Кога САД ќе плаќаат данок на климата на сите оние бомби што ги фрлаат?

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 11 септември 2019 2 Коментари

извор: ленти.com

Премногу е тажно за зборовите да се види како САД продолжуваат да ги растеруваат своите бомби со неказнивост, додека светското население под лажниот аргумент на „глобалното затоплување поради премногу CO2 во атмосферата'е обвинет за високи даноци. Полн гордост телеграфот утрово како воздушните сили на Комбинираната заедничка работна група (која ја вклучува и Холандија) би бомбардирале остров во Ирак со повеќе од 40 тони експлозив. Борците на ИС се криеја на островот.

Веројатно сме повторно повторно да бидеме сведоци на вашата најчиста неред и пропагандна лажна вест, за да оставиме впечаток дека сè уште има борби против таа само-креирана ИС-прокси армија, која беше толку очајно потребна за таа срамна војна во Сирија. Таа војна во Сирија беше неопходна за заострување на односите на сцената на меѓународните противречности меѓу суперсилите. Вие и јас мора да продолжиме да веруваме дека земјите се борат едни со други, така што ние продолжуваме да веруваме во глумата зад мастер скриптата што се одвива.

Што е тоа „главно сценарио“ тогаш? Таа скрипта се заснова на поларитет или, со други зборови, дуализам. Тоа е сценариото што следи религиозни пророштва, во кои политичките водачи и нивните вазали го насочуваат светот кон последната голема светска војна. Последната светска војна мора да биде во врска со Ерусалим. Секако, ова нема да се случи веднаш утре, затоа што откако ќе започнете да гледате преку сценариото, можете да откриете дека голема исламска империја прво ќе мора да се залага за тоа. Мојата анализа со години доведе до заклучок дека ова е веројатно Отоманската империја. Османлиската Империја најверојатно ќе се опорави во 2023, со преземањето на Турција од ЕУ во согласност со очекувањата. Ве советувам во тој контекст овој напис прочитајте го темелно, затоа што опширно го објаснувам ова очекување. Војната во Сирија provided обезбеди на турската армија убав терен за обука за сите свои нови оружја и исто така покажа како се појавија првите пукнатини на косата (поточно: пукнатини) во односите меѓу САД и Турција.

IS беше само-создаден непријател што беше потребен за оваа војна во која може да се тестираат сите видови на ново оружје и каде што излегоа знаците на сценариото на мајсторот. Турција е светска сила во развој, а САД се големи ционистичка империја во пад. Веројатно нема да помине многу долго пред да заврши американската хегемонија, која главно се заснова на доларот и воената супериорност. И додека сите се фокусираат на трговската војна меѓу САД и Кина и евентуалниот исход од ова во физичка војна, Турција добива шанса да го созрее својот воено-индустриски комплекс додека сите ги следат двата борбени гиганти. Војната во Сирија gave даде на Турција, покрај тоа што ја тестираше својата борбена моќ во Северна Сирија, оружјето на „бегалскиот кран“, кое може (и сè уште може) да изврши притисок врз ЕУ.

In овој напис од Брендон Смит можете да прочитате како битката меѓу САД и Кина е исто така дел од мастер скриптата. Сите светски сили работат преку скриптата на само-создадени војни и „тешки противречности на видливо поле“, тајно на истата агенда со крајната цел на светската влада што ќе издигне од хаосот на конечна светска војна. Според тоа, очекуваното закрепнување на Османлиската Империја ќе биде привремено и ќе придонесе само за глобалниот хаос што ќе се создаде преку оваа трета светска војна.

Горенаведените изјави може да се разберат правилно само ако ги читате статиите под сините врски.

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl, alt-market.com

Тагови: , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (2)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Камера 2 напиша:

  Sadално е, но норма е и сето тоа
  под името Одбрана

  или исто така наречена Глобална безбедност

  Пристоен брод за крстарење само користи 200 тони гориво (= 200.000 литри) на ден, понекогаш дури и повеќе.
  Можете да видите што авиопревозникот троши дневно, дури и ако тие се само малку носени
  вежбање видете под флотата и многу повеќе

  https://www.globalsecurity.org/military/world/europe/damen-omega.htm

  https://fas.org/man/dod-101/sys/ship/index.html

 2. Цезар Лав Каче напиша:

  LS ...

  Само фрламе во нов модел на пресметка и тогаш сè е подобро. Тогаш имаме нова вистина, реалност или реалност ... Изборот е ваш!

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина