Прашањето „семејство на духови“ PsyOp за одземање на сите ваши слободи и воведување на „ум полиција“ (дел 3)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 22 октомври 2019 10 Коментари

Семејство на духови, татко на духови, син на духови. Духот на духови наскоро ќе се најде во градината на духови, бидејќи приказната за духови мора да остане возбудлива и „веродостојна“. PsyOp што ја воведува мислата полицијата на Georgeорџ Орвел и може да се погледне зад секоја влезна врата без налог за пребарување. Приказната се става на ум секој ден од Де Телеграф; весникот кој исто така го поддржуваше режимот што спроведуваше рации во '40 /' 45. И тоа рација законодавство повторно доаѓа денес.

Дека законодавството за рација наскоро ќе стане очигледно во текот на првото Паун емитува за оваа приказна за духови. Annени Кнол, заменик началник на полицијата (непознат пол), ми кажа дека полицијата претходно била во фарма на духови затоа што постои сомневање за присуство на плантажа за плевел. Но, рече таа, полицијата не можеше да погледне внатре, бидејќи таткото на духови не ќе ги пушти. Веќе знаете дека овде се работи на ново законодавство што треба да ја отстрани бариерата да се погледне зад влезната врата, така што ќе создадеме простор за рации во тековното време. Прегледи во кои може да се берат секој што прогласи девијации на идеи.

"Ах, Врајланд, зарем не одите малку далеку? Зарем малку не лудуваш?„Дали некогаш сте го поставиле истото прашање во врска со извештаите во медиумите? Дали некогаш сте критични кон добро платените менаџери за перцепција и на нивните добро платени, да, гости на маса. типови како Јерон Паув? "Па, понекогаш тие се доста критични!„Да, тие дејствуваат во насока што ве одвлекува од голема лага и ја продолжуваат основната приказна. Сè уште не сте сфатиле? Целата оваа приказна е веројатно ништо повеќе од психолошка операција (PsyOp), како во дел 1, дел 2 en дел 3 од моите статии. Добро би било ако ги прочитате написите и акции, така што никој не може да каже:Посака братучед е братучед".

Плашлив син Јан, знаете дека син кој го затропа пивото 5 за да крене голем аларм за „незаконското лишување од слобода“ од татко, сега игра улога на ставање на агендата на ЛГБТИ на мапата. Затоа што веднаш имаме една од важните теми, за кои државата ќе ви овозможи подоцна психолансот може да фрли во ќелијата за набудување. На пример, ако имате забелешки за ЛГБТИ пропагандата во основните училишта, од сега ќе бидете поврзани со таткото на духови од оваа приказна за духови. На крајот на краиштата, тој ги извади своите деца од училиште и тој беше за машко-женски однос. Ова е јасно од неговите убави видеа со длабоки филмови, според Де Телеграф:

Од проповедите на Герит Јан ван Д. е јасно дека какво е неговото гледиште за здравите односи. Според Божјата наредба, мажот треба да стапи во врска со жена. Ако не го сторите тоа, тогаш сте во „валкана loveубов“, тогаш вие стоите духовно до глуждовите во „канализационата вода“, вели Ван Д. во една од своите проповеди.

Многу е паметно и софистицирано програмирање за кое сме сведоци. Таткото Герит Јан (кој е „татко на духови“) има „погледи на духови“ и очигледно има нешто против геј. И тоа секако беше активирањето на синот Јан, кој сонуваше за бегство во Канада (или тој веќе е таму, тоа не е јасно, затоа што ништо не е јасно). Сликата на Псиоп е скицирана дека таткото сакал да ги воспитува децата хетеронормално и да му дозволи на синот-дух Јан да биде геј. Јан сакаше да избега од режимот на таткото „Johnон орел“, тоа е сликата. Тој веројатно дури и се за inубил во шанкерот во Рунерволд. Тој убав шанкер кој му помогна да ја повика полицијата.

извор: visserleeuwarden.nl

Луѓето се масираат подготвени за воведување на мислата полиција на Georgeорџ Орвел. Малку холанѓани кои ќе бидат против тоа. Всушност, многумина ќе сметаат дека е добро што луѓето со девијантни мисли, на пример хетеронормативност (хетеросексуалниот како норма) е погледот да биде заклучен во камп за ре-едукација (одредба за грижа за ГГЗ). И за тоа е многу корисно што на полицијата повеќе не му треба потерница, туку само може да влезе. Татко Герит Јан, наводно, ги донел своите деца од домашната училишна група затоа што тие требало да ги следат правилата на државата. Ова веројатно укажува на тоа дека неговите деца биле предавани на ЛГБТИ нормативност и тој не се согласувал со ова. Значи, ако во иднина сметате дека е несоодветно вашите деца во основно училиште да слушаат кралица на влечење, која ќе им каже дека не се момче или девојче, но дека сепак можат да го изберат својот пол и вие да кажете нешто за тоа, тогаш сте потенцијален дисидент. Ова семејство духови PsyOp веќе се погрижи за тоа.

Значи, ние гледаме подготовка на рација на легислативата, но затоа што веќе не се нарекува и затоа што луѓето се доведени во режим на прифаќање преку психолошка операција, никој нема да му противречи на воведувањето на оваа мисла полиција и нејзините рација методи.

Размислувајќи за Холандија, гледам широки реки кои полека се движат низ бесконечните низини, редови на незамисливи редок тополи, кои стојат како високи пердуви на крајот; и во огромниот простор потонати фарми расфрлани низ целата земја, групи на дрвја, села, скратени кули, цркви и милји во голем контекст. воздухот виси на ниско ниво и сонцето полека се размазнува во сиви разнобојни пареи, а во сите региони гласот на Телеграф е прифатен и се слуша без критики.

Листа на изворни линкови: npostart.nl, assercourant.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Во контекст на чудно и плашливо

  Чудната мистерија околу т.н. двојно убиство? бидејќи осомничен е уапсен
  поради пронаоѓање на две безживотни тела на Мартин Лутер КингЛаан во Диемен.

  Кое е логично прашање, зошто биле пронајдени од кого и како? , сè останува во непознатите, плашливи, прогонувани куќни сцени.

  Се чини дека е глава четири епизода на сапун, НЛ е мала.

  Осомничениот никогаш не ја отвори вратата меко и повеќе и зошто немаше брза помош, на крајот на краиштата имало две !!! да жалам за мртвите, воскреснати и десетици прашања ...

  https://www.youtube.com/watch?v=_pO9bWD74Qs

  https://www.telegraaf.nl/video/1290562007/mysterie-flatdoden-verdachte-deed-nooit-open

  https://www.parool.nl/amsterdam/lichamen-van-vrouw-en-baby-gevonden-in-woning-diemen-man-opgepakt~b1f8cce3/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.nl%2F

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Ах, да, повторно беше време за нова порака во Телеграф .. дали би внимавале на мојата временска рамка на Фејсбук?

  Сценариото е убаво составено:
  https://www.telegraaf.nl/nieuws/733860460/dit-is-het-huiveringwekkende-lesmateriaal-van-de-spookvader
  (бесплатно да се прочита во режим Инкогнито на прелистувачот на Google Chrome)

  Верувам дека половина од црквата во Холандија верува во ангели и демони. Всушност, милијарди луѓе во светот веруваат во ангели, демони или џин (според исламот).
  Тоа рече дека чекаме да го следиме следното емитување на Паув, каде култниот експерт ќе објасни колку биле исклучителни идеите на Eон Игл!

  Каде е Питер Р. во оваа приказна? О, да, секако ќе биде повикано ако се направи ДНК-тестирање за пронајдената мајка духови! (но тоа е само идеја за тоа како ќе изгледа секвенцата на сценариото)

 3. Keyboarde напиша:

  Еден од моите заклучоци по читањето на неодамнешните написи на оваа веб-страница:
  Сите мора да сфатиме дека, меѓу другото, следниве права не се одземени од нас, затоа што овие права секогаш ќе бидат загрозени од лица и институции кои бараат поголема моќ и моќ:

  - право да одбиете претрес во куќа без судска наредба

  - право на домашно образование (можно е под одредени услови за квалитет)

  - право да одбие вакцинации

  - право на самоодбрана

  - право на филмските службеници во канцеларија сè додека не ги вознемирувате во нивната работа

  • Мартин Vrijland напиша:

   Но, пред сè: право да 'размислите што сакате'
   Воведување на мислата полиција.

   Убави се, човекот веруваше во „духови“. Околу 5 милијарди луѓе во светот го прават тоа. Христијаните во ангелите и демоните, муслиманите од дуото и евангелските христијани веруваат дека Господ го испратил Светиот Дух на Педесетница. Затоа имаме празник Витсун.

 4. Keyboarde напиша:

  Благодарам за додавањето, секогаш се сведува на тоа.
  Секој поединец има право да размислува / верува што сака, како и право да постапи соодветно, се додека ова не ги нарушува правата и слободите на другите.

  Логиката на моралот не е толку тешка за размислување на луѓето и не треба да се согласувате едни со други во деталите.

 5. Keyboarde напиша:

  И, само за самата вест, навистина е смешно колку е големо / детално известувањето за ова, и ова навистина укажува на основната намера. Не е идеја дали оваа намера е да се забавуваат презадоволните луѓе во вечерните часови или да се поттикнат измените во законодавството. Останува фактот дека ние мора да ги заштитиме нашите права и дека вие се расправате за ова, мислам дека е добра работа.

 6. SalmonInClick напиша:

  погледнете дека е решено, не мора да бидат толку тешки луѓе. Едноставно извадете и тестирајте….

  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4900756/jongeren-ruinerwold-familie-dna-vader-geisoleerd-opgesloten

 7. Зошто сакаш да го знаеш ова? напиша:

  Специјални настани во последно време. Деновиве, по случајот „Ана Фабер“, судијата доби и двојна улога како психолог. Сега на комерцијалните компании им е доделена двојна улога како полициска ...

  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/4900571/fraude-verzekering-verzekeringsfraude-openbaar-ministerie-om

 8. Камера 2 напиша:

  Мајка ван Рунерволд не е погребана, но тајно кремирана според Телеграф, преку преку
  Според телеграфот
  Крематориумот издава специјална датотека, што да правиме таму повторно?
  од Мајката не е погребана, но според кристалната топка на Телеграф.
  Не погребан во градината, туку кремиран со таканаречена „специјална датотека“.
  Не смееме да изнесеме детали, но?

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/2021026523/moeder-ruinerwold-gezin-in-geheim-gecremeerd

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина