Додека Трамп фрла нафта на оган врз Северна Кореја, Ерусалим и Венецуела, моќта се менува кон исток

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 14 декември 2017 25 Коментари

Нешто големо се случува. САД се чини дека се однесуваат како диво куче, но незабележливо губи се повеќе и повеќе сила под Доналд Трамп. Не само што гледаме дека турскиот претседател Ердоган добива се повеќе и повеќе моќ; Русија, но особено Кина, исто така, се зголемува на власт.

Јас се соочувам со следнава изјава: Сето тоа е испреплетено и е дел од мастер план, во кој обичниот граѓанин мора да верува дека постои спонтано разгорувачка битка. Не постои спонтана борба; има само една патокама кон светската влада преку создадената битка според правилата на играта Хегеловата дијалектика.

Тоа значи дека секогаш создавате контрадикции и борби за да на крајот достигнете вашата цел. Трамп може да ја префрли моќта на Америка на исток. За тоа мора да направи некои екстремни потези. На тој начин, тој мора да се ослободи од оган кон Северна Кореја и да направи она што сите негови претходници не се осмелиле да го сторат. Тој мора да ги искорени народите, да ги оспори владините водачи и на крајот да ја сруши американската економија. Тоа е предвидување што го правев и повторувам овде повторно. Ние исто така можеме да го видиме во активностите на Трамп. Op Ноември 21 2016 Напишав:

Ако економијата навистина е фрлена во хаос под Доналд Трамп или (како што некои предвидуваат) за назначување на Трамп, тогаш тоа создава простор за смени во блокови на моќ. Таа и понатаму останува тешко да се предвиди, но тоа ќе се намали економијата на САД директно ќе имаат влијание врз светската економија и несомнено воведе долгоочекуваниот следната (длабоко) криза.

Тоа веќе започна со паметен потег на Трамп за да го прогласи Ерусалим главен град на државата Израел. Тоа го поттикна турскиот претседател Ердоган да ги повика сите муслимански земји заедно. Не правете грешка; тоа е добро и дека ова не е објаснето многу пошироко во медиумите, е знак дека немаме многу медиуми. Тие молчат каде што треба да зборуваат и обратно. Ердоган сите муслимански земји да се добие маса е знак на солидарност се појавува помеѓу повеќе дотогаш завојуваните фракции на сунитите и шиитите. Ова се чини дека е предвидување што го имам Август 2016 направи кога реков:

Да претпоставиме дека Русија и Турција ќе ги здружат силите и на тој начин светот сунитски и шиитски светот се обединети, а потоа конечната битка ќе се кандидира уште еднаш секоја борба меѓу исламскиот свет и Израел (и сите поврзани страни со него). Дали е писмото од Алберт Пајк од 1871 тогаш можеби не е лажен? Дали пророштвата на различните религии сѐ уште ќе се остварат?

Солидарноста, секако, е резултат на екстра брзо движење на Трамп во Ерусалим. Ердоган имаше дури и денес 1 на средбата 1 со иранскиот лидер Хасан Рохани.

Во меѓувреме видовме интересен изглед на тој исламски самит (присуствуваа повеќе од 50 земји) во Истанбул. За време на овој самит, не се разговараше само за движењето на Доналд Трамп во Ерусалим, туку муслиманските земји го прогласија Источен Ерусалим Палестинскиот главен град. Сето ова се случи со присуство на немуслимански лидер; малку чудна патка, но тој беше таму: Претседателот Николас Мадуро од Венецуела. Што требаше Маду да го направи таму меѓу сите тие муслимански државни глави? Па, тоа има се што да прави со претходно споменатата промена на власта и со санкциите наметнати од САД. Овие санкции се главно за нафта и може да се разбере дека на таква конференција со муслиманските држави 50 има многу купувачи на нафта. Исто така има и земји кои можат да тргуваат со малку нафта и лесно е да се погоди она што беше разговарано за време на самитот.

Додека Доналд Трамп во меѓувреме, со еден големите морнарички флоти блокирајќи го севернокорејското пристаниште и фрлајќи уште повеќе нафта на огнот, па се случува се што се случува во американската власт. Се чини дека претседателот на Венецуела Мадуро доволно пријатели успеа да победи, со цел да се ублажи болката на изречени санкции на САД, но има нешто многу повеќе интересно што се случува. Кина најави нафта во кинеската валута да сакаат да тргуваат на јуанот, кои земјите од каде што "не сакаат" да ги преземат акциите на валута, ќе го направи тоа можно да се плати во злато, РТ извештаи:

Претходно оваа година, кинеската влада ги објави плановите за започнување на фјучерси за сурова нафта во јуани и конвертибилни во злато. Договорот ќе им овозможи на трговските партнери на земјата да го претворат златото во кинески средства или да го претворат во американски долари.

Новиот репер ќе им овозможи на извозниците, како што се Русија, Иран или Венецуела, да ги избегнат санкциите од САД преку тргување со нафта во јуани.

Значи, се чини дека под Доналд Трамп се случува промена на моќта на исламскиот блок предводен од претседателот Ердоган, како и промена на моќта кон Кина и Русија. Значи можеме да кажеме дека постои промена на моќта кон Исток. Тоа би можело да се претвори во борба меѓу повредениот лав (САД), кој потоа се фрли во финална битка за смрт и новиот блок за зголемување на моќта. Ве повикувам некое време дека Отоманската империја е во процес на воспоставување и тоа 2023 е целна година. Всушност можеме да го земеме отровот што во сето ова е сценариото на верските пророштва ќе биде водечки принцип и дека борбата на крајот ќе се врти околу Ерусалим.

И додека јас и ти и самиот си дозволи да бидеш слатка од сите оние хегеловски дијалектики на оние полиња на моќ, сите тие земји се кои се борат меѓу себе во видливото поле, Во меѓувреме убаво да придонесе за градење на дигитални затвор и светска влада под контрола на вештачката интелигенција (AI), на централизација на моќта незабележано ќе се обрати преку технологијата на синџирот на блок кој е сега hyping на Bitcoin и други крипто валута. Ти и јас го градиме новиот светски поредок. Сето тоа рударски компјутерски капацитет придонесува за чудовиштето на АИ, кое на крајот ќе се претстави како лажен месија или антихрист. Во моето мислење, ќе Месијата, всушност, ништо повеќе од био-аватар тело изградена со помош на нанотехнологијата во кој е сместен синџирот на блок супер АИ. Размисли за тоа робот СофијаНо, тогаш пореална верзија со вистински биолошки клетки 100% направени од нанотехнологијата ДНК, мозокот на Месијата има пристап до супер-мрежа (за блокирање на синџирот на компјутери и Биг податоци, како што се Центарот за податоци на Palantir).

Потоа, спасителот на крајот ќе го претстави патот Проблем, реакција, решение. АИ "анти-Христос" ќе предизвика бучава некое време, се сомневам. Спасителот, кој потоа доаѓа, "вистинскиот Месија", ќе ја одземе секоја религиозна опозиција и ќе го обедини светот под неговото крило. Тогаш "Големиот сум"Се претстават себеси; супер АИ кој ја изградил оваа симулација; градителот на ова душа затвор што нè води низ страв и конфликт во неговата интернет-мрежа во светот; мрежата на сингуларноста.

Што е тоа поврзано со промената на моќта на исток, и што има врска со можната криза што доаѓа во САД? Евентуалната криза (дополнета со војни или светска војна) повторно ќе ги стави банките во неволја. Ова ќе доведе до лет кон сега зрелиот крипто валутен пазар. И тоа беше токму намерата. Оваа блокчејна технологија придонесува за раст на вештачката интелигенција и на глобално ниво контролна мрежа, мора да бидете јасни до сега. И додека ние се расејуваме од расправиите околу нафтата, Ерусалим и религиозните разлики, сите овие земји (кои летаат едни со други во видливото поле) сега градат сите од нив на дигитална мрежа за надзор на сите нивни граѓани. Значи, ако одите подалеку од сите расправии и сите верски и економски расправии, може да дојде до следното откритие: сите тие му служат на истото Luciferian план.

Листа на изворни линкови: dailysabah.com, turksemedia.nl, rt.com, ad.nl, rt.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (25)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SandinG напиша:

  Пророштвата за последното време се само-исполнет сценарио, во кој Ватикан и аристократските крвни линии играат централна улога. Ги гледаме нивните политички претставници на јавна сцена, луѓето мора да бидат поделени и контролирани преку верата и политичките струи. Додека времето не е во право и населението е морално и физички исцрпено да се бори. Види Ил Принцип на Николо Макијавели ..

  Ционизмот, социјализмот, комунизмот, масонеријата итн. Се алатки на елитата, на пример, симболиката што се користи во знамето на СССР / РДР. И, исто така, симболиката со која се нарекуваше "ѕидот" (9-11) -1989 е намален. Б-актерот Реган самиот хардкор комунист му дал на Горбачов задача да го симне ѕидот. Но, самиот Горбачов го изјави следното во 1987 Times конгресот на Политбирото:

  "Господа, другари, не грижете се за сите што ги слушате
  Гласност и Перестројка и демократија во наредните години. Тие се
  првенствено за надворешна потрошувачка. Нема да има значителен внатрешен
  промени во Советскиот Сојуз, освен за козметички цели.
  Нашата цел е да ги разоружаме Американците и да ги заспиеме.
  Сакаме да постигнеме три работи:

  Еден, ние сакаме Американците да ги повлечат конвенционалните сили од Европа.
  Двајца, ние сакаме да ги повлечат нуклеарните сили од Европа.
  Три, ние сакаме Американците да престанат да продолжат со стратегиската одбранбена иницијатива. "
  Цитат: Михаил Горбачов
  (1931-) Генерален секретар на Комунистичката партија на Советскиот Сојуз, последниот шеф на државата на СССР (1985-1991)
  Датум: ноември 1987
  Извор: говор на советскиот Политбиро, ноември 1987

  Тој, исто така, рече дека следново за блокадата за градење на ЕУ:

  "Најочигледната работа што треба да се направи во политиката во текот на последната деценија е очигледната определба на западноевропските лидери за повторно создавање на Советскиот Сојуз во Западна Европа".
  - Михаил Горбачов

  Тука сме 30 години подоцна и слушаме Трамп повторно да зборува дека ќе изгради "ѕид". За кого?

  • SandinG напиша:

   Според мое мислење, комунизмот / колективизмот е планот за Новиот поредок на тајмс:

   • SandinG напиша:

    Реган зборува за физички ѕид и Трамп за "проѕирен" ѕид. Рара што значи со ова? Контролната мрежа АИ?

    • SandinG напиша:

     Интернетот е инфраструктура за полициска држава

     Агендата на Илуминатите е да го поробува човештвото ментално, духовно и конечно физички. Интернетот е идеална алатка за идентификација и следење на секој поединец. Тие почнаа да казнуваат луѓе кои се спротивставуваат на одземање. Според ГАБ "строгите правила за спроведување на Твитер ќе бидат на декември 18th. Твитер ќе биде оценето однесување на корисниците како на, така и на OFF на нивната веб-страница. Значи, ако ја посетите друга веб-страница што не им се допаѓа или покажуваат "поддршка" за групи што не им се допаѓа, може да добиете забрана. Ова невиден степен на цензура и црната листа или групи од јавниот плоштад е за разлика од ништо во историјата ".

     Откако готовината е застарена, ќе биде лесно да се прекинат дигиталните банкарски сметки или непослушните индивидуи

     https://www.henrymakow.com/2017/12/internet-basis-of-police-state.html

 2. SandinG напиша:

  Пример: Трамп зборува за проблемот со дрогата кој ја легитимира изградбата на "ѕидот", но истиот проблем го создадоа истите владини оддели, кои подоцна го надгледуваа целиот. Размислете исто така и за Авганистан и за афионите, каде што НАТО со лажен мотив ја нападна земјата за борба против "теророт" и донесе "демократија". На кратко PRS или Хегеловата дијалектика.

 3. Камера напиша:

  Се плаши од бомбата? како "Doe Maar" досега пееше! Ништо не е случајност, ништо

  Тука е логично објаснување пред неколку дена

  Страв од глад, Макијавели цени (Јан Марињисен), подели и ....?

  размисли за себе! Тука е логично објаснување пред неколку дена, на англиски јазик

  • SandinG напиша:

   Масон и млад тренер Јонг-Ун сака да ја одигра играта. Мислам дека тоа може да се направи полесно отколку што мислиме. Земете украдена подморница (Аргентина), главата на Менхетен (Њујорк) и детонација на нуклеарна глава од брегот за да предизвика цунами и САД (Агент портокал) ја обвини Северна Кореја. Хегел може да си го цица врвот?

   • SandinG напиша:

    Дали тој ќе припаѓа на клубот? Мислев дека ... скриената рака добро се одвива во тие кругови

   • Камера напиша:

    @ Песок во очите

    На пат нема, навистина "А подморница" само помина за еден месец, сигнали за алармирање? Систем за следење? за подморници сите постојат, дури и без сателит

    https://www.alcen.com/en/defence-security/releasable-buoys-submarines

    https://www.volkskrant.nl/buitenland/hoofd-argentijnse-marine-ontslagen-na-drama-met-onderzeeer~a4546073/

    • SandinG напиша:

     Младите од кабалата (станува збор за транспарентност) стануваат сосема транспарентни, на пример сме виделе, на пример, со "исчезнати" авиони кои се користат во геополитички чувствителни области. Овој план (2e 9 / 11) е многу долг во изработката и преку сугестивни пораки во јавната арена вие можете да видите што планираат. И нивната цел е природна тотална централизација на моќта ... ОН

     "Сакам да разговарам за нашите заеднички одговорности во услови на заедничка опасност. Настаните или последните недели можеби помогнаа да се осветли тој предизвик за некои; но димензиите на заканата се големи на хоризонтот многу години. Без оглед на нашите надежи за иднината - за намалување на оваа закана или за живеење со тоа - не може да се избегне ниту гравитацијата ниту тоталноста на нашиот опстанок и предизвикот што не се спротивставува на невообичаени начини во секоја сфера на човечката активност ".
     - JFK

     Покрај тоа, проектилите на Северна Кореја не одат подалеку од Јапонија, како ќе стигнат до САД? Мислам дека кабалата даде одговор на тоа. + Американските војници најчесто се стационирани во јужнокорејската област. Нема подобро време да ги запознаеме ...

     • SandinG напиша:

      И особено ако психопати како Чејни ве предупредуваат неколку пати за 2e 9 / 11. Тие имаат различни пегли (сценарија за читање) во огнот и морате да го коваете железото кога е жешко. Кју боно? Тоа е јасно:

      Ричард Чејни
      46th заменик-претседател на САД. Потпретседателот Чејни, исто така, беше претседател и извршен директор на компанијата Халибартон и американскиот секретар за одбрана од 1989 до 1993.

      Јаков Ротшилд, ОМ, GBE
      Претседател на групата компании Ј. Ротшилд и РИТ Капитал Партнерс Саладин. Претседател на пет стрели ограничен. Лорд Ротшолд е познат филантроп и претседател на Фондацијата Ротшилд.

      Р. Џејмс Вулси
      Директор на Централната разузнавачка служба од 1993 до 1995 и како потсекретар на морнарицата од 1977 до 1979. Г-дин Вулси е ко-основач на Советот за енергетска безбедност на САД и претседател на Фондацијата за одбрана на демократијата.
      https://genieoilgas.com/about-us/strategic-advisory-board/

      https://www.youtube.com/watch?v=9C2Pnjz7FoM

 4. SandinG напиша:

  Зошто една комунистичка земја е толку популарна кај елитата и 2020 очигледно е пресвртница (види и 5G):

  Кина CCTV надзор мрежа само зеде 7 минути за снимање BBC репортер

  На кинеските власти им беа потребни само седум минути да го лоцираат и да го уапсат новинарот на Би-Би-Си, Џон Судворт, користејќи ја својата моќна мрежа или камера за видео надзор и технологија за препознавање на лице.

  Ова не беше случај кога медиумите беа присилно отстранети од земјата. На потера беше трик формиран за да се илустрира колку е моќен и ефективен кинеската влада систем за надзор може да биде. Тоа е очигледен пример за видот на следењето што Кина многу ги вложи во последниве години, со цел да им помогне на полицијата да ја извршува својата работа поефикасно.

  Таквите системи се користат и во приватните организации, на пример, да ги следат работниците и процесите во фабриките, но владините критичари предупредија на потенцијалот за злоупотреба во рацете на државата.

  Кина има најголем мониторинг систем во светот. Постојат некои 170 милион CCTV камери низ целата земја, а тоа е предвидено да расте повеќе од три пати со 400 милиони. <-
  https://techcrunch.com/2017/12/13/china-cctv-bbc-reporter/
  https://finance.yahoo.com/news/china-apos-cctv-surveillance-network-065054696.html

  • Мартин Vrijland напиша:

   Би-Би-Си репортерот би можел да го стори истото во Лондон и веројатно беше исто толку брзо уапсен. Уметноста на медиумите е секогаш да ни дозволи да го погледнеме Авганистан, па затоа не сфаќаме колку е лошо со нас.
   Истата технологија е водена и во Холандија. Кина можеби можеби изгледа најнапредна во таа област, но мислам дека не зборувате за должината на улиците напред, но треба да размислувате повеќе во сантиметри.

 5. SandinG напиша:

  NWO упориште ОН ќе изврши инвазија на една суверена држава, ми се чини големи вести.

  Моќ не се префрлува на исток, тоа е правилно централизирана утврдувања, NWO, како што се ММФ (СДР), VN итн Тоа не е случајно дека сето ова се одвива истовремено во целиот свет, СТРОГО во ЕУ. Но, никој не изгледа дека го гледа:

  "Лидерите на ЕУ претходно ја одобрија пакт за постојана структурирана соработка, или ПЕСКО, безвреден звук во Брисел".
  http://www.zerohedge.com/news/2017-12-15/who-ya-gonna-fight-landmark-treat-signed-create-eu-army

  Бев предупредена ...

  https://chicagoinformer.com/464280/chicago-requesting-u-n-troops-instead-of-supporting-police-chicago-video/

 6. SandinG напиша:

  Тоа воено право ќе биде прогласено во поделените држави е прашање на време ... само ја чека вистинската криза:

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина