Ања Шаап пронајдена мртва во морето од германски брод? Дали е тоа можно според законите на природата?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 јуни 2019 5 Коментари

извор: rtlnieuws.nl

Според неколку соопштенија за медиуми (АНП е Џон де Мол, телевизиски продуцент), Ања Шаап (33) вчера попладне во 13: 30 (повторно 33 во средината) час се најде во морето. Во моите претходни написи укажав дека недостасува Ања Шаап, веројатно е PsyOp (психолошка операција).

Заради погодност претпоставуваме дека Ања Шаап влегла во морето, откако таа имаше забава со семејството во паб (но во Opsporing Verzocht одеднаш беше само со член на семејството) и можеше да се види на "сите видови безбедносни камери" (продукција на Џон де Мол?) (до добро во ноќта), тогаш прашањето е, пред се, дали едно тело се спушта од брегот или е отфрлено од струјата? Околу тоа време е (според на веб-сајтот katwijk.info) Ebb во Katwijk aan Zee, па можете да претпоставите дека добро го одбрале тоа време (ако е PsyOp) или дека "Ања" најверојатно ќе лебди (или фрли во морето).

Второто прашање е колку време е потребно телото да потоне и кога ќе се плови повторно. Зошто е тоа прашање релевантно? Па, Ања Шаап исчезна од вторникот 28 Мај 2019. Тоа е недели 3 и 2 дена од исчезнатите да се најдат. Северното Море не може да се смета за област на топла вода. Како што Anja Schaap не може да се нарече задебелени букви на видеото на Opsporing Verzocht, таа ќе се потопи прилично брзо (ако не и се врати на плажа). Мртвото тело доаѓа по површината по неколку недели како резултат на отекување и формирање гас во процесот на гниење на телото (види овде или Google дури). Со оглед на кревкото тело на Ања, овој процес веројатно треба да потрае неколку недели пред да дојде дури и на површината. Каква е веројатноста дека нејзиното тело веќе ќе плови до површината (под претпоставка дека приказната е точна)? Тоа би можело да биде можно. Но, не е поверојатно дека таа требаше да се испушти на земја?

Која е шансата германски брод (каков брод?) Ќе ја видат како лета на море? Јас не сум експерт за веројатност, но со оглед на сите променливи и менливи медиумски покриеност, притисок на апликацијата Шерлок Холмс за пребарување заедно и фактот дека целата страница на Фејсбук на Ања Шаап (вклучувајќи ја и нејзината домашна адреса) беше за Шерлок Холмс , можеби ние се уште се прашуваме дали ова не е PsyOp во корист на туркање на апликацијата Шерлок Холмс (големата шпионска апликација за податоци)? Прочитајте овој напис детално објаснување.

Листа на изворни линкови: ad.nl, katwijk.info, quora.com

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Колку е јасно дека истрагата обезбедува корисни програми.

  Ања шета по улицата и не гледаш никаква сенка.
  Ања оди внатре во Blauwen Bock и светлината е заслепувачка.

  И зошто е филмот на Витсуб Версохт да е присутен со часови?

  Времето што Anja влегува во Grand Cafe не одговара! со часовникот на златарот до продавницата која секогаш работи на време.

  Сенката што ја гледате во програмата Opsporing Verzocht исто така може да биде Максима, толку е нејасно, а потоа и во програмата, исто така, го признаваат тоа

  100% лажни, јас, исто така, велам дека нема поголема веројатност, тоа е време за работи како ова
  добие јавна пресуда

  nml, лажни информации за исчезнатите прашања и измама на граѓаните на 17.000.000

 2. лудост напиша:

  Ако некој ги види сликите тогаш тоа не е во ред. 1) надзорната камера на надворешноста nr1 2) веднаш штом Ања е внатре во камерата за надзор и 2 и 3) камера за надзор nr 3 насочена кон оние луѓе на 2 во барот.
  Според мое мислење, 1 е реалност, а 2 и 3 се снимки според сценариото и немаат никаква врска со реалноста. и "Бејкерстрит" според Фејсбук на Ања не постои (google "карта Katwijk").
  Да претпоставиме дека ниту еден 3 не би бил вистина, тогаш прашањето е "кој мотив има да ја насочи камерата кон овие луѓе на 2?". Според мое мислење, нема причина, бидејќи во тоа време нема прашање за исчезнати освен ако ......
  Значи nr 3 не може да биде вистина. Комбинацијата бр 1 и бр 2 не е реална. Сè отиде според претходно подготвен скрипт. Ако се спореди ова со сликите на камерата на исчезнатиот белгиан во Австралија (последен пат видено во продавница), тогаш Ања е јасно како Мартин рече дека е псиоп.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Токму ... тие слики на камерата беа застрелани многу убаво.
   Кесата треба да биде прикажана повторно и повторно, бидејќи Ања, секако, ја фрли торбата понастрана (така што нејзиниот телефон не остави мерач) според приказната. Затоа кесата мора да биде на сликата ... време и повторно

   Кој оди дома среде ноќно одење? Од каде одеднаш одеше тоа семејство? Приказната одеднаш се адаптираше само на член на семејството 1 (со кого седеше во барот).
   .
   Убава приказна и исто како и кај Siebe Viegers постои труп .. крајот псип. На наредната. Барај заедно иако! Станува позабавно од Pokemon Go!

 3. Сонце напиша:

  Еден германски брод е кажано. Што беше името на тој брод? Број на брод?
  Мислам дека постојат веб-сајтови или апликации што можете да ги користите за да ја дознаете патеката на бродот. Кој ох кој ќе го реши ова? Дали телото било собрано од германски брод преку холандски брод или дали германскиот брод ја донел на брегот? Верувам дека сите бродови што влегуваат во Холандија се регистрирани. Дали е сега во мртовечницата? Кој знае за тоа?

  • Камера 2 напиша:

   Како луд сакаме да го направиме тоа

   Погледнете во историјата, колку е далеку од брегот?

   https://www.myshiptracking.com/nl/

   Ниту еден брод не стоеше во тоа време. Речиси сите од нив прават околу 9 јазли, така?

   и, исто така, обрнете внимание на следново,

   Сите работи беа во нејзината торба, тие дури и се нарекуваа "Сите" нејзини предмети
   Во втората недела е разнесена и врнеше енормно, ветрот требаше да го измие телото на брегот.

   Видовме колку брзо тоа се случи со контејнерите што минатата година беа измиени од контејнерски брод.
   Како тие толку брзо знаат дека е Ања, телото мора да биде во далечна состојба на распаѓање по три недели, тогаш тоа е плен, без разлика колку звучи макаберот

   Зошто не постои голема потрага по можни траги што ги започна крајбрежната стража?
   зошто немаме слики на крајбрежната стража да одиме на германскиот брод?
   зошто не се споменува нездраво внимателниот капетан на бродот?

   1000 ги бара луѓето, а капетанот само може да го најде телото на море?

   Над Вадденските острови, ха ха затоа е невозможно да се разнесе досега во морето против струјата на брегот!
   Да во fabeltjeskrant сè што е можно, видете приливска тековна карта на брегот Холандија, тековната работи секои шест часа
   Затоа, телото требало да биде фрлено во морето подалеку од дистанцата Texel / Den-Helder, бидејќи инаку би требало да се мијат на брегот на брегот.
   Сè е можно, но тоа е чудно

   Katwijkers исто така знаат подобро
   Зошто не е крајбрежен брод или хели, зошто да не филмот, скапани риби не мириса толку лошо како овој случај

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина