Европските избори и безбедносната мрежа на FvD ("силувања од примерот на имигрантите")

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 20 мај 2019 1 коментар

извор: buisermedia.nl

Во твоите очи можеби не е важно, но видеото што Твири Бадет го објави на својот Твитер ова утро е, за мене, чиста пропаганда со двојно дно. За почеток, мислам дека луѓето во видеото се за трансродовите луѓе и ги препознаваме (како што беше споменато претходно на страницата) имињата што завршуваат со 'а'; што новиот стандард за трансродовите луѓе. Ние треба да веруваме во тие силувања. Не верувам во тоа. Освен тоа, станува збор за врамување "муслимански имигранти" како закана за западното население на домородното население.

Овде повторно јасно ја препознаваме играта на контролирана измама. Јасно е дека Европа е преплавена со имигранти, но луѓето кои се протерани на овој начин од војните не можат ништо да направат за тоа. Постои поголема агенда зад тоа и Thierry Baudet нема да го спречи тоа за вас.

Тиери го претставува полето на сила што го гледаме како расте низ цела Европа. Тоа е полето на контролирано поле на десната страна што го гледаме во сите соседни земји и групата што наскоро ќе биде обвинета за неуспехот на Брексит и на целиот економски хаос што тоа ќе го предизвика. Тие се Брексит, Нексит, Фрексит (и ти го именуваат) претставници. Тие го насочуваат чувството против ЕУ. Тие дури можат да го искористат. Тие исто така се користат за насочување на критиките за климатската политика и другите прашања во заштитната мрежа. Разни анкети секогаш покажуваат дека постои голема анти-ЕУ расположение кај населението. Мерењето е познавање и затоа овие сигурносни мрежи се цврсто поставени. Ако следните расте малку пребрзо, постојат средно бомби што се активираат. Тоа го видовме со неодамна гром во FvD самитот.

Кликнете на сината врска за да го прочитате моето подетално објаснување за тоа како работи контролираната опозиција. Јасно можеме да видиме од Твитер на Тјери дека е пешак на моќ распореден како стратег за безбедносна мрежа. Конечно, кога таа мрежа од риба е подигната на бродот, бомбите во двојното дно ќе бидат активирани, а групата што беше на бродот ќе се потсмева и прикован на столбот. На овој начин, луѓето дефинитивно се справуваат со критичната група и "мисли за заговор" (стигмата). Thierry Baudet е бренд кој се користи заедно со сите други европски политичари на правото да ја одбележат таа група луѓе. Кога ќе се донесе предлог-законот, никој никогаш не се осмелува да повтори критики, затоа што е поврзан со брендот Бодет (и неговите европски придружници) и екстремната десница. Практични и паметни, но тоа е целта на контролирана опозиција. Во меѓувреме, може да се случи и некое нелегално рекламирање и навикнување на новиот транс стандард.

Тагови: , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (1)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

  1. RA Imthorn. напиша:

    Дали има навистина толку малку луѓе кои не го гледаат ова?
    Навистина неверојатно.
    Многу зборувам со луѓето околу мене, кои имаат коментари и коментари, но ако почнете да ги прегрнувате вестите, тие ќе коментираат за мене.
    Затоа сакам да останам на рамнината, и сите да готват до добро.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина