Итно повик!

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 12 март 2019 6 Коментари

Тоа е возбудливо време, бидејќи отпорот кон мојата независна работа за пишување зема големи размери. Ова значи дека цензурата на Фејсбук е толку голема што бројот на посетители што Фејсбук ги посетува на мојата веб-страница значително опадна. Ова е очигледно од статистичките податоци. Дури и ако пораките се делат стотици пати, бројот на читатели што ќе пристигнат на мојот сајт преку Фејсбук не се зголемува. Јасно е дека постои тешка заклучна врска на Фејсбук и тоа значи дека слободата на изразување на хартија сè уште постои, но во пракса никој повеќе не го гледа. Сè што отстапува од мејнстрим или контролирана идеологија на опозицијата едноставно не е прикажано. Убаво е да има речиси 18 илјадници следбеници на Фејсбук, но едноставно не ги гледам моите пораки или едвај ги гледам.

Зошто треба да се грижите за тоа? Бидејќи толку многу луѓе се соочуваат само со управувањето со перцепцијата на кутијата за печатење на мејнстрим медиумите и контролираните алтернативни медиуми. "Па, и луѓето се доволно паметни", можеби мислите. Јас, исто така, не мислам дека луѓето се глупави; Јас само кажувам дека играњето стана толку софистицирано што понекогаш е добро да се слушне вистински независен звук. Мислам дека покажав дека се осмелувам да ги покренам нештата што контролираната опозиција свесно ги ослабува, ослабува или искривува.

Ако сакате овој независен звук да продолжи да постои, тогаш вашата поддршка е апсолутно неопходна. Морам да ги сносат сите трошоци за оваа веб-страница и затоа што ја ставив мојата глава над нивото на земјата, моето име е многу размачкано онлајн, што го отежнува генерирањето на приход. Следејќи ги актуелните настани и наоѓајќи инспирација за пишување е она што повеќето веб-сајтови го прават со помош на мал уреднички тим. Се претпоставува дека тие исто така имаат (AIVD) субвенција тегла. Јас правам се што можам да направам од А до Ш и да живеам без приход. Тоа значи дека јас не само што го прави серверот за управување, веб дизајн и техничко одржување, но, исто така, пишувам сите написи себе и мора да живеат на вашата поддршка. Тоа може да изгледа како парче торта, но имајте на ум дека повеќето веб-сајтови работат со значителни уредници и веројатно имаат голем буџет на располагање.

Неодамна ставив 500 евра во препишување на застарениот PHP-код на кој работи веб-страницата, бидејќи овој код повеќе не беше поддржан. Ова е скапо задолжен за писател кој се обидува да ја задржи главата над водата. Веб-страницата сега повторно работи правилно. Следна пречка е потрагата по начините да се заобиколи цензурата.

Не жалење, туку итен повик да станете член и да го поддржите, бидејќи станува сè потешко да се остане во живот. Споделете ги статиите преку лични пораки, е-пошта или точки на мојата веб-страница, но веќе: Стани член. Вашата поддршка е итно потребна! Благодарам однапред!

Тагови: , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. chris-child напиша:

  Има толку многу комуникациски платформи, време е да се отстрани Фејсбук, тие имаат нешто со нивната цензура.

  Гледам дека Мартин е дел од бесплатен интернет, важно е да инвестирате во него сега, имате моја поддршка!

  Gr C

  • Дека има толку многу избор е, според мое мислење, токму проблемот. Луѓето можат да избираат од толку многу извори и платформи за информации дека времето на столбувањето на општеството се враќа, но на поинаков начин ... многу пософистицирано.

   Тоа беше да се биде јасен на надворешниот свет на која група сте припаѓале, без разлика дали или не поврзани со религија. Ако не сте припаѓале на ниту една група или колона, не сте учествувале во ништо, па затоа не припаѓале на ништо. Овие денови сите тие колумни исчезнале однадвор и избирате зад компјутер или паметен телефон во која група (и) припаѓате ... и добивате обоени информации.
   Оваа информација и начин на живот е обоена и погрешно, како во старите денови во времето на столбот, наместо на корисни информации базирани на вистината. Она што повеќето луѓе (или не) ги интересираат како додаток на нивната работа денес е често непознато. Дури и она што луѓето го прават за својата работа е тајно, како што е утврдено во договорот за вработување со казнена клаузула. Адвокатот нема да каже дека испраќа заканувачки писма до невини граѓани, бидејќи неговиот клиент многу плаќа за тоа ... само за да даде пример. Луѓето сакаат да продолжат да се појавуваат и да се справат со површни работи со надворешниот свет, така што тие не ризикуваат да бидат чудни, да бидат погледнати со вратот и да ја изгубат својата позиција.

   Луѓето мора да бидат убедени во еден или друг начин да бараат Мартин Vrijland себе. Тоа е многу тешко, бидејќи има толку многу контролирани опозиции. Како е можно дека има толку многу контролирана опозиција? Очигледно лагите се толку сеопфатни што апсолутната вистина е тешко да се види со нашата потиснато свест. Повеќето луѓе негираат кога гледаат неправда во нивната непосредна околина или кога гледаат одредени лаги во системот. Луѓето што припаѓаат на масите едноставно не се воини, туку добри овци. Само кога овие овци почнуваат да гледаат дека нивниот пат се движи кон месарскиот нож, дали се подготвени да направат нешто. Но, за жал, дури и тогаш, повеќето овци почнуваат да врескаат или да паѓаат ментално, така што тие не можат да му одолеат. Затоа мора да ги бараме борбените овци!

   Воините и тврдокорните лица што ќе умрат ќе дојдат порано или подоцна на веб-страницата на Мартин Вриланд, но како да стигнеме до овие борбени овци?

 2. keazer напиша:

  Крис дете

  Јас разбирам добро.
  Но, мислам дека овој писател го користи Фејсбук токму поради тоа што општата јавност е присутна таму (зборува за стада на животни)
  Но за кои платформи сакаш?

  • chris-child напиша:

   еј keazer, да к се разбере дека FB е соодветна платформа за да стигнат до општата јавност, ја користев FB за неколку години, исто така, ја виде цензурата на FB, многуте сметки кои беа отстранети од 30 ден блок или целосно, итн, по стекнување на whatsapp, FB сега е огромен во споредба со која било друга платформа кога станува збор за податоци. Немам многу искуство со други платформи, но секако има десетина со 80 до 300 милиони сметки кои можат да понудат алтернатива. Ако некој стане премногу голем и моќен, лицето може да се префрли за да ја поврзе оваа моќ. На почетокот на оваа недела, ФБ ја блокираше Нулта хеџ, по огромниот бес онлајн, но дури и во политиката, сè беше свртено во 24 часови и ФБ покажа дека направи внатрешна грешка, ова беше навистина грешка или повеќе акција за реакција тест, кој знае. за мене лично велам одошто FB

 3. Сонце напиша:

  Мартин треба да биде поддржан. На сите дарувам мојот капацитет според способност или да станам член. Ова мора да биде возможно. Мартин е единствениот кој не е под државна контрола !!!!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина