Кој го создаде Луцифер и што се демони, џинови или архони во симулативниот модел?

извор: hswstatic.com

Особено од аголот на луѓето со христијанска или исламска визија за живот, јас често го поставувам прашањето: Ако, според вашето мислење, универзумот создаде луциферска симулација, која го создаде Луцифер, а што е со демоните, джинните, архоните? Би сакал да го објаснам ова подетално во оваа статија и јас исто така ќе зборувам за "ѕвезда суштества" или други искуства како НЛО набљудувања. Се надевам дека откако ќе го прочитате овој напис ќе бидете сосема јасни.

Те молам да ги поставите ОК очилата во тој контекст. Претпочитам да ве замолам да го направите скокот за компанијата Neuralink на компанијата Elon Musk дека вашиот мозок сака да донесе онлајн. Дозволете ни за погодност само да се претпостави дека ќе работат во текот на следните неколку децении на сите сетилна перцепција што правиме со нашите стари очи, уши, нос и "сетилни" да комуницираат директно со мозокот. Така, АИ (вештачка интелигентна) програма тогаш, на пример, е способна да проектира 3 димензионална слика на вашата околина директно во визуелниот центар на вашиот мозок; она што ние сега треба VR очила кои проекти на светлина во нашите очи, ни даваат визуелен центар Оваа преведува на сликата. Замислете, според тоа, дека програмата е исто така способна да ве натера да мирисате, и да дозволите да доживее допир. Можеби и ти можеш да ја доживееш гравитацијата. Дали е можно во таква симулација дека ќе се идентификувате со тој свет проектиран директно во вашиот мозок? Да претпоставиме дека тоа е мултиплеер игра. Дали не е доста игра во која тежнееш да изгубиш?

Во таква ситуација може да се каже дека мислите дека живеете во играта. Но, во реалноста живеете надвор од играта и виртуелниот свет е изграден само преку проекција во вашиот мозок. Вашиот оригинален себе може да биде на кревет или во канцеларија. Тој свет, оној во кој вашето тело физички се наоѓа, потоа се гледа од искуството за игри повисока димензија.

Одиме чекор понатаму: замислете да одлучите да го обесувате оригиналното тело на еден вид капе и да го направите и сите ваши колеги играчи. Вие решавате да останете во играта со години. Убаво е што во играта времето поминува многу побрзо. Може да искусите 10 години во 1 ден во играта, но доживејте го ова како 10 година од играта. Сите твои соработници го прават истото и добиваат инфузија, па затоа се хранат и можат да јадат без храна и вода деновиве. Пред да знаете, 100 години поминаа во играта и сте ги доживеале најневеројатните авантури. Забелешка: останува мисловна вежба за да се објаснат работите подетално.

Замислете дека сте во играта во моментот кога се појавува брилијантен технолошки развој, имено дека каде што е развиен интернет во оваа игра и можете да комуницирате едни со други преку супер убави i-телефони. Постои дури и развој во играта дека постои голема компанија која може да изгради виртуелна реалност светови; еден вид на онлајн игри. Вие одлучете да го сторите истото во вашата игра како што веќе сте го направиле од првобитната ситуација. Оваа игра содржи секакви духовни суштества кои можат да ве заплашат, но има и ангели, а понекогаш и објекти лебдат низ небото, од кои сините мажи излезат за да те киднапираат. Ќе ја најдете новата игра застрашувачка и ќе одлучите да не ја играте. Само што разгледавте преку вашата врска со мозокот (од вашиот аватар во таа игра).

Значи, ако одлучите да ја разгледате играта која била изградена во рамките на симулацијата за која веќе седевте (додека сте на инфузија со вашето оригинално тело), ​​вашето оригинално тело е 2 димензии повисоко. Изгледа дека вашиот аватар имал духовно искуство и дека забележал суштества што не ги познавате. Сепак, ги доживеавте толку живи што те исплаши.

Што ако сте од вашата оригинална тело (да зачекори преку инфузија во играта) и на аватар во играта има вграден невролошки врска со сите игри кои работат се врати во игра. Па во таа игра се претвори, сите видови на игри, но може да се види само по некои напори, со што поврзувањето на мозокот се активира во вашиот аватар. И што ако се во игра, за која може да предизвика невролошки мозокот врски преку разни напори како медитација или пиење африкански корен сок, па одеднаш нови зголемени реалност во (Avatar-) мозокот добива проектиран? Тогаш вие одеднаш откривате дека во таа игра има секакви дополнителни димензии. Леле! Ова е одличен виртуелен свет! Вие не сакате да заминете!

Се надевам дека сте биле во можност да ме следат досега. Понатаму, јас нема да одам, бидејќи бев главно загрижен за објаснување на концептот на димензии. Затоа, димензијата не е ништо повеќе од резултатот на еден виртуелен свет во виртуелниот свет. Ние пишуваме нова дефиниција за димензијата на концептот (како што често се користи во духовното читање):

Димензијата е резултат на еден виртуелен свет во виртуелниот свет

Потоа доаѓаме до прашањето како што беше наведено при воведувањето на овој член: Ако, според вашето мислење, универзумот е луциферска симулација, која го создаде Луцифер, а што е со демоните, џиновите, архоните. Навистина не можеме да добиеме понатамошни истражувања од форензиката досега, што значи дека сите сигнали укажуваат на тоа дека Луцифер е градител на сегашната мултидимензионална симулација. Иако многу истражувачи и системи за верување зборуваат за циклус на реинкарнација и еден вид Помеѓу областа на животот (BLA), каде што душата е фатена по смртта, а потоа инкарнирана назад во човечко тело, би можеле да речеме дека животното искуство како човечко суштество е едноставно игра во таа (BLA) игра. Меѓутоа, ако сакаме да веруваме во религиозните списи, Сатаната е паднат ангел на оригиналниот творец. Често името Луцифер се меша со Сатаната. Луцифер е оној што го обожува групата на елитистите кои се обединија во тајните друштва. Луцифер се чини дека е градител на оваа симулација. Концептот бог / сатана припаѓа на оваа симулација и концептот на небото наспроти пеколот е исто така дел од ова. Тоа, според тоа, би биле и симулативни димензии во таа перспектива.

Затоа би можеле да се каже дека сите искуства, како што се демонските или архалонските сили, но и оние на вонземјаните и НЛО, можат да се вметнат во симулација (од страна на програмерот). Сепак, тие исто така можат да бидат "изгледа во друга симулација", преку активирање на невролошката врска со друга симулација (во симулација). На кратко, ако утврдиме дека живееме во симулација на Луцифер (врз основа на страв и максима Проблем, реакција, решение), не треба да биде изненадување што овие демонски искуства или други искуства (вонземјани, НЛО, итн.) се исто така симулација.

Прашањето за кого тогаш создадениот Луцифер и како тој бил толку брилијантен да ја гради симулацијата на универзумот, всушност можеме да одговориме од нашето оригинално јас. И бидејќи ние го материјализираме овој универзум преку нашата перцепција (од нашата душа), одговорот лежи таму. Дали мислите дека останува нејасно? Јас го разбирам тоа, но би рекол: да продолжам.

Што ако шишарната жлезда на вашиот актуелен аватар ја прави невролошката поврзаност со другите виртуелни реалности (или подобро зголемени реалности): Дали сакате да направите ayahuasca сесија со која оваа врска доаѓа онлајн? Можеби медитацијата исто така работи и за вашата шишка.

Тагови: , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (6)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. Мартин Vrijland напиша:

  Размисли за ова:

  Значи, ако страдате од архонски / демонски искуства во вашиот живот, тоа е затоа што мозокот порта (neuralink) на вашиот био-аватар во рамките на оваа симулација е предизвикана од страв да се претстави друга симулација како зголемена реалност за вас.
  Истото важи и за НЛО и за вонземјани набљудувања.
  Ќе добиете зголемена реалност презентирана во аватар мозокот поврзан со моменталната симулација.

  Кој го гледа преку него, го разбира она што го велам.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Тоа е 1 на трикови на Луцифер да ви даде за во оваа симулација поради стравот од систем на верување дека сте склони да се направи вашиот живот во служба на својот авторитет во маската на верска бог фигура (самиот во себе) или духовен пат (што доведува за посветеност на неговиот план).

 2. marcos напиша:

  Мартин,

  Зошто претпоставувате дека тој свет (димензија) е подобар од оној во кој сме сега? Можеби тој свет е многу полош од проблемите со кои сега се бориме.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Можете исто така да се предаде на оваа симулација. Секој негов избор. Јас едноставно не сакам да седам во мрежата на Луцифер и ако не е забавно таму, повторно ќе се справим со проблемите. Ако сте мрзливи или исплашени, изберете ја патеката со најмал отпор. Јас не.

 3. Vitalinfo напиша:

  Конечно статии за суштината на животот. Каква прекрасна анализа за нашето постоење како човечко суштество.

  Јас почнувам да размислувам се повеќе и повеќе дека има само симулации. Сепак, симулацијата е имитација. Прашањето потоа е: "што се имитира?" Веројатно постои и оригинален свет што се имитира. Но, што ако тоа е исто така симулација, за која потоа повторно се симулира. Мора да има почеток некаде. Во спротивно, можеме да го фрлиме законот за причините и последиците и да го надминеме.

  Мислам дека целото создание (симулација) се јавува од знаењето. Зборот "знам" е многу интересен збор. Знаењето е нешто различно од разбирањето. Разбирање е ментална активност која има врска со перцепцијата. Ако знаете нешто тогаш набљудувањето на она што го знаете е непотребно. Ова ме наведе да се сомневам дека знаењето е нешто што е одвоено од свеста или перцепција.

  Ако сè е симулација тогаш првата симулација доаѓа од знаењето.

  Нешто да размислувам.

  • JHONNYNIJHOFF@GMAIL.COM напиша:

   Детето почнува да слуша, а потоа да го разбере "знае" детето дека Синтерклас, Дедо Мраз, Велигденски зајаци и Штркот не постојат! детето, исто така, ја губи својата "цврста доверба во своите родители и оди да се испита себе, а потоа доаѓа до заклучок дека сè е илузија.

Оставете Одговор

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина