така, постои, но истата моќ е зад Трамп и идејата дека Трамп ќе биде ангелот за спасување е само лажна надеж. Трамп самиот ги користеше откритијата на Викиликс во врска со Хилари Клинтон во неговата кампања, но тоа настрана.

Тогаш го имаме вниманието на Памела Андерсон за Џулијан Асанж. Тоа е јасен сигнал дека тоа е контролирана игра. Што би можело да биде подобро од тоа дека целиот свет може да го види тоа како извидувач секогаш сте сериозен; дури и ако бегате во амбасада на земја за која мислите дека е безбедна. Денес видовме тивка реклама за вегетаријански хамбургери (која Памела секогаш ќе ја донела) се пробива меѓу нив. Може да се верува дека Памела Андерсон ненадејно станала активист и едноставно се чувствувала многу привлечна за Асанж, но лично ја сметам за појава на такво име како знак на ѕидот на добро насочената пропаганда.

Се разбира дека не мора да ми верувате. Јас само го давам моето мислење. И бидејќи големите анализи на податоци може да се комбинираат со паметноста на АИ-компјутерите, кои сега можат да победат од најдобрите играчи во светот и од најсложената игра Go (види овде), оние кои се на власт знаат точно како да играат шах и какви аргументи и размислувања живеат во толпата. Тие реагираат на ова со распоредување на Памела Андерсон и, на пример, објавувајќи на Твитер дека апсењето на Асанж денес е одвраќање од хаосот Брексит. Се разбира, тоа не е, но со тоа што има твит Памела (барем, најверојатно, договорено од страна на маркетинг агенцијата што раководи со овој PsyUp), создавате впечаток дека целиот Brexit процес не дејствува, туку е сериозна работа. Потоа давате впечаток дека тоа е сериозна политичка работа од која народот мора брзо да се расејува. Всушност, го испраќате спротивниот сигнал, имено дека Брешит е сериозно политичко прашање, и така луѓето продолжуваат да веруваат во појавата на демократијата (или нејзиниот неуспех, како што очигледно сега е случај со Брексит). Тоа е се што дејствува. Политичарите се како многу актери / актерки како Асанж и како Памела Андерсон.

Признавам, го стимулирам твоето критичко размислување до крајност и разбирам дека станува сè потешко во ерата на Инстаграм. Делумно поради тоа што секоја форма на логично или критичко размислување (правилно) била дискредитирана од контролираната опозиција како форма на "размислување за заговор". Ние сме во време кога владите и нивните служби имаат "големи податоци" достапни за секого; имаат медиуми во џебот да играат на луѓето; имаат алтернативни медиуми во џебот за да ги фатат критичарите и исто така да ги користат за (намерно) да ги поврзат со лажни вести. Оние кои се на власт имаат квантни компјутери кои ви велат, па ние сме сведоци на многу високо ниво на шах. Двокреветни дупчиња и тројно дно преку дејствуваше спротивставување и вистинските медиуми и вниманието на алтернативните медиуми во вистинско време, го прави речиси невозможно да се пробие играта. Сепак, сеуште можете да го прочитате од контурите; како што се обидувам да го направам овде. Се разбира дека не мора да ми верувате.

Најважниот сигнал од кој може да се изведе дека ова е PsyOp со повеќекратно двојно дно е приказната за Бредли Едвард Менинг. Ова Бредли беше оној кој е одговорен за важна датотека каде Викиликс (благодарение на вниманието на медиумите, инаку никој не би знаел) порасна. Менинг беше војник за разузнавање на Армијата на САД. Ве молиме прочитајте ја целата приказна PsyOp на Wikipedia.org. Американскиот борбен совет го тужеше Менинг во четвртокот 23 февруари 2012 за протекување на тајната владина информација на сајтот за обелоденување на Викиликс. Според обвинението, Менинг извршил кривични дела 22. Најтешкото обвинение било "помагање на непријателот". Менинг не беше прогласен за виновен за ова обвинение за време на судењето, но повеќето од другите обвиненија биле. На 5 април 2010, Викиликс ги објави навредливите видео слики (од Менинг) под името Обезбедување Убиство. Може да се види дека единаесет ирачки цивили се убиени, вклучувајќи и двајца вработени во новинската агенција Ројтерс: фоторепортер Намир Ноор-Елдин (22 година) и неговиот возач Саид Чмаг (40 година). По вториот напад, вкупниот број на жртви достигна осумнаесет. Досега сите многу возбудливи и интересни, но веројатно дел од PsyOp (а веројатно и поставени во сцена).

Онаму каде што станува забавно е кога Менинг самата си дозволува да биде прогласена за жена. Еден ден по убедувањето, Менинг се изјасни дека е жена и од сега како Челзи кои сакаат да поминат низ животот. Таму почнуваме да ја препознаваме пропагандата. PsyOp е измешан со трансродното пропаганда од која доживеавме цунами во последниве години. Во, меѓу другото овој напис Објаснувам зошто оваа тема треба да биде ставена на дневен ред, толку решително. Треба да знаете за што друго мислите за приказната на Википедија за Менинг. Меѓутоа, најзабележлива работа е дека Менинг добил од сината благодат од претседателот Обама. Судот го осуди Менинг на 21 Август 2013 на 35 година затвор. Сепак, на 17 јануари 2017, Обама одлучи да ја скрати казната на Манинг, ослободувајќи го 17 на мај 2017 наместо 2045. Зар не е прекрасно?

Но, зошто тогаш апсењето на Џулијан Асанж? Бидејќи приказната треба да се откачи дури и подалеку. Случајот на Викиликс, секако, веќе придонесе за зголемување на цензурата и релевантното законодавство (и тоа беше целта, преку Асанж - Викиликс катализатор), така што приказната мора да се претвори во кулминација. Тоа оди со многу таммам и многу шоу и драма. Ние сме чувствителни на тоа. Тие го знаат тоа, бидејќи тие можат да ги измерат сите наши одговори од големите анализи на податоците. Масата се игра во оптима форма и мнозинството е во него.

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl, wikipedia.org

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (22)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Зошто всушност ќе се ставиш во амбасада 7 година, ако треба само да бидеш во затвор максимум од 5 година?

  https://www.zerohedge.com/news/2019-04-11/dojs-entire-case-against-assange-hinges-one-critical-piece-evidence

 2. Сонце напиша:

  прашањето на Асанж е 100% пси-оп. Измислен и извршен од страна на кој друг на вообичаените осомничени.
  Асанж со неговата плашлива позадина која е навистина промовирана од пропорција. Тие повторно ќе го претворат во вообичаен осомничен холивудски филм. Долари, пари, пари. Памела Андерсон ме потсетува на Мерилин Монро, ме потсетува на високиот потписник, кој исто така се занимаваше со ВИП. Дали постои скрипта на вообичаените осомничени?

 3. JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

  Демоханизација на опозицијата!
  https://youtu.be/5XNYQ61hSdI

 4. Riffian напиша:

  Фактот што луѓето доаѓаат со овој псио покажува дека способноста за критичко размислување на жителите на просечниот жител на земјата е исполнета ... мерењето е да знаеме дека луѓето имаат доволно податоци преку социјалните медиуми (Фејсбук, Твитер, Тирон итн) може да се собере за да може да се мапира на Неандерталецот ... дури е така што Неандерталецот може слободно да го испорача бесплатно и за ништо и да го пополни на претпазлив начин. на кој неандерталецот реагира ... тоа е она, неандерталски исчезнат велите, не не 😀

 5. SalmonInClick напиша:

  Еквадорската амбасада го има бројот 3 од двете страни на вратата (столбови Boaz / Yashin), што секако го прави 33 заедно. И масонската полиција и СИС можат да вршат надзор.

  Тоа е во близина на Хародс, Хајд Парк и Ханс Плеј, во 3 Ханс Кресцент (лунарна референца)
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Ecuador%27s_London_embassy_16_August_2012.jpg

 6. Вилфред Бакер напиша:

  Тие се приклучуваат на отпорот,

  https://youtu.be/Ep_35FTnYVA

 7. Вилфред Бакер напиша:

  Побарајте себе си во тунелскиот систем под сите оние амбасади, мрежа од најдобрите бордели ширум светот.
  Нема да кажам повеќе

 8. Вилфред Бакер напиша:

  Добро направено тука, сите имате трето око.
  На секое прашање е одговорено таму.
  Трпение

 9. mb. напиша:

  Актер. Многу од нив веќе се објавени преку Wellaware1. Од нацистите до претседатели до кралски.

 10. Riffian напиша:

  Се проверува секој алт-сајт кој сеуште оди зад ASSange ... не ги споменуваме имињата 😉

  Викиликс е операција на Ротшилд: Ротшилдс ја користат Викиликс до Банката на повредени ривали, гаранција за Џулијан Асанж Објавено од Сестрата на Ротшилдс, многу други врски
  http://puppet99.com/p/1

 11. Riffian напиша:

  Емитување на 9-10-2010 спроведено од Дејв Емори

  http://spitfirelist.com/?s=wikileaks

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина