Дали 911 беше внатрешна работа? Де Телеграф има одговори на сите ваши прашања!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 септември 2019 12 Коментари

извор: theatlantic.com

Тој е симпатичен дечко, Вилсон Болдејвин, што беше очигледно во разговорот што го имав со него пред неколку месеци (види овде) Волците во облеката со овци секогаш изгледаат како другите овци и затоа се чини дека не претставуваат никаква закана. Вилсон започна серија документарни филмови во кои ги опфаќа сите главни теории на заговор за кои циркулираат Де Телеграф. Тој со тоа го носи господарот во контролирана опозиција, Џорџ Ван Хутс, пред камерата, заедно со Силван Шунховен, „известувач за тероризам“ на Телеграф. Мора да го видите на тој начин. Едниот го користи месарот за да обезбеди појава на критика кон месарното месо, а другиот го претставува самиот месар; месарот кој врши увид во сопственото месо.

Теориите на заговор може да добијат поддршка. Секако ако ги пресвртувате на таков начин што содржат предлози за кои знаете однапред дека можете да ги срушите во подоцнежна фаза (бомбата во двојното дно). Теории на заговор може да растат во прилог на важна причина. Оваа причина може да се најде во фактот дека тие се поврзани со „десничарски идеи“ или „десничарски“ бренд (англиски за „десно“). Ако тогаш можете да ја поврзете таа група, која размислува така, со политичко движење и исто така да дозволите тој движење да дојде на власт и потоа да предизвика сериозност на економијата да се сруши, ќе се справивте со целата таа група и сите критики во една падна. .

Погледнете го извештајот на Телеграф тука и прочитајте подолу.

Гледаме дека се случува во САД со Доналд Трамп и во Велика Британија со движењето Брексит. Во Бразил е „вистинското“ Jair Bolsonaro а исто така и во остатокот од Европа видовме покачување од десно, но контролираното рушење на тој бренд веќе е во тек (види овде целосното објаснување) Затоа, можеби ќе почнете да верувате во заговори; само или во таа верзија осмислена од истата моќ. Најдобар начин да се справиме со опозицијата е да го контролирате сами. Затоа ве водат настрана од веб-страница како оваа и токму затоа моето име се зацрнува на секој форум и во секоја дискусија на социјалните медиуми и гори од државните улоги (домашни работници и телемаркери зад длабоки профили), така што ќе пливате во безбедносната мрежа на контролираната флота.

Всушност, можеме да кажеме дека повеќе не е важно дали вистината за 911 некогаш излезе на виделина. Ако не верувате во официјалното предавање на 911, веќе сте стигматизирани во групата „мислители на заговор“ и сте поврзани со „вистинскиот“ бренд. Ако има голема криза и можете да ја ставите во чевлите на предните мажи на тој бренд (се Доналд Трамп, airејер Болсонаро, Борис nsонсон, Тиери Баудет и така натаму), тогаш остатокот од општеството ја презира таа група и сите стануваат управувано назад кон мејнстрим медиумите и стариот политички поредок. Дека ќе дојде толку голема криза, можеби им е јасно сега на многумина.

Всушност, околу 911 може да се каже дека има доволно причина да се соберат заговор, без оглед колку добро Силван Шунховен дава се од себе за да го свитка исправно. „Применетата приказна за наполнетост на отпуштање“, сепак, се чини дека е бомба во двојното дно на теоријата на заговор на 911. Може да се проверат и други теории. На објаснување на yуди Вудс можеби звучи најверодостојно, но и таа се чини дека е добро решена за нејзината улога во соборувањето на (веројатно) објаснувањето засновано на вистината. Само треба некој како пелтечење неизвесно лудо отпушти и ќе завршиш. Објавувањето на филмот „Лабава промена“ (како што спомна Вилсон Болдејџин во телеграфскиот филм), исто така, јасно покажува како опозицијата како целина е контролирана од власта. Тие секогаш градат во намерни грешки за да можат подоцна да ја поништат целата приказна.

Друг метод за разнесување на опозицијата беше во 2009. Американското „вистинско движење“ 911 главно го водеше некој по име Аце Бејкер. Бејкер со години беше најфанатичниот 911 „трагач на вистината“. Тој се слушаше во алтернативните медиуми во многу радио емисии. До моментот кога Аце Бејкер пристигна во шоуто на Jimим Фетцер да изврши самоубиство (види видео подолу). Барем така звучеше како резултат на прострелката, но не подоцна тој испадна дека е жив и повторно клоца.

Секогаш кога се појавуваат теории на заговор, како во случајот со yуди Вудс или други, треба да се прашувате кој го финансира целото истражување. Тоа тешко можете да го направите од ваш сопствен џеб. И, исто така, со сите оние пред луѓе, кои очигледно ги имаат сите пари и ресурси да ја финансираат својата работа, сега знаеме дека многумина тајно работат за месарот. На другите фронти во алтернативните медиуми (познати и како „движење на вистината“) им е дозволено да собираат соби со години со години за да бидат ненадејно поврзани со, на пример, со педофилија.

Добар пример за ова беше Зен Гарднер, од кого 2 ненадејно излезе пред години како духовен водач во рамките на екстремистичката секта на Децата Божји. Тој не беше само во краток период (на пример, една година). Не, тој беше неверојатни 27 со години. Култот „Деца Божји“ беше познат по тоа што промовираше и практикува секс со мали деца во нивното учење. Тоа е доста. Сепак, луѓе како Вилем Фелдерхоф и Оле Дамбегард, кои ги наполниле салите со, на пример, конференциите „Отворен ум“, продолжуваат да го бранат човекот со рака и заб (види овде en овде) Weивееме во време кога вистината е тешко да се дознае за обичните луѓе, само затоа што на целата технологија на пазарот (види овде) Можеби најголемиот проблем е фактот дека скоро целото спротивставување на пешакот доаѓа од месарот. Секој со малку земјоделска смисла може да мисли дека 911 е внатрешна работа.

Прочитајте овој напис како тоа оди со долупотпишаните, затоа што е важно да научите да направите разлика.

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (12)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Не е ни важно повеќе како се случи тоа.

  Ако ги прочитате сините врски во написот погоре, ќе бидете пренасочени кон.
  Проблем, реакција, решение… ..

  Колку редови отпечатија поединечни луѓе по нивниот 9 / 11. Кој ќе има корист од тоа? И има ли тоа корист сега?

  Батеријата од плус до минус тече убаво.

  Покрај тоа што обичните граѓани (без ЦИА или АИВД) можат да гледаат 24 часа, тие исто така треба да бидат точни
  вработените во тие безбедносни служби се проверени, затоа што никогаш не знаете.
  Сè е направено водоотпорно до последниот детал.

  Безбедносните служби никогаш не излегуваат во јавноста, бидејќи се проверуваат себеси за протекување.
  Само погледнете ја канцеларијата во Басисвег, Болдејвин никогаш нема да протече ... (како и да е АТКСНУМКС (членовите на училиштата на АИВД не смеат да го сторат тоа), Големиот Брат - токму за оние што излегуваат во јавноста!

  https://www.martinvrijland.nl/tag/telegraaf-gebouw/

 2. SandinG напиша:

  Телеграфот како извор за ваков вид неред, добро не треба да се изненадуваме од тоа .. танцуваните Израелци кои работеле за Мосад и биле уапсени не се цитирани, не се спомнува името на Дани Јовенко, ниту истрагите на самиот Фокс кој покажа дека во исто време со оваа операција на радарот на ФБИ имаше десетици израелски напаѓачи .. Секако, за катастрофата во Бијлмер не се зборува повеќе, исти играчи?

  тие смело вино, Шунховен треба да поминат за „новинари“, информаторите се обични и едноставни ..

 3. SandinG напиша:

  Влијаат
  Алан Саброски во радио интервју во 2010 рече дека неговиот скептицизам во официјалната приказна 9-11 е поттикнат од сведочењето на Дани Јовенко.Саброски го повтори ова во јулиското интервју 13th 2011.
  Смрт

  Веб-страницата на смртта на Дани Јовенко
  Починал во една сообраќајна несреќа на директен пат во селото Серооскрке, Холандија, на 16th јули 2011.
  Извештајот Абреу наслови напис на март 02, 2016 9 / 11 Слушалник убиен на холандска почва од страна на американското разузнавање.

  http://www.hereinreality.com/insidertrading.html

 4. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Јас сè уште бев еден од губитниците кои мислеа дека можат да размислат сами. Сега СЕКОГАШ се обидувам да не размислувам ништо кога станува збор, меѓу другото, да ја пронајдат вистината. Сега ќе одам да го испразнам умот редовно и да ја поканам енергијата на вистината ... Тогаш наскоро откриваш дека воопшто нема вистина. Но, оди и објасни дека за неколку реченици и што е важно?! Единствено што е важно е дека сатанските лажговци знаат дека ги следат многу голема група ЛУ WHЕ КОИ САКАТЕ!

 5. marcos напиша:

  Постои голема разлика помеѓу „вистината“ и „реалноста“. Оваа разлика има многу форми во нашето општество. Мислам дека возењето велосипед е најпознато за повеќето луѓе, но ние продолжуваме да го прифаќаме и следиме. За нашата елита скоро убав показател да видиме колку далеку можат да одат со своите лаги.

 6. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Имате најмногу луѓе и многу луѓе?! Јас сум еден од луѓето кои не ја разбираат вашата позиција!

 7. Цезар Лав Каче напиша:

  PS ...

  Гледаше сега ...

 8. SandinG напиша:

  Емитувајте на 28 јуни 2001….

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина