Thijs H. PsyOp мораше да ја поткопа професионалната тајност и тоа веќе е постигнато денес

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 3 јуни 2019 8 Коментари

извор: rtlnieuws.nl

Тешко е да се остане во чекор со толку многу психолошки операции (PsyOps) кои вие во моментов летате наоколу. Веќе објавив дека работите како што е Ана Фибер треба да доведат до воведување на апликација за "заедничка пребарување". Денес го гледаме воведувањето на таа апликација притиснат од медиумите; каде што само што го смени името во "Шерлок", така што читателот кога Googling на таа апликација не завршува на веб-страницата на Мартин Vrijland и дознава дека сето тоа е планирано долго време.

Психолошките операции (PsyOps) се користат повторно и повторно за да се воведат нови закони и мерки. Таква апликација изгледа корисна, но всушност ја прави правдата половина од Холандија не само потенцијален шпион, туку исто така ви дава права да ја користите камерата, микрофонот и локацијата, за да може легитимно да се придвижите.

Во мојата статија од 29 во мај минатата, дадов краток преглед на тоа како сите оние случаи на убиство од последниве години треба да доведат до ново законодавство и мерки. Само прочитајте ги повторно (овде). Јас веќе го најавивте воведувањето на апликацијата на 18 декември 2017 до. Всушност, во сите тие работи, она што го предвидев се оствари, но се чини дека хипнозата на медиумите е толку силна што повеќе не е важно дали ја откривате вистината; луѓето едноставно не сакаат да го слушнат или да го видат.

Во меѓувреме повторно се загреваме со друг исчезнат случај (Anja Schaap), за да можеме да ја преземеме таа нова апликација. Исто така, пребарувањето за еден пироманица во Гауда, веројатно помага со брзото воведување на таа шпионска апликација. Да, се разбира, гледаме уште една слика за оваа исчезнати Ања Шаап и пожарите се реални, но кога луѓето ќе почнат да сфаќаат дека ние се игра со создадени проблеми; самостојно создадени случаи на убиство во кои главните ликови биле креирани преку техники на филмски студиа (со едноставен софтвер) како "длабоки лажни"?

Со софтверот за лесно превземање можете да создадете непостоечко лице и да создадете цела историја; вклучувајќи видео-докази, фотографии и вклучувајќи пријатели и познаници, кои исто така се разнесени во живот со помош на длабоки техники (кликнете на овој линк и да видиме како тоа функционира). Прегледувачот на телевизија или корисникот на Фејсбук ќе мислат да ги видат сликите што изгледаат реалистични. И така можете лесно да ги доведете луѓето во режим на прифаќање за ново законодавство. Тоа е вредно за напор.

Како што рековме, веќе објавив на 29 May дека професионалната тајност ќе биде компромитирана. Денес читаме de Telegraaf:

Минатата недела судот во Лимбург одлучил дека Мондриан треба да ги сподели фотографиите на камерата на Thijs H. со судските власти за понатамошна истрага. Клиниката не сакаше да ги претстави сликите порано поради медицинска доверливост. Но, судијата пресуди дека оваа привилегија мора да им го отстапи значењето на наоѓање на вистината. "Јас разбирам дека ОМ сака да ги види сликите и да донесе одлука на судот за известување".

Адвокат кој претпоставува дека законот е прекршен од страна на суд за известување? Тоа е уште една индикација дека повторно се соочуваме со случај PsyOp. Претходно во случајот Jos Brech видовме како адвокатот Џералд Roethof прифати без опозиција дека ДНК добиена во исчезнатите случај се користи во случајот Ники Верстапен (официјално не е случај со убиство, бидејќи нема докази за убиство). Таму, исто така, законот бил прекршен без да се бори. Тоа е, се разбира, само и прифатено само затоа што ваквите психолошки операции се наместени за таа цел: прилагодување на законодавството кое вообичаено никогаш не би било прифатено. Со вистинските адвокати PsyOp на рака, кои ги свршуваат рамениците за флагрантни прекршувања на законот, се што треба да направите е да го претворите најновиот судски закон во нов закон и ќе бидете завршени.

Листа на изворни линкови: rtlnieuws.nl, rtlnieuws.nl, nieuwsopbeeld.nl, telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (8)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Ги знаете ... оние реакции на социјалните медиуми од луѓе кои велат дека го познаваат главниот лик. Така функционира. Операциите PsyOp се следат на социјалните медиуми од страна на трол армии: луѓе кои ќе објават дека ги познаваат луѓето.

  Да бидеме јасни: не можете да проверите профил на социјалните медиуми за да видат дали се навистина постоечки луѓе. Иако имаат листа на пријатели или се допаѓаат на нивните фотографии / видеа; иако имаат фотографии од семејство, видеа, фотографии од минатото, итн. Сето ова лесно може да се создаде со софтвер. Тоа е неколку часа работа за длабоко градители. Пријатели, деца, родители, итн, исто така, можат да бидат глупи и / или Inoffizieller Mitarbeiter (државни тролови).

  Оттука, одговорите на социјалните медиуми повеќе не можат да се сфатат сериозно, едноставно поради техничката можност дека е дел од пси-операција која ја следите дискусијата за социјалните медиуми преку длабоки профили и / или Inoffizieller Mitarbeiter.

  http://www.martinvrijland.nl/wp-content/uploads/2019/06/deepfake-trol.png

 2. Matthijs van den Brink напиша:

  Ако адвокатот вели дека го прифаќа известувањето од судот за известување, тоа значи дека нема да стори ништо со тоа или затоа ќе го прифати за известување и нема повеќе.

 3. Камера 2 напиша:

  Ах го споменуваш Гауда, тоа е град свеќи 🙂

  Она што е зачудувачки што соседниот автомобил е зачуван секој пат. Сите пожари се индивидуални пожари и се изгаснуваат токму на време пред да се запали соседната грмушка или автомобил, тоа е добро контролирано, да речеме, се одржува? 😉

  https://www.ad.nl/gouda/negentiende-auto-in-vlammen-op-aan-plaswijckweg-in-gouda~ae81cc84/

 4. Камера 2 напиша:

  О, а не индивидуален оган во автомобил тука, целиот ред на автомобили речиси заврши. без шега, што треба да правиме
  Дали тоа за да се спречи ова да се случи засекогаш?

  https://indebuurt.nl/gouda/gemeente/autobranden-in-gouda-dit-moet-gedaan-worden~73853/?utm_medium=widget&utm_campaign=indebuurtgouda-integratie-populair&utm_source=AD&utm_content=150×694

 5. Се будам напиша:

  Како сето тоа функционира, нашироко се мери во филмот Кругот. Не научна фантастика, туку само за да ги натера луѓето да го користат овој вкус. Ова го кажувам откако го видов филмот.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина