Научете што да направите и што да направите во наредното заклучување на коронавирусот

извор: огледало.co.uk

Градоначалникот на Амстердам, Фемке Халсема веќе замина вчера навестување дека тоталното исклучување на Амстердам нема да биде изненадување. Вклучено 18 март Де Телеграф објави дека полицијата веќе се подготвува за целосно заклучување. Извештајот во Телеграф на синоќа дека епидемијата на грип се вратила исто така се чини дека проблемот е сега двоен, затоа што со коронавирусот што се чини дека се шири во Брабант и исто така епидемијата на грип, Руте ќе има алиби да се определи за целосен заклучок.

Што значи тоа во конкретни термини? Ова значи дека не смеете да ја напуштате вашата куќа, контролните пунктови се насекаде и вие сте уапсени ако имате сомнежи или можни индикации дека можеби имате вирус или дека не ги следите прописите (наредбите). Опишав што значи детално овде.

Ве молиме ширете пораки како ова преку Блумберг, кој изјавува дека 99% од луѓето кои имаат вирус во Италија веќе имаат и други болести и дека во пакетот внес на лекот што се администрира се споменува дека може да доведе до проблеми со срцето како резултат на зголемување на црвените крвни зрнца, вие имате ризик од затвор. Во Јужна Африка тие веќе го воведоа тоа правило и можете да одите во затвор 6 месеци ако дистрибуирате пораки што се во спротивност со официјалното предавање. Сите права секако се одземени од ова.

Ако ова ви се случи во Холандија, веројатно ќе треба да земате и задолжителни лекови. Законодавството е веќе донесено во Холандија. Тој закон влезе во сила на 1 јануари 2020 година: задолжителен акт за ГГЗ. Ако не соработувате, најверојатно ќе мора да влезете во ќелијата за изолација сè додека не ги проголтате апчињата. Вие исто така мора да го прифатите шприцот во вашето тело, бидејќи тоа е наведено во законот.

Терминот „целосно заклучување“ не е ништо повеќе од „воен закон“, познат и како „вонредна состојба“. Тогаш сме под опсада од сопствената армија и орди полицајци и извршители. Во последниве години тие беа обучени да не гледаат во човештвото, туку едноставно да извршуваат задачи. "Бефехл не е бефел!"

На улицата, наводно, секогаш имавме големи недостатоци на сина боја. Таа сина униформа оттогаш е заменета со воена форма, со многу агресивен изглед, лилјак, спреј од пиперка, тастер и секако познатото огнено оружје. Колку долго ќе трае пред големиот број на извршители, исто така, да добијат огнено оружје? Порано Предвидев дека армијата веројатно ќе биде распоредена и постои добра шанса тоа е и причината што американската сила пристигна во Влисинген минатата недела. Тие веројатно ќе помогнат во неколку земји на ЕУ.

Сè што предвидував досега, се оствари. Значи, веќе не можете да ме етикетирате како параноичен или мислител на заговор. Обратниот е случајот. Секој што мислеше дека сум мислител на несреќа, сега е дома и го доживува она што точно го предвидов. Написите можете да ги прочитате од изминатите неколку недели.

Јас бев во можност да ги направам овие предвидувања затоа што гледам преку мастер скрипта. Ја опишав таа мастер-сценарија во мојата книга. За секој што ја прочитал таа книга што ја имам некои дополнувања напишано Од суштинско значење е да ја разберете таа маестрална скрипта и навистина да ја прочитате таа книга од корица до корица. Во таа книга, која ја објавив кон крајот на минатата година, предвидов дека ќе има друга пандемија за да се изврши притисок низ задолжителната вакцинација низ целиот свет.

Во Het напис од 18 март Јас, исто така, објаснив како оваа појава на коронавирус е краток спој на технократски комунистички режим. На 25 ноември 2019 година, опишав како капитализмот и лажната демократија секогаш биле подготовка за овој комунизам. Исто така, вреди да се кликне на тој линк и да се прочита таа статија.

Ако сега сметате дека работите ќе бидат во ред и дека демократијата ќе се врати за неколку недели и ќе ги имате сите свои слободи назад, би сакал да ве потсетам дека имавме и климатски проблем. На крајот на краиштата, ние моравме многу брзо да се ослободиме од емисијата на CO2 за да не исчезнат во рок од 12 години. Штом сме навикнале да возиме и летаме за неколку месеци, може да има извештај кој покажува колку фантастични биле овие мерки за измерените нивоа на СО2 и имаме најнови алиби за одржување вонредна состојба .

Хаосот доаѓа и Телеграф во споменатата порака на 18 март (за тоа дека полицијата се подготвува за заклучување) објави дека луѓето се очекува во одреден момент да го загубат разбирањето и трпеливоста. Тогаш тие се подготвени да дејствуваат со тврда рака. „Силната рака“.

Се предвидува дека луѓето ќе паничат, затоа што не секој има доволно храна и ке бидат забранети готовина. Ова значи дека треба да платите по пин (ако веќе ги поминете долгите редови за супермаркетите) и некои вработени и самовработени лица ќе останат без пари затоа што на ветената државна помош ќе бидат потребни неколку недели до месеци да чекаат поради бирократијата .

Се сеќавате ли на неодамнешниот хаос во даночната канцеларија? Тоа се играше во јули 2019 уште Значи, ако државата одеднаш преземе секакви нови мерки и треба да воспостави комплетно нов административен систем за да им даде на луѓето основен приход, дали може да очекувате дека сето ова ќе оди непречено сега? Не, секако не. Сето тоа станува многу комплицирано во пракса. И кога луѓето немаат пари, тие снема храна. Можете да претпоставите што ќе прават луѓето што се гладни.

Прашањето што многумина ќе го постават во блиска иднина е: „Дали вирусот корона всушност беше толку опасен што вреди сето ова?"

Најголемите прашања со кои се соочуваат многумина се: Што можам да направам? Како треба да се справам со сите овие строги мерки? Како можам да одговорам ако не се согласувам со нешто?

Јас можам целосно да одговорам на овие прашања само ако сте ја прочитале мојата книга. Едно е јасно: имате основно право на целосна слобода!

Новата технократска комунистичка држава, која сега се шири над вас под маската на „заклучување на коронавирусот“, ќе се обиде да ги одземе сите овие права ако не го направите она што го сака. Ова значи дека ќе бидете уапсени доколку не соработувате. Не можам да го направам поубав отколку што е. Поминав 7 години од мојот живот за да ги предупредам холандскиот народ и изгубив скоро сè (поради кампањите за мрежно размазнување). Знаев дека ова ќе дојде и се обидов да предупредувам. Но, има надеж! Има многу моќна надеж!

Во следниот дел од овој напис, ќе ја објаснам таа надеж и исто така ќе опишам што точно можете да направите. Тој опис можам да го дадам само на секој што веќе ја прочитал книгата, затоа што без тоа основно основно разбирање не можете да разберете што пишувам. Прво, мора да знаете што е главната скрипта и прво мора да ја разберете суштината на она што се случува. Затоа прочитајте прво книгата а потоа прочитајте го остатокот од овој напис.

Забелешка: Можеби тоа е мојот последен напис, затоа што ја напуштив Холандија веќе неколку години и сум во земја каде што вкупното заклучување е веќе на сила и би можел да бидам уапсен во секое време. Значи, ако веќе не гледате нови написи што се појавуваат на оваа веб-страница, знаете дека тоа е случај.

За да продолжите со читање на написот, можете да станете член со кликнување на копчето „вашата поддршка“. Ова ви дава пристап до остатокот од овој напис. Овој праг е неопходен затоа што прво мора да ја прочитате книгата. Веќе сте член од 2 € / месечно и со тоа ме поддржувате да продолжам да се борам за вашата слобода.

вашата поддршка

Извор на леви известувања: parool.nl, telegraaf.nl, telegraaf.nl, nomorefakenews.com, nos.nl

Тагови: , , , , , , , , , , , , , , ,

За авторот ()

Коментари (19)

Trackback рачно | Коментари RSS наслови

 1. DHBoom напиша:

  Книга купи! Се сомневам и се надевам дека многу ќе следат. Лично веќе сум во жестока одбрана кога прочитав дека ќе бидам толку шокиран, а другите земји се веќе шокирани. На другите страници за вести, исто така, прочитав реакции на критики за тоа што ќе каже кралот вечерва, реакции како: „Зошто луѓето секогаш се толку бунтовнички кога нешто ќе кажам од страна на кралот, само оставете го тоа да дојде над вас“ EUH, не! критичко размислување е дозволено!

 2. Замрзнува Хари напиша:

  Ефектот „Мистер Смит“ сега е исто така целосно ефикасен затоа што луѓето се толку исплашени и веруваат во сè што кажуваат политиката, медиумите, научниците и сл. (Вклучително и луѓе кои веќе се будеа и веќе ги критикуваа владата и МСМ фрлен целиот пат назад во нивната стара состојба на спиење. Тие сега веруваат дека МСМ 100% повторно и преку ноќ ги претворија своите критики во владата во слепа верба за истата влада.

  Ова значи дека исто така треба да сфатите дека 99% од луѓето околу вас ќе се обидат да се борат и да ве нападнат исто толку фанатично како и таканаречените „власти“, веднаш штом ќе сфатат дека не верувате во наративот и во одбраната сакаат да одат

  Веќе го искусив ова кога изразив само малку сомнеж за опасноста од вирусот на корона. Бев вербално нападнат многу од луѓе што морав да „затворам“ и дека морав да сфатам дека вирусот корона е многу опасен и дека треба да се срамам од мислите.

  Бев нападнат и на Интернет кога посочив дека ефикасноста на министерот Бруин може да се забележи со големи промашувања во „Холивуд“ и дека тој можеби може да ги следи стапките на „несреќниот“ Р. Хауер. Јас веднаш бев нападнат (можеби од ИМ) дека морав да ги одведам зборовите и дека тој ќе сфати кој сум и каде живеам и се подготвував за посета од него и неговите пријатели. Многу други, исто така, „признаено“ не ме нападнаа како заканувачка за мојата реакција кога помина нашиот многу добар министер.

 3. marcos напиша:

  Паричните хеликоптери како што се предлагаат во различни земји се клучот за системот за дигитални пари. Луѓето кои ќе го загубат својот приход заради вирусот „Корона“ и ќе им се вети сума на пари кога ќе изберат… .., ќе изберат да го прифатат износот под овие услови, така што дигиталните парични средства со средства за трага и трага.

  • Замрзнува Хари напиша:

   По ова следува мала порака „најверојатно лажни вести“ во најголемиот весник за лажни вести во Холандија, Де Телеграф (онлајн верзија). Едно лице (се спомнуваше со име и срам дека е муслиман исто така да ги засили противречностите ние-тие, дека расипаните муслимани итн.) Се кашлаше пред лицето на полицаецот и очигледно е веднаш осудено на 10 недели затвор за ова. осуден.

   Ова е да ги масираме (условуваме) духовите за идно вистинско законодавство во кое кашлањето во јавноста може да доведе до затвор (ова може да се воведе трајно и исто така се однесува на кашлање со грип, итн.).

   • Мартин Vrijland напиша:

    Да, го прочитав. Особено сум благодарен што го испратив сигналот: „Со малку шега или малку бунтовно однесување, одите во затвор. Навикнете се на тоа “ И да, стигматизацијата на муслиманите исто така повторно се одвива добро. На крајот на краиштата, пламенот наскоро ќе мора да ја погоди тавата откако ќе избувне хаос. Тие сакаат востание и сакаат граѓанска војна меѓу домородците и исламскиот дел од населението (по што Ердоган ќе ги стави работите во ред).

    • Берна Б. напиша:

     Здраво! . Ви благодариме за сите написи што ги пишувате и не натера да бидете повеќе свесни за Мартин. Јас сум нов член и имам неколку прашања за вас. Што ги советувате муслиманите да прават во оваа ситуација? Дали мислите дека оружјето ќе се користи во оваа војна, дали тоа ќе биде физичко? Дали знаете колку долго можеме да бидеме затворени во Холандија. Со други зборови, во границите на Европа? Ова исто така ќе биде проблем за оние кои имаат семејство надвор од Европа и така не знам колку долго не можат да видат, вклучувајќи ме и мене. Ова, исто така, веројатно ќе ги вознемири луѓето со времето. мислите ли дека оваа состојба веќе може да се случи ова лето? Или повеќе кон 2023 година? Која земја ќе биде изоставена и луѓето да не се вакцинираат? Мислите ли дека можеме да бегаме од вакцинацијата? Исто така нешто лично. Рековте дека сте во земја на заклучување. Дали не сте биле во можност да забележите дека претходно или не сте биле во можност да го оставите тоа од други причини? Ниту една идеја каде ќе остане безбедна. Остров со малку луѓе или нешто? или земја што ќе биде поблага? благодарам однапред 🙂

     • Мартин Vrijland напиша:

      Ти благодарам Прочитајте ги написите од изминатите 2 недели и ќе најдете одговори на вашите прашања. Јас исто така препорачувам да ја прочитате книгата, затоа што тоа е основа; исто така и за муслиманите.

      Не заминав затоа што немав финансиски средства, но исто така и затоа што знаев дека не е важно каде во светот сте. Овој вирус на круната е одраз на планот на Луцифер (види книга).

     • Камера 2 напиша:

      Каде би сакале да бидете. На ненаселен остров

      И, исто така, обрнете внимание на минута 1; 58 „постигнаа шприц против грип“

     • вердо напиша:

      Благодарам Дали веќе ја нарачавте книгата? Никогаш не читам книги, сега треба да дојде

 4. Мартин Vrijland напиша:

  Министрите даваат добар пример денес за време на Советот на министри: тие се уредно распоредени.
  https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/5063391/corona-coronavirus-liveblog-overleden-besmet-covid-19-drogisterij

  „Уредно“

  „Обрнете внимание едни на други“

  „Бидете уредни“

  „Држете се според правилата или на друго место работите ќе тргнат наопаку“

  „Обрнете внимание едни на други“

  „Уредно“

 5. Сонце напиша:

  Всушност, веќе сме во диктатура затоа што НЕ постојат вистински
  опозицијата постои. Уште еднаш сите молчат, херои на влечки.
  Им велам на Мартин и на постерите на оваа страница, вие сте вистинските херои. Мартин само продолжува да оди тоа е твоја работа на оваа земја, дадена од „бог“ или кој и да е.
  Иако не сум „христијанин“, сепак сакам да се осврнам
  Ефесјаните 6:11, како краток преглед, ние се бориме против месо и крв, но против владетелите на темнината.
  Изборот меѓу доброто и злото. Луѓето секогаш ја избираат вистинската работа, иако тој пат е најтежок.

 6. Невиноста напиша:

  „Ве молиме, забележете: ова може да биде мојот последен напис“.

  Сепак, се надевам дека можете да останете надвор од канџите на вистинскиот вирус. Сите сме под гледачи, сите минуваме низ тешки времиња. Нека силата биде со вас.

  Грижете се и благодарам.

 7. guppy напиша:

  Мартин вашите написи и одговорите сè уште ќе татнеат во овие димензии. Ништо повеќе не може да се стори за ова, ова се нарекува развој. Антивирусот е веќе направен, не сме паднале за ниските фреквенции.

  Кога луѓето ставаат загатки, станува неочекувано голема и се издигнува над сè и сите, вклучувајќи ги и боговите на оваа земја!

  На овој начин стапуваме во контакт со оригиналниот татко на нашите мисли и остваруваме контакт со вистинскиот Бог надвор од ова подземје. Не може да дојде овде затоа што фреквенциите тука се премногу ниски. Само ние можеме да го покажеме вистинскиот Бог преку вистинска светлина, loveубов и вистина.

  Затоа овој свет ќе нè мрази, но одиме низ мизерија и не потонуваме под вода.

  Знајте кои сте и од каде потекнувате.

  Портокалово погоре, сонцето е горе. Доаѓаме од многу подалеку, не дозволувајте да се зборуваме!

  https://youtu.be/Gu0c8NJsQFA

  Слушајте внимателно, тој е наш јазик и отсекогаш бил таму!

 8. guppy напиша:

  Што се однесува до ксандери, ксандерниес паѓа колку што сум загрижен. Може ли да кажам дека христијанскиот локалитет може да биде попозитивен отколку само да сее беда?

  Имав објавено позитивен коментар, но нема да биде објавен, веројатно поради техничка грешка

  Наслов во вестите за песок

  Мораме да избереме: стариот свет, ние сме незгодни.
  или е готово, ние стоиме над мизеријата.

 9. Замрзнува Хари напиша:

  Не можам да замислам дека xander веста не е контролирана опозиција (но може да биде погрешна) затоа што не можам да замислам некој што е буден да размислува критички (ова е голем проблем за 99% од населението и тоа градини директно во светот) и независни вести паѓаат за овој глобален измама за масовна хистерија од горе надолу.

  • Мартин Vrijland напиша:

   Со оглед на унапредувањето на стравот од коронавирус (ла, политичко право на Холандија), можам да констатирам само дека Ксандер се обидел да се префрли во мојот логор во рана фаза со цел да се фати насоката на читателите. Сега го покажува своето вистинско лице.

   • Сонце напиша:

    Па, тоа не треба да нè изненадува. Огромното мнозинство што го пропагира е, за што знаете. Тие ги користат манекенките „илуминати“ заради пропагандна страв за да им дадат на обичните луѓе негативно чувство. Тие го сакаат тоа за нивните планови. Зачудувачки е што никој од нив, да, оние што го имаат „вирусот“ и пропагираат, всушност не умираат.
    Очигледно тие не сакаат да го туркаат тој акт до крај. Луѓето не се залагаат за лоши планови и остануваат позитивни. Кога тоа ќе биде решено, комисиите за вистини од обичните луѓе ќе дојдат на својата трговија и ќе одат како што се случи во Јужна Африка. Ова е можно ако тоа го сакаат обичните луѓе.

Оставете Одговор

БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО

Со продолжување да ја користите страницата, вие се согласувате со употребата на колачиња. повеќе информации

Поставките на колачињата на оваа веб-страница се поставени да "дозволат колачиња" за да ви го овозможат најдоброто искуство во пребарувањето. Доколку продолжите да го користите овој веб-сајт без да ги промените поставките за колачиња или кликнете на "Прифати" подолу, се согласувате со овие поставки.

во близина