„Доналд Трамп не верува во новиот светски поредок“ на Роберт Јенсен докажува: Јенсен.нл е контролирана опозиција

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 ноември 2019 7 Коментари

извор: медијахурант.nl

Останува важно да се истакне како функционира контролираната опозиција за да не пливате во државните безбедносни мрежи. Роберт Јенсен на својата веб-страница jensen.nl вчера докажа дека е таков пион. Погледнете го видеото подолу и откријте како се игра играта. Во мојата нова книга ги објаснувам сите слоеви на мамење, но важно е да се види и преку играта на контролирано спротивставување. Од 21e минута можете да видите како Јенсен всушност го нарекува Доналд Трамп како спасител на светот против новиот светски поредок. Ја споменав оваа врска кон критичкото размислување на Доналд Трамп претходен напис веќе „брендирање“ (конструирање на марка).

Препорачливо е да го прочитате тој напис повторно, затоа што откриете колку критичкото размислување е поврзано со одредени добро дефинирани стигми преку паметниот маркетинг. Тогаш објаснувам како таа десничарска марка („десничарство“ на англиски) на крајот ќе биде обвинета за мизеријата за целата мизерија преку планиран економски хаос.

Фактот дека Доналд Трамп не е против нов светски поредок е затоа што тој е добро обучен актер (како и сите политичари), кој е само и токму од оваа причина избран за оваа задача. Неговата работа е да го стави тој бренд цврсто и јасно. Американската централна банка (ФЕД) во меѓувреме обезбеди дека постои американска економија во рок од време на планинска бомба. Таа бомба се активира во вистинско време и ќе го втурне западниот свет во финансиски и социјален хаос. Дебаклот во Brexit исто така служи на истата агенда и добро се планира однапред. Затоа, десничарските дами и господа во политиката мораа да придонесат за внимателно градење на тој бренд. Тоа е нивната улога. Нивната крајна улога е затоа што енергетскиот блок што ќе го врати редот од тој хаос може дефинитивно да се справи со критиките за глобализацијата, ревизионизмот во историјата, идеите за анти-климатските промени и сè што е поблизу поврзано со тој бренд од десно под името „теории на заговор“. ". Сегашните десничарски политички пиони служат затоа повисоката цел. Можеме да забележиме исто и за сите оние „алтернативни медиуми“ кои помагаат да се запали овој бренд. Затоа ја нарекувам (државно контролирана) опозиција. Можеби викаат многу вистинити, но никогаш не го исфрлаат ударот; видов на нозе, но тие никогаш не мат под тоа.

Прочитајте сè за тоа колку сте играле и што можете да направите за тоа, во моето нова книга.

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Јенсен е одобрен од нив да ја игра играта на контролирано спротивставување.
  Сето тоа е театар илјадници години, наводно противници на едни со други, но меѓусебно се договорија меѓу нив.
  Тоа е чад и огледала. Можете да изберете двајцата
  фракции. Имено помеѓу момчето на сценариото и другото момче од сценариото. Сите патишта лево, десно, назад и друго водат кон нив.

 2. Анализира напиша:

  „Дебаклот во Брексит, исто така, служи на истата агенда и добро се планира однапред“. точно, таму ја најдоа оваа фиока полесна подготвена да се протега за коли. Спроведување на работите кон бездната ... Никогаш не беше наменето тие да го напуштат Nујорк Светот на ЕУ
  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/farage-moet-zich-verder-terugtrekken/ar-BBWEE3e
  https://www.nu.nl/brexit/6010262/brexitpartij-leider-farage-maakt-weg-vrij-voor-conservatieven-in-vk.html

  Фараџ каде што францускиот збор РАВАЕ е закотвен сублиминално ... и тоа е токму она што ќе биде ... oui oui Je одржувачки

  Нема недостаток на политичари и медиуми во лизгалки, снајперисти и други подмолни средства

 3. Mindsupply напиша:

  Само погледнете ја „уметничката“ очигледна „скицирана“ пирамида зад него, која јасно ви кажува за кого работи; )

 4. Danny напиша:

  Вознемирувачко нешто кај тие актери е што тие се толку добри во тоа, толку веродостојни што луѓето се собираат во градините.
  Не разбирам дека има луѓе што можат сериозно да го сфаќаат Јенсен, тоа е толку масно на врвот, зошто тој секогаш носи слушалки? Каква шега тој човек.
  Се сомневам дека Јенсен е фокусирана на обраќање на нешто помладата целна група и дека затоа е објавен и на Јутјуб.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина