Питер М. (од таа веродостојна сестра до Јероен Паув) е повторно уапсен

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 6 јуни 2019 3 Коментари

извор: nos.nl

Вие пуштете една жена со потребните актерски квалитети 10 минути Џероен Паув на масата и цела Холандија е убедена дека Петар М. поради недостаток на кислород при раѓање стана толку опасен што сака да стори сé што е за неговата мајка без лекови. Сепак, сестра ми го посетува Питер речиси секоја недела, бидејќи во нејзиниот однос со Петар ништо не е нарушено по сите тие закани кон мама. Не ви звучи логично? Па, кога станува збор за воведување на нови правила кои никогаш нема да ги прифатите без сето тоа (веројатно). Затоа, според медиумите, Питер М. застана повторно (барем тоа ја прави приказната уште поверодостојна).

Да претпоставиме дека оваа дама и нејзиниот "луд брат" добиле тенџере со пари за акција да придонесат кон безброј построги закони за полициска држава, тогаш тоа не само што брзо ги заработи парите на Јуда, туку и просечниот Холанѓанец, исто така, би сакал да дејствува за тоа. .

Брат Петар не мора да постои, бидејќи фотографиите и видеата едноставно може да се засноваат на сестра и да се создадат преку длабоки софтвери. Сепак, технологијата оди толку далеку што дури и сестрата на Питер може да биде сосема непозната за остатокот од Холандија, бидејќи нејзиното лице исто така може да се реализира во реално време на табелата на Јероен Паув преку шалтер за промена на лице. Тоа е ТВ и така да не знаете што гледате (како што е објаснето во овој напис). Од минута 19e во Паун емитува Паул, всушност, покажува без погледи или руменило како тие имаат сите видови на софтвер во студијата таму за да го направат некој да изгледа постар, на пример. Во тој момент станува збор за новата државна пензија, а Џероен брзо носи слики на гости на маса, што покажува како тие изгледаат околу државната пензија.

ТВ студијата, Џон де Мол и неговиот АНП го имаат целиот софтвер што можете да го замислите и зошто не би го користеле за да ги измамат луѓето? Дали мислите дека е премногу негативно? Потоа обрнете внимание на тоа кои мерки ќе бидат туркани назад во наредниот период. Дека бегството на Питер М. ќе осигура дека аранжманите за напуштање повеќе не се опција и дека семејството од сега ќе биде консултирано во одлуката за приведување на некој, сите беа скриени во оваа загуба. И, се разбира, мораше повторно да ја потврди приказната на Ана Фабер. Покрај тоа, јасно е дека од сега клиниките едноставно треба да се претворат во затвори. Прочитајте тука повторно како различните големи случаи на убиство (веројатно психолошки операции) треба да доведат до нови законски измени и кои точно.

Сите главни случаи кои во моментов се поттикнати од медиумите имаат двојно дно и едно од тие двојни задници е тоа што ние мора да станеме предавници на секој кој е пријавен за исчезнати (преку апликацијата Шерлок). Дека тие, исто така, може да бидат млади адолесценти кои работат на тоа строг режим многумина се обидуваат да избегаат од установи за грижа за млади и дека исто така може да бидат луѓе кои во блиска иднина едноставно ќе треба да исчезнат како дисиденти во гулагот, многумина нема да се вознемируваат. Предавството на тој начин станува еден вид ловечка игра на Покемон. Луѓето се измиени од мозокот со медиумски спектакли кои даваат впечаток дека сето тоа служи за добар бизнис. Преземањето на апликацијата, исто така, им овозможува на државата со полно работно време да ги користи податоците за вашиот фотоапарат, микрофон и локација, така што исто така ќе бидете легално прислушувани, но тоа настрана.

Во меѓувреме, секој што ги дели моите статии на Фејсбук ќе биде нападнат од државни свитоци кои тврдат дека се пријател, познаник, член на семејството на протагонистот, да ги обесхрабрат оние што ги споделуваат статиите и да задржат операција. Зад овие социјални медиумски профили обично се Inoffizieller Mitarbeiter или разговарате со AIVD агент кој се крие зад длабоки профили (поврзан со други профили за длабоки профили, така што таков профил мора да има веродостојна социјална мрежа). Острината на нападите е толку фанатична што многумина повеќе не се осмелуваат да ги споделат или сакаат статии. Не градина внатре!

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (3)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Сонце напиша:

  Може ли да ми каже и зошто наводна сестра на Питер М. е доброволно на ТВ? Нормално, сите други не би сакале да дојдат на телевизија доколку некој од членовите на семејството побара мал профил. Може ли некој да ми каже зошто Петар М., кој е толку опасен и не може да функционира без ослободување на лекови? Какво е името на лекарот што го третира? Дали веќе бил на телевизија со државата Паув за да објасни? Дали таков лекар не е отпуштен или дисциплинска истрага?
  Која е корумпираната, лицемерна земја? Решението со момците од сценариото побрзо.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Се разбира, тоа е сосема неверојатна приказна. Некој кој не може да функционира без лекарства на кои им се суди, остава да се ресоцијализира.
   Воопшто нема никаква смисла.
   Да, и тогаш таа приказна за таа "атомска бомба" .. дека секако беше самиот.
   Тие доаѓаат со повеќе идиотични приказни, а масите едноставно се впуштаат во неа, бидејќи некој кажува приказна за покер лице Џероен Паув и сите гости на маса се исто така професионални лажговци кои ја потврдуваат приказната.

 2. Сонце напиша:

  Чудно, неверојатно нешто. Не сум јасен каде точно и колку долго Петар М. остана од наводното бегство. Или веќе му го покажаа патот? Што јаде и пие? Нема глад, жед, тоалет? Дали беше платен? Дали го имал глуждот за глуждот? Зошто да не? Итн.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина