Дали Мартин Vrijland контролира опозицијата? Не: Прочитајте тука зошто тоа не е случај!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 мај 2019 2 Коментари

извор: deleukstesprookjes.nl

Барт Нијман, заменик главен и одговорен уредник на Geenstijl, вчера доби блокада на Твитер. Причина? Тој повика на евроскептичко гласање. Тој изјави дека вообичаено е секогаш дома. Се разбира, глупости, бидејќи Geenstijl никогаш не побара да не гласаат. Гледаме повеќе или помалку иста работа што се случува тука како во САД со блокада на контролираните опозициски веб-сајтови како Infowars.com на Фејсбук од минатата недела. Ајде да испитаме како тоа функционира.

Тешко е да се види преку играта на контролирана опозиција, бидејќи изгледа толку убаво и пркосно. Во меѓувреме, Фејсбук ја одложува блокадата на страницата што ја објавив. Пораката што повеќе не можам да ја објавам од 2 во мај е сè уште на врвот на мојата страница (видете овде). Ова, од своја страна, го покренува прашањето дали самиот Мартин Вриланд не е само контролирана опозиција. Како тоа навистина функционира? Би рекол: ископа малку длабоко.

Би било корисно да го гледате филмот Сурогати (во кој глуми Брус Вилис) во овој контекст. Тоа покажува како креаторот на сурогатите (роботските аватари во кои поголемиот дел од општеството живее во тој филм) става лидер на опозицијата кај старите биолошки луѓе кои живеат во предградијата. Оние вистински луѓе живеат во еден вид "човечка зоолошка градина". Овој филм прекрасно покажува како можете да ја контролирате опозицијата со тоа што го водите сами.

извор: nos.nl

Но, каква е употребата на контролирана опозиција? Зошто би ги забраниле од Твитер или Фејсбук, на пример? Дали гледате колку медиумско внимание добива? Навистина треба да се навикнеш на тоа. Исто како Викиликс (Џулијан Асанж), исто така, беше контролирана локација на опозицијата која може да протекуваат информации за тоа колку сте сериозно извикувани (види тука зошто). Дури и со малку мрморење и збунетост сте се навикнале на него (со забрзано темпо). Тоа едноставно служи за забрзување на процесот на прилагодување. Заради изглед, се направени некои договори и се постави дел од медиумскиот спектакл, што ве тера да верувате дека сето тоа шпионажа на луѓето е едноставно корисно и неопходно. Во меѓувреме, пареа локомотива е само во подем. Контролираната опозиција, исто така, честопати едноставно служи како заштитна мрежа. Прочитајте тука како стратегија за безбедност мрежа работи.

"Но, кој ми кажува дека не си контролирана слободна земја". Ако се запрашате за тоа прашање, ве молиме добро да го разгледате, а потоа, исто така, да видиме која личност е единствената личност во Холандија, која детално се обраќа на играта на контролирана опозиција, конкретно именувана и која исто така прави врски; како што е тоа меѓу фронтменот на Ф.В.Д. Тјери Бауде и Институтот Клингендал и меѓу Алекс Џонс и Миха Кат со Совет за национална политика (CNP). Вие само треба да ги преземете проблемите за да го проучите ова темелно. Јас исто така ќе ви покажам како бев единствениот слободен (спонтано започнат во 2012) писател кој беше нападнат од пешак на моќ и неговиот тим. Некој кој оттогаш е претворен во жена и сега следи психијатриски курс за нега. Прочитајте овој напис и коментарите се во ред. Всушност, сето тоа е кристално јасно, под услов да го разгледате сериозно.

Нападните напади што често се случуваат, како што се оние на Миха Кат, служат за да изгледаат како нормален феномен и да го зајакнат нивниот кредибилитет. Но, ако изгледате малку подлабоко, ќе видите дека овие напади не се ништо повеќе од лажна и дека таков Миха Kat се надева дека како Бог во Франција од хотел до хотел; таканаречен "во бегство" за "Деммински одреди" и педомафија. Кој ќе плати за тоа? Откако една приказна е откачена, таа мора да продолжи да се врти, инаку целата фабрика на лага ќе се распадне. "Да, но и вие сте нападнати, и зошто не е тоа измама?"Бидејќи сум фундаментално и толку нападнат што буквално ме чини сè и не се качувам од хотелска соба до хотелска соба. Постои разлика помеѓу напади со арамии и фундаментално штетни напади. Некој како Кат веќе беше изложен од мене кога го покажав пред неколку години од кого бил платен; вклучувајќи го и осудениот изнудувач кој би користел сексуални снимки со мали деца за да ги изнуди високите политичари (Џек Абрамоф). И таква личност би се борела со политичката педомафија на Деминка? Појавата се залажува.

"Да, но гадвердам, сето тоа е толку негативно!" За жал, реалноста е помалку позитивна од победата на Ливерпул во Барселона или до крајот на финалето на шампионатот од Ајакс. Медиумите и алтернативните медиуми се контролираат зад сцената од страна на моќниот блок кој сака да ги насочи масите во одредена насока. Ако ги смугла рамената и мислите дека "тоа ќе биде моето време" или "поплава по мене", се повеќе и повеќе тоталитарен режим ќе се расплетува се повеќе и повеќе од кои вие ќе го доживеете само затвор ако е искусен во вашиот личен живот. допира (или вашите деца). Тогаш тоа е за жал премногу доцна.

Затоа е важно да се направи позитивен придонес на патот кон промени, наместо да се остави на политичарите и предните луѓе во медиумите или алтернативните медиуми. Евро-скептичното гласање не е ништо друго освен да придонесе за негување на спротивностите во општеството. Тоа не работи да се кандидира по (безбедносна мрежа) лидери. Овие Пиди Пајпер од Хамелин се добро обучени и има многу. Неодамна пишував овој напис за тоа што можете да направите сами. Прочитајте го тоа повторно. Тоа е 1 минута до дванаесет. Кој е одговорот што ќе го дадете ако вашите деца ве прашаат подоцна: "Мама или тато, што направивте за да го спречите ова?"

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (2)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Последното прашање во статијата или што е позитивен придонес?

  Некои луѓе избираат да им дадат уво на населението. Зборувам за мегаломанските медиумски структури како Телеграф, НПО, во основа сите (алтернативни) медиуми кои законски може да ја шират пропагандата на законот во нашите очи, слобода на зборот ха ха, освен ако не одбиеш да ко-пишуваш со нив како што прави Мартин Верјланд, тогаш си надвор и ти се откажуваш

  Уште еден убав пример:
  Јас неодамна видов некој да ги замени рекламните постери.
  Јавните улични рамки, ги познавате, во кои се најавува: поради големиот успех постои изведба на Војник на портокал или постери на голи бакнување мажи итн.

  Го прашав лицето кое ги заменило постерите: "Дали понекогаш не стоиш! зад билбордот што го закачуваш? и дека знаете дека целата публика ја гледа?
  "Тој одговорил да, секако! и потоа прашав: "Што правиш?", вели тој, ништо: морам да сликам постер и да му го покажам на мојот шеф.

  О, кажам, какви плакати не сакате да висат? добро голи жени и мажи и пропаганда од Вилдерс и слично.

  Но, тој вели дека еден колега еднаш го одбил и бил муслиман и бил отпуштен.
  Но, тој вели: "Морам да ја платам киријата, така", добро: морам да висат сè што ме замолат да висат на улица.
  Значи, додека свесно прави нешто против неговата волја, тој го прави тоа ... за пари

  Реков за момент, ако одбиете да го обесувате и следното, тогаш веќе нема закачалки за постери, а потоа тие можеби ќе почнат да размислуваат, да, рече тој. Го пренесувам на моите колеги

  Добро попладне

 2. Иан напиша:

  Не, сигурно не сте Мартин, јас сум убеден дека 100% од тоа. За време на движењето Окупирајте ја играта многу добро напред. А контролирано движење со Gijs, и како намера беше како општата јавност ќе го толкува движењето. Сите овие години никогаш не сум бил во можност да ве фати на двојна агенда, што беше случај со Олденкамп и Кат, меѓу другите. Многу лажни извештаи дека мачката на јавноста со луда етикета се движи наоколу, а јавноста на Олденкамп се движи наоколу со етикета за странци, така што луѓето и понатаму ја задржуваат својата доверба во редовните медиуми и политиката. Сите надворешни напади што доведоа до мислители на заговор, алу клубови, НЛО никогаш не беа објаснети и одбрани од Олденкамп или Кат. Истата година ја играат истата игра на ист начин, што во крајна линија никогаш не води до понатамошна свест (The Infinity symbol Alfa / Omega).

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина