Што е точно за убиството на Дерк Виерсум и што значи тоа за „сведок на круната“?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 18 септември 2019 29 Коментари

извор: hardewoorden.nl

In овој напис Јас опишав како киднапирањето на Вилем Холедер Хајнекен и убиствата што тој ги изврши биле можеби PsyOps кои морале да подготват законодавство за принципот „сведок на круната“. Спогодбата за крунски сведоци (донесена од Holleeder PsyOp?) Значи дека државата може да гони секој што сака, затоа што тој сведок на круната може дури и да биде анонимен (преку постапката за „анонимен загрозен сведок“). Овој напад на „Derk Wiersum“ може да осигура дека бранителот на бранителот од сега може да постапи анонимно или да влезе во програма за заштита. Тогаш може да имате анонимен сведок на круна, заштитен од анонимен адвокат со одлучувачко сведоштво за осуда. Накратко: државата може да ги натера сите зад решетки без доказ.

Ова е можеби многу кратко резиме, но понекогаш beверот само треба да се спомене по име. Претходно денес, на мојот временски распоред на Фејсбук, се прашував дали Дирк Вирсум всушност постои или дали би можеле да се занимаваме со длабок лик. Покрај тоа, соседите и познаниците, исто така, треба да бидат фалсификувани преку истата технологија (залепете лице создадено преку АИ преку снимање во реално време и составувате историја и профили на социјалните медиуми создадени преку длабоки ликови). Мислите ли дека тоа оди премногу далеку? Јас го разбирам тоа, но таа технологија оди далеку и сè што гледаме на сликата и звукот доаѓа од медиумите и тие медиуми се во рацете на луѓе како што се deон де Мол (милијардер, сопственик на АНП и Талпа). Тие медиуми ги имаат сите средства на располагање за да создаваат лажни вести. Секако нема докази за тоа. Сепак, ве молиме, прочитајте овој напис подеднакво добро да се открие што е можно.

Се разбира, одговорите на социјалните мрежи исто така можат да бидат водени од емоции преку секаков вид (вистински или длабоки?) Профили кои реагираат со коментари, како што се: „Да се ​​каже вакво нешто е срамота за ужалените“. Навистина е скандалозно да се негира дека некој е мртов ако има цврсти докази. Би било многу пожелно ако навистина го користевме тоа со децении Играше PsyOps стане Она што го правам е да ја подигнам можноста, без да заземам став дека тоа е случај.

Во секој случај, овој случај би се вклопил совршено во Проблем, реакција, решение максимум, во кој само-креираниот проблем и активиран одговор, доведува до повик за построго законодавство. Дека ова построго законодавство може да ги погодува истите луѓе кои го повикаа тоа во иднина, брзо се заборава во сите емоции и вознемиреност. Ако државата навистина сака да го привлече секој дисидент зад решетки, непостоечко лице („анонимен сведок на круна“) може да даде пресудна изјава на сведок (види случај Холледер во врска со главниот сведок на круната). Бранителот на адвокатот не мора да постои (затоа што во иднина може да биде анонимен) и така секој може да заврши зад решетки. Секој дисидент против режимот може да биде психијатриран или затворен преку лажно судење.

Како шлаг на десертот може да има закон што ги прави рациите возможни. На крајот на краиштата, ние мора брзо да го исчистиме целото оружје што е под кревет во сите тие куќи во Амстердам! Ова може и веќе не може да биде така!

Тагови: , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (29)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Ако не ги следевте претходните (лажни) настани, тогаш повторно ќе верувате на денешните новости 18 септември 2019.
  Смејте го проголтајте, подготвени, затоа мора да ги следите (лажните) вести затоа што во спротивно нема да ги разберете мерките или последиците од (лажните) вести.

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1215228290/inzet-nctv-na-moord-uitzonderlijk

 2. Камера 2 напиша:

  Луѓето и децата уште еднаш велат,
  Како можете да заземете став по неколку часа и да кажете дека тоа е поврзано со неговата професија, додека НИШТО сè уште не е испитано?
  Како може втората соба да каже дека веднаш, иако е направено нула истражување.
  Зошто не слушаме за CPR
  Никој не се разбуди од амбулантните возила и каде беше тимот за траума. Не, дали беа таму?
  Како можеше соседот да не слушнал истрели додека едно момче по патот им кажало на младите новости дека е разбуден од удирањата.
  Како воопшто го имате во вашата глава да ги прикажете децата вака, дали родителите се информирани?
  А сосед како е тоа што не сте чуле снимки.

  Можете ли веќе да кажете дека местото мириса малку ...

  Малото момче се разбуди тресок, улиците подалеку

  https://jeugdjournaal.nl/artikel/2302255-advocaat-in-grote-rechtszaak-doodgeschoten-in-amsterdam.html

  Соседот не слушнал ништо?

  • Мартин Vrijland напиша:

   Со длабока технологија можете да снимате маж со дете на рамениците и да ставите непостоечко (но реалистично) лице над тоа (вклучително и адаптиран глас).

   • Мартин Vrijland напиша:

    Завитувањето на нозете го внесува умот во режимот на прифаќање (хипноза на НЛП)

    • Мартин Vrijland напиша:

     Погледнете овде како функционира таа техника:
     https://m.youtube.com/watch?v=GZGY0wPAnus&feature=youtu.be

     • Камера 2 напиша:

      Навистина, видеото на тој сосед веројатно е сè уште лажно.
      Малку објаснување, но потоа напред.

      Човекот во грб лево со тоа големо стомаче одејќи напред и назад; тогаш сенката е во право повторно, а потоа не повторно, понекогаш сенката едноставно не е таму.

      Самиот сосед; Погледнете го неприродното движење на веѓите
      и таканаречената чешма во окото. Лажни!
      Фотографирање на задното осветлување користејќи го ефектот на светлина на леќата, ха ха, ефтин неред, бидејќи тоа значи дека светлината не одговара на јакна на момчето што мора да ја задржи главата на соседот во сенка.

      Подигнатото раб на задниот дел треба да биде тврдо одразувано од сонцето.
      Сенката на тоа комбе на wallидот има погрешен агол ако го споредите со сенката на тој сијалица.
      Целокупната слика на лицето е толку маглива нејасна, само премногу луда за зборови, АТКСНУМКС има врвни камери, но не и сега, ха ха, изгледа многу лажно.

      Секако, не го гледате тоа на паметен телефон, но тоа го гледате на првиот најдобар лаптоп ако малку зумирате.

 3. Камера 2 напиша:

  Слушајте го интервјуерот. На Хидема се прашува нешто, медиумите веќе го имаат одговорот.
  Интервјуерот вели: „Можно е адвокатот кој се залага за крунски сведок да остане на ненаселен остров до крајот на животот“.

  Значи, дозволено е да остане анонимен, медиумите веќе утврдија дека актерот Хидема, кој според него, скокнал од танцот (како што подоцна забележува во интервју) треба да кимна од Хаг, како авторитативно пиле.

  минута 3; 37

 4. Чуден што сведокот со тоа дете сега, исто така, ме прави сомнеж. Промаши целата вистинска емоција. Тој господин од видеото „уметност на погрешно насочување“ што го споделувате е новиот вид психофити кои сметаат дека е неверојатно забавно што масите веќе нема да можат да се држат до технологијата и затоа постојано ќе бидат измамени. Често од оној клуб на фанатици со лев мозок, кој некогаш бил трауматизиран од одреден вид ритуал на 8e ден по раѓањето.
  Хидема (и Вирсма) исто така се чини дека им пречи ова. Одамна ми беше јасно дека Хидема мора да го одведе населението (и парламентот) во полициска држава, каде штом таканаречените факти ќе посочат на нешто, сè ќе се нарече „криминално“ и ќе биде прогласено за противзаконско. Без разлика дали тоа е со Баудет или со Ван Отен, не му е грижа. Патем, не разбирам дека тој едноставно може да ја бричи макро-животната средина преку чешел, ’сите’ пиштол под нивниот кревет, сите ниски коефициент на интелигенција, моја добрина е навистина моја намера да конечно треба да ја започнеме таа војна со Муслиманите, очигледно, тие не можат да чекаат со својот СВО со центарот Израел.
  Ниско ниско ниско. Целиот хаос.

 5. SandinG напиша:

  Малку се труди да се скрие фактот дека Мадурадам е навистина полициска држава, маскиран веќе не е вистинскиот збор. Taунта почнува да се приближува, анонимен адвокат, анонимен судија ... готово убедување

 6. Мартин Vrijland напиша:

  Убаво продлабочено производство Johnон .. но хартијата во тие врзива изгледа многу девица. Ова никогаш не се прелистуваше. Прекрасна филмска продукција ..

  https://www.nu.nl/276176/video/wie-was-de-geliquideerde-advocaat-derk-wiersum.html

 7. SalmonInClick напиша:

  Заради погодност, забораваме дека овие типови хегелиски продукции се поттик за заштита или компензирање на државните информатори, адвокатот / новинарот / круната и сведокот уште подобро. Финансискиот надомест на штета на даночниот обврзник е исто така важен двигател овде. Лагата владее

 8. Мартин Vrijland напиша:

  Прво ја имавме мафијата на Холледер; сега имаме Мокро или накромафија со Ридуан Таги. И двајцата се јасно AIVD PsyOp пиони кои им е дозволено да ја играат својата улога во лажната мафија. Сето тоа се однесува на спроведување на нови полициски мерки на државата. Нападот врз зградата на Телеграф беше лажен; нападот врз зградата на Панорама беше лажен. Сè е лажно. Лажни вести од продукција на медиуми во соработка со судството. Не градијте! Играта на Проблемот, реакцијата, решението е од државата да ја искористи полициската држава чекор по чекор!

 9. Карел Реутерц напиша:

  Господ Vrijland,

  Ви благодарам многу за ова јасно пишување.

  Веројатно некој смета дека ваквата концепција е вистина.
  Но, со твоите објаснувања и опишаните контури на историјата ја наоѓам твојата приказна
  звук поубедливо од мејнстрим медиумите.

  Дали има други канали на Интернет кои го споделуваат вашето мислење? Ова треба да оди вирусно според мое мислење.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Не, нема други канали.
   Сите алтернативни медиуми се проверуваат далеку. На пример, Нибуру.ко го води поранешна душичка од Фреди Хајникен. Затоа тој никогаш нема да напише дека киднапирањето било измама.
   Контролираните алтернативни медиуми се обидуваат да го задржат фокусот на 911; пишувај за уфос итн. и секогаш зборувај само за паѓање знамиња (што е различно од измама PsyOp).

 10. Камера 2 напиша:

  Дали Греперхаус ја зборува вистината?

  На оваа страница постојано се демонстрира дека нападот врз зградата на Телеграф на „Басис виг“ бил лажен и дека нападот врз зградата на Панорама е исто така тотално поставен проблем. Анти-цистерна граната што остава многу поголема штета отколку штетата што е прикажана и ја има.

  Ако сите оние (т.н.) криминалци се поврзани со тоа (со лажни напади), тогаш можете да кажете дека Греперхаус не ги сторил добро своите домашни задачи и Парол не потврдил што се појавува на нивната е-пошта. Тие само кажуваат нешто и прават нешто и треба да ги сфатиме сериозно тие луѓе.
  И, зошто повеќе не се дели овој напис, затоа слободата на изразување е потполно исфрлена од скандалозните луѓе како Johnон дер Хевел, тој мора да се срами од себеси, БАХ!

  https://www.parool.nl/nederland/minister-ferd-grapperhaus-waarschuwt-criminelen-hier-stopt-het~b5974e0b/

 11. Камера 2 напиша:

  Впечатливо време со ваква мега измама е што тие се повеќе заинтересирани за сторителот од жртвата (нема друга опција, затоа што ако станува збор за измама ...

  И сè уште не постои ниту еден поим даден од органот наречен полиција, сите претпоставки

  https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/wie-is-de-man-die-wordt-gelinkt-aan-de-moord-op-advocaat-derk-wiersum~be7cdebb/

 12. SandinG напиша:

  можеби Венеј и ОМ добија неколку совети од семејството зорегиета. Уште повеќе доказ дека целата работа е поставена и дека луѓето не се толерираат, плашејќи се дека овој случај ќе биде разоткриен за она што е ПСОП за ново законодавство. Чудно како грејперхаус веднаш неотпакуван 🙂

  https://nos.nl/artikel/2302660-geen-toegang-tot-zitting-zeer-ongebruikelijk-maar-gebeurt-toch-af-en-toe.html

 13. Анализира напиша:

  Пабло ескобар не смее да ги врзува тантелите на таги ~ (ако веќе постои), еден актер по друг. Какво шоу, може да чини малку!

  https://www.nu.nl/276303/video/zwaarbewapende-marechaussees-ingezet-bij-proces-taghi.html

 14. Камера 2 напиша:

  КАКО Е МОНО?

  Ваквите големи пресуди, како напад врз правосудниот систем, го поткопуваат владеењето на правото и така натаму
  додека ниту еден сторител не е осуден, ниту е пронајден, ниту еден осомничен, ништо ништо ништо и сепак вакви баутни изјави.
  Мотив осуден од Медиа, проекција со само три фотографии од жртвата, со само 1 чудно видео на жртвата.

  Каде е семејството на адвокатот, целата приказна ги става во ризик медиумите заради мотивот
  да се подигне на триесет и третата власт без поим за сторителот.

  Каде се бараат адвокатите во НЛ, каде е ова прашање, каде е законот!

  https://www.bndestem.nl/dossier-liquidatie-advocaat/knoops-dit-is-aanslag-op-de-rechtsenshy-staat~a2466889/?referrer=https://www.google.nl/

 15. Сјон напиша:

  Непосредно по нападот, на Интернет беше објавена статија во која соседката рече дека нејзиниот будилник излетал за 07: 33, а потоа слушнала истрели ...
  Луѓето кои користат една пилула исто така треба да бидат третирани според Греперхаус. Толку за холандската политика за толеранција… ..
  Оттогаш е назначен нов адвокат, кој ќе остане анонимен. Судиите и обвинителите исто така можат да останат анонимни во иднина. Ако некој мора да се замолчи, се што треба да направат е да создадат закана да го судат тој човек во анонимен судски случај и да ги фрлат во затвор ...

 16. Камера 2 напиша:

  Ах, пријатно пиење во Рот Хјуд и разговор со судии и адвокати и секако обвинители и други наметки, нè познаваат

  Оваа забелешка доволно изневерува за таксата, изјавува: „Што значеше 9 / 11 во 2001 за светскиот поредок, таквото обележје е убиство на адвокат заради вежбање на својата професија за холандскиот правен поредок“,

  https://www.parool.nl/amsterdam/advocaat-derk-wiersum-herdacht-met-ontroerende-woorden~bb6ab898/.

 17. Камера 2 напиша:

  И повторно, видете овде во пропагандниот весник на Холандија дека книгата може / можеби не е објавена.

  Или книгата можеби ја крена завесата до целосните бајки, значи целосна фантазија.
  Зарем не треба да чекаме неколку години додека добронамерните луѓе кои се свесни за лажното киднапирање не се смирија, и само тогаш навистина ќе го објават HOAX HEINEKEn,

  ХИИНЕКЕН НИКОГАШ НИКОГАШ НЕ КРИГА ИСТО ЈА ПРАШАТ ДА ГО ИСТО БЕСПЛАТНИ СОСТОЈБА OO ДВЕЕ

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/740905566/wie-stak-stokje-voor-biecht-heineken-ontvoerder

 18. Камера 2 напиша:

  Судскиот совет е забранет за печатот и јавноста

  И телеграфот повторно известува дека процесот ќе стане поголем од Холедер.
  Новиот сценарист од мислителот Мол се чини дека се зголеми и ја има главната улога
  наменети за Менс Таги и Johnон ван умираат Хевел и Вугс и соработници и Греперхаус натурлих

  можеби дури и снимањето е готово, може да биде, Возбудлива приказна

  https://www.ad.nl/binnenland/veiliger-nee-maar-dat-extreem-agressieve-hing-wel-echt-aan-zijn-karakter~a224cf60/?referrer=https://www.google.nl/

  • Мартин Vrijland напиша:

   Снимање? Зар не сме само сведоци на филм? Но, тогаш се нарекува „вест“
   Возбудливи опасни протагонисти ... секако Johnон де Мол не може да направи длабоки продукции. „Таа техника не е приближно толку далеку“ кашлица од кашлица ...
   Johnон има многу слатка, среќна сестра, па затоа Johnон е сигурен. Навистина! Рагуан Таги навистина постои!
   И тогаш дојде еден слон со многу голема муцка ..

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина