Време е да го исклучиш овој веб-сајт? Ажурирање 15-05-2019

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 мај 2019 17 Коментари

извор: energie-minderen.nl

Тоа беше неколку тешки години и влијанието врз мојот приватен живот беше огромно. Токму сега треба да донесам одлука да престане или да продолжи. Веќе реков неколку пати дека вршењето истражувања и пишување мислења не е хоби, туку само со полно работно време. Јас исто така имам објасни како кампањата против мојата личност го оштети моето име до тој степен што повеќе не можам да функционирам нормално во општеството. Иако мал број членови и донатори отсекогаш биле во можност да ме покријат во трошоците и јас тука и таму придонесов, тоа веќе не е одржливо.

Морам да заклучам дека цензурата на социјалните медиуми, исто така, има големо влијание. Едноставно е фактот дека многу луѓе веќе не ги гледаат моите статии на нивната временска рамка. Фејсбук ја анализира вашата "област на интерес", а потоа одлучува дали да ја покаже или не. Во статистиката гледам како тоа има големо влијание. Во основа тоа значи дека сеуште може да му биде дозволено да го каже она што го мислите или мислите, но звукот е внесен. Покрај тоа, гледате се повеќе и повеќе обиди да ги означите работите како "говор на омраза" и гледате армии на тролја активни на сите видови форуми кои свесно го преобразуваат сето она што го пишувам во дискусија полн со изобличувања и лажни темели (на пример со користење на дел од една статија, правејќи го е извадена од контекст). Сепак, сè уште имам помеѓу илјада 20 и 30 посетители еден ден.

Морам да кажам и дека повеќето луѓе едноставно не се грижат за тоа како медиумите го прават максимумот Проблем, реакција, решение да протуркаат нови закони (види воодушевен). Тогаш, зошто би отишол во неволја да ги подигнам сите овие прашања и да ги доведам на внимание? Практично никој не е заинтересиран за ништо и ако има каква било свест за тоа што се случува, луѓето пишаат, ги мијат рацете и продолжуваат со дневните грижи.

Никој, но навистина никој не доаѓа во акција. Се разбира, постојат некои луѓе кои сметаат дека е корисно да протестираат или да учествуваат во контролираната опозициска глупост да носат жолт елек, но ние нема да го промениме светот со тоа. Други може да платат неколку десетици тука или таму за духовно затемнети предавања или да учествуваат во сесија за медитација, но само неколку, додека никој не започне со разгледување на претворањето на кормилото во практично толкување на животот. Само еднаш по некое време добивам одговор од луѓе кои се откажаа од работата што придонесоа за одржување на системот. Само еднаш или двапати слушате ли дека луѓето, на пример, престанале да одат на избирачките места.

Ако го најдете читателот дека е корисно и неопходно да се продолжи; ако мислите дека е важно читателот да пишува мислења; документи со кои продолжувам да ги разгледувам медиумите и политиката, тогаш е време да го изразите тоа со конкретна благодарност. Повеќе не можам да живеам во статус на сиромаштија и тешко можам да ги исполнам сите трошоци. Време е за вас да го изразат тоа во членство, како што можете лесно да станете член на De Telegraaf, Netflix, спортски канал или други медиуми. Јас тогаш те прашувам: Што мислиш за повеќе вредни? За жал, ако бројот на членови останува на сегашното ниво, повеќе не можам да продолжам. Целта е барем 500 основни членови или еквивалент на нив во другите членство. Со сите оние десетици илјади читатели на ден, треба да успеете.

Затоа е итен повик до вас. За една недела ќе одлучам дали ќе ја преземам целата веб-страница, вклучувајќи ја и архивата офлајн или продолжи. Надежта е поставена на тебе. Однапред ви благодариме за вашата благодарност!

Ажурирање-15 05 2019-

Имав прекрасна понуда за поддршка денес. Сè уште треба да се реализира, но тоа не го менува фактот дека сум ентузијаст. Засега се додадени неколку членови (благодарение на тоа), што е всушност изненадувачки со оглед на големите количини (десетици илјади читатели дневно), но секако дека сакам да продолжам. Ви благодариме делумно на таа поддршка. Веднаш штом ветената помош всушност ќе се реализира, ќе кажам повеќе за тоа. Засега ќе продолжам со надеж дека сè ќе биде добро и дека ќе продолжам да пишувам долго време. Во меѓувреме, продолжете да се придружите, бидејќи вашата поддршка е потребна. Зарем не би било убаво ако независен медиум, исто така, би можел само да регрутира членови, наместо само да ги наследи големите пропагандни медиуми, нели?

Тагови: , , , , ,

За авторот ()

Коментари (17)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Хорд Zentveldt напиша:

  Здраво Мартин,

  Можеби идејата е вашата статија да биде видлива за не-членови само за исплата на 10 центи. Ова ви дава повеќе приход, а луѓето кои не сакаат да станат член може сами да одлучат кои предмети имаат 10 центи за.

  • Според мое мислење, тоа не е само плаќање, туку и за напорите што луѓето треба да ги направат за плаќање.

   • Мартин Vrijland напиша:

    Што сакаш да кажеш точно?

   • Поголемиот дел од луѓето целосно живеат во системот. Дури и луѓето во процесот на будење сè уште живеат во системот. Ако не сакате да платите сметка или да заборавите да платите за услуга во системот (вклучувајќи ги и даночните власти), тогаш не можете да ја користите услугата или дури можете да добиете извршител за посета ... со сите свои последици. Луѓето се навикнати на ова, а начинот на навика за условените луѓе е нивното пропаѓање.

    Кога го користите интернетот, Мартин Vrijland е еден од (понекогаш и многу) веб-страниците што ги посетуваат и за кои не се бара плаќање. Услугата е обезбедена и луѓето продолжуваат да се однесуваат како што системот очекува од нив. Ако плаќањето треба да се направи, тие едноставно одат на друга веб-страница за поминување на времето. Премногу е проблем да префрлувате пари. Мислам дека многу од овие луѓе (неколку проценти веќе се многу) едноставно ќе ги повлечат своите торби и ќе ви дадат евра или повеќе доколку ве сретнат лично.

 2. AnOpen напиша:

  За жал, ние веќе немаме таква критичка анализа во Холандија како тебе. Имајте идеја дека многумина навистина не веруваат во 100% и разбираат што пишувате, главно поради хипноза на НЛП техники на медиумите. Така, на пример, вестите од RTL вешто прават добро.

  Секој пат кога ќе се јавите и уште неколку се додадени, но не е доволно. Но, тие сакаат да ги одземат своите идеи и да ги користат на друго место или да ги направат смешни. Фудбал или De Telegraaf, нема стил, Niburu, GTST итн, што навистина ги прави емотивни, што е многу важно за многумина, тие веднаш веруваат во него без сомнение.

  Тие го сакаат и го прифаќаат новиот полициски свет што се одвива. Затоа програмите како што се програмите на извршителите, полицијата и извршителите го прават тоа добро. Тие само сакаат контрола и лажна безбедност. Навистина Trumanshow да го предаде својот ближен и постојано да внимава како криминалци. Уживајќи во тоа.

  Срамно е што станува збор за тоа. Некои ќе бидат среќни ако тоа мачење ќе го спречи тоа како оној што се претвори со таа страшна идиологија, знаеш тоа.

  Grts

 3. Вилфред Бакер напиша:

  Со ова го зголемувам мојот придонес, но тоа не е доволно.
  Редовно ги бришам очите на она што сте го ставиле на вашата веб-страница.
  Јас исто така прочитав со очите на другите луѓе, а Мартин е луд.
  Еј Мартин, ти си луд, но те сакам.

  Значи тука повик до сојузниците, не е луд и да станете член, тоа не е толку тешко.

  https://youtu.be/wCDIYvFmgW8

 4. Danny напиша:

  Луѓето се само стада на животни, тие го ставаат еврото во колекцијата за "добрата причина" и префрлаат пари на жиро 555.
  Ќе има и врска со когнитивната дисонанца, инаку не можам да го објаснам.

  Не можам да кажам многу за тоа, тоа е тажна опсервација.
  Ја претставивте оваа ситуација јасно, очигледно не ги интересира луѓето.

  Единствената опција што ја оставивте е да поставите ѕид за плаќање зад сите ваши предмети, луѓето само сакаат да платат ако добијат нешто за возврат, но не од благодарност.

 5. chul напиша:

  Мартин,
  Се обидувам да станам член, но тоа не функционира. Ако морам да давам информации за плаќање, добивам порака за грешка. Дали имате поинаков начин на кој можам да станам член?
  Дали другите го имаат овој проблем?

 6. DHBoom напиша:

  регистриран како база минатиот месец, сега се надгради за купувачот! Ве молиме останете! Луѓето имаат потреба од ова и дека е толку просвесно ако изложите некоја тема, а потоа предлогот за известување (директно или индиректно) ... потоа сите оние луѓе околу мене кои слепо им веруваат ... ..

 7. Lindy Heijmans напиша:

  Повторно, го направив моето членство преку директно задолжување. Истото го направив и минатата година, откако дебитирав за директно задолжување и дознав дека некогаш не постоеше директен дебит ... Сега внимавам на работите подобро. Сакам да ги прочитам вашите статии, не можам да направам ништо со сè, но би сакал да продолжите да пишувате. Кога сè уште имав Фејсбук редовно ги споделив твоите статии, не го прочитав тоа ... премногу лошо .... па оди напред, имаш моја поддршка!

  • AnOpen напиша:

   И токму тоа ми се случи, автоматската колекција беше дебитираше само за 1 пати, но бев член најмалку шест месеци. Исто така, го задржувам подобро окото.

   Пред неколку недели направив и мала надградба на бакар. Јас навистина го ценам твоето пишување Мартин!

   И повторно се додаваат само мал број членови, зошто да не се парче или неколку 100?

   За само € 2 месечно може да станете член, дури и ако сте во банка за храна, сеуште можете да го пропуштите, или дали тоа чини толку многу што ќе ве удри во вашиот паричник?

 8. Камера 2 напиша:

  Последните ВЕСТИ ###
  Како е можно тоа (да се слушне забелешка: Grapperhaus во интервју интервју 1ste врската) во добра волја Новинарите (PR de V & J vd H) ги водат најскапите автомобили и Мартин Вијланд, кои со факти и основани анализи не се ни неколку илјади евра може да собере еден месец за својата обврска седум години ..
  Ако заслужува 1, тогаш тоа е оваа веб-страница и прочитајте особено во линкот подолу на кој се потпира Grapperhaus, време кое му даваме на великодушно да ги искрените аналитичари кои не се преку и на друг начин проверени

  # # #
  https://www.telegraaf.nl/video/3585612/bedreigen-journalisten-is-businessmodel-geworden

  Те молам лажни напади на зградата Телеграфа и Панорама, портретирани од Мартин Вијланд

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/aanslag-telegraaf-gebouw-bewezen-onmogelijk-tenzij-slagbomen-openstonden/

 9. Keyboarde напиша:

  Еднократна донација направена преку Paypal.
  Многу мал напор ако веќе имате сметка, нема проблем.

  Учам многу од вашите статии, дозволете ми да ги гледам работите од поинаква перспектива и имате интересни анализи. Исто така споделувам многу од вашите грижи за иднината.

 10. Белата зајак напиша:

  За мене беше исто така многу тешко да се стане купувач, но на крајот успеав.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина