Хомоманистичкиот и потписниот водач на ПМП, Ван дер Staaij под изјава Нешвил: маскирана пропаганда на виножитото

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 јануари 2019 7 Коментари

извор: rtlnieuws.nl

Оставајќи ги настрана дали лидерот ПМГ Кес ван дер Staaij сама по себе не е всушност тајно сакаат мажите, се разбира, е целата немири низ Нешвил декларација виножито прикриена пропаганда. Како да го направите тоа: ќе се создаде проблем, дава многу внимание во медиумите преку местење на само-создаден немири, од страна на актерите на клубот драмата Хаг, а потоа ќе заклучите бес подоцна да се воведат нови закони.

Повторно гледаме максимум Проблем, реакција, решение во работењето. Уништи група да им даде неприкосновеност статус е основната идеја. Се разбира, хомофилијата одамна е прифатена во рамките на црквите. Црквите станаа големи со неа. Сите знаеме колку момчиња во големите црковни институции биле малтретирани од свештеници хомофили кои исто така се педоси. Сега ние зборуваме на курс за друга верска движење од Католичката црква, но изгледа туку подеднакво и на образите руменило приход на Ван дер Staaij и да ја признае потенцијал за истата љубов како онаа на свештеник (и љубовник момчиња) Антоан Bodar. Ова се разбира, набљудувања кои повеќе не се дозволени во денешно време, но за тоа не ми е гајле за момент.

Ако ја прочитате изјавата Нешвил, зборот трансгендер се појавува неколку пати (види овде). Повеќе не е прашање на фактот дека луѓето не можат да бидат сами. Исто така не е дека не сме сите еднакви. Исто така, не е тоа што не е дозволено според Библијата. Станува збор за улогата на жртвата и пропагандата за трансгендеризам. Тоа е заклучокот на курсот е тешко да се направи, бидејќи јас не доаѓаат со "протекоа документ на ЦИА", од страна на Викиликс, но сепак, ние исто така, постепено се знае дека тоа не е ништо повеќе од под контрола на опозицијата. Мора да научите да го користите вашиот здрав разум, или поточно интуиција. Ова е рок-хард пропаганда.

Во светот го гледаме притисокот во прифаќањето на трансгендеризмот, вклучувајќи го "вестник" на Џорџ Орвел. Тоа значи дека треба да го користите инверзното значење. Слободата е ограничување на слободата, мировната мисија е војна; се само неколку примери на "вестник" според принципите на книгата на Џорџ Орвел 1984. Во таа перспектива прифаќањето е сладок збор за пропаганда.

Трансгендеримот е јасно на агендата на групата што го насочува светот кон светската влада на Луцифер (и светската религија). Тоа е агенда која започна пред неколку децении и сега станува се повеќе и повеќе видлива. Трансгендеримот мора да стане новиот нормален. Родовите неутрални или двосмислености (како сакате да го наречете) ќе станат ново нормално кај следната генерација и затоа е побарано поголемо внимание за предметот преку сите видови варијанти на маркетинг. Ова свесно создадено немири околу изјавата Нешвил е само мал дел од тоа.

Симболот за Lucifer е двосмислена Hermaphrodite прекар Baphomet. Всушност одличен почеток сигнал за пропаганда на трансродовите беше дадена од страна на дефиниција добивка на Евровизијата во 2014 од Conchita Wurst (што е во името?). Тој / таа ги имаше и сите карактеристики на хермафродитната коза. Од тој момент на (успешно завршен период на) хомосексуална пропаганда во ЛГБТИ трансформираше, а розовата геј прајда одеднаш станала гордост на виножитото.

Виножито го прават тоа постепено до загадување на хоризонтот во цела Амстердам. Ќе ви биде смртоносно болен за тоа како виножитото се случува низ грлото насекаде. Изгледа како да се заштедуваат пари за да се спаси виножитото на мрежницата. И тоа виножито е, секако, симбол на Ноевата ковчег, по уништувањето на создавањето и рестартирањето преку зачуваната ДНК во таа ковчег. Овој пат, сепак, ДНК ќе биде модифицирана и децата на иднината ќе покажат помалку машки и женски особини. Така идната генерација станува се повеќе и повеќе луциферни и хермафродити. Полесно неутралната пропаганда повеќе нема да биде незапирлива.

Испровоцираниот гнев против лидерот на ПМП, Ван дер Staaij, нема никаква корист. Се работи за да се привлече вниманието на субјектот. Ван дер Staaij не е ништо повеќе од актер, исто како и остатокот на политичката сцена. Тие се таму за да ја нахранат пропагандната машина на медиумите со глума. Така може да се налутиш поради недостатокот на "прифаќање" на хомосексуалците или трансродовите, но токму тоа е ефектот што сакате да го постигнете. Мораме да ја видиме секоја форма на отпор кон оваа иновација кон родовите неутрални луѓе. Целосното законодавство за менување на децата од иднината кон хермафродитот ќе биде воспоставено на краток рок.

Тоа ќе биде убава иднина, со убави патеки за одење без гради или макроа кои ја купуваат облеката во Хема. Ништо не е во ред со тоа? Прашање на вкус. Дали сеуште го сакате колбасот Хема?

Листа на изворни линкови: beout.be

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (7)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. guppy напиша:

  Прво, сите мораа да излезат од плакарот и сега ги ловеа сите на плакарот. Секој е лут и за секоја група тие прават убава приказна, па секогаш постои група која мисли, да, мораме да излеземе со ова. Љубовта оди над сè, о да, педото навистина чувствува љубов. Дали ова значи следниот чекор на виножитото скалило?

  Прав е искривен и искривен е исправен, границите ги нема.

  Потребна ни е само поплава, а потоа приказната повторно е завршена, или дали човекот сѐ уште има каква било форма на развој?

  Добро е да се прочита дека луѓето на оваа страница се омаловажуваат од истата песна секој пат, тоа е крајно време за друг звук.

  Само подесување на друга фреквенција, бидејќи стариот свет веќе е луд.

  Убаво е да го оставите ковчегот со виножито со сите нерамнини и родово неутрални луѓе. Десниот крај и слушањето никој не го прави.

 2. Сонце напиша:

  Тоа е навистина продолжено Социјално инженерство од страна на вообичаените осомничени користење на тезата и антитеза. Каков непријатен народ е тоа и робовите учествуваат. Видов дека тие сè уште демонстрираат во Франција. Што е сè цензурирано во Холандија. Но Van der Spaaij добива екстремна изложеност во МСМ. Сè во Холандија е добро воспоставено, особено ако се промовира. Колку е јасно дека мора да бидат робови. Учи од Франција.

 3. Вилфред Бакер напиша:

  За среќа има луѓе кои се спротивставуваат, а о да, јас сум во љубов!

  https://youtu.be/u9Zc3NChbzw

  • Вилфред Бакер напиша:

   Исто така ќе се провери повторно, сфаќам, да.
   Љубовта

   • Камера 2 напиша:

    премногу лошо тоа го сфаќате, тоа е само убаво, не се проверува.
    Но, ако вашите деца сакаат да бидат изградени од нула во 10 возраст, и тоа
    дури и не се проверува, но ако владеењето на денес или преваленцата на тогаш станува исклучок.

    Сакам да бидам дел од тоа, па да земам тату
    Исто така, сакам да бидам дел од неа, така што ќе слушам DWDD
    Исто така, сакам да бидам дел од него, за да ги гледам и да ги слушам вестите
    Исто така, сакав да бидам дел од него, па го гледав Fabeltjeskrant
    Морам да бидам дел од неа, па ми треба паметен телефон
    Иднината и начинот на надвладување, нема никаква врска со Гајос
    (виножитото се залага за нешто сосема друго)
    Исто така, сакам да бидам дел од неа, па јас ќе ја оставам на средина, ако сум момче или девојка

    Ви благодарам, Hals uh maa

    https://www.telegraaf.nl/nieuws/3005240/honderden-bij-homoviering-tegen-omstreden-pamflet

 4. ClairVoyance напиша:

  Wilfred. Тоа е тешко. Сега треба да се погодиме. Во љубов со Хенрик Палмгрен или неговата сопруга Лана Локетф? Можам да се надевам на вториот.
  Мислам дека таа е навистина многу убава жена, и како цреша на крем торта таа, исто така, неодоливо неодолива!
  Слушав 2013 и ги гледав сите црвени мраз емитувања. Научив многу од тоа.
  За жал, тие паднаа низ кошницата, бидејќи активно го промовираа "Дејството на 911" на Кевин Барет на "Изложување на лаги и откривање на вистинитост", додека тие веќе беа запознаени со работата на д-р Џуди Вуд.
  И бидејќи Хенрик и Лана не се глупави, (Лана е криво, но не е глупава), можеме само да го извлечеме 1 заклучокот. (Црвениот мраз даваше многу вистина за други теми, етапата е јасна, затоа - и поради големиот број посетители - Др Вуд сакаше да биде таму во емитувањето.)
  Самиот Гугл: "Радио Црвениот џем се приклучува на Промоционалната бригада за дезинформации на 911."
  Многу интересни врски во соодветната статија, како што е оваа.
  https://nomoregames.net/2007/09/04/nice-guy-kevin-barrett-spins-911-planes-a-peer-review/

 5. Камера 2 напиша:

  Бакнеж !!!

  Мора да биде во состојба !!! ништо не е случајно во медиумите (= моќност)

  Новата норма беше абнормална !!!

  https://www.telegraaf.nl/entertainment/3152443/jongen-gedwongen-met-joling-te-tongen

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина