Морис де Хонд ја пронајде глупоста на правилото од еден и пол метар (глувче)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 мај 2020 13 Коментари

извор: твитер

Во следните 33 минути, погледнете го Морис де Хонд, човекот кој стои зад големите национални анкети на кои можеме „целосно да веруваме“. Де Хонд открил дека одредени студии покажуваат дека правилото од еден и пол метар е глупост и дека коронавирусот главно се шири кога вентилацијата е слаба.

Морис секако е цврсто убеден во постоењето на вирусот и преку неговата веб-страница паметен интегритет наоѓаме повик да ги пополните вашите детали во врска со тоа дали сте заразени или не и какви симптоми имате. Всушност, тоа е веќе паметен начин кон апликациите што наскоро ќе треба да нè следат.

Да, овде на страницата често зборуваме за контролирано спротивставување и препознатливост на бројот 33 што го користи масонството за да сигнализираме дека тие се во контрола. Не му верувам на Морис де Хонд, со неговите национални анкети и неговото 33-минутно видео, за еден метар.

Она што го знаеме е дека е стар колку и патот кон Рим, секогаш е најдобро да се организираат критики кон државата. Ако истовремено ги мотивирате луѓето да ги пополнат своите здравствени податоци за време на таа критика, веќе ги имате тие луѓе на вашата веб. Наскоро преземете ги апликациите и Морис може подобро да го следи "ширењето на коронавирусот".

И покрај неговата критика, Морис де Хонд ве мотивира да учествувате во набудување и да ве подготвува за големите апликации за податоци

Секој може да смета на своите заглави дека ова и пол метарско општество е влажно и дека сме измамени во големи размери. Секој интуитивно чувствува дека има повеќе зад тој метар и пол. Во овој напис Потврдувам (со доказ дека) е потребен еден и пол метар за да се овозможи директна функционалност за читање и пишување на вашата ДНК / РНК. Затоа, секој мора да задржи доволно растојание за ова. Таа далечина е корисна и неопходна во „Интернет на нештата“ во кои човекот ќе формира 1 нешта.

Ние мора да се преселиме од Кримсон Морис де Хонд од „интелигентно заклучување“ до „паметно излегување“. Дека звучи многу убаво и всушност нема што да се каже, но јас никогаш не му верував на Де Хонд со неговата статистика и воопшто не верувам во статистиката на државата. Дали е тоа параноичен? Да, наречете го здраво сомневање.

Што се однесува до мене, не треба да одиме на паметно излегување, туку на брутална казна на лажената влада која веднаш мора да се повлече и да биде заменета со претставници на народот обезбедени од народот. Министри избрани преку директна демократија кои се колнат на верност кон народот, а не на круната.

Ние мора да престанеме да се жалиме на влада затоа што му ја даваме легитимноста на владата. Морис де Хонд покажува почит и благодарност за Марк Руте и долги години беше распоредуван како човекот на кој му беше дозволено да ја продава политичката демократија на лажен демократија преку неговите „анкети“. Единствениот излез од оваа состојба е да се справат со овој кабинет со список и измама и да не им се даваат кредити повеќе. Не паметен излез, туку револуција!

Не се привлекувајте во следната безбедносна мрежа; оној што ја задржува најлошата надеж за промена, додека ве туркаат кон размислувањето за „мерење е знаење“. Одлучете се за тешка и јасна револуција што е неопходна, на пример, за да се спречи задолжително законодавство за вакцинација и да се укине еден и пол метри глупости. Оди до www.fvvd.nl

Ажурирање 26-05-2020: очигледно, видеото на Кафе Велтсмерц и интервјуто со Моурис де Хонд се однесени од Интернет од страна на ЈуТјуб.

Извор за влез на мастило: wikipedia.org, паметен интегритет, fvvd.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (13)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Да таму имате уште еден, оној од клубот и секогаш непречен разговор за продажба. Кога ќе ги слушнете како зборуваат, како да ја имаат целата своја 'мудрост' во своите раце. Тие можат да го набудуваат молкувањето на медиумите неколку години или само да остават трајно и да ја земат вашата корона со себе. Ужасно и само држете се тресете.

  Луѓето ја потпишуваат петицијата сега! https://www.fvvd.nl

 2. SalmonInClick напиша:

  Можеби е, но можевме да избегнеме вкупно 33 смртни случаи ако ги преземевме мерките. 😷

  https://breda.nieuws.nl/nieuws/245923/rivm-update-ruim-2-500-doden-in-verpleeghuizen-33-nieuwe-coronadoden-vandaag/

  ps: Во Америка вежбата се нарекува C rimson C ontagion [33], тоа би можело да биде титула Суске е Виске.

  • Сонце напиша:

   Да, да, вие исто така започнувате да маскирате сè во контекст на ограничување на слободата на изразување. Само се шегуваш.
   Па, не е изненадувачки кога старите луѓе со сериозни физички поплаки и често неухранетост, подготвени оброци, умираат во тие домови. Постарите лица остануваат заедно и блиски едни со други и со тоа се заразуваат едни со други со грип. Владата не успеа, старите лица не требаше да се држат заедно. Ова е разбирливо, па дури и казниво што се однесува до мене. Дали сè уште има тешки службеници и обвинители кои ќе го уапсат својот шеф и / или управувањето со пензионерските домови / РИВМ итн. Се разбира не. За среќа, живееме во „слободна“ земја како „уставна држава“.

   • SalmonInClick напиша:

    Лесно е да се зборува Сончево, ако само направиме рационална пресметка на сите AOW и пензиски обврски, ќе се појават недостатоци и не можеме да гарантираме трошоци за иднината. На крајот на краиштата, владата е предвидливо и со продолжение, логорите за концентрација Ковид се услов едноставно стерилен, без зголемување на пулсот.

    Еве друг 👃

    • Зошто сакаш да го знаеш ова? напиша:

     Решено е решение и за оние пензиски проблеми:

     „Новиот систем сега на маса треба да стави крај на дискусиите за лошата состојба на пензиските фондови, како резултат на што тие не можат да ги исполнат претходно ветените побарувања од нивните членови. Исто така, веќе нема да биде потребно постојано да се преговара за „актуарската каматна стапка“ или дали да се намалат пензиите “.

     Со други зборови: веќе не постои гаранција за вашата пензија и дури и ако средствата сами си ја зацврстат, тие не мора да бидат одговорни. На крајот на краиштата, тоа се должи на флуктуациите на берзата.

     Извор: https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/direct-verband-tussen-hoogte-van-salaris-en-pensioen-verdwijnt~b56da03c/

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Крипто-имиња:

  Паун
  de Mol
  кучето
  лавот

  • SandinG напиша:

   Кат, Вогел, и затоа велете ги инаку од тие глави на хазари. Имајте нос за тоа…

   • guppy напиша:

    Мислиш, на носот на (Герит) Залм кој ти покажа како да испразниш банка и да ја ставиш сметката со народот 😉

    • SalmonInClick напиша:

     Така е, но морам да им признаам дека тие ги играат двата крила брилијантно во играта на Хегелија. Време и време повторно, се игра просечен жител на Мадурадам, избричена ќелава и се испраќа во трска со грутка, или беше тоа проклета стапица?

     Не е убав театар и е бесплатна ... ох, сметката за (порамнување) сè уште не следи

 4. Сонце напиша:

  Не им давам комплименти. Тие не го прават тоа со ниту еден
  лица кои не припаѓаат на нивниот клуб кои би можеле да бидат / стануваат нивни конкурент .. Ах, тие веќе предвидоа нова епидемија на грип, можеби нарачката е подобар збор. Како тие се јасни и посебни. Чувајте ги робовите во суспензија и збунети, Нивното мото. Кога навистина заминуваат. Подобро вчера отколку денес.

  Потпишете ја петицијата сега! Не ве чини ништо.

 5. Камера 2 напиша:

  Она што не го гледаме

  Тотален хорор во Африка

  Илјадници жртви на маларија ТБ починаа последниве години.

  Но, сега во неколку случаи на корона, се поставени логори за притвор ... видете подолу

  Тие грабнуваат луѓе од улица и ги фрлаат во кампови 🙁

 6. Сепсус напиша:

  Овој клип подолу трае точно 13 минути. Случајност? Мислам дека е убаво направен
  Или како што вели некој во коментарите: Има повеќе вистина овде за 13 минути отколку што добивате во 12 години државно образование

 7. Сепсус напиша:

  Кучето и неговата статистика тој ги добива од шлемот кога е роден. Нема истражување, само што мисли како и што.
  Така мислам.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина