Кога полициската држава се врти против луѓето (слики од Венецуела)

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 29 јуни 2016 11 Коментари

кризна-венецуела-2016Видеа подолу ја прикажуваат моменталната ситуација во јужноамериканската земја на Венецуела. Мејнстрим медиумите во Холандија повеќе не би го покажале ова. Вести час посветен таму 18 мај 2016 предмет, но тоа само требаше да покаже како тврдоглавиот претседател Николас Мадуро Морос сака да остане во седлото. Она што, се разбира, не е споменато, е дека ова е уште една економска војна на западните земји, да се отфрли режим кој не е подготвен да ги собере сите свои нафта и да игра на цевки на глобалистите.

Венецуела е веќе таму години под притисок. Непријатниот лидер Хуго Чавез мораше да замине. За среќа тој доби рак и тој почина во времето. Оттогаш, неговиот наследник, претседателот Мадуро, тешко се бореше против мешањето и саботажата на Запад. Се разбира, Западот со години врши притисок врз Венецуела преку инфилтрации. Најдобар начин да ги натерате луѓето од земја на вашата рака е да се осигурате дека тоа оди лошо економски. Тогаш можете да финансирате и да ги поддржувате опозициските движења низ веќе дискутираните толку многу Џин Шарп метод. Ова предизвикува луѓето да повикуваат на оставка на сегашните лидери. Најдобар резултат во империјализмот се постигнува ако ги направите луѓето незадоволни од нивните сегашни лидери и да се осигурате дека вашата поволна замена подготвени.

Венецуела целосно работи на приходите од нафта. Значи, што треба да направите за да добиете земја на колена економски? Осигурајте се дека го намалувате нејзиниот извор на приход. Школка има голем интерес за производство на нафта во Венецуела, бидејќи инвестираше милијарди во еден нафтовод. Значи можеме да кажеме дека Венецуела е една Шел игра е. И кога зборуваме за тоа Школка, ние зборуваме за тоа Холандско кралско семејство како најголем акционер. Венецуела мора и ќе биде доведена до колена и за тоа ќе бидат распоредени две оружја: економска војна и социо-психолошка војна преку горенаведениот метод Џин Шарп. Компании како Лаборатории за стратешки комуникации en НАТО Стратком специјализираат во овој метод. Луѓето се поставуваат против сегашниот режим преку, меѓу другото, и револуционери. Вие спроведувате економска криза, предизвикувајќи цените на нафтата да опаѓаат низ целиот свет и секоја поддршка ("заеми", " направи читање зависни) да ја испушти земјата. Ова е како се појавува хаос. Тоа е токму она што се случува во Венецуела.

Владата во Венецуела е во власта. Од една страна, не сака да се предаде на притисокот на Западот на економско и психолошко водење; од друга страна, луѓето стануваат исцрпени и панични. Инфлацијата во земјата се движи кон 500% и се практикува како ММФ Кристин Лагард ја маскира оваа економска војна со давање пропагандистички загрижен разговор држете за СНН. Со ова, чудовишта од овој вид ги кријат своите нечовечки практики од "гладуваат населениеда се реализира промена на режимот.

Владата во Венецуела презема силна акција против сопственото население. Тоа е резултат на спроведена криза од страна на западните чудовишта под знамето на Школка на Орање. Сега можете да разберете зошто холандските медиуми воопшто не ги пријавуваат ваквите бунтовници и не ги прикажуваат вистинските сериозни практики. Холандија игра голема улога.

Погледнете за себе што се случува кога агентите на мозокот го губат човештвото и ја бранат важноста на регентите. Од една страна, разбирливо е дека актуелната влада не сака да се поклони под притисок на западната економска и психолошка војна и затоа се обидува да ја контролира населението. Од друга страна, сликите подолу илустрираат премногу добро колку полициските сили може да се претворат во чудовишта и да ја изгубат целокупната човечност. Венецуела порано или подоцна ќе мора да капитулира за оваа западна империјалистичка игра.

Дали истото ќе го чека и европското население во наредниот период? Дали полициските сили што беа измиени од мозокот во Европа во последниве децении и се подготвија за доаѓа колапс, исто така, едноставно слушаат и 'befehl ist befehl"следи?

Листа на изворни линкови: npo.nl, cnn.com, stratcomcoe.org

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (11)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Вилфред Бакер напиша:

  Не ми беше дозволено да го прочитам, а камоли да ги видам филмовите, а сепак го сторив тоа, немам зборови за ова, неразбирливо е дека ова се уште се случува и елитата сеуште има моќ.
  Затоа, ова може да ни се случи, станува се појасно дека нашите лидери се рептили во најширока смисла на зборот.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Она што овие (контролирани opp) господа (свесно) забораваат да го споменат е дека токму западниот империјализам го поткопа и уништи социјализмот во Венецуела. Значи тоа укажува на погрешен виновник (како што е објаснето во мојот напис). Ова не го менува фактот дека ситуацијата е целосно надвор од контрола и дека овој извештај дава слики кои јасно ги покажуваат ефектите од империјалистичката интервенција од страна на Запад.

 2. erwin напиша:

  Добро и зошто цените на нафтата се толку ниски, вештачки, за да ја погодат Русија
  се наведува. Венецуела има врска со Русија, но не сум прикажан
  дека Русија дошла за спас на Венецуела. Русија не се грижи финансиски
  за да им помогне на Венецуела или Путин да ја игра играта како што се сомневам.
  Сè укажува на тоа дека сега повторно ја презема Турција и обратно.
  Путин големата нацрт кукла која се продава како противник.
  Путин знае повеќе за MH17. Зошто не ги покажува фактите?

  • Мартин Vrijland напиша:

   @Erwin

   Токму така

  • Албертина напиша:

   Мислам дека Путин, исто така, припаѓа на истиот клуб, илимунати.
   Погледнете ги страниците на страниците на економистот 2015 / 2016.
   Јас некогаш видов слика во која сите светски лидери носеа еден вид фустан со жолти ѕвезди, јас сум googled, но не можев да ги најдам, дури и преминал на интернет.

 3. erwin напиша:

  Па, со оглед на трик и измама на фараонот Babelonic клуб, тоа и понатаму е тешко
  да се процени што точно се случува. Проценете дека реално планираната берза паѓа
  ќе се случи само кога Русија ќе се врати во финалето и ќе го достави до клубот. Патем, ова не значи дека Русија не е предводена од членови на клубот. Всушност, борбата помеѓу клубот од запад и клубот од исток
  борбата меѓу клубските браќа. Значи нема вистинска опозиција.
  Во моментот кога овие членови на клубот се враќаат заедно, очекувам несреќа, итн, да го имаат тоа
  во врска со координацијата на паричните текови, заедничките политики итн.
  Така, во тоа време очекувам, по поблиска инспекција, ништо шокантно со оглед на печатењето на доларот наменет за враќање на клубот од исток назад во семејниот клуб, големиот фараонски бабелониски клуб.

 4. Брамметјебрам напиша:

  Што садизам повторно во тоа видео.
  Тоа убаво покажува кои видови имаат најголема уста за послушност и казнување. Вид на опрема што ги удира луѓето за забава, и затоа припаѓа во затворот. Затвор за ментално болни луѓе, тоа е многу јасно.
  Тоа е токму истиот вид на оџак, бидејќи ги разложува демонстрантите за време на демонстрациите. Такво нешто не е "само твојата работа". Го правиш со задоволство или не го правиш тоа затоа што си психички здрав и мислиш дека е страшно.

 5. NoNWO напиша:

  https://www.youtube.com/watch?v=qgWvxGFo23A

  Делумно поради оваа причина Хуго Чавез мораше да умре. Случајно, тој добил рак 2 пати за многу кратко време, по што умрел. Добивам дежа ву чувство ... тоа има врска со Арафат и Полониум 90 ...

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина