Ким Dotcom "демаскирајќи на длабока држава", "Темниот доминант" и повеќе противење

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 јануари 2019 9 Коментари

извор: bankinfosecurity.com

Продолжува да ме зачудува колку едноставни луѓе се измамени од раскази за хакове. Се разбира, имаме наши мејнстрим медиуми, каде што хипнотичкиот глас на весникот, во комбинација со добро обучени покер-плакари на моќта на приказни, но исто така и алтернативните медиуми се користат за масовно затворање на очите на луѓето. Од верувањето во руските хакери кои влијаат на изборите, сега преминуваме кон добро познатите бунтовни хакери кои сакаат да ја изложат "длабоката држава".

Неодамна ги видовме извештаите за "The Dark Overlord" велејќи дека тие украле документи во врска со 9 / 11 и ќе ги објавуваат како не милиони во битките платени. Тоа е истовремено и знакот дека тука работиме со апсолутна сила, бидејќи секој биткоин може да се следи преку blockchain. Ова значи дека конечната дестинација на битките секогаш може да се добие и хакерите да паднат низ кошницата.

Нема ли сериозен новинар во овој свет кој го покренува ова прашање? Не, тоа е единствениот точен заклучок. Вниманието е фокусирано на уште една сфинкса и никој не ги поставува наједноставните прашања. Алтернативните медиуми сакаат да продолжат понатаму на ваквите бесмислици, бидејќи наводно ги погодува снимките на воспоставениот поредок.

Друг пример се приказните за Викиликс и Џулијан Асанж. Масите не сфаќаат дека сето тоа спаѓа во категоријата контролирана опозиција, бидејќи е толку веродостојна. Асанж крие 2012 од јуни во амбасадата на Еквадор во Лондон и до сега има статус на херој. Дури и Памела Андерсон ќе биде негов личен пријател. Тоа е речиси вреди роман!

Она што обично го контролира опозицијата е да се вклучи во опозиција на таков веродостоен, но постапил начин на кој масите почнаа да веруваат во неа. Наједноставните прашања не се поставуваат или игнорираат. На пример, ако хакерската група сака да се плати во битките, единственото и најсуштествено прашање што треба да го постави е следното: "Како тие некогаш сакаат да собираат и да ги користат парите ако суштината на битката значи дека секоја трансакција може да се следи?"Значи тоа е јасен показател дека" Темниот доминант "е уште еден пример што мора да се најде веродостојно. И што е со вниманието на медиумите околу Џулијан Асанж? "Ако звучи премногу добро за да биде точно .."

Добро познатиот контролиран десничарски опозициски сајт Xandernieuws вчера вчера со следнава порака:

Добро познат хакер Ким Дотком: Оваа година демарканските криминалци се демаскирани

"Политичарите и судиите во џебот на акционерите и билиарите, кои профитираат од војна и хаос и ја претвораат демократијата во илузија" - Хаковите во Германија покажуваат многу блиски врски меѓу политичарите и медиумите

Прочитајте ја целата порака тука ....

Бидејќи 2015 Ким Dotcom остави трага од дигитални "трошки од леб" во врска со публикациите на Викиликс за е-пораки на Хилари Клинтон за време на изборите на 2016. Во февруари тој изјави дека таканаречениот руски hack на Демократската партија, од каде доаѓа целосното "мешање на руското мешање во изборите", е чиста бесмислица. "Дозволете ми да ве уверам дека пробивањето на DNC не беше ни хакер. Тоа беше инсајдер со USB стик. Знам затоа што знам кој е тоа и зошто. "

Станува збор за време кога луѓето почнуваат да гледаат низ двојните дни и дека се појавува увид дека алтернативните медиуми се користат за очигледно делумно изложување на главните медиуми. Ова се случува, сепак, преку нов спин што во крајна линија мора да го насочи бродот од брегот.

Дали навистина верувате дека феноменот на "познати хакери" воопшто може да постои? Ако Џон Ф. Кенеди едноставно може да биде јавно убиен во својот автомобил, седи до својата сопруга, во светло ден и пред камерата, може овој вид "познати хакери" само да продолжат да кажуваат нешто? Не, се разбира, не. Тие можат да го прават тоа самостојно, бидејќи масите треба да се водат низ градината преку појава на опозиција, да се создаде впечаток дека има луѓе кои се бунтуваат и се грижат за ова прашање (за да не се револтираат) . Ако навистина имате нешто да кажете во овој свет, ќе бидете цензурирани и сигурно нема да добиете меинстрим медиумско внимание. Вие сте игнорирани и инкапсулирани (во начинот на кој го доживувам) и ако нешто стане премногу големо, секогаш постои опција за "укинување".

Вниманието од контролираната опозиција постојано се фокусира на навидум длабока држава, така што вистинската длабока состојба не се открива. Ние сме претставени со херои кои се осмелуваат да ги ризикуваат своите животи за "големата демаскирање" што сите чекаат. Во меѓувреме, постои двојна игра, во која секоја форма на опозиција ќе биде обратна на долг рок. Тоа е вистинска длабока состојба која целосно ја контролира играта на појавата на опозицијата. Тие го позиционираа Доналд Трамп во десниот агол и ја поврзаа со оваа контролирана опозиција. Откако наскоро ќе го сфати големиот пад на САД, секоја форма на опозиција, исто така, ќе се претвори во еден удар. Најдобар опис на овој процес може да се најде во овој напис од аналитичарот Брендон Смит од веб-страницата alt-market.com. Силно ве поттикнувам внимателно да го прочитате статијата.

Колку би сакале да слушнеме дека постојат хакери кои го земаат за масите и ги изложуваат тие лажни знамиња; сето тоа е народно. Мојот совет е: немојте да бидете измамени. Играта на опозицијата е многу рафинирана и има за цел да биде веродостојна, но тоа не значи дека е наменета да биде моќ на вистинската длабока држава ( ширум светот) да бидат демаскирани. Точно е да се помогне полето на силите уште поцврсто во седлото. Најголемата закана за нашата свест е нашата тенденција да веруваме во митови; особено ако тие се веродостојни.

Не, не дадов темелно докажување во овој напис; Јас само се жалам на вашиот здрав разум.

Листа на изворни линкови: forbes.com, xandernieuws.punt.nl, alt-market.com

Тагови: , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (9)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. SalmonInClick напиша:

  И за лов на милиони луѓе над сечилото, нема да бидете казнети, туку ќе бидете наградени во овој свет.

  Претседателот на WJC, Роналд Лаудер, му оддаде почест на поранешниот секретар. на државата Колин Пауел со наградата Теодор Херцл
  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/wjc-president-ronald-lauder-honors-former-sec-of-state-colin-powell-with-theodor-herzl-award-11-4-2017

  Израел испрати еврејски милијардер да посредува со нас, вели турскиот премиер
  Ердоган тврди дека "најбогатиот Евреин во светот" бил прашан за врски за поправка; извештаи укажуваат на тоа дека мистериозниот тајкун може да биде Рон Лаудер
  https://www.timesofisrael.com/israel-sent-jewish-billionaire-to-intercede-with-us-turkish-prime-minister-says/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина