Денес е време, избори, Гласање совет: не гласајте!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 15 март 2017 9 Коментари

избори-pvv-vvd-најголемиДенес конечно е толку далеку. На парламентарните избори во кои можете да гласате за комерцијален лажливец Марк Рутте (VVD), холандскиот Обама Џеси Klaver (зелена левица), популистичка десничарска Герт Вилдерс (ВВП) и гасена лево дружина која се протега по должината на други вкусови во општеството. Форумот за демократија (FVD) Тиери Baudet наводно можеби најдобрата опција за оние кои навистина инсистираат беспомошна дека гласовите навистина работи, но Baudet успеа да се спомене во Не кампања на референдумот за Спогодбата за асоцијација со Украина, кои не треба да се обратите до отфрлање на договорот, но одбивањето на штетни улогата на холандската политика за поддршка на неофашистички групи за време и по државниот удар во Украина. Ние со сигурност можеме да кажеме дека е тешко политичари за време на изборите задача, главно, со изградена тензија меѓу луѓето, по четири години лежи и мамење со вентилација на актуелната власт, како и пареа од садови под притисок. Добро обучени марионети се таму за да ви ја дадат илузијата за учество на јавноста. Во написите со наслов "Зошто не треба да гласате" дел 1 en дел 2 Го објаснив тоа опширно. Прочитајте повторно пред да одите на гласачката кутија.

Често слушнав одговор на моите статии беше: "Ако не гласате, вашиот глас ќе биде поделен меѓу други партии. Гласајте за партијата на не-гласачите! "А реакција на мојот Фејсбук страница го напиша следново за ова: Оваа партија сака да добие места во собата, но не прави ништо со тоа. Тие, исто така, се воздржаа од гласање за ново законодавство. Тоа звучи убаво и убаво за таканаречените "не гласачи". Нивниот звук и приказна може да се слушнат во собата. Но, замислете дека "не гласачите" партија добивање на 10 места во собата. "Голем!" Тогаш не избирачите викаат. Ние сме на мапата во политичката Холандија. Нашиот протест се слуша! Ова значи дека седиштата 140 остануваат за останатите страни. Прилично се смее, бидејќи на овој начин им е полесно на другите партии да формираат коалиција. Каде што инаку му беа потребни места на 76 како коалиција, сега ви се потребни само седишта од 71. Тоа е смеа партија Не избирачи. На овој начин ќе им олесните на партиите да формираат коалиција со големата фрагментација што постои. Значи, партијата на Нит Стеммерс им помага на актуелните политички партии. Нели? Дали навистина сакаа вистинските не гласачи? Или, пак, и оние кои не се избирачи ја измамат оваа нова партија? Или оваа идеја ќе излезе од политиката?

Гласањето за која било политичка партија, е јасен сигнал на "единица" што ќе продолжи да го признае сегашниот демократски систем. Само кога ќе дознаете дека увозот на закони, правила, војни и полициски мерки на државата неконтролираното низ гром и наметнати од страна елитистичка Горно платно работи преку границите и во целиот свет, исто така ќе откриете дека политиката земја не е ништо повеќе од одржување на колбас од илузијата за учество на јавноста. Кабинетот Рут, на пример, е во корист на луѓето милијарди долари. Дали навистина мислите дека друг тим ќе го направи тоа поинаку? Не, изборите ви помагаат на илузијата дека можете да ги доближите партиите на власт што ќе прават поинакви работи. Таа илузија ќе се распадне повторно во 4 години. Но, не грижете се, повторно можете да гласате за следниот тим на професионални лажговци.

За среќа, десничарскиот популизам сега е супер безбедносна мрежа за незадоволство. Се очекува овие десничарски популистички партии да победат денес. Ова, исто така, ќе важи и за остатокот од Европа во блиска иднина. На пример, Марин Ле Пен ќе победи во Франција. Тоа е предвидување што веќе го направив, меѓу другото овој напис, во која, исто така, објаснив дека ова планирано префрлување на десно привремено ќе се откаже од националистичкиот и протекционистичкиот (анти-ЕУ) курс на бродот. Елитистичката "длабока состојба"сака ова поместување на десно. Под водство на овие десничарски популисти, ќе се користи поинаков курс и луѓето ќе добијат надеж повторно. Тогаш централните банки ќе ја исполнат својата улога и ќе ги зголемат каматните стапки; на "печати пари"Стоп и несреќа на економијата. Резултат? "Дали (главите на добитокот) никогаш не сакаат да отстапуваат од големиот концепт на Европа? Ве молам никогаш повеќе не го поддржувате процесот на антиглобализација? Го гледате резултатот!"

Изборите не само да послужи како вентил на садови под притисок, но исто така одлична можност за сите видови на техники социјален инженеринг и техники шпионажа да се тестираат преку паметни телефони, Фејсбук и Гугл. ТВ, весниците, радиото и социјалните медиуми ве бомбардираат со програмирање базирано на перцепција. Фејсбук, Google и другите собираат големи податоци за мерење на вашата реакција, емоции и предност. Убаво е што сите заедно доброволно се занимаваме со тоа. Тоа е одлична можност да се психолошки, да се изгради социјални и општествени профили на сите во Холандија за големи бази на податоци на "длабока држава", така што може да се направи за да се рафинирани управување перцепција во иднина. Но, еј, тоа веројатно не е случај дури и ако мејнстрим медиумите зборуваат за шпионажа преку апликации, како што е овој документарен филм Tegenlicht. Јас посветив една статија до дигитален град, големи податоци и статија до "интернет на нештата'; Јас посветив повеќе статии на компании како што се стратешки комуникациски лаборатории (SCL група) и многу повеќе. Дури и Vrij Nederland посветил статија на техники за влијание кои можат да се применат (види овде), а исто така ја спомена и групата SCL. Но, колку и да е тој луд Мартин Vrijland, секој едноставно продолжува со секојдневните грижи, ги рагинува рамењата и мисли: "Сето тоа ќе биде малку подобро". Системот (каде што давате легитимитет да гласате) ви се приближува како атентатор со заштитна боја; волк во овча облека (види овде en овде). Слушате некои шушкава, но тивко се пасете. Само кога е предоцна, ќе се обидеш да скокнеш. Не велам дека не ве предупредив!

Листа на изворни линкови: vn.nl, nietstemmers.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  Имал сон минатата ноќ и не е шега што јас заедно со моите сонародници и Вилдерс беше на авионот. Никој не сакаше да седи до Вилдерс, со текот на времето слетување започна кога слетавме на ред пистата и на големо разочарување на некој скрши десното крило на авионот.

  Може ли некој да ми помогне во расчленувањето на овој мрачен сон ????

  • Riffian напиша:

   Hahhaa, проклета слушнав партиската програма на PVV и VNL. Сите кредити на Ерик ван Муисвинкел ????

   @Diewer, тоа е куклена претстава. Јас само мислам дека актерите ќе се влошат до крајот на годината, ќе го добиете тоа. Тие дури и не пречи да се скрие работи, по добар пијалок пиво сите заедно и откако ќе се нарекува. Кариера се движи до надзорните каде фоајето на корпорации / банки / осигурување имаш награди. Училишни примери Вим Кок, Лок Херманс, Андре Ровоет итн.

   Кој и да се види низ игра на поделба и правило и се даде на нео феудалниот систем на прст, за жал, сериозно малцинство. Но, почетокот е таму ...

  • Вилфред Бакер напиша:

   Почитуван примитивник

   Вилфред прави обид

   Имал сон минатата ноќ и не е шега што јас заедно со моите сонародници и Вилдерс беше на авионот.

   Дека авионот што ви е, тоа е вашата енергија, ти си во бегство, па дури и оние сограѓани сте, вие и вашите колеги летаат со енергија која впива нашата убава Холандија, но тоа е уште еден лет.

   Никој не сакаше да седи до Вилдерс

   Вие и вашите колеги Холанѓани не би навистина со таа енергија со летови, енергијата што поплавени нашата убава Холандија, вие сте сите оние луѓе на авионот, ќе 1 заедно со нив на патот кон нешто што завршува на погрешен пат.
   Но, не се срами, не се чувствувате виновни

   по некое време слетувањето беше распоредено

   За среќа, мора да слеташ, не можеш да останеш бегајќи "Што оди, мора да слезе"

   а потоа доаѓа, бидејќи тоа е прекрасен сон.

   на кој завршивме на погрешна писта

   вашата енергија со вас сонародници се става на погрешен пат, вие и вашите колеги сонародници беа, всушност, пилот, ќе поднесе и кога сте ја добиле на авионот и одлетаа од кој сте, навистина, никој од вас на свој енергија brevet, исто така Вилдерс не ......... .. кои не можат да летаат и, исто така, само следат

   и на разочарувањето на сите право десно крило на авионот прекина.

   Секако плашам ќе се разбуди (што е она што го направив) дури и вашите сонародници, во вашиот следен сон (треба да дојде) се распаѓа од лево, долу, или и двете во исто време и да ви излезат тоа време се да се земе летање лекции кои летање лекции слободен, длабоко во вас, неверојатно убава лице се јавува таму, лесно да се контролира F16, навистина

   Бидете мирни и знајте .............

   Поздравувајте Вилфред.

 2. Diewer напиша:

  Таков срам дека толку многу луѓе сеуште учествуваат во куклен театар ..!

 3. Невиноста напиша:

  Политичарите не се избрани, тие се избрани!

  Оние кои не го знаат ова ќе останат жртви. ПОКРАЈ ЗА СКЛАД. Обрнете посебно внимание на зборовите на вашиот јазик!

  ВЛАДА = Губернар Менте, буквално МОНД (mente) КОНТРОЛА (губернаре).

  Демократијата е лага.

  И со малку слобода е исто што и малку бремена. Ропството е факт што не можете да избегате. Се додека продолжите да го препознавате системот, имате само слобода да изберете друг господар на мајстор во рамките на овој систем: o)

  Разбудете се!

  Погледни околу тебе! Исто така, го најдам тоа (не) смешно како луѓето можат да бидат (види) слепи!

  Понеделник, саботата (Säter / Сатана / Сатурн), во четвртокот (Четврток: THUNDER / Тор) Недела, корпорации (Корпус, тело), ​​да видиме за себе нешто од клучно значење за вашиот секојдневен речник и да видиме како Матрикс ве опкружува целосно и живот целосно контролирани!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина