Контролираното уривање на брендот "rechts", Трамп, Брексит (и се што е поврзано со него) започна

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 13 јуни 2019 12 Коментари

извор: schleckysilberstein.com

Во последниве неколку недели сме сведоци на контролирано уривање на точно изградениот бренд "десно". Тој бренд мораше да биде претставен од добро обучени пешаци за безбедност: од Доналд Трамп во САД, Марин Ле Пен во Франција, до Thierry Baudet во Холандија. Овој бренд требаше да осигура дека критичкото размислување преку медиумите е стигматизирано во размислување на заговор и во нешто што го прават само десничарски луѓе. Тогаш марката мораше да се премести во екстремната десница и на националистичката, па дури и малку фашистичка и непријателска за жените.

Се разбира, Доналд Трамп е сеуште претседател во САД и, се разбира, процедурата на Брексит се уште е во тек, но предвидев дека и двата ќе бидат почеток на падот. Трамп мораше да ги започне трговските војни со цел да создаде одличен алиби за (претстојното) економско паѓање на големата американска империја. Неуспехот на Брексит, или преку не-договор или дури (најновиот пристап) тоа не ја плати сметката во Европа, мора да доведе до економска слабост во ЕУ. Ова треба да му покаже на целиот свет дека брендот "право" (а со тоа и критичарите) се виновниците за неуспехот и катастрофата.

Причината поради која го видовме Доналд Трамп минатата недела го угнетуваше градоначалникот на Лондон, а причината што ја нарече сопругата на принцот Хари Меган Маркл е "непријатна" е истата причина што го видовме како да направиме непријателски коментари на сопругата и бил поврзан со порнографија актерка. Тој мора да добие екстремна слика, така што луѓето ќе добијат екстремно десничарско чувство потсвесно. Таа стигма потоа се поврзува со целото десничарско движење (брендот "десно"). Сето тоа е добро осмислено маркетинг (пропаганда).

Потоа можете да ја поврзете таа група со нов или старо-бренд. Ние веќе го гледаме стариот бренд. Видеото подолу покажува колку веќе се прави врската со овој стар бренд. Видеото оди вирално на Фејсбук и покажува токму она што е намерата. Контролираната политичка опозиција и медиумите обезбедија дека правото стана бренд и дека секое мислење е покриено униформирани идеи беше комплетна. Повеќе не е за твоето мислење; поентата е дека ако имате мислење, вие автоматски припаѓате на тој бренд. И тој бренд сега е чекор по чекор поврзан со брендот "нацисти".

Брилијантна пропаганда која главно покажува колку е моќна интеракцијата на медиумите, политиката и социјалните медиуми. Униформите во видеото ја претставуваат јасни стигми униформа да бидат поврзани со десничарските (самопроизведени) движења. Основната уште јасна врска што оваа видео го прави е она што се вели во 25e втората во видеото: "Веројатно сум и екстремна десница или што?"(Кликнете на преводи).

Немојте да се стигматизирате за одредена политичка група или лево или десно. Стоп за гласање, не учествувајте во политичката игра за градење бренд. На крајот ќе бидете стигматизирани во групата одговорни лица и нацистите. Оттаму, критичкото размислување мора да биде забрането да претставува закана за стабилноста и мирот.

Листа на изворни линкови: nos.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (12)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Вкочането напиша:

  Да, сето тоа е толку очигледно ... Доналд Трамп, Мари Ле Ле Пен и за последен пат, исто така, ФВД ги зафати муслиманите на Иммао. Мислам дека решението е уште поголема имиграција ... а потоа не гласаат ... тие сакаат граѓанска војна во Холандија, но за тоа мора да создадат тензии, да го обвинуваат правото за економијата, муслиманите за прочистување и сл. Итн., Оставени премногу за социјална политика итн.

  Масонски мото цел од хаос .. Јас, исто така, имаат мото ... хаос од хаос и да се обезбеди дека не може да се појави ред. Тие имаат потреба од интеракција на конзерваторски партии за да функционираат како кочница за контролирано уривање, без таа кочница да има постојан хаос.

  Не гласајте и едноставно промовирајте масовна имиграција ... само кажете им на луѓето дека се уште може да се постигнат уште милиони.

  Тој нов министер за Шведски, исто така, рече дека сé уште можат да ги земат во 30 милиони имигранти. Ако навистина сакаат да ја истребат белата раса, тие навистина нема да се откажат од големиот часовник и ќе ве предупредит на вакви изјави. Дали ќе ги изложите вашите планови толку многу lol?

  Нека се експлодира, тогаш сите нуклеарни централи ќе бидат уништени, Израел, САД и остатокот од светот исто така ќе бидат погодени. Израел ќе се врати и во камено доба, а елитата исто така ќе има празни раце. Само да ја играте играта до смрт за да видат дали тие се осмелуваат

 2. SandinG напиша:

  Одлична статија, потполно се согласувам! На крајот на краиштата, статус квото можеби не е предмет на интерес. Останете во чекор, бидете среќни да плаќате даноци, да го отстапите вашиот глас и ако е ефикасен, можете да го намалите вашиот капацитет за размислување на минимум. Критичкото размислување е направено за вас од страна на пешаци кои успешно ја завршиле програмата за индоктринација ...

 3. Сонце напиша:

  Па, она што го пишувате е целосно точен!
  Луѓето кои мислат дека знаат кој е одговорен за ова.

 4. ниту бог ниту заповед напиша:

  Мартин ВИРЛАНД повторно ги удира ноктите со глави. Поглед што целосно ги прифатив со години и што не можев подобро да ги кажам зборовите.
  Уште од човечкото сеќавање, има огромно растреперување на нашите семејни накит. А камоли дека еден крепост може воопшто да има накит ...
  Сè друго зборува за често.

  Големата игра станува појасна за оние кои се осмелуваат да изгледаат:
  контролирано уривање на државата на благосостојба преку граѓанска војна (читај: контрола на населението), се запали со несоодветно однесување на неуки исламисти, што доведе до огромна економска дестабилизација која се обвинува за "правото" (што е во името?) АХРИМАН (читај: Рудолф Штајнер), РЕДЕМЕРОТ (т.е. катализатор / јудео-христијанство / една светска религија) го носи т.н. спасение, кое ќе се сведува на ништо друго освен поробување на овчата.

  Целото сценарио успешно се работеше на неколку стотини години. Брилијантна парче театар, ако ме прашате ...

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина