Студентите за демонстрација на климата Хаг докаже дека е доволно

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 8 февруари 2019 30 Коментари

извор: geenstijl.nl

Па, можете да 5500 законски избега на студентите да ја покажат во Хаг. За ова мора да достават образец во училиште и да побараат дозвола од нивните родители. Овие деца вообичаено добиваат казна поени кога играат напор од училиштето. Што значи тоа? Дека постои организација зад неа. Можете да им се јавите за да дојдат во Хаг да ја покажат и да се комуницира со знаци од картон (циник) стихови кои тие не се сфатиле (како што се гледа од подолу Geenstijl видео). Што значи тоа? Дека постои организација зад неа. Која е вредноста на таквата демонстрација што ја организира самата држава? Ништо. Тоа главно се покажува како демонстрации секогаш да се организираат и дека следната генерација на деца 5500 Inofizieller Mitarbeiter кои не се размислува за она што го прават, но само nablaten она што е кажано во замена за честички.

Децата кои велат нешто за климата без да имаат никакво штит, се покажаа особено тажни со нашето општество. Таа цела дискусија за климата е измама, како и целото шоу на актери во Хаг, а управувањето со перцепцијата од страна на ТВ е ништо друго освен тажно. Луѓето бараат нешто и навистина не интересира никого, се додека празник може да се плати, викендот е полн со свечености и "владата" само организира сè. Нивото на просечниот Холанѓанец е оној на Де Телегреф и Гинстил, со отстапка на Кафе Велтшмерц, де Волкскрант или Троув. Мислењата се магии на папагалите и знаење доаѓа од ТВ или други испарливи извори. Ние сме премногу зафатени со работа и дувајќи пареа по работа.

CO2 формира само мал процент од атмосферата и се претвора во кислород со дрва. CO2 е неопходна супстанција во атмосферата. Придонесот на човечкото загадување е толку мал што ние навистина не го менуваме тоа со возење електрични автомобили. Дали некој го погледна загадувањето предизвикано од производството на овие батерии во овие електрични автомобили при копање суровини? Научните докази за глобалното затоплување може да се направат и да се скршат со тоа што еден научник ќе даде подиум и ќе му даде друга личност на неговата оставка. Доказите дека процентот на CO2 во атмосферата главно е последица на сончевата активност, исто така, е игнориран (види оваа презентација). Во меѓувреме, ние продолжуваме да ги намалуваме целите џунгли во Амазон, бидејќи ни треба толку многу дрва. Дека овие дрвца конвертираат CO2 во кислород, дури и не ќе го знаат просечниот студент на видеото подолу. Ако "владата" само организира дека треба да платиме повеќе даноци, тогаш сè ќе биде добро. И токму тоа е за: машина за правење пари. Прочитај повеќе ..

Објави Блумберг 23 октомври 2018 следново:

Индустрија гледаа сега се плашат дека производството на батерии, освен ако драстично не се промени, заедно со производството на електрична енергија всушност ќе произведува повеќе атмосферски загадувачи од најефикасните гасни и дизел мотори во моментов. Тоа е отрезнувачка околност за размислување, една која не често се споменува од лидерите од висок профил или произведувачите на електрични автомобили.

Сепак, ќе има многу придобивки за ЕВС кои ќе се почувствуваат во хиперзагадените градови како Пекинг, дури и ако производство на батерии самофинален го зголемува количеството на загадување одење во атмосферата. Такви градови, според тоа, ќе одговорат на придобивките од загадувањето на воздухот на локално ниво, истовремено ставајќи повеќе атмосферско загадување на друго место. Тоа е чуден компромис за да се разгледа, но EVs кои придонесуваат за почист градски воздух може да предизвика дете или привидение на локално ниво, бидејќи фабриките што работат на јаглен произведуваат батерии и повеќе загадување.

Контролираните опозициски партии, како што е ФВД на Тјери Боде, на сцената на здружението на актерите Хаг, им е дозволено да даде малку противење. Тоа служи како заштитна мрежа за критичарите. Целта на ова е иста како што видовме со Најџел Фараџ и неговата партија од Велика Британија која сакаше Брексит. Ги пуштиш да победат во поддршка, а потоа го пуштиш целиот процес во супа и ти се реши со овие товарни костуми. Улогата на Nigel Farage беше иста како онаа на Тиери Baudet останува: повлече критички мислители на одборот и да го напушти бродот контролирани тоне во право време, така што сите се дави повторно да се риба на суво и може да се покаже дека тие сепак мора да ја спречат таа тешка борба.

Листа на изворни линкови: autoweek.com

Тагови: , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (30)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. И тажно е и смешно да се види дека знаците биле направени од самите студенти, како и возрасните. Тоа ми е јасно што претходно организирани текстови кои би можело да се (или треба) да се напише на хартија таблички. На фонтовите што се користат или се предаде се направени од страна на возрасните кои ги користат многу конзистентни печатни букви или знаци се направени (и потоа се повторува) од страна на самите деца, со големи букви, мали и големи букви се користат наизменично знаците.

  Патем, повеќето возрасни, исто така, се мешаат блок букви, мали букви и големи букви кога пишуваат текст на таква картонска табла. Затоа возрасните кои се зад ова се добро развиени во оваа област.

 2. SalmonInClick напиша:

  Освен од дождовните шуми во Амазон или Индонезија, зошто не слушаме некој да зборува за честички? Знаете дека работи кои се емитираат од страна на возачи и директно ја оштетуваат животната средина, вклучувајќи го и човекот. Се разбира, за ова постои модел за заработка, лобито на Шел итн. Веќе покажа дека тие ја одредуваат политичката агенда, а не робниот гласач кој ја дава својата одговорност на т.н. претставници на луѓето ... 😀

  Масни магнетни честички од загадување на воздухот се пронајдени кај човечки мозоци и истражувачите сметаат дека тие можат да бидат можна причина за Алцхајмеровата болест.

  • guppy напиша:

   Ова беше една од причините поради кои пред неколку години беа пуштени мали економски (патни) автомобили ослободени од данок. Сите опремени со филтер што ги прави емисиите честички уште помали и веќе не се мерливи. Резултатот е почист воздух 😷

   Покрај тоа, никој во училиштето и во мејнстрим медиумската земја (влада) објаснува дека ако сите ние со цел со Aliexpress ние индиректно сме одговорни за детскиот труд и загадувањето на животната средина. Сите слепо се пожалиле на чист воздух додека на неколку недели плажите во Холандија се 'уште беа полни со моите мали коњчиња и други евтини ѓубре нарачани од нас.

   Патем, јас сум љубопитен ако на сите овие деца им е дадена и лиценца и таблички кога разговараа за сите тие (хемиски) патеки во воздухот над Холандија.

    • guppy напиша:

     Ја прочитав оваа статија и разбрав што мислевте. Сметам дека е чудно што во земјите со исти услови на воздух насекаде (да речеме контракти) не се задржуваат цел ден. Без разлика дали тоа е контралакса или chemtrail, тоа не звучи здраво. Замрзнатиот кондензат сè уште содржи отпадни материјали кои остануваат суспендирани над вашата глава и паѓаат.

     Мислам дека ова чисто на перцепција и чувство. Отсекогаш чувствував чувство откако денот започна убаво сино, за неколку часа тенок слој се обеси над земјата. Ова беше една од причините што ја напуштив Холандија. Овде, исто така, гледам контрлации и тие понекогаш остануваат таму долго време, но пред да исчезне авионот од вид, ќе видите дека патеките се раствораат.

     Лично, мислам дека тие не се патнички авиони, туку се организираат одделно од нив. Вие исто така пишувате дека некои луѓе стори сé за торба со пари, токму на тоа и припаѓаат овие операции.

     Точно е дека тоа е тежок субјект и дека сте притиснати во одреден агол, но не лежам буден (и вие не сте задоволни) 😉

     • ClairVoyance напиша:

      На летот radar24 можете да видите кои авиони доаѓаат.
      Потоа кликнете на соодветниот авион.
      Во секој случај живеете во Франција (ако се сеќавам правилно?) Кој регион?
      Јас сум во Correze, на една планина во близина на Beaulieu sur Dordogne.

      И во однос на chemtrails psy-op, јас веќе се обидов да објаснам дека вклучувајќи линкови / извори. Adapt2030 и Проектот Опенхајмер Ранч ги достигнаа истите заклучоци. Поради соларните циклуси (Grand Solar Minimum) со придружните менувачки електромагнетни полиња, во целост постои повеќе формирање на облак. (нуклеација на облаци) Од истата причина, лентите за кондензација - во вистински временски услови - остануваат видливи подолго, па дури и превез облаците стануваат видливи.
      Гео-инженеринг постои, мислам на облак акција, но тоа е во мал размер.
      И дека долготрајните кондензациски ленти влијаат врз времето е очигледно очигледно.
      Додека примероците на воздухот во комбинација со примероците од почвата не покажуваат стронциум, бариум, алуминиум и слично, најдобро можеме да зборуваме за "долготрајни патеки". Фактот дека линиите на авионите се задржуваат долго време (барем многу подолго отколку во годините 80), па дури и удар на облаците на превез е единственото нешто што можете да го одредите со сигурност. Значи, мислам дека повеќе научен пристап е поважен од претпоставките, бидејќи пред да го познаете папагалот, вие сте пси-оф. Научив од д-р Џуди Вуд и Ендру Џонсон (checktheevidence) за да им пристапам на прашања како "chemtrails" на објективен начин.

     • ClairVoyance напиша:

      Обнова, каде што реков "електромагнетни полиња" мислам космичко зрачење.
      Валентина Жаркова (сопственик на гуглинг) е специјалист за сончевиот циклус.
      Колку што може да се утврди, нема игла меѓу нив.

     • guppy напиша:

      @ ClairVoyance Јас не живеам во Франција, но блиску до плажата на главата од другата страна (за мене светот е околу).

      Сега кога почнавте да радар на лет, имам приказна за тоа. Јас бев во мојата градина пред три години (во Холандија) со моите родители во градината и татко ми ја гледаше неговата апликација со неговата апликација на својот таблет. Реков дека бев слаб од факторот Х во воздухот, јас навистина го гледам X насекаде. Видовме две авиони кои доаѓаат и се чинеше дека тие летаа на иста висина. Човек имаше контраги кои исчезнаа по кратко време, а другиот остави голема трага што не исчезна. Му кажав на татко ми каде оди тој авион со таа дебела патека? Тој рече дека е лудо, нема број на летање и тој само се прислушува за да го извади. Ова е причината зошто мислам дека не е патнички авион, туку appart програма. Покрај тоа, исто така знам дека пилотите се лути што се одговорни, што според мое мислење е оправдано. Не сакам да оставам впечаток дека треба да ми верувате на оваа тема. Искрено се надевам дека научниците од вашата врска се во право!

      Што сакам да кажам е дека ситуацијата на земјата значително се промени во последниве години. Исклучително многу луѓе се болни и се обидувам да најдам логични објаснувања за тоа. Убеден сум дека 100% има врска со квалитетот на воздухот, храната и квалитетот на животот. Има само еден научник или подобар измислен пронаоѓач кој го сфаќам сериозно, а тоа е Никола Тесла (да не се меша со таа шлеп од Елон Мора).

 3. Сонце напиша:

  Повторувам повторно. Живееме во Холандија во тивка, суптилна, диктатура. Диктатурата е толку префинет, бидејќи во оваа диктатура, привремено, не е уапсен и обвинет како политички дисиденти, дисидент. Обичните луѓе се "доброволна" тоа нема да биде протеран од групата, пер притисок, губење на работа, нема кариера, итн Ако не се во согласност со политиките на вообичаените осомничени, кои за разлика од неа. Таа е толку софистицирана, бидејќи ако граѓаните набљудуваат едни со други имаат погрешен впечаток, сограѓани доброволно ќе ја преземат таа политика и на тој начин ќе учествуваат. Тоа е префинет и ѓаволски theose уред doir вообичаените осомничени. И како обични леммиња, обичните луѓе продолжуваат.
  Режим на промена молам.

 4. SalmonInClick напиша:

  Мартин, мојот последен коментар не се случи два пати и не е објавен. Не прв пат, патем ... 🙂

 5. ClairVoyance напиша:

  Го гледав видеото Не стил. Исус Христос, кои се тие глупави деца.

 6. Камера 2 напиша:

  Од статијата

  Основната реченица како ние стануваме омаловажувани:
  Научните докази за глобалното затоплување може да се направат и да се скршат со тоа што еден научник ќе даде подиум и ќе му даде друга личност на неговата оставка.

  https://www.climategate.nl/2019/02/co2-reductie-leidt-tot-grote-problemen/

  Г-ѓа Minnesma (види ја дискусијата во врска ClimateGate погоре) била активист од еколошката организација Гринпис, кои angstmakerij почна околу CO2 и организацијата има како меѓународен менаџер, кој дури ни чуваат толку измамени дека половите се стопи ќе биде 2030 како исплашено сакате да се направи на децата, види линк подолу, од страна на измислен гради CO2 (измама) страв сега да хистеријата место

  https://wattsupwiththat.com/2009/08/19/ice-capades-greenpeace-recants-polar-ice-claim/

 7. Вилфред Бакер напиша:

  Јас кликнете на видеото на еден Вилем Хапер, патот Мартин и повторно залакнувам,
  Сат право назад во матрицата, наместо одозгора.

  Љубовта

 8. Мартин Vrijland напиша:

  Аха има пари од европски субвенции за да се изгради еден вид на ЕУ Југенд ... "спонтаните" климатски демонстрации не се толку спонтани, туку се поставени од

  https://cultuurondervuur.nu/betrapt-europese-commissie-blijkt-drijvende-kracht-achter-het-klimaatspijbelen/?fbclid=IwAR0pKiemBp9tHEbgOoxH45dtPiS9Q0iISy9bCHf4-JhxQXdD57CGkMw1eos ЕУ ::

 9. ClairVoyance напиша:

  На Ventusky.com можеме да видиме многу добро како времето е во-да речеме, Канада и Северна Америка. Во Северна Америка сите рекорди за студени и снежни врнежи се скршени. Токму како што е предвидено со проектот Опенхајмер Ранч. Ако сакате да бидете во чекор со времето во N.Amerika, YouTuber рече дека става нови видеа секој ден. Во прилог на интересни сознанија за невистинито известување за глобалното затоплување и соларните циклуси, исто така, многу забавен гостин.
  Ако Чикаго е подолг од една недела 20 степени постудено од "нормалните" ние не гледаме ништо на медиумите, но кога е потопло ден 1 степен во Австралија од "нормална", тогаш тоа мора да бидат пријавени.
  Изборот на зборот на медиумите за да се багажи со екстремните зимски настинки е исто така извонредно.
  Минус 20 потоа е зимски. И таму се повторуваат извештаите дека топењето на мразот на Гренланд, бидејќи 10 степени потопла од "нормални". (Но, се уште минус 12 степени) Но, во знак на протест децата и нивните родители не може да се сфати ако температурата на арктичкиот степен 10 е потопол од "нормално", сеуште е минус 12 или што и да е, мразот не се топи.
  (Ледењето на столбовите може да се стопи локално поради вулкани подземени.)
  И вулканите стануваат поактивни од Големиот сончев минимум, покажуваат вистинските научници.

 10. SalmonInClick напиша:

  Кој се сеќава на ураганот Ерин за време на 9 / 11 и извонредниот пресврт?

 11. SalmonInClick напиша:

  Не сум љубител на бубул, но поентата што ја допира Петар Вереек е интересна

  Jügend за клима, но даночниот обврзник плаќа 😀

  https://youthforclimate.nl/
  https://www.boublog.nl/2019/02/09/spijbelende-klimaatscholieren-en-hun-organisatie/
  https://www.climategate.nl/2019/02/europese-commissie-drijvende-kracht-achter-klimaatspijbelen/

 12. Камера 2 напиша:

  Одење заедно со маршот со предност, како што е слободен ден се уште може да се замисли (не), и дека тоа е чиста пена за перење на мозокот, да ние сега го знаеме тоа.

  Но, уште полошо е: "задолжително" е да одиме

  прочитај:

  Не сите родители се задоволни со тоа. "Овие маршеви се политички поучени и училиштата одат заедно со тоа",

  http://www.standaard.be/cnt/dmf20190314_04255360

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина