Корона криза: Може да потрае од 2 до 3 години да се излезе од заклучување, освен ако раното следи и апликации

поднесена во ВЕСТИ АНАЛИЗА by на 7 април 2020 18 Коментари

извор: youtube.com

Бидејќи темпото на развој на coronavirus criris е толку брзо, скоро е невозможно да се продолжи. Како и да е, сакам да дадам некои појаснувања на бојното поле. Ова започнува со резиме на некои значајни настани. Иако можеби е тешко да се остане позитивен и да се види надеж во ова време на големи промени, сакам да ви кажам дека тоа е сигурно. Силен си; многу силна!

Анализата започнува малку мрачна, затоа што морам да кажам дека контролираното тргување со марката од десно, предвидено во мојата книга, е неминовна. Во ерата на Трамп, тој бренд беше поврзан со „критичко размислување“ преку луѓе како Алекс onesонс (infowars.com) и Роберт Јенсен (jensen.nl) преку истиот Трамп, Борис nsонсон, airеир Болсонаро (Бразил) и луѓе како Тиери Баудет и она што е стигматизирано во „размислување за заговор“.

Тој „десен“ бренд треба да се разнесе, за да може да се насочи кон левоовладување, воведување на Зелениот нов договор и спасување на комунистичката држава. Како појава, оваа состојба на спасување е добра за околината, обезбедува основен приход и прераспределување на богатството, но ќе биде спакувана во тоталитаристички „Интернет на (живи) работи на технологијата.

Погледнете го текот на настаните и препознајте ја заедничката нишка. Кликнете на сините линкови за да ги видите доказите:

 1. Џонсон & Џонсон Холандска гранка Јансен вели дека тој скоро има вакцина, но „ќе стане достапен“ во пролетта 2021 година (така, ако порано сакате да излезете од заклучување, мора да го внесете кинескиот метод, видете точка 11).
 2. Бил Гејтс: гради 7 фабрики за вакцини за производство
 3. Бил Гејтс: Никој не смее да патува повеќе без сертификат биле вакцинирани и / или имаат изградено имунитет
 4. Борис Џонсон во болницата на ИЦУ (порака: потценување на коронавирусот од марката десно)
 5. Трамп ќе биде обвинет за потценување не информирање / не правилно инструкции од гувернерот на Georgiaорџија
 6. Марката од десната страна ќе биде обвинета на потценување од опасност од појава
 7. Јенсен го поддржува Трамп и ги влече следбениците во стапицата (но не ги спомнува Трамп последните последни преноси, затоа што тој знае дека Мартин Врајланд го изложува во ова)
 8. Јенсен покажува закана од 3-годишно затворањеемитуваше вчера) и со тоа тајно има за цел спасението што тие сакаат да го продадат: меко отворање (преку апликации и технологија) наместо да инсистираат на отпор
 9. Јенсен: Тјери Баудет инсистира размислете кон крајот (брендот десно е повторно му се придружува на Трамп)
 10. Јенсен никогаш не го поставува прашањето за вирусот и / или приказната за загадување всушност точнитуку само ја фокусира публиката на броевите (дел од глобалната стратегија за право на брендот)
 11. Снимката со видео од Кина го прикажува очекувана иднина и го носи како позитивно решение (види точка 8), видете исто така овој напис Trouw.
 12. De Зелен нов договор утопија на дистрибуција на богатството - плус основен приход - му ја оддава на човештвото (сега затворено) колбас за наводнување на устата на комунистичката држава
 13. контролираниот отпор (државна рака) започна со јарболи на антени да се запали со цел да се поврзе опозицијата со 5G со лажни тврдења дека 5G ги реализира ефектите од вирусот, а со тоа и вистинската опасност од 5G и Интернет на (живи) работи дискредитирање.
 14. Лусиферијанскиот календар се прикажува насекаде низ симболиката на виножитото (види книга); исто така за време на говорот од британскиот коронагин Елизабет.

Треба да почнеме да веруваме во своја сила, наместо да го очекуваме одозгора. Многу е важно да кажете „Не“ и да откриете дека се играте во големи размери. Време е да кажете „Да“ на сопствената сила и суверена власт.

Да се ​​игра во масите линкови en право взаемно и внимателно испланирана игра: „правење на парови“. Сценариото за целиот овој настан веќе беше на полицата. Јас го опишувам тоа во мојата книга. Тоа е скрипта во која прво може да порасне брендот десно, а потоа бродот да биде потонат со критички мислители.

Ова го отвора патот за кампови за превоспитување („задолжителна грижа за ментално здравје“), општество управувано од технологија со систем засновано врз однесувањето и социјална исклученост (почнувајќи од социјално дистанцирање), заедно со глобално нова криптовалута (заснована) валута. Покрај тоа, сè што ќе купите или продадете ќе висат на 'Интернет на нештата' и ќе сакате ознаката мора да ја примиле вашата дигитална лична карта, вклучувајќи ја и вашата стапка на вакцинирање и на кои се поврзани вашите социјални кредити и банкарски биланс.

Оваа криза е точно како што предвидував во мојата книга. Затоа се препорачува да се имаат основните знаења (вклучително и оние за НЛП и хипнотички техники) и споделување. Затоа што, исто како што одите во болница да имате доктор да го исцртате проблемот пред тој да излезе со решение, истото важи и за системот за вируси Луциферија што сега го гледаме вистинското лице. Јас и јас имаме решение, но прво мора да го разбереме проблемот. Затоа, започнете со читање и ширење на пораката.

твојата книга

Тука прочитајте го извештајот на денешната прес-конференција.

Листа на изворни линкови: telegraaf.nl, time.com, facebook.com, politico.com, trouw.nl, geenstijl.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (18)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Доми напиша:

  Здраво Мартин, ќе одам време оваа недела да ја прочитам вашата книга! За што сум убопитен: дали имате мислење за Дејвид Ике?

   • guppy напиша:

    Последното интервју со Дејвид Ике во Лондон е многу силно. За ништо не е исфрлено видеото од ЈуТјуб дека самиот Брајан Роуз е изненаден и дека има многу повеќе во тек.

    На крајот, Ике вели дека не слушајте и дека оваа последна шанса е да се одржи слободата.

    Останување и прифаќање се задржувате во кутијата / меурот. Тогаш насилниците / боговите на моќта се лутаат во кутијата.

    Изборот е наш.

    Знам што мислиш ако внимаваш дали сакаат или не да не влезат во новата симулација. Собирам од последното интервју дека Дејвид Ике е против нас исто како нас.

    • Мартин Vrijland напиша:

     За жал, Дејвид Ике исто така се приклучи на брендот од десно (преку поддршка Борис nsонсон). Значи, ако покажете вистина и во меѓувреме се поврзавте со таа внимателно конструирана десничарска марка, вашите следбеници ќе бидат потонати со тоа.

     За жал, тоа е стратегијата.

     • guppy напиша:

      Како што е, не е важно дали сте леви или десни, Евреи, Муслимани или што било. Сите ние сме во куќен притвор и сите треба да бидат брзани за да учествуваат на ова ниво.

      Но, како што велите, Отпорот е помош.

      Сите ние сме како блудниот син кој ги уништи нашите пари (енергија) на оваа земја. Без разлика дали го направивме ова лево или десно не е важно. Дали сме доволно храбри за да се вратиме е прашањето.

      Подобро е да се вратиме како роб отколку како владетел и угнетувач. Луѓето / субјектите кои поминале премногу ниски (единаесет / екстремно ниска фреквенција) имаат голем проблем.

      Патот за враќање е мал пат, обично сте сами алени

     • Мартин Vrijland напиша:

      Се плашам дека Ике ја хранеше оваа информација, имено дека 5G го спречува навлегувањето на кислородот во белите дробови. Имам темно кафеав сомнеж дека станува збор за вграден скалила во алтернативните медиуми…

      https://www.martinvrijland.nl/nieuws-analyses/veroorzaakt-5g-de-coronavirus-covid-19-effecten-of-is-het-een-biowapen-of-is-het-een-hoax-zoals-trump-stelt/

      Да бидам јасно, се надевам дека сум сосема погрешен во врска со Дејвид Ике, затоа што тој вели дека многу добри работи со кои целосно се согласувам! (и тоа е точно целта на безбедносната мрежа)

     • SalmonInClick напиша:

      Дејвид Ике е контролирана опозиција, значајна е симболиката што ја користи. Погледнете го видеото подолу

      „Знаците и симболите управуваат со светот, а не со зборови или со закони“.
      - Конфучие

     • guppy напиша:

      Добра точка, затоа и ние ја посетуваме вашата веб-страница за да разгледаме подетално.

      Се плашев дека тој ќе ги разнесе работите со мешање туѓи приказни.

      Она што сега го гледаме е дека таканаречените 5грбови се запалени низ целиот свет. Дали е ова до катките на завесите? Дали е ова наместено така што сите мислат: тоа е веќе направено, не мора да правиме ништо. Дали се тие стари системи што сега се заменуваат со пари за осигурување?

      Останува фактот дека тие се изложени на ризик да кажуваат вистини кои позитивно ја активираат свеста. Ова ја прави вашата интуиција посилна за да можете да филтрирате подобро.

      Ова исто така се случува преку вашите анализи, барајќи малку подалеку отколку што првично размислувате.

      Не би било добро ако дојдеме до решение толку брзо. (Смешен збор „решение“ 😉).

 2. Мартин Vrijland напиша:

  Кој праша постари лица? Кој одлучи во име на старите лица да бидат ставени под неформален, ако не и експлицитен, куќен притвор? Дали некој прашал каков ризик тие биле подготвени да прифатат? Кој ги праша дали се подготвени да ги жртвуваат своите пензиски пари на колапс економија? Кој ги праша дали, за да го спасат своето здравје, сметаат дека е неопходно да се заклучи целиот свет и да се затвори целата светска економија? Дали „опасностите од Ковид-19“ се навистина лоши на крајот на животот што ги тера да ги загубат тие скапоцени минатите месеци, вклучувајќи ги и нивните последни пари во заробеништво? И каква рана смрт може да резултира во многу случаи? Или, исто така, корисно е дека холандскиот пензиски сад од 1500 милијарди наскоро би можел да биде украден под изговор на новата еднаква дистрибуција на комунистичкото спасение и Зелената нова зделка? Ах, на крајот на краиштата, тие беа генерација на големи загадувачи, па можете да го предадете тоа!

 3. Мартин Vrijland напиша:

  И ние мора да се ослободиме од тие пари, па дури и повеќе бомби! Ако коронаурите сè уште не се доволни за да ги убедат луѓето, тогаш само неколку крадци. Проблем, реакција, решение некој?

  Толку транспарентен

  https://nos.nl/artikel/2329693-geldstortautomaten-op-slot-na-plofkraken-met-zware-explosieven.html

  • Камера 2 напиша:

   Ха ха, да какви пари би рекле, ако не можете да ги потрошите во секој случај. Тие ставаат
   се разбира, силувајќи се со таа лажна вест.

   Ако само тоа рече, шетајќи во аптека околу 225 капачиња за уста, да, тоа го прави малку поверодостоен ;-), нешто !!! повеќе смешен секако, смеј се !! Шега на Корона, ха ха (не е забавно)

   Бидејќи просечниот криминалец од врата навистина знае дека маската ги заштитува мртвите механизми (како што се невидливите вируси) во секое време. Значи, нема поента во тој срам.
   Филтер од филтер цигара може да го запре некое време.
   Чадот од цигара, исто така, оди директно низ маската.
   Сиромашни стари луѓе, тие седат таму како овци во волна, многу патетични.
   Децата прават нешто за тоа. Како би сакале?

 4. Анализира напиша:

  Историјата рими до одреден степен..Папер Бит!

  Историјата се повторува, но во толку лукаво маскирање што никогаш не ја откриваме сличноста сè додека не се направи штетата.

 5. Лидија Роусје напиша:

  Само што добив повик од синот на фудбалски тим на овци / мајка:

  Од Универзитетската болница во Лајден
  Барањето е да ја преземете апликацијата и да ја комплетирате секојдневно (дури и ако немате поплаки).
  Целта е да се добие подобар увид во распределбата на короната во НЛ.

  Ве молиме, исто така, проследете ја вашата понатамошна мрежа.

  https://www.lumc.nl/org/coronavirus/covid-radar/

  Леле, јас сум прекината од оваа овца. АХ изгледа како лавиринт со наслаги насекаде и луѓето скокаат од терор.

  Доколку сакате да се нурнете подлабоко во она што се случува, се препорачува ова видео меѓу Лауда Леон и Шејн Балес (ака Руенер). И двајцата потекнуваат од проектите. За што вреди…
  https://youtu.be/1uvi9RakjnA

 6. Orорис Мишелс напиша:

  Јас ќе одам да размислувам денес https://www.dotcomnieuws.com/alternatieve-media/david-icke-london-real-6th-april-2020-full/ погледнете го, но прво прочитајте одредена книга со кафе на сонце!

 7. Мартин Vrijland напиша:

  Она што исто така ја чека Холандија (како што предвидував од 2013 година):

  https://www.ad.nl/buitenland/23-miljoen-chinezen-mogen-niet-meer-reizen-omdat-ze-te-weinig-punten-hebben~a9cdb688/

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина