Дебаклот во Brexit отсекогаш бил однапред реализиран план

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 4 септември 2019 10 Коментари

извор: thesun.co.uk

Дебаклот во Brexit отсекогаш бил однапред реализиран план. Оние што ја следат оваа страница веќе некое време, беа во можност да го читаат одново и одново, но ајде да го резимираме повторно. Ако видите дека секој политичар е само актер кој служи на важноста на агендата за глобализација и работи тајно за аристократијата, тогаш ќе видите дека дебаклот во „Брексит“ му служи и на агендата за глобализација. Па, можеби ќе речете:Да, но Brexit е анти-ЕУ и затоа е против поголема централизација на моќта". Тоа е идејата што ја разгорија политичарите и медиумите. Brexit секогаш требаше да заврши со неуспех.

Тоа е само глума во британскиот долен дом, преку Тереза ​​Меј наспроти ereереми Корбин и целата врева за добра или лоша зделка што треба да остави впечаток дека се работи за автентичен политички процес. Тереза ​​Меј не можеше да добие одобрение за договорот и мораше да го направи патот за тврдокорниот Борис nsонсон и најновите случувања се целосно импресивни, при што nsонсон се обидува да принуди без договор за Брексит и британскиот парламент се обидоа повторно да се спротивстават на ова (види резултат движење во британскиот Долниот дом на вчерашниот ден). Не мислите ли дека е возбудливо? Сведок сте на глума на врвните актери; наречени и „политичари“.

Отсекогаш сум го нарекувал: Brexit мора да show покаже на цела Европа дека кога сакате да ја напуштите ЕУ, ќе го почувствувате во вашиот џеб. Сепак, прво, беше направено внимателно градење за да се стигматизира тој проток на анти-ЕУ. Всушност, низ целиот свет гледаме дека една иста марка е внимателно изградена: вистинската марка. Тоа веќе започна со Најџел Фараж и неговиот тим во ЕУ, кои отворено и остро го критикуваа недемократскиот административен чудовиште. Во САД е Доналд Трамп кој го претставува брендот десно и во Бразил Jair Bolsonaro. Во другите земји на ЕУ гледаме имиња како Марин Ле Пен, Тиери Баудет и можете да го комплетирате списокот. Овој „правилен“ бренд се придржува до одредени идеи кои имаат слични карактеристики. Поголемиот дел од времето тие се националистички, тие ги критикуваат историските теми (што може да се стигматизираат како „теории на заговор“) и се стремат кон силна заштита на сопствената економија. Од ова можете да препознаете дека се занимаваме со пиони од истиот блок на електрична енергија, иако можеби звучи тоа противречно. Explainе објаснам

Причината поради која овој „правилен“ бренд е изграден толку внимателно е затоа што владејачките аристократски крвни линии (за кого овие актери се пиони кои го засилуваат своето политичко дејствување за да ве натераат да верувате дека демократијата навистина постои) да знаат дека постои огромен потфат. сентименталност меѓу населението ширум светот, против агендата за глобализација. Што можете да направите подобро отколку енормно да ја проширите оваа марка десно, преку многу внимание на медиумите и да ги направите политичките движења енормно во корист, а потоа да ги направите одговорни за колапс на економијата; проследено со големи социјални немири? Ако донесете половина од светското население на бродовите на десната флота и тогаш се осигурате дека таа флота може да биде одговорна за тотален хаос и колапс, можете да ги назначите десничарската флота и сите лица на бродот како виновни.

Бомбите на дното на бродовите на десната флота сега се активираат скоро истовремено. Интернет-страницата alt-market.com совршено објаснува како глобалистите долго време го планираа американскиот економски колапс под Трамп. Заземам став дека гледаме нешто слично во Велика Британија со ознаката десно. Без разлика дали Брекзит нема договор или го одложуваше Brexit преку уште повеќе политички тешка војна или нови избори: ќе биде уништено сите да ја срушат британската економија и да го влечат остатокот од Европа во пресрет.

Со контролирано уривање од брендот од десно сте оствариле огромна победа за агендата за глобализација во еден пад. Сите давеници на десната флота ќе бидат ископани од остатокот од населението и ќе бидат на врвот на теренот и пердувите. Потоа, овие смешни мислители на заговор може да бидат кренати на одборот на старата доверлива флота што ќе го продолжи патот кон понатамошна глобализација и централизација на моќта. Давениците секако ќе се мијат под распрскувачот под висок притисок. Таа критична група која, доколку е потребно, сакаше да биде различна, тогаш е целосно замолчена. Ние сме во пресрет на планираниот хаос и во САД и во Европа (како резултат на процесот на Brexit, кој е осуден да кулминира во дебакл). Вртете го ременот, Дороти! (Прочитајте овде продолжението)

Листа на изворни линкови: RT.com

Тагови: , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  И за да се заврши приказната, десничарската група е поврзана со сите оние измами за стрелање (вклучително и геноцидот во Србија) што во медиумите ги видовме како лажни вести (псипови) во последните години. Со тоа, „десничарскиот“ бренд е прикажан како дополнителна црна боја. На овој начин ќе ги направите екстра опасни и луди.

  https://www.rt.com/op-ed/467908-hussain-bosnia-altright-propaganda/

 2. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Сигурно знам дека е голема шарада. На сите овие кукли им се игра улога што ќе ја исполнат до крај, на болка од ... Но, се случува нешто поголемо што се случува: Theио нацистичкиот кабал умира по смртта и што следува се уште чека!

 3. Цезар Лав Каче напиша:

  извини ...

  до крај

 4. Камера 2 напиша:

  Повторно остар напис, благодарам.

  Може да биде убав предмет за Факултетот за општество: -) - и однесувањето науки на УВА.

  Ако професорите сè уште прогласат демократија, да претпоставам

  https://www.uva.nl/faculteit/faculteit-der-maatschappij-en-gedragswetenschappen/organisatie-en-contact/disciplines/politicologie/politicologie.html?1567584303509

 5. Мартин Vrijland напиша:

  Борис nsонсон потомок на турско (османско) елитистичко семејство може да иницира хаос во Европа; хаосот од кој ќе се опорави Османлиската Империја:

  Али Кемал
  Од Википедија, бесплатната енциклопедија
  Скокни до навигација Скокни за пребарување
  Во ова име на отоманско турски стил, дадено е името Али Кемал и нема презиме.
  Али Кемал
  бег
  Али kemal.jpg
  Министер за внатрешни работи
  Во канцеларија
  4 март 1919 - 20 јуни 1919
  Монарх Мехмед VI
  Премиерот Дамат Ферид Паша
  Претходеше од Мехмед Али бег
  Успех на Хац Адил Арда
  Лични детали
  Роден 1867
  Истанбул, Отоманска империја
  Умре 6 ноември 1922 (на возраст од 54 - 55)
  Озмит, Отоманска империја (денешна Турција)
  Националност османлиска
  Брачен другар (а) Винифред Брун
  Сабиха Ханим
  Деца 3, вклучително и Зеки Кунралпа
  Роднините Стенли nsонсон (внук), Борис nsонсон (голем внук)
  Окупација Владин службеник (професионална сила), новинар, поет
  Али Кемал бег (отомански турски: عَلِي كمال‌ بك; 1867 - 6 ноември 1922) беше турско-турско [1] [2] новинар, уредник на весници, поет [3] и политичар за либерален потпис, кој беше за некои три месеци министер за внатрешни работи во владата на Дамат Ферид Паша, Големиот везиер на Отоманската империја. Тој беше убиен за време на турската војна за независност.

  Кемал е татко на Зеки Кунралп, кој беше поранешен турски амбасадор во Швајцарија, Велика Британија и Шпанија. Покрај тоа, тој е татковскиот дедо и на турскиот дипломат Селим Кунралпа и на британскиот политичар Стенли nsонсон. Преку Стенли nsонсон, Али Кемал е прадедо на британскиот премиер Борис nsонсон, како и Johон nsонсон (пратеник за Орпингтон), новинарот Рејчел nsонсон и претприемачот Лео nsонсон.

 6. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Ова е уште еден доказ дека оваа подморница ќе биде управувана до последната треска од големо сатанско вкоренено семејство со прадедо Јахве! Знаете дека туѓото чудовиште го нарекол и бог кој ги рекреирал оригиналните луѓе по неговиот имиџ ...

 7. Лево или десно напиша:

  Не е толку тешко:

  https://ibb.co/nkMqrtC

 8. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Велики Израел, а потоа и остатокот од светот?!

  Новиот светски поредок?!

  Новата Османлиска Империја?!

  Губење на Европа. ?!

  Убивањето на Зоо Нацистичка САД

  Трета светска војна?!

  Голема незгодна збунувачка сатанска игра или различна?

 9. Riffian напиша:

  Сè што оди според планот ...

  „Сигурен сум дека еврото ќе не обврза да воведеме нов пакет инструменти за економска политика. Политички е невозможно да се предложи сега. Но, некој ден ќе има криза и ќе се создадат нови инструменти “.

  - Романо Проди, декември 2001

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина