Активист Џон Базелманс: "Ураганот Ирма мораше да обезбеди царска трговија со кокс" Св. Мартин "

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 19 септември 2017 1 коментар

Активистот Џон Базелманс (кој се нарекува себеси "пророкот") ми пријде по повод мојот напис за Синт Маартен. Во оваа статија ја претпоставував можноста HAARP технологијата да биде искористена за "обезбедување" на нафтата на Венецуела. Ројтерс објави во јуни 14 2017 венецуелската нафтена компанија ПДВСА ќе се движи неговото складирање нафта од Бахамите (со компанијата за складирање на нафта во САД) да NuStar продавница на Свети Eustatius. Капацитетот се однесува на 13,03 милион барели, што брзо претставува вредност од половина милијарда петродолари. Венецуела во меѓувреме најде задна врата за бојкот на копно поради својата нафта на кинески валута јуани да се тргува. Ова беше само официјално објавено на 16 септември минатата година, но можеме да претпоставиме дека мажите на врвот веќе беа свесни за ова.

Теоријата за заговор што ја започнав е дека HAARP технологијата се користи за да се создаде ураганот Ирма и да се обезбеди холандската морнарица со алиби за да се "заштите" складираното масло. Со тоа, Западот даде голем удар за Венецуела, бидејќи тие би можеле да тргуваат со нафта во кинескиот јуани, но ако сте одвоиле половина милијарда нафта, тоа е пристојна финансиска загуба. Венецуела се чини дека 1 на западните цели за промена на режимот за некое време. Моја идеја е дека Холандија игра централна улога во патоказот за промена на режимот во Венецуела и дека Кралската холандска Шел може да ја преземе трговијата со нафта таму. Засега, "најважната работа" е "обезбедувањето" на венецуелската нафта во резервоарите NuStar на Свети Евстатиј. Мислеше дека земјата само стави нафта безбедно на Св Евстатиј; фрла ураган во клучните работи! Прочитајте овде уште еднаш целата приказна.

Активистот Џон Базелманс отиде во мојата приказна како 1 на првиот кој ми кажа дека сум сосема погрешен. Па, како добро познат интернет активист кој ми вели, тоа обично значи дека сте топло. Овој Џон Базелманс, кој како и Мартин ван Ставерен, прогласува убава и духовно полирана верзија на идејата за "живееш во матрица", сега тврди дека се работи за кралската кокаинска трговија на Синт Маартен. Подолу е реакцијата што останав во умереноста за некое време.

Почитуван Мартин
Мислам дека правиш работи заедно. Маслото од Сент Маартен не е важен столб. Св Маартен е дрога царски дрога. Ние во Курасао (помал Антилен) имавме Шел и Шел е далеку за речиси 20 години. Тие отстрануваат сè, бидејќи нафтата повеќе не е важна. PDVSA дојде по школка, а тоа е Венецуела! Но, има многу повеќе и тоа е гас и нафта меѓу нашите острови! Тој ја купи Холандија за 3 милијарди! Но, тешката Венецуела мораше да биде тивка и дистрибуцијата е нафта за Венецуела и гас за Холандија. Тој договор е потпишан неколку недели пред 10-10-10. Шел веќе одамна, но "кралската" не е!

Островите 6 се пристаништа за коксот и неделно има контејнери од Вилемштад до Ротердам. НИКОГАШ овие контејнери не се спакувани затоа што се кралски! Пријателот ДС на Вилем Александар е човек на ЦИА, кој на нашиот остров и сите се држат заедно со италијанскиот својот партнер RP е Италија, кој контролира се и се грижи за безбедно снабдувањето на Европа организира мега-проект! Свети Маартен е остров преговори каде што големите лидери редовно да се состанат и да имаат летни нивните колиби !! Свети Маартен нема школка и кокс и лекови е мал во споредба со Курасао и Аруба.

Ги имам сите материјали и само нашиот локален проект менаџер направи мал погрешен чекор со повикување на целиот негов проект "кралски" !! Кога ова беше разгледано во кралската канцеларија, сè беше брзо отстрането !!!!

Се уште има слики од НОС на бракот и максимумот на Алекс, што тие се ракуваа со својот "пријател" во црквата! Потоа, кога го спомнав тоа, тие никогаш не биле видени во јавноста! Ние остануваме Алекс и Макс редовно во 15 милиони куќа на овој Курасао "пријател"!

Сега во катастрофата на ул Маартен, многу противници на дрога едноставно се фрлаат и исчезнаа според моите информатори. Само кралските пријатели се безбедни и обезбедуваат трговија со кокс преку Курасао и Аруба!

Тоа е вистинската приказна и Мартин сум на 36 години на овие острови и можам да ги дадам сите имиња или да одам оваа шема.

Сега откривме дека многумина во алтернативните медиуми служат како заштитна мрежа и се ангажирани да стават лажен пат. Може ли тоа да биде случај и со активистот Џон Базелманс (оракул)? Решив да му испратам е-маил.

Според Јован, тоа е јасно. "Очигледно не разбирам". Тој живее во регионот за 36 години и така знае. Сепак, тоа е не-аргумент за мене, бидејќи знам луѓе кои живеат во Холандија за 80 години и "очигледно не разбираат". Значи, Јован доаѓа со детално објаснување за неговото познавање на трговијата со кралски кокс.

Јас сум љубопитен како Џон е толку добро информиран за сите овие практики на мафијата, па затоа имам некои прашања за него.Потоа доаѓа Јован со големо и очигледно веродостојни објаснувања.

Сè уште не сум бил целосно уверен во расказите и објаснувањата на Јован. Ако звучи премногу добро за да биде вистина, тоа е веројатно. Затоа јас само го прашувам во обични зборови зошто нашиот крал сè уште му дозволува да живее ако има толку многу внатрешни информации?

Мислам дека тоа е веројатно прашање. Зошто уметникот, писателот и активист Џон има толку многу длабоки информации за трговијата со кокаин на холандското кралско семејство и зошто тој треба да го нарече тоа за да остане жив? Дека пишувате критични статии е до таа точка, но ако навистина имате доказ, почнувате да станете пристоен непријател на државата. Но, Јован има и умен одговор на тоа. Тој, исто така, има вредни информации за холандската тајна служба (тоа сепак мора да биде AIVD или MIVD). Тие му требаат! И, се разбира, можам да ги купам неговите книги, за да можам уште повеќе да изгубам во детална колона.

Уште еднаш ја изразам мојата индигнација додека му благодарам на Јован за неговите одговори.

Тогаш Џон излезе со нешто што сме го виделе почесто во алтернативните медиуми. За да се направи приказната екстра веродостојна, тој го фрла врз лакот на сатанските ритуални жртви на децата. Забелешка:

Само за момент знаеш: Џон Базелманс знае многу внатрешни информации, но тајните служби само го оставаат на мира. Не бев изненаден кога ја раскажав Џонската приказна на сега незаразената локација Niburu.co прочитај. Овде имаме типичен пример за многу добра звучна контролирана приказна за опозицијата. Секако дека можете да го формирате сопственото мислење за тоа, но според мое мислење, таквите луѓе се поставени во полето за играње (наречено "алтернативни медиуми") за ширење добра дезинформација на звукот. И токму како такви (ги нарекувам само) агенти на тајната служба (Inoffizielle Mitarbeiter) почнуваат да ми приоѓаат фанатично, добивам чувство дека сум близу до вистината. Ви благодарам Џон.

Листа на изворни линкови: oilprice.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (1)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

  1. Мартин Vrijland напиша:

    Можете исто така да кажете .. "Што е во името?"
    Базелманс-Оракл

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина