Роберт Јенсен и Арнолд Карскенс - црна книга со контролирана опозициска НОС вест: нема градина

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 февруари 2019 2 Коментари

извор: ytimg.com

Зошто Арнолд Карскенс е толку нервозен на клупата на Роберт Јенсен што го претвора газот? Бидејќи тој е веќе тука на веб-страницата неколку пати под центарот на вниманието се појави како лажен контролиран опозициски пешак. Холандските медиуми се зафатени со префрлување за да се израмнат со цел да ги фатат читателите на оваа веб-страница. Постои еден вид паника. Карскенс беше новинар за истите мејнстрим медиуми и ги исполни своите џебови со работни места за истите медиуми, по што му беше дозволено да ја преземе улогата на заштитниот мрежен пешак. Владимир Ленин (претходник на Сталин) рече дека сето тоа: "Најдобар начин да се заземе опозицијата е да се справите сами". Овој човек неодамна ја претстави "неговата црна книга НОС вести" во Хаг со еден вид на грч на главата. Фактот дека тој целосно покривање удар дадени од страна на мејнстрим медиумите, која се обидува да ја поврати контролата над критичната маса од страна на Роберт Јенсен, иако јасен знак на ѕидот дека ние се занимаваат со Владимир Ленин tje имаат.

Дозволете ми да го повторам ова: За секое мислење во општеството постои заштитна мрежа. големи анализа на податоци од сите интернет сообраќај, онлајн разговори, пресретнати пораки, телефонски повици, медиумски активности социјални и други информации влез локација (каде што ќе се дружат и со кого ви се случува да) на тајните служби даде уредни увид во тоа кој го има она што се придржува мислење. Официјално тоа не се случува, се разбира, и затоа што може да се побиеш дека имаш пион Џорџ Ван Хутс што може да дозволи таа приказна да потоне на контролиран начин. Сега кликнете еднаш на поврзани статии под сини означени зборови, за да можете да прочитате детално објаснување. Навистина е вредно да се види како функционира контролираната опозиција. Таа игра се протега од интерпретацијата на политичката палета од лево кон десно, до медиумите кои го продаваат овој политички сапун за да продолжат со појавата на демократијата. Затоа критиката во општеството може да се надмине со претставување на секое мислење и вкус. И бидејќи големите податоци и анализатор може да се направи јасно што точно е вашето мислење и како тоа влијание е преку социјалните медиуми мислења и мејнстрим медиумите програми (поради тоа што се знае точно кој го прави она што изгледа) е многу детален знаење во која насока мора да се одржи или за кого е потребна нова заштитна мрежа.

"Но, не е добро што Карскенс се справува со НОС на пропаганда и дури започнува судска постапка?"Тоа би било убаво, зарем не е тоа што е осудено на пропаст. Неговата мисија, најверојатно, ќе бидат поврзани со дезинформации (намерно се меша во неговата црна книга) или се директно или индиректно поврзани со идеите на правото, преку луѓе како Роберт Јенсен, Герт Вилдерс и Тиери Baudet (да се пополни по десната страна и во медиумите и политичката сцена) . Таа има за цел да ги укине сите критични луѓе од бродот за безбедноста и потоа да го потоне бродот. Може да се најде во однапред "многу негативни", но јас веќе го опиша тој процес често тука и само сакаат да се разјасни дека тоа е добро да се биде критичен, но не и да заврши во мрежата на безбедноста на оние критички дух. 'Прашање авторитет: мисли за себе' е поднасловот на оваа веб-страница. Задачата на безбедносните мрежи стратегии е да ви даде чувство дека тоа е договорено за вас и дека може да го фати во својата мрежа. Во пешак на моќ најмногу ќе му биде дозволено да изгребат нозете на нозете на моќта, но никогаш не го игнорираа целосно. Можеби Karskens може да направи привремена (навидум) мал успех, но ако сите пеколот паузи во Европа и економската криза се случува да се биде посветен на т.н. "критичари" ќе се реши дефинитивно од никого веќе не се осмелува на официјалната верзија на медиумите во прашање да се подготви. Со ова, луѓето како Арнолд Карскенс тајно исполнуваат многу лоша двојна улога.

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (2)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Па, плаќа да се плати како контролиран опозициски пешак
  да стане г-дин Karskens. Колку се движи сега?
  Се надевам дека обичните луѓе конечно ќе сфатат дека живееме во мирна, суптилна, диктатура која ја одржува добро познатиот Клуб со социјален инженеринг. Мислењата се испраќаат и направени. Јас ги повторува промена на режимот, дури и со вистинска демократија денес, република, стварни права, вистинска слобода на изразување, без манипулативни Club игри да се задржи значи дека моќта на власт, а не социјална инженеринг повеќе итн итн Што непријатни луѓе оние лица од Клубот кои секогаш ги држат клучните позиции и ги држат во редовите на членовите на Клубот. Затоа што замислете дека ја губат својата позиција на моќ. Тогаш се остварат многу тајни. Тоа не е намерата. Пари за перење пари е мотото во Холандија. Тоа е таква лажна демократија.

  И навистина, екстрапропорционалното внимание за г. Карскенс е очигледен доказ дека тој се промовира како контролирана опозиција. Ги пуштив од тие џебни полнила. Жалам ништо лично.

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Забележете ги државните свитоци кои реагираат на мојата реакција (врска до овој напис) во рок од неколку минути за да се обидам да го поништам.
  Ова е армијата trolling преку софтвер вклучува сите реакции на социјалните медиуми afstruint на штета на утврдениот редослед на нивното противење контролирана игра со цел да се одржи гласањето на штета на вистинска критика. На кратко: обрнете внимание на државните улоги во акција.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина