Курдски терористи под протести од жолти протетки Франција рече Ердоган

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 јануари 2019 6 Коментари

извор: rt.com

Добро насочени распоред во насока на "Ordo ab Чао" во Европа, првата хаос е предвидено да потоа им овозможи на турската интервенција, се чини дека секогаш повеќе видливи за оние кои знаат да се погледне преку екраните на чад. Се разбира, тоа е смело предвидување, кое го правев неколку години, но Турција денес ги покажува сите знаци на Германија во годишниот 30 од минатиот век. Не само што популарно е Италијанецот анти-ЕУ влада движењето на жолт елек отворено поддржан, под сериозно неодобрување на владата на Макрон, но исто така и турскиот претседател Ердоган изјавува дека постои Курдски терористи се под жолтите елеци. Зошто некој има врска со другиот бара некое објаснување.

Движењето против ЕУ се чини дека се споредува со порастот и изборот на американскиот претседател Трамп. Десничарскиот популизам би можел да добие поддршка и во САД и во ЕУ. Ајде да го направиме тоа областа на силите за антицентрализација повик. Движењето Брексит исто така припаѓа на ова поле на сила. Тоа е поле за сила, кое исто така е поврзано со "размислување за заговор", каде критика на воспоставениот поредок поврзани со т.н. десничарски популизам. Во Холандија, за оваа цел беа основани контролирани опозициски партии PVV и FvD, предводени од Герт Вилдерс и Тјери Бауде. Сето ова мора да доведе до движење на бран како што го гледаме под Трамп. Да го наречеме "национализмот" (а со тоа и анти-глобализацијата) заради погодност. Она што може да биде подобро од движењето на овој бран ќе доведе до економски пад во блиска иднина. Со ова, оваа група наскоро ќе биде назначена како причина за хаос, и во САД и во Европа. Од тој хаос тогаш може да ги решите работите и дефинитивно да се решите со каква било критика и секоја желба за децентрализација. Тоа се чини дека е претстојната улога на Ердоган.

In овој напис Напишав како се чини дека намерата е дека моќта на американската империја треба да се руши, а моќта на Османлиската Империја треба повторно да се крене. Сега сме во претходна фаза од патоказот кон хаосот. Да, тоа е повторно играта Проблем, реакција, решение. Жолтото елечешко движење и растот на популистичките политички партии ќе бидат назначени како причина за неминовниот социјален и економски хаос. Ако Ердоган, исто така, може да понуди алиби што терористите ги мешаа под протестите, тоа е дополнителна причина за интервенција. Ердоган потоа може да се постави како спасител на Франција и други земји во кои актуелните влади може да ја изгубат контролата. Можеби тој, на пример, "ќе мора да интервенира" во Италија; при што тој исто така може да дејствува како спасител на европското единство, ослободувајќи ги анти-ЕУ популаторите од нивната моќ.

Се разбира, ова ќе потрае некое време, бидејќи хаосот не е доволно голем, но знаците се јасно видливи. Економската несреќа (најверојатно во краток рок) може да даде последен притисок кон хаосот.

Сега изненадениот читател, за кого оваа визија може да биде нова, може да се запраша како, заради Бога, може да замислите дека Турција некогаш би можела да ја земе Европа? "Турција? Зар не е тоа убаво евтин дестинација за одмор, чија валута неодамна се намали?"

Ако продолжите да ја гледате хипнотичката цевка во вашата дневна соба или да ја земате дневната доза на Telegraaf и други пулпани медиуми, вие сте расеан од пропаганда и затоа можеби нема да бидете свесни за силниот раст на Турција. Не само што Ердоган беше зафатен за поврзување на исламските земји, тој исто така изгради огромна воена индустрија и Турција станува се повеќе и повеќе независна во таа област. Турција речиси ја достигна точката каде што може да произведе неопходно оружје за самата војна. Покрај тоа, таа има голема армија подготвена, која во Северна Сирија докажа дека лесно се американските војници (кои ја поддржуваат поддршката на курдската YPG) за да ги ловат подалеку. Зборуваме за армија која може да се преврти за Франција во еден ден. Турција е втора по големина армија во НАТО со години; НАТО кој умира по смртта (поради истото несогласување меѓу САД и Турција), но постои само на хартија.

Според мое мислење, тоа е прашање на време пред турското знаме да лета во Брисел. И бидете сигурни дека подготовките за ова преземање веќе се преземени од страна на актуелните владини лидери. Тие се основа на претстојниот хаос. Ангела Меркел, на пример, одигра важна улога во оваа подготвителна фаза, со нејзината политика за бегалци. Сите знаеме дека постои историска врска меѓу Турција и Германија. Овој бенд стана видлив во Првата светска војна и наскоро ќе дојде повторно на површина. Не очекувајте медиумите да ви ја прикажат оваа слика. Медиумите се таму за да го маскираат случајот и да ве следат за она што се случува. Алтернативните медиуми се фокусираат на 911, НЛО и претстојната војна со Русија или Кина. Тоа е секакво одвратување. Магионичарот те води подалеку преку пропагандистички телевизиски програми и статии во кои "експерти" ви кажуваат каде да изгледате, за да магичниот трик избегне вашето видно поле. Дали веќе ги полагате лекциите од турски јазик?

Придружете се на оваа страница и подржувајте ја мојата работа.

Листа на изворни линкови: trouw.nl, telegraph.co.uk, rt.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

  1. SalmonInClick напиша:

    Ќе мислите дека геоолитичко и економско значење на Турција лежи на исток (евроазиски дел), што треба да го добие Турција во запленувањето на Западот? Што само по себе е доста работа, бидејќи Турција е внатрешно многу поделена. Мора да се запамети дека Турција е составена од многу етнички групи со своја агенда.

  2. averhoeve напиша:

    Совет: Ве молам, не сите собирајте пари како што прашуваат "Жолто Хесјес". Значи да се стави на банките во неволја ако сите ќе соберат пари (= банкарска рок).

    Ова може да предизвика проблеми за банките idd, но тоа е она што TPTB само сака! На пример, тие можат да ги заменат fiat пари со дигитални пари (бидејќи, тие ќе речат, побезбедни за системот и посигурни). Сè е за контрола на плебеите. Трансакциите во фиат пари се помалку веродостојни од дигиталните трансакции.

    Погледнете ја дигиталната валута "Феникс" која веќе беше напредна пред 30 години за да започне со користење на 2019 !!!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина