Во полициска држава сакате забрана за снимање полиција и „помагање“ на давателите на услуги

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 декември 2019 9 Коментари

извор: persgroep.net

Во кинеската провинција Синкијанг живее населената група наречена ујгури. Тие се генерално муслимани по природа, а кинеската држава повеќе би сакала да го гледа ова поинаку. Сликите што ги гледаме се оние на немири кои се во немири и на терористичка група чии фотографии и видеа се многу слични на оние на ИС. Време е да се соочиме со фактот дека владите како никој друг не се во можност сами да финансираат терористички групи и исто така да организираат сами осигурување. Можете исто така да го сторите и со меѓународни партнери, за да ги организирате бунтовниците на кои треба да бидете напорно да интервенирате.

Протестите во Хонг Конг се одличен алиби за кинеската влада да може енергично да интервенира и да формира полициска држава во ујгурски стил. Во овој случај, тие не се муслимански терористи, но може да се посочи на САД кои би се инфилтрирале меѓу демонстрантите на улиците на Хонг Конг. За оние кои мислат дека сè уште има непријатели на светската сцена, само фрлете ја таа идеја во авионот. Сите земји работат заедно низ целиот свет за да ја воведат полициската држава. Во Европа и САД тоа се бегалските текови со можни борци на ИС подолу, во Хонг Конг тоа се американските инфилтратори, во провинцијата Синкијанг тоа беа муслиманите. Тешката интервенција е посакуван краен резултат, тероризмот или обоените револуции (метод на ЦИА Genен Шарп) се патот до тоа.

Прочитајте ја во мојата нова книга како сите земји работат заедно низ целиот свет на истото главно сценарио зад сцената.

Значи, ако го погледнете документарецот подолу, можете да видите како главно се истакнува колку лоши работи се во Кина, но ние го игнорираме фактот дека сме на добар пат на слична полициска држава на Западот. Бавниот пат беше оној на терористичката закана и зголемувањето на криминалот (во форма на) криминал во прокси како оние на Мокро мафијата и убиствените киднапери на Хајнекен). Со тоа би можеле да воведете секаков вид законодавство што нормално би било незамисливо, но со самото создавање на неопходност, го зголемувате начинот на прифаќање на луѓето. Благодарение на актерската работа на Вилем Холледер, сега имаме закон со кој се овозможува сите да обвинуваат кривично дело и да го „докажат“ тоа со сведок на круна. Со поставување на адвокатите како жртви, можете да ја направите таа група неповредлива. Истото се случува сега со пропагандните новинари на државата. Кликнете на сината врска за детално објаснување.

Како и да е, за да и дадете на полициската држава со почеток, потребни ви се социјални немири. Во Франција тоа е веќе доста успешно со жолтите елеци. Сосема е лесно да се регрутираат некои војници од една од земјите на ЕУ и да се подигнете во цивилна облека за да има немири со жолт елек. Убав појдовен старт за земји како Англија и Холандија е комбинација на криза и прилив на бегалци. Сите осигурувачи сега се наоѓаат во најразличните садови во прав. Претседателот Ердоган на Турција станува малку нестрплив со европските партнери, затоа што тие не го поддржуваат во финансирањето на приемот на бегалците и дури не го признаваат во ЕУ. Тој само треба да ја отвори чешмата за бегалци и Voila. Дебаклот во Brexit е потенцијален фитил во прашкастиот дел од економијата; до економски удар што ќе се разнесе од САД.

Ако економијата пропадне и десничарскиот политички камп треба да се обвини, вие ја поставивте основата за голем хаос. Од тој хаос е многу полесно да се интервенира тешко. Дополнителните дополнителни алиби се изградени во последниве години преку засилената климатска криза. Стравот дека светот ќе заврши за време на 12 години, беспрекорно се вклопува во агендата на ООН 2030. Овие климатски мерки ќе го зајакнат повикот за строг тоталитарен режим и ќе доведе до технократска комунистичка диктатура (се разбира под мантилот на демократијата). Те читам овој напис повторно да се објасни во детали.

Нашата земја е полна со камери. Законодавството е подготвено да ги отстрани сите дисиденти од општеството под изговор „психоза“ или „збунет“. На психолонси подготвени се да возат и да ги одведат луѓето во логорите за „грижа“. Можете да го споредите тоа со она што се нарекува „обука“ во видеото подолу. Луѓето кои веруваат дека нема ништо лошо со климата или луѓето што се против ЕУ (оние десничарски лудаци кои до тогаш можат да бидат назначени одговорни за економскиот пад) страдаат од заблуди и мора да се третираат како претпазливост, така што не нив повторно психотичен стане И, не се осмелувате да зборувате со полицијата или „социјалните работници“ на психолансот да се снима кога ќе се отстранат спротивставените дисиденти.

Луѓето кои се исплашени дека ќе бидат уапсени, можат да претрпат проблеми и имаат потреба од превентивен третман. На крајот на краиштата, ние мора да ја спасиме климата.

Воведена сме многу sneaky и многу заспана кинеска полициска држава. Американската (ФЕД) и Европската централна банка во меѓувреме подготвија комунизам со тоа што на големите компании им даваат печатени пари со речиси нула камата, за да можат да купат свои акции. Ова ги задржа цените на берзата вештачки високи. Економската криза може да се наметне во чевлите на десната страна преку неуспешната трговска војна на Трамп и дебаклот на Брексит, додека вистинската причина е непремостливо високиот долг. Кога сите тие големи компании веќе ги купиле своите акции и паѓаат на берзата, имаме криза што е потребна за воведување на нов финансиски (следлив крипто) систем и истите големи компании можат да се направат во државна сопственост. Тогаш сме во комунистичкиот модел, за кој капитализам паметната рута доставени.

купи книга

Листа на изворни линкови: ypsilon.org, telegraaf.nl, alt-market.com

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Контролираното спротивставување секогаш служи за да ги привлече луѓето во безбедносната мрежа и потоа да ги разгорат работите. Погледнете како Алекс onesонс ја поставува основата за дефиницијата на психозата. Ако се придржувате до „теории на заговор“, затоа сте психотични благодарение на Алекс onesонс:

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Веќе бевме предупредувани ... и сè уште многу не сакаат да го видат тоа. Други избираат да работат на страната на системот, така што тие се безбедни.

  • FreshWind напиша:

   Диктатурата нема „сигурна“ страна, дури ни на врвот!
   Тоа е оргија на психопати, кои исто така се соочуваат едни со други.

   Исто така постои и чудниот мит дека „владата“ или „државата“ се нарекува и „Тие“ кои ја спроведуваат полициската држава. Тоа е нешто во што „владата“ сака да верува. Вистината, сепак, е дека не е „нив“, туку твоја братучетка, брат или сестра, син или ќерка, тоа убаво семејство на крајот на улицата со тоа убаво куче.
   Тоа се сомнителните луѓе кои сега на телевизија плачат униформа дека „тие“ минуваат толку тешко време. Но, откако се крена во униформа и го закачи оружјето, целата работа станува лабава и природно невооружениот, необучен граѓанин е малтретиран и убиен ... .. главно од чиста страст. „Тие“ се избираат за коефициент на интелигенција од најмалку 83 и најмногу 93. Тоа е групата што ги има „најдобрите“ (психопатични) својства. Американската армија го истражува ова уште од 1919 година во нивниот вечен лов на месо од топови.
   Подеднакво извонреден е фактот дека сите, вклучително и самата полиција, сè уште зборуваат за „сино на улица“. Пред неколку години „тие“ беа вратени во саканата црна боја. Очигледно, никој веќе не знае зошто црната замена е со сина боја по Втората светска војна и на кој член на НСБ (пријател на Зур Липпе Б) му беше дозволено да ги снабдува тие униформи.
   Воопшто не за изненадување, никогаш не слушате ништо од еврејските кругови…. тоа „сините“ главно имаа врска со тоа. Добрите слуги кои сега се нарекуваат „будни и услужни“ беа исти за време на окупацијата каде „тие“ работеа вредно во црно за да вршат рации за да им служат на окупаторите колку што е можно повеќе. Евреите можат да пишуваат книги за тоа!
   Во минатиот век, 175.000.000 луѓе загинаа како резултат на војна. Покрај тоа, „тие“ се одговорни и за 262.000.000 (https://meervrijheid.nl/index.php?pagina=74) убиваат од сопствените „влади“. Затоа, тој број е 50% поголем од сите воени војни.
   „Тие“ научија од Втората светска војна, но судовите во Нирнберг навистина сакаат да ги спречат „нив“…. работи деновиве носи балаклава !! затоа што 'тие' не можат да ја завршат својата работа 'поинаку.

   Направете ги градите влажни 🙁

 3. Камера 2 напиша:

  Myими Лаи е поддржувач на милијардер или ЦИА ја поддржа кампањата за дестабилизација во Хонг Конг, која се нарекува
  Про-демократски протести.

 4. SalmonInClick напиша:

  Мартин, каков песимистички поглед на светот, не разбираш ли дека климатските промени придонесуваат за економскиот тренд и претстојната рецесија?
  https://www.zerohedge.com/personal-finance/analysts-stunned-after-lagarde-demands-key-role-ecb-climate-change

  Кристин Лагард јасно стави до знаење дека климатските промени ќе бидат приоритет за време на нејзиниот мандат како претседател на ЕЦБ, посочувајќи дека централната банка може да користи монетарна политика за поддршка на ставот за климатски прилог.
  https://www.zerohedge.com/markets/morgan-stanley-climate-will-be-key-driver-asset-prices-months-and-years-ahead
  https:// http://www.zerohedge.com/energy/fed-warns-climate-change-now-major-threat-economy

 5. guppy напиша:

  https://www.nu.nl/buitenland/6016232/tweedaagse-vaccinatieactie-samoa-effectief-zon-70000-inwoners-ingeent.html

  Психолозите можат да возат директно кон црвените знамиња за да се соберат луди. Ова е исто така случај на операција за исплашување / промоција.

 6. XanderN напиша:

  Широко се согласувам со вас на кој пат се одвива, но едноставно не гледајте колку брзо може да се обвини десното за следната мега криза / несреќа. Десно, скоро сите влади се држат надвор со години, и ако успеат да влезат, тие се маневрирани со непријатни антидемократски трикови (Лега во Италија; FP F Австрија). Сите страни што се осудени по воспоставениот поредок и се принудени да бидат задржани од власта, АфД, ПВВ, ФВД, РН итн.
  .
  Па, како може да се обвини правото ако тие се практично насекаде во опозицијата (освен во САД, а јас не би го нарекол Борис nsонсон десно)? Попрво би помислил дека по кризата граѓаните ги обвинуваат сегашните (лево-либерални, лево зелени и лево-христијански) владетели, а потоа гласаат за десницата и националистичката.

  Може да добиете сценарио во кое на крајот ќе се смирите со вистинското. Ова би можело да биде придружено со уште повеќе „кадрирање“ од страна на медиумите, а можеби и со настани „лажно знаме“, како што се големи т.н. „десничарски“ напади врз, на пример, владини центри, АЗЦ, џамии, итн. / запали - може да се избувнат големите популарни востанија, кои потоа се користат за рушење и оправдување на тоталитаризмот и суеверија на ЕУ.

  Големото прашање е дали ќе успеат да ги канализираат немирите, стравот и хаосот што ќе произлезат до тој посакуван исход. Речиси е невозможно да се предвиди како ќе реагираат милиони луѓе за време на ситуација кога се тресат сите нивни егзистентни средства. Дали тие, всушност, се држат до „спасението“ претставено од сегашната елита, или не, и дали владините центри и сл. Се бунети од бесни маси? Сè уште не сум сигурен дека сè ќе оди според идеалното сценарио планирано од глобалистите.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Формирањето од десно е направено со поврзување на сите тие идеи во форма на лажни стигми со таа марка од десно. Таквата погрешна стигма е, на пример, „климатски одбивачи“ и „мислители на заговор“.

   Ова го објаснив понатаму во овој напис:
   https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/waarom-trump-geen-anti-globalist-is-maar-een-zoveelste-pion-van-de-aristocratie/

   Корисно е да се прочита и тој напис исто така.

   Знам дека сè уште цврсто ја поддржувате вистинската политика на вашата страница, но колку што ме интересира, важно е да се види преку тоа очигледно поле на лево-десно сила. Ако - како што посочивте - ја прочитавте мојата книга, сигурно сте станале нешто јасно за тоа. Единственото прашање е дали верувате дека опозицијата може да се координира или не; Накратко, дали „моќта“ целосно управува и со левицата и со десната страна на политиката, медиумите и социјалните медиуми.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина