Професор Миева де Винтер за RTL прикриени лажни ученици Veenendaal: вистинската тајна агенда

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 февруари 2019 7 Коментари

извор: vn.nl

Немирите околу лажните ученички на Christelijk Lyceum Veenendaal ме поттикнаа да гледам емитуваше Ниузуg минатиот петок 8 февруари во нешто многу различно од што може да се очекува. За почеток, јас веќе сум прикажан овде на страницата дека медиумите работат со сцени на немири од актери, како на пример за време на Заанс vloggersrel во Поеленбург (тука дел 1, дел 2 en дел 3) Во оваа Пегида / Антифа демонстрации во Хаг, со Поставени во водство. Моите очи паднаа за време на оваа емисија, особено на виножитото кое секогаш беше видливо на сликата. Боите на виножитото кои изгледаат одлично на фасадата се јасно потсвесен симбол за програмата на Луцифер во образованието. Јас ќе ви објаснам зошто сакам да ви го посочам ова и зошто тоа е толку извонредно.

Подеднакво неповрзано со прашањето дали оваа немири е паметен начин да се работи со актерите повеќе или помалку на површината и да им се навикнат на луѓето, моето око беше главно на оваа симболика. Сега ќе речете: "Bueien Vrijland, се држи до темата. Виножито во училиште не е интересно". Додека не те посочам кај професорот кој седеше на маса со Мариле Твебекек во Ниуѕсуур. Всушност, сакам да ви укажам висока игра што се игра тука:

Лимината (видлива) демаскирање на прикриена програма ја крие потсвесното порака за вистинската тајна агенда што се извршува без да го видите.

Мојата интуиција ми кажа дека има мирис на оваа Миха де Винтер. Прво, тоа беше во контурите на лицето на човекот, кое во моите очи имаше нешто женско. Добив малку впечаток дека можеби ќе треба да се справиме со некој кој многу сака деца (така да се каже). Значи мислев дека тоа ќе биде интересно за Google за тоа име и така излегов на она што веќе сум го осомничело би било видливо. Иако се чини дека се соочуваме со Виенендал училиштето со "тајна агенда" на менаџментот, вистинската тајна агенда се чини дека е многу повеќе во потсвесни симболи.

Виножито се појави во библиската приказна за Потопот во воздухот кога Ное испратил гулаб (исто така важен симбол) и повторно го пронајде земјиштето. Виножитото претставува трансформација од старата земја на новата земја. Тоа е, како што е објаснето во овој напис, симболот на трансформација од старото човештво во новото. Не е за ништо дека виножитото е симбол за ЛГБТИ заедницата (читај ова објаснување!). Во неколку статии објаснив како виножитото ја симболизира трансформацијата на човештвото кон религијата на Луцифер и светската влада, каде што човештвото мора да стане не-трансхеманско-родово неутрално. Ова се прави преку чекор-по-чекор план, во кој зборот "трансформација" или терминот "транс" игра голема улога. Затоа ќе видиме огромен притисок кон трансгендеризам во наредните години. Ова значи дека ние (а тоа се случува веќе неколку години) се соочува со огромна пропагандна кампања во која децата треба да се доведуваат во прашање за нивниот пол и сексуалност. Свесно работиме на криза за родов идентитет. Ова не само што бара од децата да бидат сексуално свесни во рана возраст, туку и дека тие се учат дека можете да го почувствувате вашиот сопруг во телото на жената или обратно.

Тоа е тоа што овој професор по социјална едукација издава Утрехт Универзитетот предавач и особено младите HU, Nieuwsuur да се седне на маса, со оглед на високи subliminal виножито симболика речиси постојано доаѓа во фокусот на разговорите со децата. Micha de Winter е, всушност, ко-автор на книгата за деца и секс. Ајде да видиме каде што оваа книга е за:

Оваа книга содржи историски ставови за сексуалноста на децата и младите. Од преубавата викторијанска ера, низ шеесеттите години на 20 век до сега. Десетте автори добија д-р по психологија, антропологија, биологија или педагогија. Сите се грижеа за едно поглавје. Со наслови како Крајот на табуто на сексуалноста, Момци, девојки и сексуалност, Ин погрешно тело, Млади, култура и пол и сексуално образование: задача или предизвик? Секое поглавје започнува со илустративна слика или цртеж. Содржи некои табели и графикони, преглед на литературата и информации за авторите. Следната изјава од последната глава го опишува пристапот на авторите: "Да не правиме сексуално образование поголемо отколку што е, дел од целокупното воспитување". Особено погоден како студиска книга за студенти по високо образование во развојна психологија и педагогија. Но, исто така, интересно за професионални едукатори и родители со натпросечен интерес за оваа тема.

Значи, каде што родителите се оддалечила сега со т.н. шок дека нивните деца се дел од еден вид на тајна програма за телевизија РТЛ, родителите беа вознемирени да биде повеќе за прикриени програмирање програма која се инсталира во училиштата преку обука на наставници. Процесот на индоктринација на младите е контролирана од страна на овој вид на професори кои, всушност, имаат голема улога во обидот да сексуализација и пол очај доведување на младите. Сè во оваа емисија е за термините "тајна" и не ги информира учениците и родителите. Дали е можеби подлабоко слојот? тоа е во право!?

Погледнете колку често терминот "сексуалност" поминува низ емитувањето на Nieuwsuur. Исто така обрнете внимание на тоа како во извештајот на Nieuwsuur на undercoverseries во американското училиште зборовите "трансформирање". "физички" и "сексуалност" секогаш минуваат. Јасен знак за високи subliminal програмирање.

Сè уште може да го свртиме рамената. Пол очај во мојот поглед намерно се наметнува, затоа што општеството како да се бари на пареа подготвени за сексуалната револуција, кои ќе треба да се осигура дека на следната генерација прифаќа дека ќе произведе родово неутрални децата преку создавање што е регулирано само од страна на државата. Деца кои растат да бидат возрасни, со светоглед во кој концептот на маж / жена е абнормални се смета (а со тоа и старата биолошка репродукција) се подготвени за следниот чекор во еволуцијата: нечовечниот. Од трансродови до нечовечни; тоа е агендата (како што е објаснето во овој напис). На младите е иднината и кои можат да им го исперат мозокот на младите со агендата на виножитото, наскоро ќе има генерација која сосема нормално дека државата ќе ги регулира репродукција и дека само родово неутрални деца се раѓаат. Потоа полека се префрлиме во следната фаза од агендата, имено онаа во која траншуманизацијата може да се случи. Човекот како киборг во централно контролираната мрежа; во облакот.

Тајната телевизиска програма може да биде демаскирана, но тајно вистинската програма е subliminalized во твоето лице. И никој кој го гледа! Се чини дека оваа Миха де Винтер има истакната улога во оваа вистинска тајна програма која треба да биде предупредена за учениците и родителите! Ние сме сведоци на разоткривањето на тајна телевизиска програма опфаќа вистинската тајна програма управувана од луѓе како Micha де зима? Вистинската тајна Luciferian програма во која младите се репрограмирани кон transhuman на трансродовите лица, преку патот за намерно сее конфузија околу родовиот идентитет (програмирање). Отвори ги очите пред да биде премногу доцна и младите се бари на пареа подготвени за дигиталниот свет ропството под Luciferian режим! Кој има млади има иднина.

И што е потсвесното порака на "постарите" актери кои изгледаат помлади и се мешаат меѓу млади соученици (и зборуваат за сексуалноста со нив)? Помислете на исчезнатото писмо во терминот ЛГБТИ: писмото P.

Листа на изворни линкови: npostart.nl

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Тоа е повторно еден од Клубот, еј. Секогаш социјален инженеринг, Грозни. Вие не слушате спротивен звук, бидејќи нема опозиција во оваа земја. Режим на промена веднаш.

 2. elvedeha напиша:

  Верувам дека зборот педо е напишан со П ... да, па писмото наскоро ќе биде отворено отворено.

 3. SalmonInClick напиша:

  Колку повеќе причини да размислувате како родител за да ги извадите вашите деца надвор од кампови за индоктринација и да станат помалку зависни од системот.

  • SalmonInClick напиша:

   Центарот за технологија во Брукингс ќе биде домаќин на панел дискусија за иднината на АИ во области на метрополите, фокусирајќи се на АИ како алатка за интегрирање на информациите, координирање на услугите и подобрување на донесувањето на одлуки за лидерство.

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Се користи за да се стави прстот на, или само раката ... сега убиство на деца (вклучувајќи Арие "Јас сум толку слатка и совршен закон" Boomsma 32 :. 45 min) Luciferian гест со раката (види 24: 12 мин.): Пинк и индекс прст нагоре, средните прсти здипли

  Се чини таква прекрасна програма дека има чувства за малтретирање, но двојното дно е дека сме "сите исти", а тоа е агендата опишана во натписот погоре, завиткана во убава јакна.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина