Зошто медиумите не го пријавуваат француското востание?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 април 2016 14 Коментари

Франција протестираФранција е на оган, а холандските медиуми се целосно тивки! Свесно го чекав NOS Nieuwsuur од 22: 00 за да видам дали нешто ќе се каже за тоа, но ништо од тоа. Дали ова би можело да ги мотивира холандските да излезат од нивната цевка за гледање и да излезат на улиците? Нели? Ние Холанѓаните јадеме сè што медиумите мислат за нас и повеќе не можеме да извлечеме тула надвор од улицата. Тоа беше во годината 80 од минатиот век сепак се разликува.

Што се случува во Франција? Па, во кратки црти: владата сака да се олабави отпуштање и прилагодете ја работната недела на 35. Зарем тоа не се случило овде во Холандија неодамна? О, добро, можеби има само малку повеќе флуор во нашата вода за пиење или хипноза ефектот на гласот Twan Huys е само малку поголем од оној на француските читатели на вести. Кој ќе го каже тоа? Погледнете ги сликите подолу за да видите како функционира во Франција. Дали само треба да одиме во одделот за зеленчук во локалниот супермаркет за да купиме црвен пипер за да го ставиме на самото место кога ќе се разбудиш? Или можеби сме многу будни во Холандија и знаеме дека протестите против диктатурата на Европа преку очигледните демократски земји во земјата едноставно немаат потреба повеќе поради протестните демонстрации бидете проверени? Можете да изберете.

За среќа, холандската економија прави многу добро. На пазарот на домување е во пораст. Во најмала рака, која е создадена подеднакво со ставање на интересот на холандската банка 0% и да се направи хипотека 2,5%, па луѓето се во искушение да купат побрзо. Но, има доволно компании лево и десно. Го добивме во јануари 2016 најголем број банкротства во 12 месеци. Овие бројки најверојатно ќе бидат малку полирани повторно. Меѓутоа, ако одите низ просечна шопинг-улица во помалите градови, сепак гледате многу празни згради. Не треба да ги разгледуваме бројките за невработеност, бидејќи жонглирањето со броеви сега е добро познат трик. Чувство чувство е доволно да се знае дека работите не се одвиваат како што е наведено. "Вие го прават тоа многу лесно од последно време Vrijland". Да, јас сум малку уморен од дешифрирањето на лаги, знаејќи дека тулите уште само да седат на улиците. И, се разбира дека ќе има многу поголема форма на будење, не само на будење на фактот дека медиумите постојано со управување перцепција малтретира да се наслика една поинаква слика за вистината и за фактот дека политичарите ни лукав и мамење во диктаторскиот монструоз на Европа. Будење 2.0 е еден од будењето на вистинската структура на моќ. Тули и востанија се токму она што го сака воспоставениот поредок. Реално неусогласеност работи на сосема друго ниво и всушност може да ја поткопа структурата на моќ. За тоа треба да станете свесни за вашите вистински капацитети. За да дознаете повеќе за ова, можете да кликнете овде на сајтот за да кликнете на други статии, како што може да се најдат под различни категории преку менито.

БЕЗ ВАШАТА ПОДДРШКА, ОВОЈ КРИТИЧКИ САЈТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОВТОРЕН

ДА ДОНАЦИЈА

Листа на изворни линкови: fashionunited.nl

Тагови: , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (14)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Анализира напиша:

  Наскоро приклучокот ќе биде отстранет од западната казино, а купот ќе биде преместен во ориенталниот свет од страна на кабалата.
  Во меѓувреме, западните популација може да воздишка за воздух како уздите ќе биде многу привлечен и разбуди повеќето од лагата која ја прикажаа децении. О, што се чувствуваме ... Кралот нема облека

  http://www.nu.nl/economie/4246331/imf-vreest-gevolgen-van-onrustige-markten.html
  http://www.nrc.nl/nieuws/2016/04/13/knot-voorziet-ongelukken-door-lage-hypotheekrente

  БИС (Баал) / Кина претставник Ноут Велинк:

 2. Брамметјебрам напиша:

  Лолиг, по мојот глас, токму 6 луѓето гласаа "бидејќи знаат дека секоја демонстрација е контролирана од АИВД" гласаа. 6,66%

  Но, сите три работи може да бидат вистинити, само мало малцинство е свесно за тоа.
  Значи, за жал, тие се особено лесни мали јагниња кои не можат да ги добијат своите места надвор.
  Иако, по гледањето на сликата на Марк Руте и Дизелблом, се прашував отворено на Фејсбук, дали и вие би можеле да ги измиете луѓето со репка,
  Мислам дека идејата за црвена пиперка во твоето срање кога стануваш е многу подобра идеја, Мартин!

  Патем, забележав дека само на 13 луѓето се допадна страницата "Мартин Vrijland измама" ... Со колку малку малку души тие се, можете да се прашувате.
  За време на Втората светска војна, исто толку малку луѓе беа фанатички членови на отпорот, како да имаше фанатични членови на НСБ.
  Тоа може да се објасни како многу негативно. Го гледам како многу позитивен.
  Мислам дека ќе биде во ред!

  • Анализира напиша:

   Тоа нема да функционира се додека вистинските сатански криминалци продолжуваат да се извлекуваат од злосторства против човештвото. И за холандската вистинска интроспекција ±

 3. S0M30N3 напиша:

  Здраво

  Дас исто толку одамна што оставив коментар. Мислете дека последен пат беше на старата локација.

  Уште многу почит за она што го правите и го следам сајтот секојдневно веднаш до niburu.co и delangemars.nl.

  Мора да се каже дека на местото на деланкерите нешто повеќе за ова се раскажува во име на холандската ситуација, врската ff ќе додаде: http://delangemars.nl/2016/04/14/wat-nuitdebout-en-komt-het-naar-amsterdam/

  • Анализира напиша:

   Во знак на протест е остарел (1789) кога аристократијата / интрига идентификувани и се уште висока и сува во нивните замоци беа затворени и беа всушност се плаши од ongewassene. Денес тие летаат во никој момент со нивниот приватен авион за побезбеден редослед каде што се чува нивниот главен град.

   Не фаза на отпор без насилство дојде во форма на даночни одбивање, не гласаат, парите од банките, нема долг како хипотека, итн Но, бидејќи повеќето замолчени направени од страна на долгови, алиментација, хипотека итн и се оковани од кабалата стана бесшумна вежба. Значи, тоа е сè или ништо!

 4. Трева напиша:

  Макс Иган: "Непридржувањето ќе го носи овој психотичен систем на колена!"

 5. Djurkwin напиша:

  Понекогаш се прашувам дали има уште еден буден момент за мнозинството на човештвото. Луѓето знаат дека нешто се случува, но луѓето се премногу исплашени да се истражуваат, а потоа да заклучат дека целиот свет е заглавен со илузии.
  Бидејќи она што го гледам како се менува на небото, мора да ги видам сите што се прашувам.
  Јас ја емитувам мојата веб камера за 4 години и сум направил многу зачуденост, но она што се промени во воздухот оваа година треба да се забележи од сите. Не само што климата се менува драстично, туку и бојата, патот на слоеви на облаци, насока, голем извор на енергија секогаш на запад. Па мислам цел ден. Оваа енергија изгледа дека доаѓа од централното сонце и ни помага да се разбудиме и да се осигураме дека нашите клетки повторно ќе закрепнат за да може повторно да се поврземе со космичката свест. Со што повторно можеме да ги преземеме работите во свои раце.

  Преку еден мој пријател, бев еднаш во Блескијки пред неколку години со еден негов пријател. Тој ми кажа дека неговиот татко, кој починал на крајот на 2011, го посветил целиот живот на нумерологија. И преведувањето на Библијата и уште повеќе посебни работи. Во тој момент никогаш не сум слушнал за тој човек и немаше многу работи за да се најде за него на интернет. Додека јас, "случајно", наидов на името неколку недели. Андре Марија Моленар. Ова беше тој свесен "татко". Се чини дека тој живеел во Австрија во последниве години и напишал многу книги, кристално знаење и пирамидално знаење. http://anno-mundi.org е место каде што се објавени многу од неговите дела. Значи, тој се сретнал со луѓе кои сега го објавуваат за него. Вчера беше тој пријател, кој ме одведе во Блеснијке, со мене и му кажав што открив за Андре Моленар. Тој беше многу изненаден и не го очекуваше тоа. Исто така, реков дека знаев дека Андре Моленар знаел дека ќе умре. Затоа што тој го напишал целото свое знаење и се согласил. Тој можеше да потврди дека ова е точно бидејќи тој тогаш дознал дека Андре бил со својот син да се збогува. Тој ја остварил својата задача и дојде време. Вие разбирате ... момент на пилешки стомак, гхе. Тогаш добив сознание дека тој ја открил Матрицата. Со гледањето преку Матрицата ќе се вратите во контакт со космичката свест и "знаењето" повторно ќе се врати. За да можеш да ја исполниш својата мисија и да продолжиш. Ние сме тука да се доживееме. Така тој, исто така, можеше да направи предвидувања за 2030. Многу интересно. Добро. Сега застанувам, бидејќи ова не беше намера да се приклучи на сите сега, знаеш како тоа оди, автоматски, хехе. Ха ха, одлично, но добро.

  Особено продолжи Мартин,

  Љубов и мир Ѓурквин

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина