Двојното убиство на inaина и Маринус во киното Пате Гронинген

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 27 октомври 2019 24 Коментари

извор: rtvnoord.nl

"Јас сум навистина шокиран. Дека вакво нешто се случува во кино, место каде секој понекогаш седи да гледа филм. Ова е бизарно.Тоа беше реакцијата на градскиот советник Марјет Волдхуис од советот Фракција 100% Гронинген. И тоа е исто така шок ефектот што е потребен за да можеме да спроведеме ново законодавство ако повторно се занимаваме со следниот PsyOp. Се разбира дека не може да се каже; не можете ни да размислите. Тоа е страшно за ужалените и тролската армија (која ја следи дискусијата за социјалните мрежи) ќе се фрли врз вас. Сепак, во оваа ера на длабоки технологии, ние мора да веруваме дека не се игра од страна на државата и нејзините медиуми за да воведеме законодавство што во спротивно никогаш не би било прифатено.

Пред некое време се зборуваше за законодавството со кое луѓето би можеле да бидат заклучени без интервенција на судија или психијатар. Петиција од оваа страница и некој друг отпор од општеството во тоа време ја направија втората комора на здружението на актери сметка од Едит Шиперс. Времето сè уште не беше зрело за тоа. Луѓето прво мораа да ја видат потребата. Ако „фамилијата на духови“ на Руинерволд доведе до отстранување на прагот да може да се погледне зад секоја влезна врата и како соседи или пријатели наскоро психолансот дозволено е да се јават и оваа сметка е исто така прифатена, секој може да заврши во институција ГГЗ и никогаш да не се врати. Бидејќи таму може да се фрлите во ќелија за изолација, без никаков терен за набудување и добивате некои лекови за да се набудува дали лудите.

"Да, но Врајланд. Ова убиство навистина се случи. Познавам луѓе кои живеат во близина.","Јас ги познавав луѓето лично","Имам пријатели кои живееле до нив","Познавам луѓе кои беа нивни колеги","Јас го познавам семејството","има многу сочувство","во спротивно дојдете на погребот сами, тогаш ќе го видите","Го познавам сопственикот на компанијата","срамота за роднините!","Се случи да знам дека овој г-дин Ерган навистина постоиИ така ќе има многу одговори. Сето тоа може да биде вистина, но сега кога знаеме за постоење на длабоки патеки и знаеме дека социјалните медиуми ги следат и професионалните реактори, веќе не знаеме со сигурност. Покрај тоа, на протагонистите исто така може да им се понуди торба пари и да имаат нов идентитет во Аргентина, но тоа настрана. Deepfakes може да направи кој било карактер, вклучително и целата историја, да се појави реален (прочитајте тука како тоа функционира) Може да работите и со актер како сторител, така што не знаете. Не можете да го кажете тоа Сè што знаеме, знаеме преку медиуми и социјални медиуми. Технички, сосема е можно да се постави PsyOps заедно и ако можете да го користите за да воведете законодавство што нормално никогаш нема да биде прифатено, сте ја постигнале вашата цел.

Овој случај исто толку лесно може да доведе до режим на прифаќање за подигање на проблематичен мислител или некој што не соработува со државната политика. Тогаш сте ја поставиле основата за фашистичка полициска држава во уредна волна јакна: волк во овча облека.

Веќе сме навикнати на полицијата, барајќи од нас за идентификација. Тоа се случи и под режимот „40 / 45“. Се сеќавам на време кога едноставно можеше да шетате на улица без пасош или лична карта и никој никогаш не го праша за тоа. Никогаш, никогаш, не со години! Тоа беше само непостоечки предмет; нешто излишно. Вие дури и не носевте пасош или лична карта со вас. Младите денес се навикнати да имаат лична карта секогаш во џеб, заради сите видови законодавство што го спроведуваа. Идентификувајте кога продавате пијалоци, кога влегувате во дискотека и многу други случаи. И, сметаме дека е нормално, затоа што некогаш постоеја проблеми што го наметнаа воведувањето на таа должност. И тоа е токму она што го гледаме. Во психолошка операција (PsyOp) секогаш се создава проблем со поголемо социјално влијание, тогаш се активира одговорот (преку телевизиски програми како што се Паув и дискусиите за социјалните медиуми) и потоа се нуди решението. Тоа е секогаш ново построго законодавство: повеќе полициска држава.

Во блиска иднина, не само што не се прикажува лична карта е кривично дело, туку може да се истераш од твојата куќа без помилување и без да дадеш причина. Тогаш можете да завршите во просторија GGZ без прозорци и ќе можете да добиете лек што ве тера да чувствувате малку вртоглавица. Ако после неколку часа сте седеле во таа просторија без прозорци и почнете да покажувате некое абнормално однесување (на пример, станувате клаустрофобично), тоа може да значи дека дефинитивно ќе влезете во мелницата за трговски центри GGZ. Ниту еден петел не лае во него. И ги прифативте сите закони што го овозможија тоа, затоа што беше толку неопходно; за убиства на Пате, за Ана Фабер, за Руинерволд, за, за, за. Изгледа како хорор филм место каде секој понекогаш седи да гледа филм.

Се обложуваме дека исто така мислите во видеото подолу: „Човекот мора да го заработи тоа, тој мораше да покажа сомнително однесување“.

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (24)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

  • Мартин Vrijland напиша:

   Бројот 33 е повикување на тајните друштва во кои учествуваат сите водачи во политиката, правдата, законот и медиумите.

   Тие се оние кои ја одржуваат Траманшуу: Реалноста како што ја перцепирате.

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Ве предупредува ... исто така, видео клипот на уапсен од полицијата во Мичиген, откако не покажа лична карта, можеби е направен да ги споделите гледачите да се навикнат на полициската држава и да се исплашат ако не се вклучите .

  Тоа е добар пример за сè поинтрузивна полициска држава, како што сè повеќе гледаме во Холандија. Вие ќе го прифатите целото законодавство што е потребно за ова, затоа што слепо ги преземате „проблемите со поголемо социјално влијание“ од медиумите.

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Се чини дека населението е подготвено за помилување со помилување на потенцијално „збунети лица“ (што би можело да биде етикета за скоро сите ... во поранешниот Советски сојуз се викаше дисиденти)

 3. Мартин Vrijland напиша:

  Мислам дека ликот на Ергон С се темели на Крамер од Сеинфелд

 4. Мартин Vrijland напиша:

  „Theената, чиј сопруг е примен во болница, го опишува соседството како самостојно. „Тука главно е„ живеење и допуштање во живот “. Нема кавга со едни со други или озборувања едни за други. Во секој дом тие имаат свое парче земја и вие особено живеете таму. За луѓето што беа убиени, се однесуваше истото “.

  Да, да, така, соседите не ги познаваа .. или навистина не ..
  Па не знаете, зарем?

 5. SandinG напиша:

  Таквата живо производство во кино ... одлично
  Пате ©

 6. Камера 2 напиша:

  Де Телеграф е стаклениот глобус и енциклопедија, секој ден,

  Како е можно тоа?
  Де Телеграф знае сè? секогаш! веднаш!

  Супер Колумбо, Шерлок Холмс ги имаат таму.

  Тие знаат дека биле чистачи во тоа кино.

  Тие знаат од децата на де Спук (во Дрент) дека се супер образовани и телеграфот е единствениот што може да ги прочита прикажаните фејсбук-постови на децата. (отворена врска подолу со режими за инкогнито)

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1044192181/onthullend-inkijkje-in-leven-spookgezin

  но не заборавајте Амстердам, плоштадот Уго де Грот.

  Nyони ван де Х и Ели и Школденберг ја имаат дијамантската топка што никој друг ја нема, тие се раса на светот на Агата Кристи, целата историја што ја знаат веднаш. (тоа секако е наменето да биде цинично)

  Сакам да се обложувам за едно пакување млеко, да го испратам Johони ван де Х за едно пакување млеко, а тој да се врати со шише кокс, тоа е само кај животното. Можеби Matthijs N би се вратил со шест пакувања пржени, тогаш тој би дал се од себе за своите најдобри.

  Де Телеграф секогаш знае сè за неколку часа! добро еј

  https://www.telegraaf.nl/nieuws/1755279408/omwonenden-schietpartij-gebeurde-voor-de-neus-van-zijn-vrouw

 7. Keyboarde напиша:

  Може да додадам на мојот список: мора да се заштити правото на одбивање на прием во психијатриска установа без судски налог.

  Правото на одбивање на лекови мора секогаш да важи без оглед на тоа што мисли судијата.
  (физичко и ментално самоопределување)

  Јас сум iousубопитен колку права на оваа листа околу 10 години сè уште важат, убав показател за тековната состојба на општеството.

 8. Мартин Vrijland напиша:

  АД објави: „ГГЗ сакаше да ги принуди осомничените убиства во киното да бидат третирани“. Како што реков: „Проблем, реакција, решение“ кон законот за Едит Шиперс од претходната влада. PsyOp?

  https://www.ad.nl/binnenland/ggz-wilde-verdachte-bioscoopmoorden-gedwongen-laten-behandelen~a6472334/

 9. Вилфред Бакер напиша:

  Лесно е НАЈДОБРИОТ, детски полицаец што некогаш сте го виделе !,

  https://youtu.be/XPDE8MovJQA

 10. Камера 2 напиша:

  Само до точка.

  Написот на блогерот (Мартин Врајланд овде) веќе многу ни покажа дека настанот е исправен
  е несигурен и тоа го потврдува и дезинфекцијата во комбинација со
  испуштајќи разни важни факти.

  Зошто:

  дали Маринус нема презиме?
  и зошто Гина нема презиме? но возраста
  зарем синот нема стажирање во Кореја?
  и ќерката или?
  Зошто тивкото патување изгледа смешно, се чини, за нас, исто така, важно за обработка.

  Зошто сè е познато за сторителот и скоро ништо за жртвите, невозможно е

  Луѓето се збунети? според написот подолу (линк) според соседот, што велиш сосед, тоа е богот Ужасно ако е навистина точно, што е збунето, се збунуваш кога осака го јаде сирупот од палачинка, а ти се зачудиш од тоа Страшен настан.

  Трезен Гронингерс го прават вашиот глас да се слушне, смрдеа!

  https://www.dvhn.nl/groningen/Buurt-verbijsterd-over-dubbele-moord-op-hardwerkende-Marinus-en-Gina-24961204.html?harvest_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.nl%2F

 11. Камера 2 напиша:

  Заборавете зошто, се прашувате, нема душо
  фотографија од чистачката Маринус и inaина во Биос ван Патје во Гронинген….
  Па и уште многу други прашања што се отворени

 12. adje напиша:

  Па, мојот зет е менаџер во тоа кино и се дружеше со двојката.
  Willе прашам дали тој смета дека е пси-оп или не.
  Како и да е, не видено време на плажа. Поздрав!

  • Мартин Vrijland напиша:

   Кое е името на вашиот зет, тогаш дали можам да го наречам? И, зарем веќе не сте прашале дека во времето кога се случило Аџе?
   Знаете, тој бил пријател со двојката, но сè уште не сте разговарале со него?
   Како знаете дека тој бил пријател со парот?
   И ако тие постојат и тој беше пријател со нив (што, според мое мислење, веќе е одвоено, затоа што обично раководителите не се директно пријатели со средства за чистење), тогаш сè уште е можно дека станува збор за PsyOp.
   Дали е Адје можеби стаорец?

   • Сонце напиша:

    Штотуку сум надвор и не го познавам „Аџе“, не беа видени претходни коментари. Не е невозможно дека тој е едно од момчињата на сценариото или се однесува како слуга за момчињата на сценариото, шемите и измамниците . Тие се многу добри во тоа затоа што населението проголта сè.

 13. FreshWind напиша:

  Вистински или лажни ... psy-op или не
  „Никогаш не дозволувајте добра криза со губење на отпад“
  Не мојот цитат .... Но, сè е кажано со тоа.
  Патем; намерно да не се спречи и / или олеснува е исто што и да се изврши!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина