Не, ние не живееме во "вонземски" компјутерска симулација: да се ослободиме од таа бесмислица

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 февруари 2019 15 Коментари

Оваа недела повторно наидов статија на Niburu.coво насока на читателот. Жално е да се види како алтернативните медиуми се чини дека се поставени за да се поврзе се што му треба сериозно внимание со вонземјани. Предметот "вонземјани", очигледно, добро се продава, затоа што многумина веруваат во тоа, но доказите не ги надминуваат некои нејасни филмови што можат да се извиткаат со наједноставниот софтвер (види овде en овде). Истото важи и за спонтано појавата на НЛО фотографија надвор од стара кутија. Сега не сакам да се ослободам од вашата вера во Нибуру, но сега може да биде јасно дека во алтернативните медиуми и алтернативните истражувања многу се случува "ширење намерно лажни информации"е направено. Така се покажале овие студии и сите оние книги на Захарија Сичин лесно да се побие тези кои треба да се засноваат. Следната презентација на YouTube од написот за Niburu.co се чини дека е иста со крпа и повторно се одговараат. Таканаречените изјави за сведоци и "доказите" очигледно се земени од многумина како вистини без да се потврди.

Мојата позиција е дека алтернативните медиуми се лажирани токму таа цел. Малкумина имаат време и ресурси за да проверат примери како оние во презентацијата подолу. Вие можете да пристапувате само на интернет преку други контролирани алтернативни медиумски веб-сајтови кои го рекламираат истиот пазар, давајќи им идеја "дека тоа ќе биде вистина"се потврдува. Целта на оваа тактика на прогласување на фунтата е дека таа е поврзана со други форми на критичко размислување. На тој начин можете да го направите тоа "критичко размислување " Поврзување на сите видови на бизарни теории, овозможувајќи ви да се критикува социјалните прашања може ножици слични на нејасни НЛО, портата димензија во Перу, рамни земјата и што уште не. Критикуваше нападите како 911 е подеднакво бизарна теорија на заговор, како што е верувањето во вонземјани или рамни земјата се тетерави. Уште подобро е ако може да се негира чудни теории по вешто текот на времето, како и во случај на лажни докази Sitchin. Потоа можете да ја заглавите земјата во 1 шлакање на теренот под сите оние алтернативни погледи. И во моментов ние, исто така, види трендот што "заговор размислување е поврзано со правото (по можност екстремната десница), национализам и анти-ЕУ и анти-глобализација расположение. Ако тогаш може да се посвети на економската и финансиската катастрофа (види Обединетото Кралство и Гибралтар Европската унија референдум за членство) на оваа група, ќе имаат повторно се населиле во едно движење сечење на критичната група. (Прочитајте повеќе под видеото)

Уметноста е тоа што ви се мешаат делови од вистината со делови на колдер. Тоа е главната задача на алтернативните медиуми низ целиот свет. Постепено станува јасно дека со порастот на интернетот, тајните служби веќе знаеле како да ги водат луѓето. И мислиме дека интернетот е светилиште каде што слободно може да ги споделите сите видови на информации. Дали навистина мислите дека тајните служби не знаат дека со нетрпение ќе го скенираме Google за да побараме знаење? И дали навистина мислите дека нема да играат со тоа? Се разбира дека правиш! Тие само ја побунија илузијата дека "вистината" може да дојде до луѓето. Дека вистината може да браздичка надолу за да се генерираат само илузија на слобода, така што ние ќе биде уште повеќе со нетрпение се вклучени во светот на веб и нашите паметни телефони беа желни за купување и употреба. Дојдовме како пчели на слатки "мед вистината" надвор, не сфаќајќи дека тие ја контролираат играта од почеток до крај и многу добро знаете дека луѓето секогаш се во искушение да застане и да ја поткопа власта. Сакавме вистината и се во вистината, а потоа се поврзува со утешителна стапица која ќе се исклучи ако ние се премногу блиску до огнот. Контролирани вистината со бомба изградена во двојно дно, иглата се извади кога е потребно, да се врати контролата врз предметот. Тоа време сега само за пристигна. Во моментов, сепак, сите ние сме толку поврзани со нашите паметни уреди и ние трошиме повеќе време на интернет отколку да се согледа вистинската птици и пчели. Ние веќе сме вовлечени во глобалната мрежа и тоа беше намерата. Подготвен за следната фаза.

Изгледа дека симулационата теорија била јасно киднапирана. Секој што прави напори може да види дека сме niet живеат во симулација на вонземјани, но во часпосебно за да се покаже симулација. Сепак, со поврзување на теоријата за "странци", вниманието е изведен од архитектот на оваа симулација, кој е Луцифер. Ова го спречува и понатаму да се види на светската политика и главните центри на големите светски религии, во светот, всушност, се подготвува за Luciferian неговата светска влада во една светска религија истата Луцифер се поклонуваме. Не е за ништо Луцис Верувај (порано Издавачката куќа "Луцифер"но тоа име беше нешто премногу очигледно) организација поврзана со Обединетите нации (ОН). Основачот Алис Бејли понатаму го разработи делото на Елена Петровна Блаватски, која ги истражува сите разлики и сличности на светските религии. Секој што гледа низ симулациониот модел полека почнува да сфаќа дека овие сличности и разлики се дел од хегеловската дијалектика поврзана со дуалистичкиот принцип врз кој се темели животот. Тоа значи дека противречностите секогаш се поттикнуваат за подобро да се зафатат со човештвото. Тоа е, како што беше, регуларноста: Ордо Аб Чао. Фактот дека оваа организација соработува со организацијата која ја подготвува светската влада, ООН, можеби е јасен сигнал.

Тоа е корисно да се земе предвид на теоријата на симулација, но ве молиме да го стори тоа чисто врз основа на научни студии кои не се базирани на таков филм погоре, со која веднаш врз основа на сите видови на нејасни извештаи, како што се stone- димензија портал врата во карпа во Перу, детето е исфрлен во вода. Дали навистина го правам тоа темелна истрага, можете да откриете дека сè се врти околу Луциферизмот. Луцифер не само што се појавува во секаква симболика и ова укажува на тоа дека оние што владеат со светот следат одредена скрипта врз основа на правилата на играта на градителот на оваа симулација. Јас би сакал да се однесува на тој градител како Луцифер. Ова произлегува од товарот на докажување кој лежи. Откритието дека и сите закони на природата и сите историски, тековни и идни настани може да се објаснат со симулационата теорија, е убаво прекршување. Затоа препорачувам добар почеток овој напис за да почнете со тоа, за да разберете дека тоа не е нејасна теорија која е поврзана со "вонземјани" или со други видови на други фантастични приказни кои не можат да се докажат. Потоа ќе видите дека се натрупуваат и тешките научни докази. Всушност, откривате дека нема потреба да зборувате за теорија, туку факт. И кога ќе откриете како е, многу работи во вашиот живот стануваат многу јасни. Тоа е, како што беше, детоксификација за сите програми кои човештвото се одвива од колевка до гроб.

Не сакам лични напади и дама зад Niburu.co ќе се воспостави добри намери, а можеби и не сфаќаат дека тие се на информации од веб-copy / paste наменет како дис-информации, но јас сакав да ви право да се истакне дека важно е да не се консумираат овие информации како крокети од ѕидот на снек бар. Навистина одвојте време да анализирате и да проучувате добро преку богатството што е дадено овде на сајтот. Ова ќе ви даде увид во сите аспекти на животот и ќе ви помогне да видите преку суштината на вашето постоење. Тоа не е нов систем на верување, туку растурање на сите системи на верување и почетокот на вашата слобода.

Листа на изворни линкови: niburu.co, niburu.co

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (15)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. ClairVoyance напиша:

  Мартин, мислам дека е важно да се јавите на д-р Џуди Вуд во иднина. Така не "Џуди Вудс" или друга глупост. Ова момче се користи премногу често.
  Насловот д-р. е од голема важност.
  Окото за детали е многу важно во ова. Токму оние што се враќаат во бегство. Бидејќи јас не би те видел како придружник, би сакал да бидам попрецизен во ова.

  • ClairVoyance напиша:

   Д-р Џуди Вуд во неколку наврати изјави дека "без внимание на детали" е извонреден проблем во алтернативните медиуми.

   • Мартин Vrijland напиша:

    Се согласувам. Можеби ми се допадна, бидејќи воопшто сум дислексичен и дислексичен, но сигурно ќе обрнувам внимание на тоа. Таа, според мое мислење, е единствената со точна изјава во врска со 911. Остатокот се ИДД чувари на портата.

 2. Разбудете се напиша:

  Мартин, што е случајност ... Ја прочитав статијата на niburu.co вчера и размислував за тебе .. Мислев дека некое време niburu.co беше вистинска алтернатива. Но, се повеќе и повеќе сфаќам дека се контролира.

 3. Сонце напиша:

  Последната реченица од вашиот напис убасно артикулирана: "не е ...
  од твојата слобода ", се надевам дека читателите конечно ќе го добијат. Добро.

 4. SalmonInClick напиша:

  Технократијата сега е фактот што Трамп го потпиша овој извршен налог на АИ истиот ден кога Институтот Брукингс одржа панел дискусија со насловот на раскажувањето Паметни градови и вештачка интелигенција. Елитен кошмар се приближува до ден ... 🙁
  https://thehill.com/policy/technology/429465-trump-signs-executive-order-boosting-artificial-intelligence
  https://youtu.be/VCz7TldLcok

  "Технотронската ера вклучува постепено појавување на повеќе контролирано општество. Во такво општество ќе биде доминирана елита, која не е воодушевена од традиционалните вредности. Наскоро ќе биде можно да се наметне речиси континуиран надзор над секој граѓанин и да се ажурираат целосни датотеки што содржат нај лични информации за граѓанинот. Овие датотеки ќе бидат предмет на моментално пронаоѓање од страна на властите. "
  - Збигњев Бжежински

  "Во техничкото општество, трендот ќе биде поддршка на развојот на најновите комуникациски техники за манипулирање со емоциите и контролните причини".
  - Збигњев Бжежински

 5. Thetremorful напиша:

  Филмот не е следен, но таа слика на Нибуру, тоа е очигледна работа на фотошоп. Можеби тие треба да одат во школување во тоа Lone Smuk, што е малку хаос. Тој прави нешто поубедливо со неговата Марс бајка, или неговата верзија на Тинтин до Месечината: Елон Тинтин на Марс:
  https://www.businessinsider.nl/elon-musk-spacex-steel-test-hopper-starship-texas-2019-1/

 6. guppy напиша:

  Ние мора да разбереме дека ние сме странци овде, погледнете како изгледа фетиш на почетокот. Приказната за нибуру природно нѐ привлекува, бидејќи во неа постои јадро на вистината. Тоа е како да сте се меша со туѓи (црвено) бик срање 🐂 јас верувам во планетата, која доаѓа заедно еднаш во 3600 години за да ги ресетирате работи и работи на магнетното поле на Земјата. Ова има врска со циклусот што е потребен за да се води овој дуалистички свет. Оние што дојдоа одозгора се паднатите ангели предводени од Луцифер. Позитивните лица се прошетаат на нашата позитивна енергија и Елфс (екстремно ниски фреквенции) возење на нашата негативна енергија. Ова доволно вели дека сакаат да ги задржат луѓето со ниска енергија. Ако ги нахраниме тогаш тие можат да преживеат. Се повеќе и повеќе луѓе се префрлуваат на повисока енергија, така што Луцифер и неговите помошници ќе ја видат бурата. Затоа тие сакаат да имаат AI мрежа поддржана од нашата енергија за да преживее.

  Заматен гужва? Вие не гледате моќ во вашите кабли и приклучоци, но само чувствувајте дали е таму 🌩

 7. Вилфред Бакер напиша:

  Епл иднина визија 1987

  https://youtu.be/JIE8xk6Rl1w

 8. Вилфред Бакер напиша:

  Изгубениот 1984 Видео: младиот Стив Џобс го воведува Macintosh

  https://youtu.be/2B-XwPjn9YY

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина