Занемарените мали деца Zaandam повторно проблем, реакција, решение решение?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 мај 2019 5 Коментари

извор: deorkaan.nl

Дали сте го прочитале и во последниве неколку дена? Приказната беше резимирана дека полицаецот Том Веервеј отишол до извештај во Заандам каде две момчиња биле пронајдени во еден стан во Заандам и тој самостојно ја принудил вратата. Момчињата ќе изгледаат гладни и станот е целосно затворен, така што тие не би можеле да излезат надвор. Едно момче стоеше зад прозорецот со нож. Се разбира, многу драматично (видете го видеото на менаџерот за перцепција Џероен Паув подолу), но повторно не можеме да го провериме и ако влегувате во дискусија за социјалните медиуми, можете да кажете дека има "профили на социјалните медиуми" што реагираат лево и десно "Луѓе" кои велат дека ги познаваат соседите и слично.

Сега можеме да кажеме дека е тешко да се проверат профилите на социјалните медиуми и каде што во ГДР го имав Inoffizieller Mitarbeiter, кои ги проверуваа своите соседи, сега ги имате оние неофицијални вработени на интернет за заштита на приказната. Дали сакате да знаете моето чувство за овој случај?

За нацрт: јас само го изразувам моето мислење. Пред сè, не треба да го прифаќате како вистината, но ако дозволам драма што медиумите ги скицира за момент, не можам да го избегнам впечатокот дека и ова е за играње на луѓето за да може да воведе нова легислатива. Веројатно сте запознаени со Проблем, реакција, решение Максим, во кој голем проблем пропагиран од страна на медиумите секогаш е доведен на вашето внимание. Вашиот одговор секогаш мора да предизвика длабоко изненадување и интензивни емоции. Медиумите се маестрални во тоа (оттука и високите плати на луѓе како Матијс ван Ниуверкер и Јероен Пау можеби?). Сè што слушате и гледате мора навистина да биде точно, затоа што тие ви го донесуваат преку слики и "доказ". Повеќето луѓе мислат дека овој доказ и слика може да се креираат со помош на холивудски техники и софтверски решенија кои се пренасочени и параноја. По дефиниција, претпоставуваме дека медиумите никогаш нема да направат такво нешто и само ќе донесат вистински и веродостојни вести. Сепак, се сомневам дека и во овој случај, ние се играме на емоциите на а Решение со притискање. Може да биде дека ние се игра со приказни поставени во сцена?

Што би било тоа Решение тогаш треба да биде во ова? Што мислите за семејните чувари кои добиле законско овластување за инвазија на секој дом и семејство за инспекција и интервенција, без налог за претрес или судски налог? Зар не би било убаво ако на државните инспектори им било дозволено да се мешаат во секое семејство? Не, се разбира, тоа не би било убаво, но најверојатно ќе бидеш задоволен со тоа штом ќе ја чуеш приказната за Том Вервеј.

Само пример. Да претпоставиме дека во блиска иднина не се согласувате со некоја задолжителна задолжителна законска вакцинација или имате други идеи за вашето воспитание отколку што државата мисли дека треба да имате (на пример, за родовите неутрални лекции и родовиот избор, наместо вродениот пол на момче или девојче) и сакате да го научите вашето дете поинаку. Ако се воведе ново законодавство со кое семејните старатели сметаат дека не ги почитувате државните упатства, државниот службеник може да влезе во вашиот дом затоа што (според државниот стандард) го занемарувате или го занемарувате вашето дете. Веќе испраќам многу цвеќиња на Јероен Паув, благодарам што ми помогнав да го поставам ова Решение. Па, можеби јас сум многу погрешно и сето тоа е навистина добро наменето. "Каква негативност, пријателе! Бах!"

Тагови: , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (5)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. mb. напиша:

  ... веќе неколку месеци?

 2. mb. напиша:

  Обидувајќи се да ги ослободиме и емоциите овде. Тогаш луѓето често престанат да размислуваат.

 3. mb. напиша:

  Чудно како настан (дури и ако е вистина) сега е вест. Линк белгискиот весник https://www.hln.be/nieuws/buitenland/opgesloten-verwilderde-nederlandse-jongetjes-nu-in-goede-handen~a2952a9d/?utm_medium=rss&utm_content=Nieuws

  Емоционални вести ...

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Мислев дека би било убаво да се направи песна за тоа максимум "Проблем, Реакција, Решение" ..
  Првата сурова снимка на хорот .. остатокот ќе следи, секако.

  Прв дел од текстот со овој:

  Ги гледаш вестите и слушаш приказна поддржана од најимпресивните слики. Вие сте во шок, штотуку го видете доказот. Репортери наоколу за да се покаже сето тоа. Не се свесни за техниките што можат да ги користат за да генерираат длабоки лажни личности. Не се свесни за техниките на зелениот екран и реинтакцијата од лице во лице. Вие голтате сето тоа и ќе ве одвезете од емоционалниот бран и сте во шок. Она што не можете да видите е дека не можете да му верувате на очите повеќе. Треба да знаете дека сето тоа е само ..

 5. Камера 2 напиша:

  Еј, тој сам беше полиција Том вели дека на почетокот и одеднаш "тие" влезат внатре, сè укажува дека човекот со борис-дупка измислил двоен-бар и научил погрешно од срце
  има, само пракса Томи Вервијф, ќе одам таму ... ќе биде добро, тогаш исто така можете да аплицирате и за FVD

  Момци, зошто ги носите тие очила за сонце?

  Да.

  Еј, не се срамам од срања од твоите очи Паулти, Матијс веќе го засрами гнездото од неговата кариера, а ти сепак, еден ден ќе станеш анти-хаос, тоа ќе биде толку лошо за тебе момче
  навистина значи нешто за вашите соседи, бидејќи тие ќе ве расипат кога ќе ги разберат вашите игри за перцепција, сметајте на тоа.
  Никогаш не е предоцна

  https://www.youtube.com/watch?v=vbYIrRCekco

  Паув знаеше дека сè е изведено

  https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/powned-zette-poelenburgse-vloggersrel-in-scene-met-acteurs-figuranten-en-regie/comment-page-1/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина