Кога ќе дојде целосното заклучување на коронавирусот и како изгледа: тест-публикации и армија

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 21 март 2020 25 Коментари

извор: rt.com

Можеме да чекаме за целосен заклучок во Холандија. Говорите на Рут и кралот Вилем Александар се знаци на wallидот и главно служат да ги смират луѓето и да остават впечаток дека сè ќе биде добро. "Само може да потрае малку подолгоОва е како тие го прават тоа да се појави. Јас ти велам: тоа е трајно.

Сведоци сме на крајот на (срамната) демократија и почетокот на технократскиот комунизам што ќе се донесе како заштеда на решение, но тоа ќе ги направи финалето сите тоталитарни мерки на заклучување.

Веќе во овој напис Јас опишав како ќе изгледа таквото заклучување. Овој пат, само сакам да го направам уште визуелен за вас отколку што го правам веќе направив овде.

Оклопни возила возат во американската држава Мериленд (во близина на Вашингтон) веќе низ улиците. И таму е објавено дека населението не мора да се грижи и дека државата го штити народот; исто како во Холандија.

Може да се каже дека тоа ќе се случи и во Холандија. Во Шпанија дојде време и луѓето веќе се уапсени во Франција. Се разбира, тоа ви го продава политиката и медиумите, велејќи дека тие луѓе не ги следеле упатствата, но, ајде луѓето, зарем не е јасно што се одвива пред вашите очи?

За што мислите десетици илјади американски војници во Влисинген подготвени? Тие дојдоа на вежба „Defender Europe 2020“, но само го зазедоа местото. Лесно е да се претпостави за што се користат.

Разбирливо е ако сте се впуштиле во празничното расположение и верувате дека татко прави се за да го потисне страшниот вирус, но што ако тоа „сè“ исто така буквално значи дека ќе се направат заокружување и ќе бидат уапсени луѓето ? На крајот на краиштата, Марк Руте и кралот зборуваа со тебе толку утешно! Вие се потпирате на тоа.

Дали има некој што може да провери дали луѓето навистина го имаат тој ужасен вирус што го убива целиот живот, кога завршуваат на контролен пункт? Дали гледате докази освен приказни и слики во (вечно и секогаш докажано сигурен) медиум? Дали е ова можеби само резултат на тоталитарната полициска држава што отсекогаш сум ја предвидувал овде?

Тие ќе постават тест постови исто како во Мериленд. Погледнете го извештајот подолу. Ова ќе се случи и во Холандија и во остатокот од Европа. Ова не е посебно пророчко предвидување. Тоа е само реализам.

Политиката и медиумите ќе ни кажат дека вирусот е уште поопасен и крајно неостварлив отколку што некогаш мислеле. Експертите потоа советуваат тотално заклучување. Треба да се заклучи заклучок во кој треба да се појави секој што има најмала индикација дека евентуално има вирус.

Willе ви биде продадено како итна работа. Willе се продаде на вас како многу добронамерна и за ваше добро. Заклучувањето на сите е за ваше добро и безбедност.

Веројатно ќе се влоши многу полошо отколку што можеше да си го замислите во вашиот најлош сон. Се преселуваме во зони, како во филмот „Игри со глад“, и во меѓувреме државата ќе се постави како помошник спасител со тоа што ќе ја растрча торбата со пари и ќе ви понуди основен приход, во комбинација со обврска да ја апсорбира целата своја финансиска штета. Кој ќе плати за тоа? (види овде)

Се движиме кон тотално ресетирање кое сега ве запознава со технократската комунистичка утопија што ќе продолжи да го продава своето тоталитарно лице како спасител против невидливиот вирус. И има повеќе вируси демнат и климатската криза и слично. И армијата ќе рече:

„Ние сме тука за да ве заштитиме, ние сме тука да ви помогнеме, ние сме тука за ваше добро. Ние сме тука за да ги поддржиме работниците за помош. Ние сме тука за да ја олесниме медицинската нега. Дојдовме да понудиме поддршка против неостварливиот коронавирус. Луѓето доаѓаат овде само доброволно и одат само доброволно. “…”Мора да ги слушате упатствата!"

Поддржете ја мојата работа. Затоа, прочитајте ја оваа книга во која ги објаснувам „мастер скриптата“ и крајните цели; во кој предвидувам пандемија и зборувам за сеопфатен систем на вируси. Време е! Можеш Wel направи нешто

твојата книга

Листа на изворни линкови: евро.army.mil, rt.com, telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (25)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Замрзнува Хари напиша:

  „Вистината е во видлив поглед“
  Луциферијан Илуминати и Масонсон секогаш даваат „индиции“ во кои можете да ја видите вистината, тие го прават тоа преку симболи, текстови или во филмови, музика и сè што може да се замисли.

  Руте во телеграфот рече пред неколку дена „Јас само се чувствувам како да сме во лош филм“, ова е еден пример на вистината на јасен поглед. Ова треба да се сфати буквално, но луѓето се направени целосно слепи на овие индиции со климатизација и така натаму. Ние сме буквално во филм каде е напишано сценариото и во кој сите сме актери, проблемот е во тоа што сценариото е напишано од нив и ние сме овците што треба да бидат заклани така да се каже.

  Според мое гледиште, почнува да изгледа се повеќе и повеќе како хорор филм.

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Настрана од фактот дека Мајкл е обвинет за педофилија ... но тоа можеби се случило заради ова. За жал, тој помисли дека Рузвелд и Мартин Лутер Кинг се добри момци ... но тоа е хорот

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Пензиски фондови во Холандија: 1560 милијарди. Дали е тоа тенџере што ќе стане достапно кога сите стари лица ќе „умрат од коронавирус“? Холандија како финансиер на комунистичката држава на мир? Не пријателе .. „Мислител на заговор!“…… „Земјини ... смири: Ние - политичари кои отсекогаш биле сигурни - доаѓаме на спас!“ .. „receiveе добиете бесплатна поддршка од 40-65 милијарди во следните 3 месеци!“… Марк Руте

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Накратко: бесплатните пари на сите тие холандски луѓе .. ако сите тие стари години умираат од коронавирус ... дали може да дојде од тој сад?

 5. Бунтовничката напиша:

  Да, ова е тест… ..
  Затоа што, ова е тест, но не е тест од вас и вашата кабала врз неизмиените маси, за да видите колку ниво на вашите лаги ќе купиме овој месец. Тоа е тест од вас, оној што не сте ни свесни дека земате. Целиот живот е тест, за сите живи. Сите ние пишуваме свои приказни од ден на ден, а формата што ја имаат овие приказни го одредува напредокот на нашите духови. Значи, како што гувернерите ги пишуваат овие големи измислици, тие не само што се обидуваат да го утврдат вашиот одговор, за нивна поголема добивка и контрола, тие несакаат да пишуваат свои животни приказни, каде ја прифатија улогата на лош човек. Тие се чини дека мислат дека сето тоа не е важно, бидејќи животот е фаза, во секој случај, каде лошиот човек е најдобрата улога - покрај тоа што е најпрофитабилна. Но, размислувајќи на овој начин, тие се заглавија во ова најниско ниво на размислување и постоење, игнорирајќи го нивото над тоа. Ова е сериозна грешка, бидејќи нивото погоре ја одредува вредноста на сè на нивно ниво. Заробени на ова најниско ниво, тие мислат дека вредноста е одредена од банкарски сметки или световни органи, но не е така. Вредноста се определува со духовно збогатување: дали приказната што сте ја напишале за себе, ве направила поголема, подобра личност, или дали ве направила помала, настроена личност?

 6. Вилфред Бакер напиша:

  Благодарам накит Мартин,

  Избегав во Зандворт, изнајмив автомобил и ги натоварив сите припејни работи.

  Тивко е овде, многу тивко, сè е близу до супер марка, ова е она што го видовме како доаѓа многу години, како е можно луѓето блиски до мене дури и да не се мачат да кликаат на вашата веб-страница . Вие сте само луди, слушам цело време, но јас сум среќен со вас Брук!

  Бидете мирни и знајте дека Јас сум во вас е …… ..

  Љубовта

  • Мартин Vrijland напиша:

   Ви благодарам.
   Повеќето напади се од чувари на платени социјални медиуми кои едноставно можат да се појават во списокот на вашите пријатели; луѓе кои се чини дека учествуваат во општеството. Која армија сметате дека сега е поважна? Тоа со рацете околу рамото или таа војска што ги штити социјалните медиуми? Колку војници на социјалните мрежи има Холандија? Оние што само седат во цивилна облека на своите компјутери од дома и доаѓаат да се појават на демонстрации кога ќе бидат прашани? „Волонтерска работа додека одржувате добра придобивка?“ Влијатели…

   Специјален софтвер да ги следи сите дискусии преку Интернет и да биде предупреден каде да ги насочат своите куршуми на социјалните медиуми

   • Замрзнува Хари напиша:

    Тие не се само зад компјутер, има и голем број на мобилизирани, кои се наоѓаат на продажни места (на пр. Супермаркети) и се преправаат дека купуваат, тие се и во паркови и шуми, во ред каде и да треба луѓето да одат или одат.

 7. Замрзнува Хари напиша:

  Сега можете да го најдете неофицијалниот работник мигрант насекаде во стратешките места каде што луѓето (сè уште) мораат / се осмелуваат.
  На пример, на влезот од umамбо, поставен е мијалник каде луѓето (само 25 луѓе можат да бидат во џамбо истовремено) се должни да мијат раце. Постојат, исто така, сите IM за околу кои исто така наводно купуваат.

  Мал пример. Влегов во џамбо (му реков на чуварот кој треба да го следи миењето на рацете што само што ги миев рацете дома, па ми дозволија да влезам без миење на рацете). И стапи во разговор со господин кој исто така сакаше да оди на шопинг. Му реков дека навистина не верувам во мерките и дека тие биле колективно хистеризирани од политиката и медиумите и дека вирусот корона е веројатно 100 или 1000 пати помалку лош ако се предвиди.

  Човекот веднаш почна да ми одговара: „Не гледате дека ова е сосема погрешно, круната е навистина опасна и мерките се апсолутно неопходни. Aерка на сестрата на познаник на нашиот сосед, е многу болна и помина 4 дена во ИЦУ, таа само вчера беше ослободена од ИЦУ и сега е повторно во одделението, но тоа беше странична работа, па така круната е многу опасно за сите “.

  Мислам дека би можело да има дека има 1 милион ИМ во секаде во Холандија, особено на места каде што сè уште треба да доаѓаат многу луѓе, особено поради сомнежи за епидемија на корона или луѓе кои не ја гледаат корисноста на мерките во согласност. да се добие

  Исто така вчера во Ниссурур одличен пример за условување преку актерите:

  Беа интервјуирани 2 млади актерки кои биле многу болни поради короната (и секако се договориле за време на зимските спортови). Беше лесно да се види дека тие се актерки.
  Во исто време, беше интервјуирано господин во продавницата за хардвер (исто така актер), кој зеде дрво, бидејќи сакаше да постави ограда. Тој зумираше на залихата на дрво што го купил за ова (мислам дека станува збор за 6 табли), што укажува дека знае дека е неодговорно дека е надвор, но сметаше дека е премногу потрошен за да се заклучи.

  Една од актерките им беше претставена со слики на актерот на продавницата за хардвер и ги погледна со презир, „мора да останат внатре за да не разбираат колку е тоа важно“.

  Снимете ги сликите овде за луѓе кои не гледале новости.

  https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2327850-de-uitzending-van-21-maart-houd-afstand-uitstel-niet-corona-zorg-vs-verder-in-lockdown.html

  • Камера 2 напиша:

   Хари врие, многу благодарам за вашиот извештај.
   Сите оние чувари (чувари) за големата парична индустрија се делумно виновни и се директни
   лишувајќи го својот сосед од слобода, несвесно или свесно.
   Навистина сите актери и ако им укажувате на луѓето тие велат дека сте луди, вие не сте луди, туку свесни!

   И Рут секогаш ја зборува вистината, дури и во втората просторија кога Рут ги нарече актерите во Полебург Заандам „лагер на полицата“, што, патем, се покажа дека не е ластар од гребенот, туку копнени вртежи на полицата (најчистата партал на земјата) во државна служба. Со мерка дека камерите можат да бидат обесени насекаде и несоодветно и повеќе теми на агендата,
   Благодарам Хари, се надевам дека сите ќе станат свесни како и вие, имајте убав ден

   https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/powned-zette-poelenburgse-vloggersrel-in-scene-met-acteurs-figuranten-en-regie/

 8. Замрзнува Хари напиша:

  Социјалните медиуми експлодираат: „Масивен повик, Остани до дома“.

  Не помина многу време бројот на зарази да биде „наводно надвор од канџите“, а се донесе одлука дека оваа половина од заклучување, што е всушност веќе полу-доброволно заклучување одозгора, ќе биде наметнато во НЛ и тогаш ќе биде 5x построго отколку во Шпанија и Франција.

  И тоа, секако, ќе биде повеќе или помалку трајно, ќе се опушти малку и сега, но тогаш може лесно да се всади повторно измама на вирусот, а потоа заклучувањето може повторно да се зголеми.

 9. Замрзнува Хари напиша:

  Прашај Мартин.

  Веќе неколку години ја читам страницата alt-market.com, а написите од Брендон Смит (главниот човек на алт маркет) особено секогаш ме одржуваа многу добро информирани. Јас секогаш (секогаш) имав многу доверба во него и мислам (мислев) дека тој сигурно не е (бил) „контролирана опозиција“ затоа што тој секогаш многу добро се однесува на лажната лево-десна парадигма и разумно секогаш укажува на тоа лево и десно работат без исклучок за истите „лебници“ и имаат за цел само ефикасно да ги дофатат сите мислења на сите луѓе. Тој, исто така, многу добро го именуваше Трамп како совршена алатка на елитата кој е вистински инсајдер кој служи како пиперски пипер како капетан на бродот „alt десно“ за да тоне дека кога ќе дојде време.

  Но, во моментот тој е исто така повеќе или помалку во логорот на седниците во однос на вирусот „ковид-19“. Тој јасно објаснува дека ковидскиот вирус се користи како една од кориците за да се експлодира „сè меурот“ за да не бидат обвинети централните банки за најголемата криза на сите времиња, за што тие самите (намерно) се главната причина за тоа .

  Тој посочува дека овој вирус е многу поопасен и смртоносен отколку што некој би можел да мисли, додека мислам и мислам (не базиран на мобилен телефон, туку на она што сам го забележувам) дека овој вирус, како грипот, веројатно ги погодува луѓето кои веќе се многу ранливи или биле близу до смрт, како што се болните и старите лица, кои исто така би биле многу ранливи во епидемија на грип.

  Значи тој посочува дека владите всушност ја минимизираат опасноста од вирусот, кога во реалноста вирусот е многу поопасен,

  • Мартин Vrijland напиша:

   Да, тоа е секако впечатливо. Последна линија безбедносна мрежа Само кажи го тоа…

   • Замрзнува Хари напиша:

    Она што најмногу ме интересира во врска со неговите последни долги написи што се однесуваат на појава на корона и претстојниот голем брат еден свет што треба да се разоткрие во реално време е тоа што Брендон Смит укажува дека МСМ ПОВРЗАНИ ОДНОСИ И СЕРИОЗНОСТА НА КОРОНАВИРУС од почетокот беше СЕКОГАШ ДОПОЛНУВА ANDЕ И сè уште се обидува да ја минимизира гравитацијата ПОДНЕСУВАЕ PЕ ПРЕДВЕДУВА ЛУLEЕ ОД ПОДГОТВУВА FORЕ ЗА ВРЕМЕ.

    Тој исто така се расправа повеќе или помалку за карантин, под услов тоа да се случи доброволно, секако не е многу чудно.

    Ова е многу чудно затоа што го сфаќам токму спротивното во МСМ, без разлика дали станува збор за холандскиот МСМ или МСМ во другите европски земји, сите тие се тотално хистерични и надвор од едни со други да разговараат со нас за тотално армагедон. (барем тоа е она што го гледам) Тие со недели ги ставаа луѓето во тотален страв и хистерија и добро се снаоѓаа, со оглед дека половина од холандското население е на доброволно заклучување, на пример.

    Исто така, ја игра елитата (според мое мислење) многу на картата што го носи населението во страв од паника затоа што плашливата популација е далеку најлесно да се испрати во насока (решенија) што сакате и сл.

    Патем, имам семејство во африканска земја и таму исто така населението (кое е навикнато на многу повеќе катастрофи од европското население и не е лесно исплашено од вирус) е доведено во тотален страв од паника, мислат луѓето таму таа половина од Европа сега се пресели во вечните ловишта и остатокот умира, така што просечниот жител на таа земја е исто така многу паничен, иако короната се уште не е таму, населението таму исто така прифаќа многу драстични мерки за забивање и сите дуќани се затворени со денови.

    Мислам дека вирусот всушност постои и е навистина опасен и јас сам мислам дека тој е секако поопасен од вирусот на грип, но не е супер многу поопасен, а тоа може да го слушнете и од извештаите (иако не можете да верувате во ништо) затоа што особено постарите и стареат и старите лица и луѓето кои не се толку здрави (ризични групи). Ова е случај и со грип и мислам дека симптомите се поврзани со грипот.

    Не знам дали тој е проверен или не, можеби тоа има врска со тоа како елитата сакаат да работат (елитна стратегија). Но, тоа ми дава чуден вкус во устата.

 10. Замрзнува Хари напиша:

  Повикот за востание во живот може да има подобра перспектива. Во погодените земји, нешто како 1 на 5.000 жители го има овој силен грип и мерките се претерани околу 1000х

 11. Riffian напиша:

  Пред да се случи настанот 201, имаше американска вежба наречена Crimson Contagion [33], целата беше изведена. Завчера, Помпео за време на прес-конференцијата зборуваше за „настан во живо“:

  https://prd.blogs.nh.gov/dos/hsem/?p=5841
  https://azcher.org/event/save-the-date-crimson-contagion-exercise-event/
  https:// int.nyt.com/data/documenthelper/6824-2019-10-key-findings-and-after/05bd797500ea55be0724/optimized/full.pdf?fbclid=IwAR3Ju4VW9ivPwH-0XdMyu2C9-_jqTrQ6s2hTCOWrdTjzja2iN6tOIVWsJCE

 12. Анализира напиша:

  Тоа се случува точно според сценариото на вообичаените осомничени

  Премиерот Рут: следниот чекор е целосно заклучување

  https://www.msn.com/nl-nl/nieuws/binnenland/premier-rutte-volgende-stap-is-volledige-lockdown/ar-BB11B6dy

  Чекор чекор . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18

  Сценарио Наративи

  LOCK STEP - Светот на построг горе надолу
  владина контрола и повеќе авторитарен
  eadership, со ограничена иновација и
  растечки повратник на граѓаните
  https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller%20Foundation.pdf?fbclid=IwAR3c2AJQU6DO49bFUZM9SBU3VKKnMNCKuaG_e-ruA4btDacoDryq6nlg2uc

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина