Колку е опасно 5G и колку тајно е инсталиран

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 16 август 2019 10 Коментари

Двапати по две години, повеќе од парови на крави од 500 од Maatschap Visser-Bakker од Menaldum целосно панично. "Кравите одеа и двапати во земјата и летаа низ мечување“, Вели Дјујке Бакер. "Ни чинеше неколку крави. Можете да замислите дека ако повеќе од 500 крави летаат насекаде, тоа ќе предизвика многу.„Кравите во стабилниот број пати беа немирни. Откако некое време проба во мрак, партнерството преку локална компанија за инсталација откри дека тестирањето 5G е направено со блискиот јарбол. "Сметаме дека има добри шанси причината да лежи таму.„Кравите, исто така, покажуваат девијативно однесување во млечната фарма Фрерк Абма од Одехорн. „Кравите сите претпочитаат да лежат во задниот дел на шталата.“ Тој, исто така, прави врска помеѓу блиската преносна кула, каде е објавено дека се извршени и тестови со новата мрежа 5G.

Горенаведената порака доаѓа од страницата на Фејсбук “Земјоделците меѓу себе". Како мало момче секогаш одев низ ливадите на таа фарма во тоа мало село Мендалд. Детството го поминав таму и честопати барав јајца од скут во ливадите. Како резултат, исто така знам дека ова беше првиот земјоделец во Холандија кој имаше целосно автоматизиран салон за молзење. Кравите носеа јака со предавател и автоматски беа одведени во еден вид прстен каде што чашите за вшмукување беа поставени автоматски на вимето. Јаката со предавател гарантираше дека секоја крава добива соодветна количина на добиточна храна и беше молзена во вистинско време. Значи ние зборуваме за земјоделци кои се отворени за нова технологија и крави кои се навикнати да шетаат наоколу со предавател. Зрачењето од тие јарболи 5G мора да биде многу поинтензивно од она што комуницира со јаките на кравите.

На фотографијата на профилот објавена со оваа статија можете да ги видите уличните светилки од мало рустикално село во јужна Европа, каде 30 се движеше на магариња со вагони пред години. Тоа е прекрасен рустикален град со жива заедница за риболов. Ретко гледате полиција и тие практично не мешаат во ништо или на некој. Стариот фенер е главната фотографија и во црвено-вратениот дел можете да ги видите новите улични светилки кои беа поставени брзо минатиот месец. Овие нови фенери не висат околу вообичаените стотици метри, туку на многу пократко растојание едни од други. По зумирањето на новата глава на фенер, јасно може да се препознае симболот на антената. Мештаните треба да знаат дека се протега мрежа што потенцијално има капацитет да го постигне ефектот што се случи со кравите од селото каде што пораснав.

Она што многумина не го знаат е дека фреквенцијата на јарболите 5G одговара на онаа што се користи со системите за контрола на толпата. Не го знаеме тоа, затоа што за време на жолтите елеци, гледаме протести на вестите (и слично) дека водните топови сè уште се користат. Сепак, тоа е старомодно, но медиумите веројатно не покажуваат многу за тоа, затоа што тие знаат дека антените 5G работат со иста фреквенција. Заради тоа, запознаеноста со ваквите системи може да алармира премногу луѓе. 5G-Crowd-Control Милиметарски бранови се користат од страна на американската војска во пиштоли што распрснуваат толпа, наречени Активни системи за негирање. Користи милиметарски бранови на радиофреквенции во опсегот 96 GHz за да навлезат во горниот слој на кожата 1 / 64 инчен на лицето, и веднаш произведуваат неподнослива сензација за греење што ги тера да избегаат. Погледни ова видео да се види како тоа функционира. 5G работи на иста фреквенција како овој систем за контрола на толпата и затоа може да се користи за истиот ефект.

Во видеото подолу можете да видите малку повеќе објаснување зошто 5G треба да нè загрижува (прочитајте подолу).

Затоа е изненадувачки што поставувањето такви фенери меѓу популацијата што веројатно е во целосно незнаење нуди можност да ископате секаков вид бунт во пупка. Дознаваме од презентацијата на Дефкон од Ричард Теми дека веројатно е можно сега да се всадат размислувања во човечкиот мозок (види подолу). овој напис) Се разбира, многумина ќе бидат отфрлени како „теории на заговор“, но ние овде само зборуваме за мејнстрим технологија. Значи, нема заговор зад тоа. Тие се научни факти.

Со оперативна 5G мрежа во градовите, затоа имате систем за контрола на толпата што може да го задржи населението во нејзините кафези во секое време. Така, веројатно веќе може да направите емоционално влијание и специфично да влијаете на мозокот (како што се менување на спомени). Веднаш штом ќе го направиме следниот чекор, имено оној до врската со мозокот Neuralink, таа станува партија за контрола на умот за менаџерите на мрежата. Дека 5G секако мора да биде инсталиран на 'интернет на нештата'можно но ако една од тие работи е човечкиот мозок и човечкото тело, можеби ќе треба да ги почешаме главите рано. Со технологија како што е CRISPR-CAS12, дури и човечкиот геном може да се прилагоди преку Интернет преку мрежата 5G. И тоа не е теорија на заговор, туку тешка наука. Затоа прочитајте овој напис да открие како мрежата 5G затоа може да игра водечка улога во човековата трансхуманизација (трансформација од човек во киборг и фузија со АИ). И прочитај овој напис да го откриеме најголемиот план што стои зад него.

Дали сè уште ќе има луѓе кои се склони да влезат во барикадите? Или веќе се вклучени антените и дали оваа тенденција е веќе потисната?

Листа на изворни линкови: whatis5g.info

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (10)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Danny напиша:

  Она што го разбрав на друго место е дека 5G е еден вид „насочено енергетско оружје“, во смисла дека не само што дава фреквенција што има одредено поле / опсег, туку е насочено во одредена насока и може да наизменично помеѓу различни цели така што сите тие имаат добар опсег.

  Покрај тоа, не знам многу за тоа, и тоа е само поентата, се чини дека никој не знае што точно е.

 2. guppy напиша:

  Водафон на веб-страницата вели дека тековните 4G антени можат да бидат заменети со антени 5G. Ако е така, тогаш тоа има врска со фактот дека антените се на планини и дека има слаб пораст.

  Со оваа приказна повторно е истата приказна, дали оставаме да се случи или ги пресекуваме каблите? Нема потреба од мрежа без кабли.

 3. guppy напиша:

  Не зборувам за Водафон Холандија, туку за Нов Зеланд. Започнуваат со 5G во Окленд, Велингтон, Кристчарч и Квинстаун. Немојте да мислите дека новиот еден светски поредок е во далечна иднина, тој во голема мерка е исфрлен.

 4. SandinG напиша:

  „Владините агенции (централната власт, провинциите, општините и таблите за вода) мора да обезбедат пристап до јавната инфраструктура, вклучително и уличен мебел (како што се засолништа за автобуси и семафори) за поставување на мали ќелии“

  https://www.internetconsultatie.nl/telecomcode
  https://www.hugoschooneveld.nl/inhoud/blogs.php

  Со оваа измена на законот, затоа нема веќе пречка да се искористи 5G на национално ниво, без каква било форма на спротивставување. Граѓаните и локалните власти веќе немаат опција да го сторат тоа. Антената ќе биде поставена на приближно секои сто до двесте метри, во ламбички места, капаци на шахти, засолништа за автобуси и друг „уличен мебел“.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина