Адвокатот на истрели Филип Шол и лажниот извештај за киднапирање Шипхол

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 ноември 2019 6 Коментари

извор: geenstijl.nl

Manyе биде далеку од многумина и ќе звучи како чиста глупост кога ќе кажам дека името Филип Шол има сублиминална врска со Шипхол. Погледнете го името на Филип Шол. Сублиминален е зборот Шипхол. Невро-лингвистичко програмирање или сублиминално програмирање е нешто што се случува несвесно во вашиот мозок. Овие се форми на „техники на хипноза“ кои со години се користат во медиумите. Се разбира, ужасно е што е застрелан друг адвокат, но убиството на Дерк Виерсум беше многу како ПсиОп (психолошка операција) и овде не знаеме дали можеби тоа не би било повторно. Изјавата дека Филип Шол е во опасност во болницата не ја исклучува можноста за PsyOp. Во сите случаи, можно е да се работи со компромитирани лица во PsyOp и / или да се работи со продлабочувања. Сега се појавува известувањето за киднапирање на Шипхол да биде лажен аларм.

Многу е суштинско значење да се разбере како PsyOps може да се собере преку длабоки ликови и / или компромитирани лица, но пред сè како во денешно време ниту еден месец се чека да извршат притисок преку нови мерки или законодавство. Создавање проблем со поголемо социјално влијание, со цел на повеќе полициска држава (повеќе пари за полицијата, правдата и / или армијата и повеќе полициското државно законодавство) е како игра играта на Психолошките операции. Како можете технички да лажирате таков PsyOp, филмот Wag the Dog од 1997 веќе предложи во блага верзија, но не можеме да исклучиме дека тоа е секојдневна практика на медиумите и средствата за денес се многу понапредни од тогашните . Ова го објаснив во неколку написи:

Препорачливо е темелно да ги прочитате овие статии. Исто така во моето нова книга Повторно разговарам за оваа тема и ја разгледувам вкупната слика за тоа како се игра масата. Во случајот со (евентуалното убиство на Псиоп) на „Дерк Виерсум“, не помина многу време пред министерот Фердинант Греперхаус да заземе цврсто место во даночниот сад за да резервира повеќе пари за полициската држава. Мала количина на 110 милиони не помалку од! Да, мислите дека е така, бидејќи е очајно потребен со целото злосторство:

На крајот на краиштата, имавме напад врз него (PsyOp?) Зграда на панорама, нападот (PsyOp?) на Зграда на Телеграф и имавме ликвидација во него (ПсиОп?) Маренго процес веројатно од страна на криминален (само-креиран?) мокро мафијашки гарнитури (длабок удар) Ридоан Таги. Не знаеме Сите тие се медиумски приказни. Тоа е донесено кај нас од страна на медиумите и така веруваме во тоа. И ако алтернативните медиуми молчат, тоа мора да биде вистина. "Да, го имате тој Мартин Врајланд кој воопшто не верува во она што го гледаме во медиумите, но еј тоа не е во ред!„Или, можеби тоа е во согласност со ова и дали навистина се играме на ниво на производство во студиото Johnон де Мол? Да, deон де Мол е сопственик на дами и господа од Алгемајнен Недерлендс Персервир.

Во контекст на сублиминалните методи на медиумите, исто така е екстра корисно да се посочат горенаведените методи за НЛП. Токму овој суптилен, ненаметлив метод на програмирање работи многу помоќно отколку изразеното програмирање преку управување со перцепцијата, што се применува на луѓето на дневна основа. Ваквото суптилно програмирање се одвива преку техники кои им се познати само на одредена група на луѓе кои студирале психологија, психијатрија или маркетинг. Честопати зборуваме за насловот на една статија, фотографии или подвижни слики или за изградба на приказна со која се одвива ова сублимистичко програмирање. Вртливите кругови и задниот и четвртиот гласник на вестите во НОС се примери на суптилни форми на техники за хипноза. Иако можеби мислиме дека само илузионистите како Виктор Мидс применуваат ваков вид на работи, во вестите не обрнуваме внимание на секојдневната практика на ваквите методи. И, дури и ако веќе прочитавме дека вакви техники се применуваат, ние само читаме весник или ги гледаме вестите, затоа што веруваме дека можеме да го сфатиме тоа или едноставно сакаме да keep останеме во чекор со она што се случува ’.

Видеото подолу прикажува како техниките на сублиминалството имаат поголемо влијание врз вашата потсвест отколку што мислите дека е можно. Извештајот за киднапирање кај Шипхол може да изгледа како лажен аларм, но веројатно има сè што има врска со форма на сублиминално програмирање за да се зацврсти таа друга вест од денес во вашиот мозок: Филип Шол. Секогаш мора да бидете донесени и чувани во режимот на прифаќање, така што ќе ги прифатите сите нови закони: повеќе пари за полициската држава и повеќе полициско државно законодавство.

Бидете претпазливи за можноста дека ќе бидете играни во голем обем во меѓусебната соработка помеѓу владата и медиумите и алтернативни медиуми!

Во видеото изберете „преводи“ и потоа изберете „автоматски превод“, а потоа „холандски“ за холандски преводи

Листа на изворни линкови: wikipedia.org, децентор.nl, rtlnieuws.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Повторно е смешно да се јавите idd, аларм за киднапирање и известувачот на парница извикува до салата за заминување |:
  „Можеш ли да ми кажеш што не е во ред, госпоѓо?“ Погледнете го пресечениот текст, да, да, Парол, Телеграф, НРЦ, веќе не е важно
  CUT & Paste и наредниот ден Павтје има друга тема (која долго беше на полицата).
  Она што ги инспирира оние луѓе кои се позајмуваат на вакви активности поставени од сцената, за да им направат на оние кои бескрупулозно го олеснуваат добриот ноќен сон, потребна ви е армија од психолог, станува сè повеќе јасно

  https://www.parool.nl/amsterdam/air-europa-over-kaping-schiphol-vals-alarm-het-spijt-ons~b3cfd810/

 2. SandinG напиша:

  Она што во МСМ излегува како инцидент, може да биде само вежба за елитните чувари. Погледнете дали функционираат сите системи и проверете како реагираат лековерните овци ... на крајот на краиштата, мерењето е знаење

  • Сонце напиша:

   Точно, иако тие имаат моќ и пари, тие секогаш остануваат исплашени и несигурни за обичните луѓе. Никогаш не знаеш. Тие се сопнување со моќ и пари без вистински автентичен идентитет и интегритет. Тоа не е на продажба.

   • Сонце напиша:

    Не заборавајте дека постои страв и неизвесност затоа што тие не можат и не сакаат да се идентификуваат со обичното население затоа што тие се имигранти, имигрантска елита која ги држи клучните зборови. Плашејќи се да ги изгубат тие клучни зборови неочекувано со придружните привилегии, пари итн.

    • SandinG напиша:

     Да, така е, дамите и господа од сценариото се посветени да се држат до најмалку или најмалку на мерките што ги смислиле. Секој звук што отстапува внимателно го следат вообичаените осомничени. Никогаш не било поразлично во Мадурадам, каде се чувани градините и живата ограда, дивите се бројат .. сето тоа изгледа автентично, статично и стерилно .. скоро би сакале да живеете таму

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина