Морис де Хонд ја пронајде глупоста на правилото од еден и пол метар (глувче)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2020 13 Коментари

bron: twitter

Во следните 33 минути, погледнете го Морис де Хонд, човекот кој стои зад големите национални анкети на кои можеме „целосно да веруваме“. Де Хонд открил дека одредени студии покажуваат дека правилото од еден и пол метар е глупост и дека коронавирусот главно се шири кога вентилацијата е слаба.

Морис секако е цврсто убеден во постоењето на вирусот и преку неговата веб-страница паметен интегритет наоѓаме повик да ги пополните вашите детали во врска со тоа дали сте заразени или не и какви симптоми имате. Всушност, тоа е веќе паметен начин кон апликациите што наскоро ќе треба да нè следат.

Да, овде на страницата често зборуваме за контролирано спротивставување и препознатливост на бројот 33 што го користи масонството за да сигнализираме дека тие се во контрола. Не му верувам на Морис де Хонд, со неговите национални анкети и неговото 33-минутно видео, за еден метар.

Wat we weten is dat het al zo oud als de weg naar Rome is, dat je kritiek op de staat altijd het beste zelf kunt organiseren. Als je tijdens die kritiek mensen tegelijk motiveert hun gezondheidsgegevens in te vullen, heb je die mensen alvast in je web. Straks nog even de apps downloaden en Maurice kan nog beter de “verspreiding van het coronavirus” monitoren.

И покрај неговата критика, Морис де Хонд ве мотивира да учествувате во набудување и да ве подготвува за големите апликации за податоци

Секој може да смета на своите заглави дека ова и пол метарско општество е влажно и дека сме измамени во големи размери. Секој интуитивно чувствува дека има повеќе зад тој метар и пол. Во овој напис Потврдувам (со доказ дека) е потребен еден и пол метар за да се овозможи директна функционалност за читање и пишување на вашата ДНК / РНК. Затоа, секој мора да задржи доволно растојание за ова. Таа далечина е корисна и неопходна во „Интернет на нештата“ во кои човекот ќе формира 1 нешта.

Ние мора да се преселиме од Кримсон Морис де Хонд од „интелигентно заклучување“ до „паметно излегување“. Дека звучи многу убаво и всушност нема што да се каже, но јас никогаш не му верував на Де Хонд со неговата статистика и воопшто не верувам во статистиката на државата. Дали е тоа параноичен? Да, наречете го здраво сомневање.

Што се однесува до мене, не треба да одиме на паметно излегување, туку на брутална казна на лажената влада која веднаш мора да се повлече и да биде заменета со претставници на народот обезбедени од народот. Министри избрани преку директна демократија кои се колнат на верност кон народот, а не на круната.

Ние мора да престанеме да се жалиме на влада затоа што му ја даваме легитимноста на владата. Морис де Хонд покажува почит и благодарност за Марк Руте и долги години беше распоредуван како човекот на кој му беше дозволено да ја продава политичката демократија на лажен демократија преку неговите „анкети“. Единствениот излез од оваа состојба е да се справат со овој кабинет со список и измама и да не им се даваат кредити повеќе. Не паметен излез, туку револуција!

Не се привлекувајте во следната безбедносна мрежа; оној што ја задржува најлошата надеж за промена, додека ве туркаат кон размислувањето за „мерење е знаење“. Одлучете се за тешка и јасна револуција што е неопходна, на пример, за да се спречи задолжително законодавство за вакцинација и да се укине еден и пол метри глупости. Оди до www.fvvd.nl

UPDATE 26-05-2020: blijkbaar is de video van Café Weltschmertz en het interview met Maurice de Hond door YouTube offline gehaald.

Извор за влез на мастило: wikipedia.org, паметен интегритет, fvvd.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Да таму имате уште еден, оној од клубот и секогаш непречен разговор за продажба. Кога ќе ги слушнете како зборуваат, како да ја имаат целата своја 'мудрост' во своите раце. Тие можат да го набудуваат молкувањето на медиумите неколку години или само да остават трајно и да ја земат вашата корона со себе. Ужасно и само држете се тресете.

  Луѓето ја потпишуваат петицијата сега! https://www.fvvd.nl

 2. SalmonInClick напиша:

  Можеби е, но можевме да избегнеме вкупно 33 смртни случаи ако ги преземевме мерките. 😷

  https://breda.nieuws.nl/nieuws/245923/rivm-update-ruim-2-500-doden-in-verpleeghuizen-33-nieuwe-coronadoden-vandaag/

  ps: Во Америка вежбата се нарекува C rimson C ontagion [33], тоа би можело да биде титула Суске е Виске.

  • Сонце напиша:

   Да, да, вие исто така започнувате да маскирате сè во контекст на ограничување на слободата на изразување. Само се шегуваш.
   Па, не е изненадувачки кога старите луѓе со сериозни физички поплаки и често неухранетост, подготвени оброци, умираат во тие домови. Постарите лица остануваат заедно и блиски едни со други и со тоа се заразуваат едни со други со грип. Владата не успеа, старите лица не требаше да се држат заедно. Ова е разбирливо, па дури и казниво што се однесува до мене. Дали сè уште има тешки службеници и обвинители кои ќе го уапсат својот шеф и / или управувањето со пензионерските домови / РИВМ итн. Се разбира не. За среќа, живееме во „слободна“ земја како „уставна држава“.

   • SalmonInClick напиша:

    je hebt makkelijk praten Zonnetje als we gewoon een rationele berekening maken van alle AOW en pensioen verplichtingen dan ontstaan er tekorten en kunnen we de uitgaven voor de toekomst niet garanderen. Regeren is immers vooruitzien en in het verlengde daarvan zijn de Covid concentratiekampen een vereiste gewoon steriel zonder verhoging van de polsslag opruimen.

    Hier nog zo’n 👃

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Крипто-имиња:

  Паун
  de Mol
  кучето
  лавот

 4. Сонце напиша:

  Complimenten geef ik Hen niet. Dat doen Zij ook niet met
  personen die niet bij Hun Club horen die Hun concurrent zouden kunnen zijn/worden.. Ach, Zij hebben al een nieuwe griepepidemie voorspeld, besteld is misschien een beter woord. Wat zijn Zij toch helderziend en bijzonder. Keep the slaves in suspension and confused, Hun motto. Wanneer gaan Zij nu echt weg. Liever gisteren dan vandaag.

  Teken de petitie nu! Kost je niets.

 5. Камера 2 напиша:

  Wat Wij Niet Zien

  Totale Horror in Africa

  Aan de honger , malaria TBC zijn de afgelopen jaren duizenden slachtoffers ten gronde gegaan.

  Maar nu bij een paar corona gevallen zijn er detentiekampen neergezet… zie onder

  Ze grijpen mensen van de straat en die worden in kampen gedumpt 🙁

 6. Сепсус напиша:

  Dit clipje hieronder duurt precies 13 minuten. Toeval? Vind het wel mooi gemaakt
  Of zoals iemand in de comments zegt: There’s more truth here in 13 minutes than you get in 12 years of state education

 7. Сепсус напиша:

  De Hond en zijn statistieken krijgt hij door van zijn helm toen ie geboren werd. Niks geen onderzoek, gewoon wat hij denkt hoe en wat.
  Dat denk ik.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина