НОС и РТЛ посветуваат целосна внимателност на креациите за маскирање на сопствените продукции во длабоки патеки

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 9 септември 2019 11 Коментари

извор: superguide.nl

Во последните денови, и РТЛ и НОС се покажаа дека внимаваат на феноменот на длабоки удари. Истата појава ја гледаме овде како со темата „лажни вести“. Најголемите производители на лажни вести и најголемите корисници на технологија за длабока технологија ќе го свртат вниманието од себеси со тоа што ќе кажат дека криминални организации, терористи или Русија се тие што ја користат. И секако ДАРПА (Агенцијата за напредни истражувачки проекти за одбрана е институција на Министерството за одбрана на САД) развој на технологија кој ги препознава и препознава автентичните филмови, така што мејнстрим медиумите секогаш можат да се потпрат на таа квалитетна марка. Добијте ја сликата?

Кој ги има сите пари и ресурси за да си игра на луѓето со длабоки удари? Што е со нашиот голем пријател Johnон де Мол со неговите милијарди? Семејството Де Мол ги има барем сите пари и ресурси за да си дадат кул слика преку бунтовниот Johnони и веселата Линда. Во меѓувреме, deон де Мол е сопственик на Алгемајнен Недерлендс Персервис.

Кога D.он Д. Рокфелер станал првиот милијардер во САД со својата нафтена компанија, тој користел режисер за да покаже дека дистрибуира пари на улица. Рокфелер се претвори од полнач со омразени торби во сакан филантроп. Време е да ги отворите очите широко и да видите како шетаат зајаците и кои крт тунели копаат под темелот на нашето постоење. Вие сте задржани во колективна Трамашуу од страна на медиуми, од кои јас го покажав овде на веб-страницата во неколку ситуации дека поставуваат апсења пред камерата и поставија цели немири со помош на режија во живо да го покажат тоа во вестите во вечерните часови (види овде en овде) И овие производители на вести не би нè измамиле на сите фронтови? Зошто мислите дека Јерон Паув и Матијас ван Ниуверкер и др имаат толку високи плати? Бидејќи тие се бројните играчи 1 според вашата перцепција за светот. На ангажираните гости на маса им е дозволено да пополнат изглед на дискусија и критика, за да верувате дека „навистина се случува нешто“. Willе бидете измамени.

Важно е да започнете да гледате дека медиумите не само што произведуваат лажни вести, туку и работат со технологија за длабоко внесување. Тие се обидуваат да го свртат вашето внимание од себеси со проблеми како што се изнудување или видео порно со Дион Стакс. Сето тоа е причина за загриженост и тоа е намерата, затоа што мора да бидете особено загрижени за „криминалците“ за да може владата да ја врати регулативата на своите криминални активности во своја полза. "Проблем, реакција, решениесе нарекува тој максимум. Потоа создавате проблем за кој треба да се грижи општеството; тогаш провоцирате емоционална реакција преку луѓе како Јерон Паув, Матијас ван Ниуверкер и останатите менаџери за перцепција; за потоа да се обезбеди решението. „Вие можете да им верувате само на слики што доаѓаат од главните медиуми и од одобрениот печат“, е пораката. Продавачот на гуми расејува нокти по пристапните патишта, така што ќе одите кај продавачот на гуми за решението.

Службата за јавно обвинителство (ОМ) е загрижена за можноста за злоупотреба на таканаречените филмови за длабоки филмови, со кои сликите се манипулираат со алгоритми. Тоа пишува НОС Сабота

Јавниот обвинител, Лодијејк ван Цвиетен, вели за НОС да се грижи за леснотијата со која може да се направат длабоки видеа. „Мора да сфатиме дека ако видиме нешто, веќе нема да можеме да веруваме во тоа. Наскоро ќе можете да визуелизирате нешто додека навистина не се случило “.

Прочитајте, меѓу другото овој напис (во овде en овде) колку длабоко постоеле со години и како профилите на социјалните мрежи обично се маскираат со длабоки ликови, така што владата може да ги има своите телемаркетинг или домашни работници да ги следат дискусиите за социјалните медиуми, скриени зад високо кредибилните профили за длабоки лажни податоци со кредибилна мрежа и веродостојни фотографии и видеа. Навистина прочитајте! И размислете сериозно за поддршка на писателот кој ќе му го залепи вратот за да го изнесе сето ова на виделина. Станете член или придружете се на еден еднократна донација и споделете ги статиите колку што е можно повеќе. Благодарам однапред.

Листа на изворни линкови: футуризам, прикажани

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Не ставајте дискусии на форуми или социјални медиуми. Веројатно разговарате со лажен профил (длабок лист) кој крие државен агент,

 2. Анализира напиша:

  овој нож, исто така, се сече на две страни, исто така е можно луѓето да предвидат што може да се случи во иднина. На пример, компромитирани слики на познати политичари, актери, итн., Каде може да се стави етикетата за длабок удар

 3. SalmonInClick напиша:

  Она што потоа се прашувам себеси е ова длабоко ... 😀

 4. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Јас немам толку многу (повеќе) со Флитс Вест, но покрај некои пелтечење, тој беше до точка! За останатите: Самбал на Флитс?!

 5. Цезар Лав Каче напиша:

  PS ...

  Јас, всушност, сум повеќе iousубопитен ако џепарните полнила од Ораније ќе се извлечат со двојни фактури во врска со одржувањето и реновирањето, итн., И надоместокот за назад за бескорисните портокалови броеви! Што и да рече Рут, лажен или не, тој е гел бр. 1 во вселената. И најлошото е: Тој се оддалечува од тоа!

 6. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Само запомнете дека тетка Беа Ван Орање ја крена топката на Рут на коњот. Затоа, затоа!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина